کاشت مژه و عوارض کاشت مژه و هزینه کاشت مژه

کاشت مژه و عوارض کاشت مژه و هزینه کاشت

>> کاشت مژه :

با ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” همراه باشید تا در مورد کاشت مژه طبیعی بیشتر توضیح بدهیم. در کاشت مژه از فولیکول های موی خود فرد استفاده می شود تا بهترین نتایج را برای بیمار به دنبال داشته باشد. کاشت مژه به صورت دائمی و موقت انجام می شود.

مژه ها، جلوه چشمها را چند برابر می کنند و باعث زیبایی صورت می شوند. عوامل مختلفی که باعث ریزش مژه در بسیاری از افراد می شود شامل اکستنشن مژه، استفاده بلند مدت از مژه های مصنوعی، سوختگی، جراحی پلک چشم، رادیوتراپی و مصرف دارو برای درمان سرطان، تصادف، ضربه، تتو پلک، استفاده مفرط از لوازم آرایشی، کم کاری تیروئید، و غیره است. خوشبختانه، با کاشت می توان صاحب مژه هایی بلند و پرپشت شد.

کاشت مژه

اهمیت مژه‌ها تنها در مسئله «زیبایی» خلاصه نمی‌شود. بخشی از فلسفه وجودی مژه‌ها به محافظت از چشم برمی‌گردد. ذرات زیادی مثل گرد و غبار و خاک در هوا وجود دارند که اگر مژه ها نباشند، می توانند به سادگی به درون چشم ها نفوذ کنند و به آن ها آسیب برسانند.

نحوه قرار گیری مژه ها در چشم، مانع از ورود آب و رطوبت به چشم می شوند. علاوه بر این اگر جسمی بیش از حد به چشم ها نزدیک شود، مژه ها به کمک حساسیت خود، ابتدا آن ها را حس می کنند تا چشم را از خطر احتمالی دور نگه دارند.

مژه ها همچنین در جلوگیری از تابش بیش از حد نور خورشید به چشم کمک می کنند. البته این به آن معنا نیست که چشم‌ ها با داشتن مژه دیگر در مقابل اشعه خورشید بیمه هستند اما باز هم نباید از این کمک حداقلی، به سادگی گذشت.

البته که مژه ها زیبایی قابل توجهی دارند و نبودن آن‌ها، می‌تواند حالت چهره را عوض کند.زیبایی انگیزه بسیاری از آدم ها برای کاشت مژه است اما فراموش نکنیم که حتی افرادی که به زیبایی اهمیت زیادی نمی ‌دهند، ممکن است عمل کاشت مژه را انجام بدهند و برای حفظ سلامتی و مراقبت از چشم ها، مژه های از دست رفته را به چشم برگردانند.

>> مزایای کاشت :

خیلی از افراد، بویژه خانم ها بخاطر نداشتن مژه، اعتماد به نفسشان پایین آمده و حتی زندگی عادیشان مختل شده است. حتی در مواردی، فرد مجبور می شود تا هر روز از مژه مصنوعی استفاده کند.

افرادی که دچار بیماری های سختی مثل سرطان شده اند و بخاطر شیمی درمانی و مصرف داروهای خاص، مژه هایشان ریخته است هم احساس بدی در این زمینه دارند. خوشبختانه برای همه ی این افراد می توان از کاشت استفاده کرد. مژه طبیعی باعث ایجاد رضایت و حس خوشحالی در این افراد می شود.

 

 

کاشت مژه

شاید انتخاب بعضی ها بعد از ریزشِ بدون بازگشت مژه ها، این باشد که به سراغ راه هایی مثل استفاده از مژه مصنوعی و اکستنشن بروند. این راه‌ ها در کوتاه مدت مشکلی برای فرد ایجاد نمی کنند اما استفاده مکرر از آن ها، در نهایت باعث آسیب جدی مژه ها خواهد شد.

علاوه بر این، همه این راهکارها کاملا موقتی هستند و شاید تنها برای چند ساعت و یا نهایتا چند روز مفید باشند. کاشت مژه یک روش ماندگار به شمار می رود و وقتی مژه های جدید کاشته شوند، دیگر نمی ریزند و از بین نمی روند.

در واقع دیگر لازم نیست فرد درست قبل از هر مهمانی یا ملاقات مهم، دوباره دست به کار شود و شکل ظاهری مژه های خود را تغییر بدهد. یک بار هزینه کردن، یک بار نشستن روی صندلی کاشت مژه و یک بار انجام دادن این عمل، فرد را از ایجاد هر تغییر دیگری روی مژه های خود بی نیاز خواهد کرد.

>> موارد منع کاشت :

بعضی از افراد با اینکه مژه های خوبی دارند ولی باز هم برای کاشت مژه، به پزشک مراجعه می کنند. در این موارد، پزشک اجازه کاشت را به راحتی به فرد نمی دهد مگر اینکه آن فرد دلیل قانع کننده ای داشته باشد. معمولا در این موارد، پزشک استفاده از تقویت کننده های طبیعی مژه را پیشنهاد می دهد. البته این موارد باز هم بستگی به کیفیت مژه های فرد دارد و بهتر است ابتدا با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

قرار نیست هر کس با افتادن اولین مژه، «آخرین» تصمیم را برای خودش بگیرد. فراموش نکنید که کاشت مژه به ویژه در ابتدای جوانی، باید یکی از گزینه های آخر فرد باشد و بیش از حد عجله به خرج دادن در مورد آن، ممکن است عواقب بدی به همراه داشته باشد.

برای افراد جوانی که هنوز به رشد دوباره مژه ها امیدوار هستند، روش هایی مثل استفاده از تقویت کننده ها موجب رشد ابروها می شود. بعضی از افراد به طور کلی به دلیل داشتن برخی از بیماری های خونی و یا عدم امکان رشد دوباره مو در بدن، کاندید مناسب کاشت مژه به شمار نمی روند.

اما افرادی که گزینه مناسبی برای این عمل زیبایی هستند، همیشه باید کمی صبر به خرج بدهند، در آرامش تصمیم بگیرند، مکانیزم های این عمل را به خوبی بشناسند و پس از فراهم کردن بهترین شرایط، این تصمیم مهم را برای خودشان بگیرند. انجام این عمل، تنها برای فخر فروختن به دیگران، یک اشتباه بزرگ است.

>> نحوه کاشت :

ابتدا جراح ناحیه پشت سر فرد را بصورت موضعی بی حس می کند و نوار خیلی کوچکی از فولیکول های موها را جدا می کند؛ سپس پوست سر را بخیه می زند؛ همچنین پزشک اطراف مژه را هم بی حس می کند. در مرحله ی بعد پزشک، فولیکول های مو را در زیر میکروسکوپ بررسی کرده و آنها را از هم جدا می کند.

پزشک با ایجاد برش های بسیار کوچک در ناحیه پلک، این فولیکول ها را یکی یکی و با دقت زیاد در پلک بالایی پیوند می زند و در آخر پلک را بخیه های خیلی ظریفی می زند.پزشک در هر پلک معمولا بین 25 الی 60 فولیکول جدید را پیوند می زند. کاشت مژه معمولا بین 3 الی 4 ساعت زمان می برد و درصد موفقیت آن هم بسیار بالاست.

>> مراقبت های بعد از کاشت مژه :

بعد از کاشت، تا چند روز صورتتان را نشورید تا فولیکول های جدید بتوانند در محل جدید کاملا سازگار بشوند. لازم است هر ماه، مژه ها اصلاح و مرتب شوند زیرا مژه ها رشد زیادی دارند. بیمار باید توجه داشته باشد که برای رسیدن به نتایج و همچنین رشد کامل مژه ها باید تا 6 ماه صبر کند.

جالب است بدانید که بر اساس گزارش های موجود، بعضی از افراد در طول زندگی خود به استفاده از مژه مصنوعی «اعتیاد» پیدا می کنند. آن‌ ها حتی وقتی تنها هستند و هیچکس در کنارشان حضور ندارد، باز هم مژه مصنوعی را رها نمی کنند و اصرار دارند که در هر شرایطی، این مژه را همراه داشته باشند.

این اعتیاد در نهایت منجر به از دست دادن مژه های طبیعی خود فرد به صورت کامل می شود. پس از انجام عمل کاشت مژه و به دست آوردن مجدد، مژه های طبیعی، دیگر باید از ایجاد تغییرات بزرگ و مصنوعی در مژه ها اجتناب کرد. البته که آرایش مژه های کاشته شده، هیچ اشکالی ندارد اما افراط در این موضوع، دردسرساز خواهد بود.

>> مزایای کاشت مژه :

مژه های جدید بعد از کامل شدن پروسه کاشت و یک دور ریزش، دوباره زنده می شوند و جذابیت زیادی به صورت فرد می بخشند. این مژه ها کاملا طبیعی هستند و وظیفه محافظت از چشم را نیز بر عهده دارند. مژه های کاشته شده به صورت دائمی رشد می کنند و دیگر در معرض ریزش نیستند. دوران بهبودی فرد بعد از سپری کردن عمل نیز بسیار بسیار کوتاه است.

>> عوارض کاشت مژه :

اگر کاشت توسط پزشکی متخصص و با تجربه انجام بشود، هیچگونه عوارض خاص و بلند مدتی را به دنبال نخواهد داشت. عوارض کاشت شامل کبودی دور پلک، ورم، درد است. تقریبا دو الی سه هفته بعد از کاشت ، مژه ها شروع به ریزش می کنند که کاملا طبیعی ست و جای هیچگونه نگرانی ای نیست.

در مواردی که کاشت در مراکز غیر بهداشتی و توسط افراد بی تجربه انجام شود، ممکن است عارضه عفونت پلک چشم و خطر نابینایی برای بیمار بوجود بیاید؛ پس لازم است بیمار در این زمینه دقت و توجه کافی را داشته باشد.

علاوه بر این، پس از انجام عمل در منطقه اهدا کننده مو، یک خراش ایجاد می شود اما این خراش به مرور زمان کم تر به چشم خواهد آمد و پشت سایر موها، پنهان خواهد شد. ممکن است برای چند روز مسائلی مثل درد و خونریزی جزئی نیز شکل بگیرند اما این عوارض نیز پس از مدتی کوتاه، رفع خواهند شد.

>> هزینه کاشت مژه :

هزینه کاشت به تعداد مژه های کاشته شده بستگی دارد. “کلینیک تخصصی پوست و مو رز با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات کاشت را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. در ” کلینیک پوست و مو رزکاشت مژه های شما، بصورت کاملا طبیعی و بدون درد انجام می شود. در این کلینیک هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مژه طبیعی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.