لیفت نخ

لیفت با نخ چقدر دوام دارد؟

لیفت با نخ چقدر دوام دارد؟

لیفت با نخ چقدر دوام دارد؟

لیفت صورت، روشی است که برای کاهش چین و چروک های پوستی و سایر علائم پیری پوست امروزه در حال رواج است.فرایند face lift با هدف افزایش کیفیت بافت پوست و تصحیح عیوب آن و همچنین متناسب تر شدن ساختار صورت و بافت نواحی مختلف پوست در افراد مختلف قابل انجام شدن می باشد.

لیفت با نخ چقدر دوام دارد؟

این فعالیت مدرن و موثر زیبایی، با عوارض جانبی کم، تاثیرات شگرفی در چهره افراد به وجود می آورد. استفاده از لیفت نخ در قسمت های مختلف صورت، موجب می شود که فرد ظاهری جوان و شاداب داشته باشد و از اعتماد به نفس به مراتب بیشتری بهره ببرد.

محبوبیت فرایند لیفت صورت فقط به علت تاثیرات لیفتینگ صورت در جوان تر و شاداب تر شدن پوست نمی باشد، بلکه فرایند لیفت با نخ با تحریک کلاژن های پوستی و راه اندازی مکانیسم های جوان سازی، باعث تقویت پوست و کند کردن روند پیری پوست نیز خواهد شد.

یکی دیگر از اثرات بسیار مثبت لیفت نخ، کمک به سنتز پروتئین های مورد نیاز برای پوست و همچنین کمک به اکسیژن رسانی به پوست است. تاثیرات چشمگیر لیفت نخ، موجب شده این فرآیند امروزه در سراسر دنیا محبوبیت زیادی به دست بیاورد. در این مورد اما یک سوال کلیدی برای بسیاری ازا افراد مطرح می شود. اینکه میزان ماندگاری این فرآیند، دقیقا چقدر خواهد بود.

ماندگاری لیفت صورت با نخ چقدر است؟

میزان دوام و ماندگاری نتایج فرایند لیفت صورت در افراد مختلف یکسان نیست.در حقیقت هر فرد با توجه به شرایط اولیه خود و همچنین نحوه انجام این فرآیند و واکنش بدن نسبت به آن، نتیجه نهایی متفاوتی را تجربه خواهد کرد. پس نتیجه ناشی از لیفت نخ در یک فرد، الزاما با فرد دیگر قابل مقایسه نیست اما به طور کلی افرادی که این فعالیت ها را تجربه می کنند، نتایج دلچسب و ایده آلی به دست می آورند.

لیفت با نخ چقدر دوام دارد؟

عوامل زیادی وجود دارند که می توانند مدت زمان پایداری نتایج لیفتینگ صورت را تغییر دهند.

کیفیت اولیه ی پوست صورت که بر اثر ژنتیک و سبک زندگی افراد تعیین می شود، یکی از مواردی است که می تواند در مدت زمان پایداری نتایج مفید فرایند لیفت صورت تاثیرگذار باشد.

علاوه بر این انجام مراقبت ها و رعایت اصول مراقبتی پس از انجام فرآیند نیز تاثیر قابل توجهی بر ماندگاری بیشتر آثار آن در چهره افراد خواهد داشت. این مراقبت ها پس از انجام فرآیند، از سوی پزشک در اختیار فرد قرار می گیرند. افرادی که این اصول را کاملا درست رعایت کنند، طبیعتا نتیجه ماندگار تری را تجربه خواهند کرد.

بدیهی است که هر چه قدر وضعیت سلامت پوست صورت قبل از انجام face lift بهتر و قابل قبول تر باشد، فرایند لیفت صورت با کیفیت بهتری انجام خواهد شد و نتیجه ی حاصل از آن برای مدت زمان طولانی تری ماندگار خواهد ماند.

در نتیجه افرادی که در سنین پایین تر به سراغ لیفت نخ می روند، نتایج ماندگار تری از این فرآیند به دست می آورند. چرا که کیفیت پوست آن مطلوب تر و میزان چین و چروک روی صورت آن ها، کم تر است. با این حال نباید برای انجام این کار بیش از حد عجله به خرج داد. به ویژه افرادی که هنوز به 18 سالگی نرسیده اند، بهتر است لیفت نخ را در این سن برای خودشان انتخاب نکنند.

از دیگر مواردی که در مدت زمان پایداری تاثیرات فرایند لیفت با نخ نقش مهم ایفا می کند، سبک زندگی و عادات تغذیه ای و ورزشی سالم و ناسالم افراد مختلف می باشد.

اگر افراد پس از انجام این فعالیت، به مصرف غذاهای  سالم رو بیاورند و به جای فست فود ها و غذا های سرشار از نمک، روغن و چربی، وعده های غذایی سالم تر و تازه تری را انتخاب کنند و همچنین به اندازه کافی تحرک داشته باشند، نتایج لیفت نخ برای مدت بیشتری در بدن آن ها دوام خواهد آورد.

برای مثال عادات مخربی چون سیگار کشیدن به مرور زمان باعث تخریب بافت پوست می شوند و تنها باعث کاهش کیفیت نتیجه ی اولیه لیفت صورت به نسبت شرایط عادی خواهد بود، بلکه می تواند به عنوان یک عامل تهدید کننده دوام تاثیرات face lift نیز شناخته شود.

سیگار و به طول کلی دخانیات، یک تهدید بزرگ برای سلامتی عمومی بدن به شمار می روند. استفاده از دخانیات، به کیفیت پوست لطمه جدی می زند و طبیعتا روی نتیجه ناشی از لیفت نخ، تاثیرات بسیار مخربی ایفا می کند.

تماس طولانی مدت و مستقیم با نور آفتاب بدون استفاده از محصولات مراقبتی پوست، عاملی دیگر در کاهش دوام نتیجه ی لیفت صورت و تسریع فرایند آسیب به پوست خواهد بود.

در نتیجه افراد باید پس از سپری کردن لیفت نخ، از ضد آفتاب های خوب و با کیفیت استفاده کنند تا پوست آن ها در معرض تابش مستمر اشعه خورشید قرار نگیرد. استفاده از عینک های دودی استاندارد نیز برای این افراد مفید خواهد بود.

پس افراد با عادات و رفتار های مختلف و کیفیت وضعیت اولیه ی پوست خود، در طولانی مدت نتایج متفاوتی از فرایند لیفتینگ صورت دریافت خواهند کرد.

با این حال اکثر پزشکان بر این باورند که نتایج به دست آمده از فرایند لیفت با نخ، بین 8 الی 12 سال ماندگار خواهد بود.

این عدد در مقایسه با سایر روش های جوانسازی پوست، شگفت آور به نظر می رسد. در روش هایی مثل تزریق ژل یا بوتاکس، نتایچ نهایی ظرف چند ماه از بین می روند و فرد ناچار به انجام تزریق دیگری می شود اما در مورد لیفت نخ، آثار ناشی از انجام فرآیند برای مدت بسیار زیادی همراه فرد باقی خواهد ماند.

آیا لیفت با نخ یک راهکار دائمی است؟

سوالی که بسیاری از متقاضیان انجام لیفت صورت با آن مواجه خواهند شد، آن است که آیا نتایج به دست آمده از فرایند face lift دائمی خواهد بود؟

حقیقت آن است که با اینکه بعد از انجام لیفتینگ صورت شما بسیار جوان تر، شاداب تر و با طراوت تر به نظر خواهید رسید، اما لیفت صورت باعث توقف صد در صد روند پیری نخواهد شد.

همان طور که گفته شد، میزان دقیق ماندگاری لیفت نخ در هر فرد بسته به شرایط او و نحوه انجام کار، در جزئیات تفاوت خواهد داشت. با این حال لیفت نخ، یک تغییر شگفت انگیز و رضایتبخش را برای افراد رقم می زند. طبیعتا بالاخره زمانی از راه خواهد رسید که نتایج این فعالیت نیز از بین بروند اما میزان ماندگاری آن، فوق العاده بالا به نظر می رسد.

بر اساس مطالعات انجام شده، بر اثر انجام لیفت صورت افراد بین 10 الی 12 سال جوان تر از سن واقعی خود به نظر خواهند رسید و فرایند تقویت و جوانسازی پوست نیز تحریک خواهد شد، اما مکانیسم های پیری با افزایش سن، با روند کند تری نسبت به قبل از فرایند لیفت با نخ در حال انجام خواهند بود.

این به آن معنا است که بر اثر تحریک کلاژن های پوست طی لیفت صورت تا حد زیادی از سرعت فرایند پیری کاسته خواهد شد و حتی باعث فعال شدن مکانیسم هایی در جوان تر شدن پوست و تقویت آن نیز خواهد شد، اما رخ دادن تغییرات در بافت صورت با افزایش سن، اجتناب ناپذیر خواهد بود.

اما در نهایت ویژگی مثبت این تغییرات این است که شما با انجام فرایند face lift، حتی با گذر زمان و افزایش سن، همواره چندین سال از سن واقعی خود جوان تر به نظر خواهید رسید.

به محض استفاده از این فرآیند، شما شاهد بروز تغییرانی در چهره خود خواهید بود. وقتی عوارض جانبی به طور کامل از بین بروند، این تغییر در ظاهر شما بسیار محسوس تر می شود. شما ناچار نیستند زمان زیادی برای مشاهده نتایج نهایی این فعالیت صبر کنید. چرا که این نتایج خیلی زود خودشان را نشان خواهند داد.

 دوران نقاهت بعد از لیفت صورت با نخ چقدر است؟

لیفت صورت نیز مانند تمامی فرایند های زیبایی و سلامتی دیگر، نیاز به مدت زمانی برای ترمیم و بهبودی و با انجام مراقبت های خاص دارد.

طول دوران نقاهت فرایند لیفتینگ صورت در افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

این تفاوت ها به علت تفاوت های فردی نظیر وضعیت اولیه ی پوست و بدن، میزان رعایت و توجه به نکات مراقبتی و بهداشتی و توان بدن افراد در طی کردن دوران بهبودی خواهد بود.

همچنین نحوه ی انجام فرایند لیفت صورت و تکنیک های انجام شده طی آن، تعیین کننده ی مدت زمان لازم برای بهبودی و بازیابی پس از انجام لیفت با نخ خواهد بود.

روز های ابتدایی دوران نقاهت فرایند لیفت صورت، مهم ترین بازه در مرحله ی مراقبتی و بازیابی خواهد بود، چرا که التهاب ها و تورم های پوستی و همچنین درد ها در نواحی مختلف بروز پیدا خواهد کرد و لازم است اقدامات کامل و صحیحی در راستای بهبود این علائم در نظر گرفته شود.

احساس درد در اولین روز های پس از انجام لیفت نخ، کمی طبیعی به نظر می رسد اما می توان این حساس را به کمک استفاده از کمپرس سرد، تغییر داد. به طور کلی زمان ریکاوری این فرآیند، حدود دو هفته در نظر گرفته می شود اما میزان دقیق آن در افراد مختلف، کاملا متفاوت است. بعضی از افراد زودتر به شرایط عادی برمی گردند و این زمان برای بعضی ها کمی بیشتر طول می کشد.

7 الی 10 روز ابتدایی پس از فرایند face lift، دوره ی پررنگ و مهم در توجه به اقدامات مراقبتی و پرهیز از رفتار های پر خطر می باشد که برای بازدهی باکیفیت فرایند لیفتینگ صورت الزامی می باشد.

در این روزها بهتر است جای خراش ها و همچنین پانسمان، کاملا خشک نگه داشته باشد.

در نتیجه برای انجام شستشوی صورت، رعایت دستورالعمل های پزشک بسیار مهم به نظر می رسد. تجربه کمی بی حسی در نقطه انجام لیفت نخ نیز طبیعی خواهد بود. در این دوران به هیچ وجه نباید به سراغ مصرف سیگار و الکل بروید. الکل و دخانیات سرعت بهبودی شما را به شدت کاهش می دهند.

2 هفته الی 1 ماه پس از طی شدن دوران نقاهت فرایند لیفت صورت، در اغلب افراد تمامی علائم بهبود یافته و فرد آماده ی بازگشت به روال عادی زندگی خود خواهد بود.

هر چقدر توجه به دستورالعمل ها و توصیه های مراقبتی پزشک بیشتر باشد، نتایج به دست آمده از فرایند لیفت صورت با کیفیت تر و طی شدن دوران نقاهت و بهبودی پس از لیفت با نخ سریع تر خواهد بود.

پس از چه مدتی نتایج لیفت با نخ قابل مشاهده خواهد بود؟

اگرچه تغییرات ایجاد شده بر اثر تکنیک های لیفت صورت با نخ در دقایق اولیه پس از انجام face lift قابل مشاهده خواهد بود، اما برای مشاهده ی تاثیر کامل و با کیفیت لیفتینگ صورت نیاز به طی شدن دوران نقاهت می باشد.

طول مدت زمان نقاهت پس از لیفت صورت در افراد مختلف بسته به شرایط مختلف متفاوت خواهد بود.

در 10 روز اولیه پس از انجام لیفت با نخ، کبودی ها و التهابات پوستی مانع مشاهده ی نتیجه ی کامل لیفتینگ صورت خواهد شد.

در این دوران مراقبت های پوستی و انجام اقدامات لازم برای بهبود این عوارض و جلوگیری از ایجاد عوارض ثانویه بسیار حائز اهمیت است.

هر چه قدر توجه به نکات مراقبتی در روزهای اولیه پس از انجام لیفت صورت ضعیف تر و ناقص تر باشد، مدت زمان لازم برای بهبودی کامل طولانی تر شده و نتایج نهایی face lift قابل مشاهده نخواهد بود.

همچنین طول این دوره که برای مشاهده ی نتیجه ی نهایی لیت صورت لازم است طی شود، در سنین مختلف متفاوت خواهد بود.

افراد جوان تر چون مجهز به مکانیسم های مراقبتی قوی تری نسبت به افراد مسن می باشند و وضعیت اولیه پوست آن ها در شرایط بهتری قرار دارد، ترمیم علائم پوستی پس از انجام لیفت صورت با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و دستیابی به نتیجه ی نهایی سریعتر صورت خواهد گرفت.

به طور کلی پس از گذشت سه هفته الی یک ماه، تمامی علائم جانبی فرایند لیفت با نخ برطرف شده و نتایج مطلوب و رضایت بخش آن قابل مشاهده خواهند بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیفت نخ صورت خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *