لیفت نخ

چه کسانی نباید لیفت با نخ را انجام دهند ؟

چه کسانی نباید لیفت با نخ را انجام دهند ؟

چه کسانی نباید لیفت با نخ را انجام دهند ؟

بی شک یکی از بروزترین و پیشرفته ترین عمل های زیبایی که با آن می توانید درمان هایی نظیر از بین بردن چروک و افتادگی های پوست را انجام دهید و دارای پوستی نرم و صاف شوید را می توان لیفت با نخ دانست.

افراد همواره در جستجوی روش های جدید برای ایجاد زیبایی در پوست خود میگردند و در این زمینه بسیار تمایل از خود نشان می دهند.

چه کسانی نباید لیفت با نخ را انجام دهند ؟برای اینکه بتوان زیبایی را به پوست های چروک خورده و افتاده برگرداند و آنها را درمان کرد روش های زیبایی بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد که پزشکان با انجام آنها برای مراجعه کنندگان می توانند تمایل آنها را به زندگی را بیشتر کنند و اعتماد به نفس آنان را در حد بالایی قرار دهند.

ایجاد زیبایی امری است که در اثر کهولت سن و یا عوامل مختلف دیگر می تواند از بین برود و این امر می تواند مشکلات روانشناختی بسیاری را برای افراد ایجاد کند. به همین دلیل استفاده از عمل زیبایی بالا بردن با نخ می تواند در درمان های پوستی کمک بسیاری به این افراد کند.

روش لیفت با نخ برای افرادی مناسب است که نمی خواند زیر تیغ جراحی بروند و عوارض نا مطلوب مانند عفونت یا گاه شکستگی را تجربه کنند. البته لازم به ذکر است که این گونه عوارض در عمل های جراحی مربوط به کشیدن پوست بسیار نادر هستند و قریب به اتفاق عمل های زیبایی، اگر در مراکز معتبر و به دست پزشک با مهارت و مجرب انجام شود، بدون عوارض و کاملا موفقیت آمیز خواهند بود.

اما از آن جایی که روش لیفت با نخ بسیار آسان تر و در عرض چهل دقیقه انجام می گیرد، بسیاری از افراد هستند که آن را به عمل جراحی ترجیح می دهند. لیفت با نخ در ابتدا در کشور کره ی جنوبی معرفی شد و سپس به سرعت شهرتی جهانی یافت و انقلابی در روش های کشیدن پوست برای از بین بردن چین و چروک به وجود آورد.

با این وجود افرادی هستند که لیفت با نخ برای آنان انجام نمی شود و بنا به تشخیص و صلاحدید پزشک لازم است که این افراد از روش های دیگر برای برطرف کردن ضایعات پوستی در خود استفاده کنند.

چه کسانی نباید لیفت با نخ را انجام دهند ؟

در واقع در این افراد افتادگی پوست و چین و چروک هایی که بر اثر آن به وجود آمده اند، عمیق تر از آن هستند که بتوان با روش لیفت نخ آن ها را از بین برد. در واقع همان طور که انجام عمل جراحی برای کشیدن پوست نسبت به لیفت با نخ کمی سنگین تر است، به همان شکل اثراتی که در برطرف نمودن چین و چروک ها دارند نیز قوی تر و عمیق تر است.

چه کسانی به جهت لیفت با نخ مناسب نیستند ؟

با توجه به اینکه نخ های متفاوتی برای لیفت صورت (face lift with yarn) مورد استفاده قرار می گیرد باید قبل از آن کلیه آزمایشات مختلف برای این منظور انجام گرفته باشد تا در هنگام لیفت با نخ مشکلی در افراد ایجاد نشود.

از آنجایی که مواد متفاوتی در تولید نخ ها مورد استفاده قرار می گیرد، می توان گفت که ایجاد حساسیت های پوستی ممکن است در برخی از افراد دیده شود. البته این امر نادر است. زیرا نخ های مورد استفاده برای لیفت دارای موادی مانند کلاژن و الاستین هستند که از مواد اولیه برای ایجاد پوستی نرم و صاف عنوان می شوند.

این نخ ها می توانند تا مدت چند ماه بعد از لیفت جذب پوست شوند و از این طریق به رفع خطوط و چین و چروک های پوستی می انجامند. این عمل همانطور که گفته شد برای درمان افتادگی های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

در نتیجه برای افرادی که دارای سن زیادی هستند بیشتر توصیه می شود. البته کسانی که دارای چروک های عمیق پوستی هستند ممکن است کاندیدای مناسبی برای لیفت با نخ نباشند. زیرا این ضایعات عمیق با استفاده از درمان افتادگی با نخ نمی توانند به طور کامل درمان شوند. به همین دلیل برای این افراد روش های تزریق یا جراحی لیفت می تواند مناسب تر باشد.

1- زنان حامله بهتر است که عمل زیبایی بالا بردن با نخ را به دوران بعد از شیردهی خود محول کنند. زیرا برای جلوگیری از ایجاد درد، عفونت و حساسیت باید آنتی بیوتیک و یا مسکن و انواع داروها را مصرف کنند که این امر می تواند بر روی جنین تاثیرات منفی را بر جای بگذارد.

2- افراد سیگاری نیز نمی توانند درمان افتادگی با نخ را انجام دهند. زیرا نیکوتین موجود در سیگار می تواند روند بهبودی و درمان را با مشکلات بسیاری برای این افراد مواجه کند.

3- کسانی که دارای بیماری های دیابت و یا کلسترول بالا و فشار خون هستند نیز تا حد امکان از انجام لیفت با نخ خودداری کنند. زیرا جریان سریع گردش خون می تواند خونریزی را در این افراد سبب شود و روند بهبودی را کاهش دهد.

4- افرادی که دارای بیماری های پوستی هستند نمی توانند کاندیدای مناسبی برای درمان افتادگی با نخ عنوان شوند.

چه ممنوعیت های در لیفت با نخ وجود دارد ؟

لیفت با نخ ممکن است در اندام های متفاوتی مورد استفاده قرار گیرد. ولی پرکاربردترین آن را می توان عمل زیبایی بالا بردن با نخ به منظور از بین بردن چروک های سطح پوست صورت دانست. درمان افتادگی با نخ بسیار ساده انجام می شود. به همین دلیل نیازی نیست که برای انجام آن نگران باشید.

همان طور که گفته شد ناحیه های دیگری از بدن نیز هستند که با استفاده از روش لیفت نخ می توان آن ها را بهبود بخشید. به عنوان مثال در ران ها، شکم و آرنج ها می شود از لیفت نخ استفاده کرد تا پوست در این نواحی سفت شود و افتادگی آن از بین رود. همچنین برای احیا و ریکاوری کردن سلول های مرده ی پوست در ناحیه ی سینه و باسن لیفت نخ می تواند مفید باشد.

در واقع عمل زیبایی بالا بردن با نخ می تواند به عنوان روشی درمانی نیز مطرح شود. . افرادی که نمی خواهند برش و یا جراحی در صورت آنها ایجاد شود و یا از درد و خونریزی بعد از عمل های جراحی با لیفت واهمه دارند، درمان افتادگی با نخ می تواند روشی مناسب برای آنان در نظر گرفته شود.

برای اینکه لیفت با نخ را بتوانید به نحو احسن انجام دهید بدون اینکه مشکلاتی در رابطه با آن ایجاد شود نیاز است که با روش های درمانی و مراقبت های بعد از عمل زیبایی بالا بردن با نخ آشنا شوید تا در این صورت نکات منفی که در عمل زیبایی بالا بردن با نخ وجود دارد را بشناسید و از آن پرهیز کنید.

یک سری از این مراقبت ها باید از قبل از انجام لیفت نخ انجام شوند. به عنوان مثال مصرف الکل و دخانیات حداقل در فاصله ی یک هفته تا لیفت نخ باید قطع شود چرا که این مواد باعث ایجاد خشکی پوست می شوند که در روند انجام لیفت نخ مشکل ایجاد می کنند.

همچنین مصرف دارو هایی که باعث رقیق شدن خون می شوند باعث ایجاد خون ریزی در محل پیوند نخ به پوست می شوند. درباره ی مصرف این داروها باید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

در واقع برای لیفت با نخ پزشک در ابتدا شرایط سنی بیمار را مورد توجه قرار می دهد. افرادی که دارای سن کمی باشند می توانند لیفت با نخ را انجام دهند. همچنین میزان ضایعه پوستی و عمق چروک ها و افتادگی ها تا حد بسیار زیاد، نمی تواند توسط درمان افتادگی با نخ ترمیم پیدا کند.

بنابراین برای افرادی که دارای چروک های عمیق هستند پیشنهاد مناسبی نیست. نخی که در لیفت استفاده می شود باید دارای خاصیت کلاژن سازی باشد و بتواند با جذب در پوست الاستین مورد نیاز پوست را تامین کند تا خاصیت ارتجاعی پوست از این طریق ایجاد شود.

نخ هایی که در لیفت با نخ استفاده می شوند از جنس پلی پروپیلین هستند که حدود شش الی نه ماه زمان نیاز دارند تا به طور کامل جذب پوست صورت شوند. در فرایند جذب این نخ ها توسط پوست، یک لایه کلاژن روی پوست ایجاد می شود که نتیجه ی آن سفت شدن و کشیده شدن پوست فرد است. این امر در ماندگار تر شدن اثر لیفت با نخ تا نزدیک به دو سال نیز تاثیر گذار است.

در واقع در استفاده از نخ هایی که برای لیفت استفاده می شود ممنوعیت هایی وجود دارد. این نخ ها باید زیر نظر سازمان بهداشت جهانی قرار گیرند و مجوز های لازم برای استفاده در لیفت را دریافت کنند.

افراد با چه سنی نباید لیفت با نخ را انجام دهند ؟

همانطور که گفته شد لیفت با نخ برای افرادی انجام می شود که دارای ضایعات پوستی هستند و در اکثر مواقع چروک ها و یا افتادگی های پوستی در پوست صورت و گردن آنها مشاهده می شود.

این چروک ها می تواند در اثر کهولت سن و گذر زمان ایجاد شود و چربی های زیر پوستی را ایجاد کند که ظاهری نامتناسب را برای این افراد ایجاد می کند. برای از بین بردن این ضایعات استفاده از عمل زیبایی بالا بردن با نخ یکی از روش های درمانی محسوب می شود.

بنابراین افرادی که دارای سنی کمتر از 18 سال هستند نمی توانند لیفت با نخ را انجام دهند. این افراد ممکن است در اثر سوختگی و یا عوامل دیگر دچار ضایعات پوستی شوند که در این صورت با صلاحدید پزشک درمان ها به بعد از 18 سالگی این افراد موکول می شود.

بیشتر متقاضیان استفاده از روش لیفت با نخ در سنین ۲۵ الی ۵۰ سال هستند چرا که در این بازه ی زمانی پوست افراد به تدریج چین و چروک هایی را نشان می دهد. همچنین از آن جایی که ماندگاری اثر روش لیفت با نخ به ژنتیک و سبک زندگی خود فرد بستگی دارد، در این سنین چروک شدن پوست با سرعت و شدت کمتری اتفاق می افتد و به همین دلیل اثر لیفت با نخ ماندگار تر خواهد بود.

همچنین افرادی که سن آنها بسیار زیاد است و چروکها و افتادگی های آنان در حد پیشرفته ای قرار دارد بهتر است از روش های درمانی دیگری برای این منظور استفاده کنند.

چرا که همان طور که در ابتدای مطلب گفته شد برای چروک ها و افتادگی های عمیق پوست باید از روش های قوی مانند عمل های جراحی استفاده کرد. البته نکته ی جالبی که در مورد لیفت با نخ وجود دارد این است که می توانید آن را با روش های دیگر کشیدن پوست ترکیب کنید و به بهترین نتیجه ی ممکن برسید.

چرا که عمل های زیبایی کشیدن پوست روی یک ناحیه از پوست تمرکز می کنند و نواحی اطراف آن را به طور کامل از چین و چروک پاک نمی کنند. این جا است که می توان از روش لیفت با نخ کمک گرفت تا چروک هایی را که حالا با کمک عمل جراحی خفیف تر شده اند، به طور کامل از بین برد و به نتیجه ای زیبا و ایده آل رسید. در واقع روش عمل جراحی و روش لیفت با نخ مکمل یک دیگر خواهند شد و نتیجه ی آن پوستی یک دست و بدون چین و چروک خواهد بود.

چه خطراتی برای افراد نامناسب لیفت با نخ وجود دارد ؟

لیفت با نخ در واقع دارای عوارض بعد از عمل نیست. به همین دلیل نیازی نیست که نگران بعد از لیفت باشید. زیرا این دوره تا چند روز ممکن است نیاز به مراقبت داشته باشد. در واقع این عمل برای افرادی که مناسب نیستند عوارضی را در بر نخواهد داشت.

فقط ممکن است که نتایج لیفت برای آنها قابل مشاهده نباشد و این درمان برای آنان نتواند رضایت مورد نظر را ایجاد کند. به همین منظور افراد قبل از این عمل باید با پزشک خود در این زمینه مشورت های لازم را انجام دهند تا بتوانند با انتخاب روشی مناسب برای حل مشکلات پوستی خود نتیجه قابل قبولی را دریافت کنند.

فراموش نکنید که لیفت نخ با استفاده از نخ هایی از جنس پلی پروپیلین انجام می شود. مزیت این نخ ها این است که به راحتی توسط پوست بدن جذب می شوند بدون آن که هیچ گونه آسیبی به بدن برسانند. بعد از گذشت شش الی نه ماه این نخ ها به طور کامل و البته طبیعی، جذب پوست می شوند و از بین می روند.

حال اگر شما از نتیجه ی به دست آمده از لیفت با نخ راضی نباشید هم، بعد از گذشت مدتی که نخ ها جذب پوست شدند به تدریج پوست شما به حالت اولیه برمی گردد. در واقع لیفت با نخ یک روش بدون بازگشت نیست و در بدترین شرایط هم با کمی صبر، همه چیز به حالت اولیه بر می گردد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک زیبایی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *