پیوند مو و پیوند موی سر و پیوند موی طبیعی

پیوند مو و پیوند موی سر و پیوند موی طبیعی

>> پیوند مو :

پیوند مو چیست؟ موهای طبیعی و پرپشت یک فاکتور مهم در زیبایی هر فردی محسوب می شود.با ما همراه باشید تا اطلاعات مهمی را در رابطه با پیوند مو در اختیار شما کاربران گرانقدر قرار دهیم. پیوند مو یکی از راه هایی ست که می تواند موهای از دست رفته جلوی سر و حتی ابرو، مژه، ریش و سبیل را به حالت قبل برگرداند و باعث زیباتر شدن ظاهر فرد بشود.

عوامل مختلفی مثل افزایش سن، ژنتیک و غیره باعث ریزش مو در نواحی مختلفی از سر و صورت می شود. در دنیای پر استرس حتی شاهد ریزش مو در افراد جوان تر هم هستیم؛ خوشبختانه برای معضل ریزش مو، راه حل های خوبی پیش رو داریم.

 

پیوند مو

شاید در گذشته، افراد موفقیت بیشتری در حفظ مو های‌ خود تا سنین بالاتر داشتند. میزان استرس در زندگی آن‌ها چندان بالا نبود و استفاده از تغذیه طبیعی و مناسب، به آن‌ها کمک می‌ کرد تا از ریزش مو جلوگیری کنند.

حالا اما سبک زندگی ‌ها به گونه ‌ای تغییر کرده که ریزش مو و حتی از دست دادن موهای ابرو و مژه، به یک پدیده کاملا تکراری و آشنا در دنیا تبدیل شده است. سبک زندگی امروز مردم در بیشتر نقاط دنیا، یک تهدید بزرگ برای سلامتی آن‌ها به شمار می‌رود. علاوه بر این، میزان استرس نیز دائما رو به افزایش است و همین مسئله در کنار عوامل ژنتیکی و ارثی، ریزش مو را در افراد مختلف از هر جنسیتی به وجود می‌آورد.

البته که بیشتر مردان ریزش شدید را تجربه می‌کنند و به مرحله انجام کاشت مو می‌رسند اما بسیاری از خانم‌ها نیز در زندگی با چنین مشکلی روبرو می‌شوند. در درجه اول، بهترین کار این است که از سال‌های نوجوانی، به فکر حفظ موهای خودمان باشیم و کم‌تر از سشوار، اتو و همچنین ترکیب‌هایی برای حفظ حالت مو استفاده کنیم.

همه این کارها به باقی ماندن مو روی سرمان کمک خواهد کرد و شرایطی را به وجود خواهد آورد که این ثروت ارزشمند از دست نرود. با این وجود وقتی چنین اتفاقی افتاد، دلیلی برای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد. چرا که امروزه راهکارهای مطمئنی برای بازگرداندن مو به سر ابداع شده است. پیوند مو، یک راهکار نتیجه ‌بخش و اطمینان ‎برانگیز برای مواجهه با ریزش مو به شمار می‌رود.

>> مزایای پیوند مو :

پیوند برای افرادی مناسب است که با طاسی مو مواجه هستند و موهای زیادی را از دست داده اند. مردانی که به داشتن ریش و سبیل اهمیت زیادی می دهند، می توانند با پیوند در این نواحی، به طور طبیعی صاحب ریش هایی پرپشت شوند.

این عمل، اساسا یک عمل سبک محسوب می شود. به طور کلی در پیوند مو، قرار است موها از یک ناحیه مقاوم‌ در سر یا بدن، به قسمت های دیگری از سر که دچار ریزش مو شده است منتقل شوند. در واقع شما از موهای غیر ضروری بدن ‌خودتان برای کمک به رشد موهای ضروری‌ تر بدن، بهره می برید.

این کار، از متدهای ساده علمی تبعیت می‌ کند و البته مهم است که به دست پزشک متخصص و با اوج دقت انجام شود تا بهترین نتیجه ممکن را به همراه داشته باشد. یکی از مزیت‌های مهم پیوند مو این است که تنها به سن خاصی بستگی ندارد.

شاید دهه‌های سوم و چهارم زندگی، ایده‌ آل ترین زمان برای پیوند مو باشند اما حتی افرادی که سن بالایی دارند نیز می توانند این عمل را برای مو، ابرو و یا مژه انجام بدهند. بعضی از افراد حتی در دهه ششم زندگی خودشان نیز چنین کاری را انجام می دهند و به نتیجه دلخواه دست پیدا می کنند.

آن ها افرادی هستند که در هر شرایطی از تغییر هراس ندارند. شاید بسیاری از عمل های زیبایی، محدودیت سنی داشته باشند اما برای پیوند مو، چنین چیزی وجود ندارد. این یک مزیت مهم برای پیوند مو به شمار می رود. یک امتیاز بزرگ که نباید نادیده گرفته شود.

پیوند ابروها هم می تواند فایده زیادی برای آن دسته از افرادی داشته باشد که بخاطر اصلاح نامناسب، سوختگی، زخم، تیروئید، الکترولیز، لیزر و غیره بخش زیادی از ابروهای خود را از دست داده اند؛ پزشک با مهارت و ظرافت خاصی به زاویه رویش موهای ابرو توجه می کند تا ابروهایی کاملا طبیعی را برای بیمار فراهم کند.

 

پیوند مو

 

همچنین افرادی که بطور مادرزادی دارای مژه های کم پشتی هستند و یا خواستار مژه های پرتری هستند، می توانند از پیوند موی طبیعی برای مژه هایشان استفاده کنند.

>> مراقبت های قبل از پیوند مو :

تقریبا دو هفته قبل از پیوند مو، از داروهای مسکن و ضد انعقاد خون استفاده نکنید. از روز قبل پیوند ، موهایتان را خوب بشورید.

خیلی ها تصور می‌ کنند پیوند مو، آن ‌ها را شبیه به لئوناردو دی‌ کاپریو خواهد کرد! چنین تصوری اما به هیچ وجه واقعیت ندارد. پیوند مو اساسا قرار نیست یک ظاهرا کاملا جدید و متفاوت به شما بدهد.

این عمل همان موهای قبلی را با همان حالت و رنگ قبلی به شما برمی گرداند و تنها موهای از دست رفته در سر، ابروها و مژه را دوباره احیا می کند. پس همه چیز مثل سابق است و قرار است نسبت به دوران قبل از ریزش مو ها، چهره کاملا متفاوتی پیدا کنید.

فرد قبل از انجام این عمل، باید توقعات خودش را کنترل کند و آماده یک نتیجه منطقی باشد. این یک تلاش ارزشمند به شمار می رود و نشان می دهد که فرد برای رسیدن به شرایط مطلوب، انگیزه زیادی دارد. البته که بعد از انجام عمل، می شود روی حالت و رنگ موها، ابروها و مژه با نظر پزشک تفاوت ایجاد کرد؛ اما در ابتدا باید مراحل رشد به خوبی طی شده باشند.

پیش از انجام عمل پیوند مو، فرد باید برای روزهای بعد از عمل برنامه ریزی لازم را داشته باشد و وقتی را نیز برای استراحت خالی بگذارد. البته که این عمل چندان خسته کننده نیست اما استراحت برای جلوگیری از صدمه دیدن موی کاشته شده، ضروری به نظر می رسد.

مصرف الکل قبل از انجام عمل ممکن است روی نتیجه کار تاثیر منفی داشته باشد. در نظر گرفتن همه ریسک ها، حفظ آرامش و خواب خوب و فعالیت های آرام بخش در روزهای منتهی به عمل، آمادگی بیمار را در بهترین وضعیت قرار خواهند داد.

>> نحوه پیوند موی طبیعی و روش های آن :

پیوند موی طبیعی با روش های متفاوتی انجام می شود مثل پیوند به روش FUT، پیوند به روش FUE، پیوند به روش FIT و پیوند به روش SUT. پیوند موی طبیعی با بیهوشی موضعی انجام می شود.

توجه داشته باشید که در همه این 4 روش، معمولا از موهای پشت سر و یا گوشه و کناره سر استفاده می شود زیرا در اکثر موارد، موهای این قسمت از جاهای دیگر خیلی بیشتر و پرتر است. هر کدام از این چهار روش، مزیت ها و معایب مخصوص به خودشان را دارند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا می شویم.

در پیوند مو به روش FUT، پزشک نوار باریکی از موهای پشت سر بیمار را می گیرد و سپس فولیکول های مو را در زیر میکروسکوپ بررسی کرده و آن ها ار در نقاط مورد نظر پیوند می زند.

ازجمله مشکلاتی که این روش برای بیمار به دنبال خواهد داشت، این است که ناحیه اهدا کننده مو بخیه می خورد و خط بخیه و اسکار هم در سر فرد معلوم است.

در پیوند مو به روش FUE، پزشک فولیکول های موی سر را استخراج کرده و از گرافت های جداگانه ای برای پیوند در نقاط مورد نظر استفاده می کند. یکی از مشکلاتی که این روش برای بیماران به دنبال دارد این است که در روز پیوند، کل ناحیه اهدا کننده (عقب سر و گوشه های آن) باید تراشیده شود.

در پیوند مو به روش FIT، پزشک فولیکول های مو را بصورت گروهی یا مجزا و با کمک هولدرهای دستی از پشت سر جدا می کند. در این روش نمی توان تعداد زیادی از فولیکول های مو یا گرافت ها را به ناحیه مورد نظر پیوند زد.

در پیوند مو به روش SUT، پزشک می تواند فولیکول های بسیار زیادی را به ناحیه مورد نظر پیوند مو بدهد. از جمله مزیت های این روش این است که می توانیم شاهد پیوند تراکم بالایی از موهای اهدایی باشیم. نتایج حاصل از روش SUT، بسیار طبیعی ست و موهای کاملا پرپشتی را برای بیمار به ارمغان می آورد.

>> مراقبت های بعد از پیوند موی طبیعی :

معمولا 1 الی 2 روز بعد از پیوند، بیمار به حالت عادی برمی گردد و می تواند مثل سابق به فعالیت های روزانه اش مشغول شود. هنگام خوابیدن، مواظب باشید تا نقاطی که پیوند انجام شده است با بالش تماس مستقیم نداشته باشد.

در روزهای اول، موهایتان را نشورید. سعی کنید عرق نکنید زیرا رطوبت می تواند باعث ایجاد عفونت در آن محل بشود.

فعالیت‌های بیش از حد سنگین فیزیکی و همچنین مصرف غذاهای سنگینی که پر از روغن و شکر و فاقد ارزش غذایی لازم هستند، ممکن است نتیجه پیوند مو را تحت تاثیر قرار بدهند. پس توصیه می شود که فرد برای مدتی از فعالیت سنگین و همچنین مصرف چنین غذاهایی پرهیز کند.

>> عوارض پیوند مو :

اگر پزشکی با تجربه و متخصص، پیوند موی طبیعی را انجام بدهد، بیمار شاهد هیچگونه عوارض خاص و بلند مدتی نخواهد بود. عوارض پیوند موی طبیعی شامل درد در ناحیه پیوند، قرمزی، اسکار و ورم است.

بعد از چند هفته، موی پیوند زده شده به طور طبیعی ریزش پیدا می کند و تقریبا تا 4 ماه بعد دوباره در این ناحیه، موهای بیشتری رشد می کند؛ معمولا شما می توانید بعد از 6 ماه شاهد نتایج نهایی پیوند موهایتان باشید.

>> هزینه پیوند موی طبیعی :

قیمت ارزان، تنها دلیل بعضی از افراد برای رفتن به سراغ کلینیک‌ های غیرمجاز پیوند مو محسوب می شود. شاید این کلینیک ها هزینه بسیار پایینی از فرد دریافت کنند اما ممکن است با فقدان تبحر و توانایی در پیوند مو، ضربه جبران ناپذیری به فرد مراجعه کننده بزنند.

انتخاب کلینیک های مجاز و پزشکان متخصص، یک قدم کلیدی برای موفق شدن در کاشت مو به شمار می رود. در غیر این صورت، می توان انتظار هر چیزی را در پایان عمل پیوند مو داشت.

هزینه پیوند بستگی به تعداد گرافت های مو (تعداد تارهای موی پیوند زده شده) و تعداد جلسات مورد نیاز دارد. ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات پیوند موی طبیعی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در “کلینیک تخصصی پوست و مو رزپیوند موی طبیعی شما، بصورت کاملا طبیعی و بدون درد و خونریزی انجام می شود. در کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیوند موی طبیعی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.