تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی

تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی

تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی

افراد زیادی داوطلب تزریق بوتاکس برای موارد مختلف می باشند. افراد داوطلب قبل از تزریق بوتاکس سوالاتی زیادی در ذهنشان به وجود می آید، که جواب به این سوالات می تواند از عارضه های بعد از تزریق بوتاکس جلوگیری به عمل آورد.

قبل از جواب به سوالات متداول در خصوص تزریق بوتاکس باید نکاتی را مد نظر قرار داد. اول اینکه شایعاتی در خصوص تزریق بوتاکس وجود دارد، که جواب به این شایعات و روشن سازی آن ها می تواند، ذهنیت افراد را نسبت به تزریق بوتاکس عوض کند.

تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی

یکی از این شایعات که در بین بعضی از افراد وجود دارد، این است که قبل از جراحی بینی نباید تزریق بوتاکس انجام داد.خیلی از پزشکان متخصص جراحی معتقدند که تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی نمی تواند، آسیب رسان باشد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

اما باید توجه کرد که برای احتیاط بیشتر باید حداقل 7 یا 8 روز قبل از عمل بینی ” تزریق بوتاکس به بینی ” صورت گرفته باشد، یعنی نمی توان چند ساعت قبل از جراحی بینی به مطب پزشک مراجعه کرد و تزریق توکسین انجام داد و بعد به اتاق عمل رفت و تحت عمل جراحی بینی قرار گرفت ! چرا که برای نتیجه گیری بهتر از عمل تزریق و جلوگیری از عوارض ناخواسته باید حداقل 4 تا 7 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از دراز کشیدن و خوابیدن جلوگیری کرد.

تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی

از آنجا که ممکن است بعد از تزریق بوتاکس عوارضی گذرا مانند تورم و قرمزی و ورم کم صورت پیش بیاید، تا بهبود این وضعیت بهتر است که عمل جراحی بینی انجام نپذیرد، در غیر این صورت بوتاکس هیچ منعی برای عمل جراحی بینی نمی باشد.

تزریق بوتاکس در کشورمان به دلیل این که از طرفداران بالایی برخوردار می باشد و افراد متقاضی برای انجام آن زیاد می باشد درباره ی انجام آن به صورت همزمان با یک عمل اطلاعاتی مختصر در افراد وجود دارد.

افراد معمولا زمانی که بخواهند یک عمل را با یک تزریق و یا در حالت دو عمل را با هم و به صورت همزمان انجام دهند تحقیقاتی را به عمل می آورند و سپس اقدام به انجام این کار می کنند.

انجام دو عمل و یا تزریق ممکن است با هم انجام شود و بر عکس ممکن است انجام دو تزریق با هم و به صورت همزمان ممکن نباشد. موردی که وجود دارد این است که انجام این دو با یکدیگر آیا اختلال و در حالت کلی مشکلی را به وجود می آورد یا خیر. همان طور که گفته شد در برخی زمان ها انجام این کار ممکن و در برخی حالت انجام این کار ممکن نمی باشد.

باید بگوییم که معمولا پزشکان انجام این کار را توصیه نمی کنند و سعی می کنند فرد را از انجام آن منصرف کنند. در هر صورت باید بگوییم که زمانی که فرد یک عمل و یا تزریق را انجام می دهد نتایج بهتری در مقایسه با زمانی که دو عمل را به صورت همزمان انجام می دهد می گیرد. افراد بهتر است این توصیه ی پزشک را انجام داده و از انجام دو تزریق در کنار یکدیگر خودداری کنند.

وجود دارند برخی از عمل ها و یا تزریق هایی که اگر به صورت همزمان انجام پذیرند نتایج بسیار بهتری را نسبت به جداگانه انجام دادن آن ها می دهد.

در صورتی که چنین مسئله ای پیش بیاید پزشک متخصص حتما فرد را مطلع کرده و حتی وی را تشویق به انجام آن می کنند. بنابراین گوش دادن و یا پذیرفتن توصیه پزشک جز نکاتی است که در همه ی عمل ها به خصوص تزریق های زیبایی باید جدی گرفته شود.

زمانی که فرد نمی تواند برای انجام دو تزریق صبر کند و می خواهد هر چه سریع تر این دو تزریق را انجام دهد در صورتی که پزشک متخصص اجازه ی چنین کاری را بدهد می تواند دو تزریق را به صورت همزمان انجام داده و از مزیت های آن برخوردار شود. افراد در صورتی که اجازه چنین کاری را از پزشک بگیرند حتما باید تحت نظر وی بوده و همه ی شرایط خود را به پزشک در هر لحظه گزارش دهند.

یکی از این تزریق ها، همان طور که ذکر شد تزریق کردن بوتاکس همزمان با عمل بینی می باشد. باید بگوییم تا چند روز قبل از انجام عمل می توان این تزریق را انجام داد.

اما انجام آن به صورت همزمان در یک روز توصیه نمی شود. افراد بهتر است انجام آن تزریق را حداقل 4 الی 7 روز قبل از انجام عمل آن هم با اطلاع با پزشک متخصص انجام دهند و از انجام آن بدون اطلاع دادن به پزشک جراح بینی اجتناب نمایند.

تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی

یکی دیگر از سوالاتی که در خصوص تزریق بوتاکس مطرح می شود، تزریق بوتاکس بعد از عمل جراحی بینی می باشد. پزشکان توصیه می کنند که بهتر است تزریق بوتاکس سه تا 4 هفته بعد از عمل جراحی بینی صورت بگیرد. زیرا بعد از عمل بینی صورت دچار ورم شده و تا بهبود ورم ها و کبودی های صورت 3 تا 4 هفته زمان لازم می باشد. بعد از بهبود ورم های عمل جراحی بهتر است که تزریق انجام شود.

پس از این که فرد دوره ی نقاهت خود را به اتمام رساند می تواند نسبت به تزریق بوتاکس خود اقدامات لازم را انجام دهد. مدت زمان دوره ی نقاهت عمل بینی بسته به نوع فعالیت فرد می تواند کم تر و یا بیش تر شود.

همچنین می توانیم به نوع عمل بینی فرد اشاره کنیم و بگوییم که در صورتی که عمل بینی فرد یک عمل سنگین باشد بهتر است این تزریق به زمان دیگری موکول شود.

همچنین از نکات دیگری که باید به آن اشاره شود این موضوع است که فرد می تواند این دوره ی نقاهت را با انجام درست و به موقع دستورات پزشک کوتاه نماید.

افراد می توانند با توجه و تلاش برای انجام این دستورات کاملا ساده و ابتدایی طول مدت زمان دوره ی نقاهت خود را بسیار کوتاه کنند و این دوره را در کم ترین زمان ممکن سپری کرده و نتایج کاملی از انجام عمل خود بگیرند.

به غیر از سوالاتی که مربوط به زمان و رابطه ی تزریق توکسین و عمل جراحی می باشد، سوالات زیادی پیرامون تزریق بوتاکس بینی مطرح می شود، که در ادامه به بررسی این سوالات می پردازیم.

تزریق بوتاکس و پر کردن گودی بینی

یکی از تصورات غلط راجع به تزریق بوتاکس این است که خیلی از افراد گمان می کنند که تزریق بوتاکس می تواند جایگزین تزریق ژل شده و جاهای فرورفته را پر کند. در حالی که بوتاکس مانند ژل نمی تواند عمل کند، و برای پر کردن فرورفتگی های صورت پیشنهادات دیگری به مراجعه کننده داده می شود.

امروزه راه روش های بسیار زیادی برای از بین بردن مشکلات افراد وجود دارد. با پیشرفت علم و فناوری خصوصا در زمینه پزشک افراد می توانند به راحتی با استفاده از راه و روش های به روز مشکل خود را از بین ببرند.

به ویژه زمانی که مشکلات فرد در زمینه زیبایی باشد راه چاره های بسیار زیادی پیش روی آن ها می باشد که می توانند از آن ها در جهت از بین بردن مشکلات استفاده کنند.

برای مثال از همین بوتاکس در زمینه های مختلفی استفاده می شود که یکی از بهترین کاربرد های آن از بین بردن چین و چروک صورت می باشد و افراد می توانند در صورت داشتن مشکل در این زمینه از این روش استفاده کرده و از مزیت های آن بهره مند شوند.

تزریق بوتاکس و بالا کشیدن نوک بینی

یکی از کاربردهای گسترده ی بوتاکس بالا کشیدن نوک بینی می باشد. بالا بودن نوک بینی یکی از جنبه هایی است که سبب زیباتر شدن و جذاب تر شدن حالت بینی و در نتیجه صورت می شود.

تزریق بوتاکس بر روی چین و چروک ” به عضله ی تیغه ی وسط بینی که به لب بالا متصل شده است، می تواند باعث بالا کشیدن نوک بینی شود. علت این امر آن است که تزریق بوتاکس یا سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم که طی فرآیندهای مشخص تغییر یافته و میزان سمیت آن کاهش یافته است، سبب فلج شدن عضله ی مذکور می شود.

زیرا این عضله بر اثر انقباضات مکرر باعث افتادگی نوک بینی می شود. بوتاکس موجب می شود که این عضله موقتا فلج شده و در اثر فلج شدن، شدت و دفعات این انقباضات به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

در نتیجه نوک بینی به سمت بالا حرکت کرده و همچنین باعث جلوگیری از افتادگی نوک بینی می شود.

افرادی که تحت عمل های جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند، در بعضی مواقع به علت اینکه عضلات تیغه ی بینی که به لب بالا متصل می باشد، دستکاری می شود، نوک بینی در حالت پایین قرار می گیرد. تزریق سم باکتری در این افراد تاثیر بسیار کمی داشته و در بعض مواقع بی نتیجه می باشد.

درمان باز شدن بیش از حد پره های بینی با تزریق توکسین باکتری کلستریدیوم بوتولینوم

باز بودن بیش از حد پره های بینی تاثیر زیادی در چهره ی فرد دارد. خیلی از افراد برای بستن این پره ها عمل های جراحی زیبایی انجام می دهند. اما اگر به دنبال روشی سریع تر و کم عارضه تر می باشید، تزریق بوتاکس برای بستن پره های بینی به شما پیشنهاد می شود.

با تزریق توکسین به عضلات اطراف پره ی بینی، این عضلات موقتا از کار افتاده و پره های بینی به علت انقباض کمتر عضلات بسته تر می شوند.

تزریق بوتاکس بینی برای درمان خطوط و چین و چروک های خرگوشی بینی

یکی از عضله های مهم بینی، عضله ی نازالیس نام دارد. انقباضات شدید این عضله موجب ایجاد چین و چروک هایی به نام خطوط خرگوشی روی بینی می شود.

این خطوط سبب می شود تا سن فرد را بالاتر نشان داده و تاثیر منفی بر روی زیبایی چهره می گذارد. خانم هایی که به زیبایی و جوانی پوست خود حساس می باشند، این خطوط می تواند باعث آزار آن ها باشد.

از راهکارهای درمانی برای رفع این خطوط می توان به کرم های جوان کننده، استفاده از روش های سنتی مانند روغن شتر مرغ و روغن بادام اشاره کرد. تزریق بوتاکس از راه حل های درمانی نوین می باشد، که در عرض چند دقیقه تزریق بوتاکس در زیر سطح پوست انجام می شود.

بعد از تزریق بوتاکس در زیر سطح پوست، بوتاکس به آرامی در عرض 90 دقیقه جذب ماهیچه شده و در قسمت عصب های ماهیچه قرار می گیرد.

بعد از این تزریق ماهیچه پیام انقباض از مغز را دریافت نکرده و در حال استراحت باقی می ماند، در نتیجه ماهیچه تحرک خود را از دست داده و چین و چروک ها از بین می رود.

همچنین تزریق توکسین می تواند از ایجاد چین و چروک پیشگیری کند و سلول های بازسازی کننده ی پوست را تحریک نماید.

عوارض تزریق بوتاکس بر بینی

با وجود کاربردها و مزیت های زیادی که برای تزریق توکسین بینی برشمرده شد، اما از عوارض آن نیز نباید چشم پوشی کرد.

برشمردن مزیت ها و عوارض در کنار هم سبب می شود تا بیمار با توجه به شرایط جسمانی خود بهترین تصمیم را بگیرد. اختلال در صحبت کردن، ریزش اشک، افتادگی لب، لبخند غیر قرینه، اختلال در خوردن و آشامیدن از این عوارض می باشد.

البته ناگفته نماند که در صورت مراجعه به پزشک متخصص و استفاده از مواد با استاندارد این عوارض به وجود نمی آید و در صورت بروز عوارضی خفیف بعد از چند روز متوقف می شوند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس  مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. سلام دوست من
    خوشحالیم از اینکه مطلب برای شما کاربر گرانقدر مفید واقع گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *