همه چیز در مورد ابدومینوپلاستی

همه چیز در مورد ابدومینوپلاستی

همه چیز در مورد ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک عمل زیبایی است برای افرادی که از شکم بزرگ یا پوست افتاده در شکم خود رنج می برند و این مشکل در اعتماد به نفس آن ها تأثیر گذاشته است.

همه چیز در مورد ابدومینوپلاستی

در Abdominoplasty متخصص با باز کردن شکم از چندین ناحیه چربی را از شکم فرد خارج کرده و پوست اضافی شکم را بر می دارد و پوست را تا حد نیاز کشیده و بخیه می زند.

ابدومینوپلاستی امروزه در سراسر جهان یک عمل زیبایی معروف است و افراد را از شر شکم های شل و یا بزرگ نجات می دهد. Abdominoplasty در واقع شکم بزرگ و شل شما را به یک شکم تخت و صاف تبدیل می کند.

همه چیز در مورد ابدومینوپلاستی

البته ناگفته نماند که ابدومینوپلاستی یا تامی تاک راه حلی برای لاغری نیست و بهتر است قبل از انجام جراحی شکم روش های دیگر را برای لاغری امتحان کنید و در آخر به تامی تاک بپردازید چون بعد از انجام این عمل زیبایی باید برخی مراقبت ها را انجام داده و از برخی کارها دوری کنید.

در واقع این روش، برخی از محدودیت ها را برای شما به وجود خواهد آورد اما در عین حال، مزیت هایی نیز خواهد داشت. ابدومینوپلاستی بیشتر به کار افرادی می آید که وزن آن ها زیاد تغییر نمی کند و راه های نزدیک شدن به لاغری، تاثیر چندانی روی بدن آن ها ندارد.

افرادی که سیگار نمی کشند و سلامتی عمومی قابل قبولی دارند، می توانند گزینه های مناسب انجام ابدومینوپلاستی باشند.

شاید در بعضی از روش ها زدودن چربی ها، مشکل شل شدن پوست به وجود بیاید اما در این عمل، پوست در نهایت مستحکم و یک‌ دست می شود.

افرادی که انعطاف پوست خودشان را از دست داده اند و مادرانی که بعد از بارداری دیگر نتوانسته اند به وضعیت مطلوب برگردند نیز کاندایداهای خوبی برای انجام این عمل به شمار می روند. البته به شرطی که این مادرها قصد نداشته باشند که خیلی زود دوباره بچه دار شوند. ابدومینوپلاستی در نقاط مختلفی از بدن قابل اجرا است و گاهی تنها به صورت جزئی در یک نقطه خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی ممکن است کلمه ای غریب برای شما باشد شما را به فکر وادارد که Abdominoplasty چیست؟ آیا نوعی عمل زیبایی می باشد؟ آیا همانند لیپوساکشن است؟ تفاوت آن با لیپوساکشن چیست؟ امروزه بسیاری از افراد به دلایل مختلف از چاقی و آویزان بودن شکم خود رنج می برند و این موضوع باعث شده است که این افراد از اعتماد به نفس پایینی برخوردار باشند.

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک نوعی جراحی شکم است.

افرادی که به صورت ارثی شکم شل و آویزان دارند و یا بر اثر زایمان زیاد شکم آن ها بزرگ و شل شده و یا بعد از کم کردن وزن زیاد با پوست شل شکم مواجه شده اند عمل زیبایی Abdominoplasty یا تامی تاک مشکل این افراد را حل می کند.

ابدومینوپلاستی در واقع عمل زیبایی جراحی شکم است، در تامی تاک تمامی چربی های شکم خارج شده و پوست شل کاملاً برداشته می شود. ابدومینوپلاستی باعث سفت شدن عضلات شکم و فاسیای دیواره ی شکم می شود و شما را از شر شکم آویزان و بزرگ خلاص می کند.

Abdominoplasty در واقع به هیچ وجه شبیه لیپوساکشن نیست و یک عمل جراحی بزرگ محسوب می شود و در واقع نوعی جراحی شکم است که حتی پزشک برای شما ناف جدید ایجاد می کند ولی در عوض نتایج تامی تاک بسیار بهتر از لیپوساکشن است.

چرا که در لیپوساکشن فقط چربی از شکم شما خارج می شود ولی در عمل زیبایی Abdominoplasty شکم شما بعد از تخلیه ی چربی به صورت عمودی دوخته می شود تا شکم شما از حالت آویزانی خارج شود و احتمال چاقی دوباره کمتر شود.

آیا ابدومینوپلاستی دائمی است؟

همان طور که می دانید ناحیه ی شکم برای بسیاری از افراد در جامعه ناحیه ای مشکل ساز است چرا که حین افزایش وزن اولین ناحیه ای است که سریع تغییر می کند و اندام شما را از فرم دلخواهتان دور می کند.

امروزه داشتن یک شکم تخت و سفت برای برخی از افرادرویا است و انجام ورزش مداوم و دائم نیز در زیبایی شکم آن ها تأثیر ندارد چرا که با ورزش چربی های شکم لاغر می شود اما در عوض پوست ناحیه ی شکم شل و افتاده می شود.

ابدومینوپلاستی در واقع نوعی راه نجاتی برای افرادی که شکم بزرگ و یا شکمی لاغر با پوست شل دارند است.

در Abdominoplasty که با نام تامی تاک معروف است شکم به حالت تخت درمی آید و شما علاوه برداشتن یک شکم تخت و صاف، از پوست شکم خود نیز راضی خواهید بود چرا که در ابدومینوپلاستی برخلاف لیپوساکشن علاوه بر حذف چربی شکم به مشکلات پوستی و بافت شکم نیز رسیدگی می شود.

حال افراد در اولین جلسه مراجعه به متخصص تامی تاک یا تامی تاک در مورد دائمی بودن ابدومینوپلاستی سؤال می کنند و می خواهند بدانند که جراحی شکم به روش ابدومینوپلاستی برای همیشه است و امکان بازگشت دوباره دارد یا خیر؟

در پاسخ به این سؤال بهتر است بدانید Abdominoplasty در صورتی دائمی ست که شما بعد از جراحی شکم رژیم غذایی خود را تا حدی رعایت کنید و همچنین به دستورات پزشک خوب گوش دهید.

ممکن است افراد بعد از Abdominoplasty دوباره باردار شوند، هر چند عمل زیبایی تامی تاک تأثیری در روند بارداری ندارد اما بارداری در نتیجه ی Abdominoplasty تأثیر دارد و باعث می شود شکم شما دوباره تغییر فرم دهد.

پس در پاسخ به این سؤال بهتر است بدانید عمل زیبایی جراحی شکم و یا تامی تاک زمانی نتیجه دائمی دارد که شما برخی موارد را رعایت کنید.

در اولین روزهای بعد از انجام این عمل، اطرافیان هم متوجه تغییر محسوسی که در بدن شما به وجود آمده خواهند شد. در واقع این عمل می تواند همه اشتباه های گذشته در ابتلا به چاقی را جبران کند و شرایط تازه ای را برای شما به وجود بیاورد اما باید برای حفظ این فرم، به خوبی تلاش کرد. چرا که ممکن است چند سال بعد از انجام عمل، دوباره به همان نقطه اول برگردید.

در بسیاری از عمل های زیبایی، بی توجهی فرد نسبت به نگهداری درست از عضو تغییرکرده در بدن خود، عواقب بدی به همراه دارد و در مورد ابدومینوپلاستی نیز اوضاع درست بر همین منوال است.

با این عمل همه چیز درست خواهد شد اما برای اینکه همه چیز درست بماند، شما باید در سال های بعدی زندگی تان الگوهای تحرک و غذا خوردن را عوض کنید و بدن خود را در معرض بازگشت همه جانبه چربی ها قرار ندهید.

آمادگی و مشاوره قبل از انجام ابدومینوپلاستی

بهتر است بدانید قبل از انجام هرگونه عمل زیبایی با پزشک متخصص خود یک جلسه را برای گرفتن مشاوره از پزشک خود در نظر بگیرید تا پزشک متخصص شما را باروند کار و نتایج آشنا کند و همچنین از بدن شما اطلاعاتی را به دست بیاورد.

ابدومینوپلاستی نیز یک عمل زیبایی جهت جراحی شکم می باشد و بهتر است با متخصص تامی تاک قبل از جراحی یک جلسه برای مشاوره و جهت آمادگی داشته باشید.

این جلسه بدین منظور مهم است که شما با پرسش سؤالات خود از متخصص ابدومینوپلاستی می توانید بر نگرانی های خود غلبه کنید، انتظارات خود را از این عمل زیبایی به پزشک منقل کنید.

قبل از عمل زیبایی Abdominoplasty پزشک متخصص نیز نیاز دارد تا در مورد شما به اطلاعاتی دست یابد که بسیار مهم است و همچنین برای شما توصیه هایی نیز دارد که قبل از جراحی شکم باید رعایت شود این اطلاعات و توصیه ها عبارت اند از:

 1. آیا شما قصد بارداری دوباره دارید؟
 2. هدف شما از انجام ابدومینوپلاستی چیست؟
 3. آیا به مواد خاصی اعتیاد دارید؟
 4. آیا از داروی خاصی استفاده می کنید؟
 5. آیا به وزن ایده آل خود رسیده اید؟

و توصیه ها:

 1. قبل از عمل زیبایی Abdominoplasty باید مورد آزمایش قرار بگیرید تا سلامتی شما تائید شود.
 2. قبل از عمل زیبایی تامی تاک باید از شکم شما عکس برداری شود تا پرونده کامل شود.
 3. چند ساعت قبل از عمل زیبایی Abdominoplasty یا تامی تاک آب نخورید.
 4. اگر به مواد خاصی اعتیاد دارید چند ماه قبل از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی آن را ترک کنید.
 5. از مصرف میوه های قرمز بپرهیزید که باعث عدم قطع خونریزی می شود.
 6. از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین قبل از عمل استفاده نکنید.

رعایت تمامی این توصیه ها باعث می شود شما با اطمینان خاطر به اتاق عمل بروید و عمل زیبایی جراحی شکم شما نیز بدون هیچ نگرانی به بهترین صورت انجام بگیرد.

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

ابدومینوپلاستی یا تامی تاک بدین صورت است که فرد کاندید برای جراحی شکم ابتدا در اتاق عمل بی هوش می شود. بعد از بیهوشی دستگاه های نبض گیر و ضربان قلب و سایر دستگاه های مربوطه به فرد متصل می شود و علائم حیاتی فرد لحظه به لحظه چک می شود.

سپس جراحی شکم آغاز می شود، ابتدا یک برش بزرگ از مفصل ران تا لگن ایجاد می شود سپس چندین برش در ناف و اطراف آن ایجاد می شود که به منظور برداشتن پوست و چربی اضافی بالای شکم است.

در Abdominoplasty از طریق لیپوساکشن تمامی چربی های مورد نظر ساکشن می شود و شکم از چربی تخلیه می شود بدین صورت متخصص ابدومینوپلاستی بعد از خارج کردن چربی دیواره ی شکم را به صورت عمودی و افقی بخیه می زند تا شکم به حالت تخت در بیاید سپس با توجه به سطح شکم پوست ها و لایه های اضافی بریده می شود.

در Abdominoplasty محل ناف روی پوست نیز تغییر می کند که پزشک متخصص در روی پوست شکم سوراخ جدید برای ناف با توجه به استاندارد بدن فرد ایجاد می کند.

در مرحله ی آخر ابدومینوپلاستی تمامی جاهای برش به طور کامل بخیه می خورند. قابل ذکر است که در تامی تاک بعد از عمل جراحی یک درن برای تخلیه مایع ایجاد شده در شکم تعبیه می کنند.

ابدومینوپلاستی یا تامی تاک ممکن است مینی ابدومینوپلاستی باشد که در این روش برش ها بسیار جزئی تر است و محل ناف 1 الی 2 سانت تغییر می کند.

دوران نقاهت و بهبودی پس از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی نیز مانند سایر عمل های زیبایی دوران نقاهت دارد و فردی که عمل زیبایی Abdominoplasty انجام داده است باید حدود 2 هفته تا 1 ماه دوران نقاهت جراحی شکم را طی کند.

دوران نقاهت با توجه به ویژگی های خاص بدن هر فرد، برای او متفاوت خواهد بود. این دوران برای بعضی از افراد زودتر و برای بعضی های دیگر، کمی دیرتر به پایان می رسد. پس از عمل، فرد باید به بدن خودش استراحت بدهد و آن را برای تطبیق پیدا کردن با شرایط جدید آماده کند.

بعضی از افراد ساعاتی پس از انجام عمل از بیمارستان مرخص می شوند اما پزشک با تشخیص خودش، ممکن است بعضی از افراد دیگر را پس از عمل یک شب بستری کند. دوران مهم ریکاوری برای فرد، درست بعد از ترک بیمارستان آغاز خواهد شد.

در این دوران باید نکاتی را جهت بهتر طی شدن روند بهبودی رعایت کند:

 1. استراحت: بعد از ابدومینوپلاستی بهتر است به قدر کافی استراحت داشته باشد حبه تر است حین استراحت زاویه سر و پاهایتان طوری باشد که به محل جراحی شکم فشار وارد نشود. ممکن است در اولین روزهای بعد از جراحی، دائما احساس خستگی کنید و یا وضعیت ناخوشایندی را پشت سر بگذارید. برای سپری شدن این دوران، نباید عجله داشته باشید. پزشکان معمولا توصیه می کنند که فرد در این شرایط، یک وضعیت مطلوب را برای استراحت پیدا کند و همان حالت را تا زمانی که احساس خستگی او به پایان برسد، حفظ کند.
 2. ورزش: بهتر است از روزهای اول بعد از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی آرام ارم راه بروید. این کار برای بهتر به جریان افتادن خون در بدن، موثر و مفید خواهد بود. در شش هفته پس از انجام ابدومینوپلاستی، بهتر است ورزش حرفه ای یا سنگین را انجام ندهید. چرا که شاید این کار نتیجه عمل را به مخاطره بیاندازد.
 3. رژیم غذایی مناسب:72 ساعت بعد از تامی تاک باید از مایعات استفاده کنید سپس به رژیم غذایی خود برگردید.این رژیم باید سرشار از مواد مغذی و ترجیحا خالی از چربی های غیرضروری باشد.
 4. استفاده از گن: استفاده از گن در چند هفته اول بعد از Abdominoplasty ضروری است زیرا مواد مضر را از شکم خارج و ورم را کاهش می دهد.
 5. تعویض سیستم زهکشی: اگر بعد از ابدومینوپلاستی در شکم شما سیستم زهکشی تعبیه شده است بهتر است در صورت پر شدن آن را تعویض کنید.
 6. استفاده از داروهای تجویز شده: حین گذراندن دوره نقاهت تامی تاک یا Abdominoplasty باید از داروهای تجویز شده جهت جلوگیری از عفونت و کاهش التهابات استفاده کنید.
 7. جلسات پیگیری روند درمان: طی 5 روز اول بعد از ابدومینوپلاستی برگزار می شود که در این جلسات سیستم زهکشی از بدن شما خارج می شود.

عوارض جانبی و خطرات ناشی از ابدومینوپلاستی

همان طور که می دانید قبل از انجام هر عمل زیبایی یک فرم رضایت به شما داده می شود تا رضایت خود را برای عمل زیبایی اعلام نمایید. قبل از عمل زیبایی Abdominoplasty نیز یک فرم رضایت به شما داده می شود تا شما با در نظر گرفتن خطرات احتمالی آن را امضا کنید تا جراحی شکم توسط متخصص تامی تاک صورت بگیرد.

در روزهای اول پس از جراحی، کمی احساس درد خواهید داشت اما این احساس به هیچ وجه غیرقابل کنترل نیست و به آن اندازه نمی رسد که تحمل شما را از بین ببرد.

پس از آن برای مدتی باید آماده مواجه شدن با ورم در ناحیه انجام عمل باشید. بی حسی یکی دیگر از تجربه های بعد از انجام عمل است اما همه این عوارض در نهایت کوتاه مدت هستند و دوام زیادی نخواهند داشت.

تمامی عمل ها و همچنین عمل زیبایی ابدومینوپلاستی عوارض و خطراتی دارند که ممکن است شما نیز درگیر این عوارض و خطرات ناشی از جراحی شکم شوید. این عوارض و خطرات در تامی تاک عبارت اند از:

 1. خطر بیهوشی حین ابدومینوپلاستی
 2. خون ریزی
 3. عفونت
 4. تجمع مایع در شکم
 5. افتادگی پوست
 6. عدم بهبود زخم ها
 7. احساس تهوع
 8. مشکلات پوستی
 9. تغییر رنگ پوست
 10. تورم طولانی مدت پوست
 11. نکروز چربی
 12. عوارض قلبی و ریوی
 13. ترومبوز وریدی عمیق
 14. عدم تقارن در سطح شکم
 15. درد مداوم در ناحیه شکم زخم ها
 16. گاهی ممکن است به دلیل نتیجه نامطلوب مجبور شوید دوباره ابدومینوپلاستی را انجام دهید.

ابدومینوپلاستی نیز نوعی عمل زیبایی است پس باید در جلسه مشاوره با پزشک Abdominoplasty سؤالات خود را مطرح کرده و در این زمینه اطلاعات کسب کنید تا بعد از عمل زیبایی تامی تاک برای رو به رو شدن با این عوارضی احتمالی آماده باشید.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی بسیار سنگین است و نیازمند آن است که بلافاصله بعد از جراحی شکم یک نفر همراه شما باشد تا شما را تا منزل حمایت کند. این عمل زیبایی به دلیل اینکه جراحاتی عمیق در پوست ایجاد می شود و بافت های شکم دوخته می شود کمی بیشتر باید مراقب بود تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

حال بهتر است بدانید که مراقبت های بعد از عمل زیبایی Abdominoplasty شامل چه مواردی می باشد:

 1. در هفته اول باید به متخصص ابدومینوپلاستی مراجعه کنید تا روند بهبود را بررسی کند.
 2. تا 2 هفته بعد از عمل زیبایی تامی تاک در رژیم غذایی خود از نمک کمتر استفاده کنید.
 3. بعد از جراحی شکم حین استراحت سر را بالاتر از بدن قرار دهید.
 4. در صورت داشتن درد در بدن و جهت کاهش فشار بدن را خم نگه دارید.
 5. داروهای تجویز شده توسط متخصص Abdominoplasty را باید تا پایان دوره استفاده نمایید.
 6. استراحت مطلق در طی دوره نقاهت تامی تاک کلاً ممنوع است.
 7. بعد از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی انجام فعالیت های سنگین تا مدتی برای بخیه ها ضرر دارد.
 8. بعد از ابدومینوپلاستی استعمال دخانیات روند بهبود را کاهش می دهد.
 9. بعد از جراحی شکم یا تامی تاک باید از گن فیت بدن خود استفاده نمایید.

آیا ابدومینوپلاستی دردناک است؟

بیایید این گونه به نتیجه برسیم، هنگامی که دست شما توسط یک تکه کاغذ بریده می شود شما تا 2 روز هنگام فشردن آن انگشت در آن ناحیه احساس درد می کنید حال ابدومینوپلاستی نوعی عمل جراحی است که حتی پوست شما نیز در آن ممکن است مقداری برداشته شود پس باید با این واقعیت رو به رو شوید که همانند سایر عمل های زیبایی Abdominoplasty یا تامی تاک نیز همراه با درد است.

همان طور که میدانید در حین انجام عمل های زیبایی هیچ دردی را حس نمی کنید اما هنگامی که اثر بیهوشی در بدن شما از بین می رود زخم های ایجاد شده بر روی پوست شما کم کم شروع به درد می کنند.

ابدومینوپلاستی نیز در واقع عمل زیبایی جراحی شکم است و شکم شما تا حدودی باز شده است و بخیه خورده است پس این کاملاً طبیعی می باشد که تامی تاک همراه با درد است.

این درد تا 1 هفته همراه شماست و شما با رعایت نکات و استفاده از داروها به صورت تجویز شده این درد را تحمل می کنید و درد حاصل از Abdominoplasty بعد از 1 هفته رو به کاهش است وکم کم روند بهبودی را طی می کند.

حال اگر بعد از گذشت 1 هفته از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی زخم های شما شروع به بهبود نکرد باید به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

نتایج و تأثیرات به دست آمده از ابدومینوپلاستی

بهتر است با این واقعیت رو به رو شوید که ابدومینوپلاستی یا تامی تاک در واقع جراحی شکم برای صاف و تخت کردن شکم می باشد و این روش تأثیر زیادی در کاهش وزن شما ندارد.

اضافه شدن وزن، ممکن است دلایل زیادی داشته باشد که همه آن ها به چربی ها و یا افتادگی پوست مربوط نمی شوند. پس اگر مدتی پس از عمل روی ترازو رفتید و با کاهش وزن چشمگیری روبرو نشدید، اصلا متعجب نشوید.

تامی تاک یا Abdominoplasty هنگامی نتیجه و اثر بهتری دارد که بعد از عمل جراحی شکم تمامی نکات به صورت دقیق رعایت شود و داروها به موقع استفاده شود.

نتایج حاصل از ابدومینوپلاستی تا 80 درصد کاملاً مثبت بوده و افراد بعد از جراحی شکم از نتایج و اثرات ابدومینوپلاستی کاملاً راضی بوده و از شکم صاف و تخت خود لذت می برند اما گاهی ممکن است انتظارات افراد فراتر از توان متخصص Abdominoplasty باشد در این صورت است که مراجعه کننده از اثرات عمل جراحی شکم راضی نیست.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که فرد باید قبل از انجام عمل، انتظاری طبیعی و معقول از نتیجه نهایی کار داشته باشد. این انتظار باید در مشورت با پزشک، مدیریت شود و شکلی اصولی به خودش بگیرد.

پزشک حتما به فرد توضیح خواهد که در خوشبینانه ترین و بدبینانه ترین حالت های ممکن چه اتفاقی برای او رخ می دهد. اگر فرد به این توضیح ها به خوبی توجه کند، احتمالا انتظار منطقی تری نیز از نتیجه نهایی کار خواهد داشت.

نتایج و اثرات به دست آمده از تامی تاک اگر مراقبت ها و رژیم مناسب رعایت شود تا سال ها اثر ماندگاری دارد و باعث می شود اعتماد به نفس بالاتری داشته باشید و از اندام خود لذت ببرید.

بهتر است بدانید نتایج حاصل از عمل زیبایی Abdominoplasty از 6 ماه تا یک سال به طول می انجامد تا نمایان شود و التهابات عمل زیبایی تامی تاک طی 4 هفته فروکش می کند. پس برای مشاهده نتیجه کلی ابدومینوپلاستی باید 1 سال صبر داشته باشید.

اگر بیش از حد برای رسیدن به نتیجه مطلوب عجله داشته باشید، ممکن است حاصل کار عمل را به خطر بیاندازید. حوصله به خرج دادن و صبر کردن، عواملی هستند که به بهبود نتایج ابدومینوپلاستی کمک می کنند.

هزینه های ناشی از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا تامی تاک نیز مانند سایز عمل های زیبایی ممکن است هزینه های زیادی را برای افراد به بار بیاورد. همان طور که می دانید در Abdominoplasty زمان عمل نیز با توجه به شرایط افراد و نوع جراحی شکم متفاوت است و ممکن است از 1 تا 5 ساعت طول بکشد.

جراحی شکم ممکن است به صورت ابدومینوپلاستی ترکیبی با ساکشن باشد و یا مینی ابدومینوپلاستی که هردوی این عمل های زیبایی از تمام جوانب با هم متفاوت هستند چرا که افراد با شکم کوچک به مینی ابدومینوپلاستی می پردازند که زمان این عمل 1 تا 2 ساعت است و همچنین هزینه این عمل زیبایی کمتر از هزینه ی تامی تاک ترکیبی با ساکشن می باشد.

در واقع این عمل، عمل سبک تری به شمار می رود و عوارض جانبی به مراتب کم تری نیز دارد.

همان طور که می دانید بسیاری از عوامل در متغیر بودن هزینه Abdominoplasty تأثیر دارند این عوامل عبارت اند از:

 1. سن بیمار (به دلیل مشکلات پوستی مهم است چرا که در افرادی با سن کم مشکلات پوستی در ناحیه ی شکم نیز کمتر است)
 2. موقعیت جغرافیایی مطب متخصص ابدومینوپلاستی
 3. تجهیزات استفاده شده در حین عمل زیبایی Abdominoplasty
 4. دستمزد پزشک متخصص
 5. مدت زمان عمل جراحی شکم
 6. میزان استفاده از داروی بیهوشی با توجه به عمل جراحی شکم
 7. هزینه ی داروهای تجویز شده در دوران نقاهت
 8. عمل زیبایی در بیمارستان صورت بگیرد یا در مراکز جراحی تامی تاک

تمامی این عوامل می توانند در هزینه های جراحی شکم تأثیر بگذارند همچنین انتظارات شما نیز می تواند در نحوه ی عملکرد پزشک و هزینه ی تامی تاک تأثیر بگذارد. پس شما نمی توانید اطلاعات دقیقی از هزینه ی عمل زیبایی Abdominoplasty به دست بیاورید و تمامی هزینه ها متفاوت است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ابدومینوپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.