پیوند مو و پیوند موی سر و پیوند موی طبیعی

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پیوند مو و پیوند موی سر و پیوند موی طبیعی

>> پیوند مو :

پیوند مو چیست؟ موهای طبیعی و پرپشت یک فاکتور مهم در زیبایی هر فردی محسوب می شود.با ما همراه باشید تا اطلاعات مهمی را در رابطه با پیوند مو در اختیار شما کاربران گرانقدر قرار دهیم. پیوند مو یکی از راه هایی ست که می تواند موهای از دست رفته جلوی سر و حتی ابرو، مژه، ریش و سبیل را به حالت قبل برگرداند و باعث زیباتر شدن ظاهر فرد بشود.

عوامل مختلفی مثل افزایش سن، ژنتیک و غیره باعث ریزش مو در نواحی مختلفی از سر و صورت می شود. در دنیای پر استرس حتی شاهد ریزش مو در افراد جوان تر هم هستیم؛ خوشبختانه برای معضل ریزش مو، راه حل های خوبی پیش رو داریم.

 

پیوند مو

>> مزایای پیوند مو :

پیوند برای افرادی مناسب است که با طاسی مو مواجه هستند و موهای زیادی را از دست داده اند. مردانی که به داشتن ریش و سبیل اهمیت زیادی می دهند، می توانند با پیوند در این نواحی، به طور طبیعی صاحب ریش هایی پرپشت شوند.

پیوند ابروها هم می تواند فایده زیادی برای آن دسته از افرادی داشته باشد که بخاطر اصلاح نامناسب، سوختگی، زخم، تیروئید، الکترولیز، لیزر و غیره بخش زیادی از ابروهای خود را از دست داده اند؛ پزشک با مهارت و ظرافت خاصی به زاویه رویش موهای ابرو توجه می کند تا ابروهایی کاملا طبیعی را برای بیمار فراهم کند.

 

پیوند مو

 

همچنین افرادی که بطور مادرزادی دارای مژه های کم پشتی هستند و یا خواستار مژه های پرتری هستند، می توانند از پیوند موی طبیعی برای مژه هایشان استفاده کنند.

>> مراقبت های قبل از پیوند مو :

تقریبا دو هفته قبل از پیوند مو، از داروهای مسکن و ضد انعقاد خون استفاده نکنید. از روز قبل پیوند ، موهایتان را خوب بشورید.

>> نحوه پیوند موی طبیعی و روش های آن :

پیوند موی طبیعی با روش های متفاوتی انجام می شود مثل پیوند به روش FUT، پیوند به روش FUE، پیوند به روش FIT و پیوند به روش SUT. پیوند موی طبیعی با بیهوشی موضعی انجام می شود.

توجه داشته باشید که در همه این 4 روش، معمولا از موهای پشت سر و یا گوشه و کناره سر استفاده می شود زیرا در اکثر موارد، موهای این قسمت از جاهای دیگر خیلی بیشتر و پرتر است. هر کدام از این چهار روش، مزیت ها و معایب مخصوص به خودشان را دارند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا می شویم.

در پیوند مو به روش FUT، پزشک نوار باریکی از موهای پشت سر بیمار را می گیرد و سپس فولیکول های مو را در زیر میکروسکوپ بررسی کرده و آن ها ار در نقاط مورد نظر پیوند می زند.

ازجمله مشکلاتی که این روش برای بیمار به دنبال خواهد داشت، این است که ناحیه اهدا کننده مو بخیه می خورد و خط بخیه و اسکار هم در سر فرد معلوم است.

در پیوند مو به روش FUE، پزشک فولیکول های موی سر را استخراج کرده و از گرافت های جداگانه ای برای پیوند در نقاط مورد نظر استفاده می کند. یکی از مشکلاتی که این روش برای بیماران به دنبال دارد این است که در روز پیوند، کل ناحیه اهدا کننده (عقب سر و گوشه های آن) باید تراشیده شود.

در پیوند مو به روش FIT، پزشک فولیکول های مو را بصورت گروهی یا مجزا و با کمک هولدرهای دستی از پشت سر جدا می کند. در این روش نمی توان تعداد زیادی از فولیکول های مو یا گرافت ها را به ناحیه مورد نظر پیوند زد.

در پیوند مو به روش SUT، پزشک می تواند فولیکول های بسیار زیادی را به ناحیه مورد نظر پیوند مو بدهد. از جمله مزیت های این روش این است که می توانیم شاهد پیوند تراکم بالایی از موهای اهدایی باشیم. نتایج حاصل از روش SUT، بسیار طبیعی ست و موهای کاملا پرپشتی را برای بیمار به ارمغان می آورد.

>> مراقبت های بعد از پیوند موی طبیعی :

معمولا 1 الی 2 روز بعد از پیوند، بیمار به حالت عادی برمی گردد و می تواند مثل سابق به فعالیت های روزانه اش مشغول شود. هنگام خوابیدن، مواظب باشید تا نقاطی که پیوند انجام شده است با بالش تماس مستقیم نداشته باشد.

در روزهای اول، موهایتان را نشورید. سعی کنید عرق نکنید زیرا رطوبت می تواند باعث ایجاد عفونت در آن محل بشود.

>> عوارض پیوند مو :

اگر پزشکی با تجربه و متخصص، پیوند موی طبیعی را انجام بدهد، بیمار شاهد هیچگونه عوارض خاص و بلند مدتی نخواهد بود. عوارض پیوند موی طبیعی شامل درد در ناحیه پیوند، قرمزی، اسکار و ورم است.

بعد از چند هفته، موی پیوند زده شده به طور طبیعی ریزش پیدا می کند و تقریبا تا 4 ماه بعد دوباره در این ناحیه، موهای بیشتری رشد می کند؛ معمولا شما می توانید بعد از 6 ماه شاهد نتایج نهایی پیوند موهایتان باشید.

>> هزینه پیوند موی طبیعی :

هزینه پیوند بستگی به تعداد گرافت های مو (تعداد تارهای موی پیوند زده شده) و تعداد جلسات مورد نیاز دارد. ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات پیوند موی طبیعی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در “کلینیک تخصصی پوست و مو رزپیوند موی طبیعی شما، بصورت کاملا طبیعی و بدون درد و خونریزی انجام می شود. در کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیوند موی طبیعی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
تماس سریع