لیفت نخ

چند نوع لیفت با نخ وجود دارد ؟

چند نوع لیفت با نخ وجود دارد ؟

چند نوع لیفت با نخ وجود دارد ؟

لیفت با نخ روشی است که طی آن اندام مورد نظر طی عمل جراحی غیر تهاجمی با نخ هایی مخصوص به بالا لیفت می شوند بدون این که در محل جای زخم قابل توجهی به جا بماند. یکی از مزایایی که این عمل دارد دوره ی نقاهت بسیار کوتاه آن می باشد و همچنین راحت تر انجام می شود.

چند نوع لیفت با نخ وجود دارد

به صورت کلی دو روش تایید شده توسط FDA برای لیفت با نخ وجود دارد که هر دوی آن ها مکانسیم مشابهی را دنبال می کنند. با این حال تفاوت هایی نیز وجود دارد که بهتر است بیماران از آن ها آگاهی نسبی داشته باشند. این دو روش تایید شده روش های، Nova thread و Silhouette Instal thread می باشند.

1- روش نووا

این روش لیفت با نخ (Lift with yarn )در واقع روشی است که در آن از بخیه هایی زیست سازگار به نام PDO استفاده می شود. این نخ ها طوری طراحی شده اند که برای جذب مجدد آن ها در بدن خطری وجود نداشته باشد و کاملا ایمن باشد.

این نوع از لیفت با نخ به مدت چهار تا شش ماه در محل ورود باقی می ماند، بعد از آن نخ به آرامی در محل حل شده و جذب می شود. با این حال بیماران می توانند انتظار داشته باشند که طی انجام لیفت با نخ با این روش، میزان ماندگاری آن تا یکسال نیز باشد. این اثر دراز مدت این عمل و افزایش تاثیر آن در اثر افزایش میزان کلاژن در محل به وجود می آید.

خود این روش و نخ های PDO از مدل های مختلفی تشکیل شده اند. یک مدل نخ های بخیه ای خار دار می باشند که به نسبت برای پوست هایی ایده آل تر است که می خواهند جمع تر شوند چرا که لیفت بسیار بیش تری را تولید می کند. مدل های دیگر بخیه های صاف مستقیم و بخیه های خمیده می باشند. میزان بالا برندگی بخیه های صاف کم تر می باشد، اما این نخ ها برای تولید کلاژن بسیار عالی تر و بهتر می باشند.

چند نوع لیفت با نخ وجود دارد

اکثر بیمارانی که دچار مشکل چروکیدگی و پیری در نقاط مختلف می باشند، این نوع از نخ های صاف و مستقیم را در نقاط مختلف استراتژیک خود مانند صورت (گوشه ی دهان یا در امتداد پیشانی و خط ابرو) وارد می کنند. از طرف دیگر نیز بخیه های خاردار در گوشه های صورت، در امتداد خط مو قرار می گیرند تا به آرامی پوست را به عقب برگردانند و گونه ها و برجستگی ها را ایجاد کنند.

درواقع به مدل خمیده مونو نیز گفته می شود که این مدل ها را می توان به طور کلی در جهت ایجاد اثرات محکم تر در پوست استفاده نمود. نواحی مورد درمان با این نخ معمولا خطوط گردن، پیشانی و … می باشند. معمولا برای هر نقطه بین 10 تا 20 نخ مونو استفاده می شود. این نخ ها بالا برندگی قابل توجهی ندارند اما پوست را کاملا محکم می کنند. این نخ ها به یک نقطه به عنوان لنگر گاه برای اتصال نیاز دارند.

اما به طور کلی انجام این روش بالا بردن با نخ برای بیماران نسبتا سریع و آسان می باشد. برای انجام لیفت با نخ به این روش ابتدا از بی حسی های موضعی برای بی حس کردن مناطقی که قصد بالا بردن با نخ را در آن جا داریم استفاده می کنیم.

سپس از یک ابزار کوچک (یک کانول نازک یا سوزن) برای قرار دادن نخ ها زیر پوست استفاده می شود. کل این مراحل در مجموع بین 30 تا 45 دقیقه زمان می برد و بعد از آن نیز بیماری که لیفت با نخ را انجام داده است به راحتی می تواند روند عادی زندگی خود را پیش بگیرد.

2- روش Silhouette InstaLift

درست مانند روش قبلی، روش Silhouette Instalift نیز بر استفاده از نخ های بخیه ای سازگار با محیط زیست برای بالا بردن با نخ متکی می باشد. این روش لیفت با نخ بیش تر بر بالا بردن پوست متمرکز می باشد تا تحریک تولید کلاژن در پوست (که البته باید اشاره کرد که با این حال هردو کار را انجام می دهد).

بنابراین نخ های بخیه ای در این روش لیفت با نخ تا حدودی متفاوت طراحی شده اند. در این جا بر خلاف روش قبلی لیفت با نخ که نخ های بخیه ای در گروه های خار دار و یا صاف و خمیده دسته بندی می شوند، در این روش لیفت با نخ از تعدادی نخ های بخیه ای با مخروط های ریز و درشت استفاده شده است که در گرفتن بافت مهارت دارند.

استفاده از این نوع نخ های بخیه ای برای لیفت با نخ باعث می شود که این نخ ها بتوانند میزان بیش تری از پوست را جمع کنند و لیفت قابل توجهی را به گونه ها و غبغب می دهد. نخ های بخیه ای در این روش همچنین امکان ایجاد تاثیرات طولانی مدت تر را نیز فراهم می آورند و بیماران می توانند انتظار داشته باشند که بین یک تا سه سال تاثیر این نوع از لیفت با نخ را ببیند.

انجام لیفت با نخ (Lift with yarn) با این روش حدود 45 دقیقه زمان می برد و مانند روش قبلی با بی حسی موضعی قابل انجام می باشد. در این روش بالا بردن با نخ یک سوزن نازک طراحی شده است که از آن برای قرار دادن نخ ها در پوست استفاده می شود و به این ترتیب ناراحتی بیمار را به حداقل می رساند.

بیماران گاهی اوقات بعد از انجام این عمل تا چند روز احساس درد و تورم خفیف می کنند، اما معمولا می توانند با دارو های تسکین دهنده ی ضد درد در خود را تسکین دهند و با آن مقابله نمایند؛ بنابراین اگر شما نیز این روش را برای لیفت انتخاب کرده اید احتمالا قادر خواهید بود سریع تر به فعالیت های عادی خود باز گردید.

بهترین افرادی که کاندیدای مناسبی برای انجام عمل زیبایی لیفت نخ با روش Silhouette InstaLift هستند، کسانی اند که بین 30 تا 60 سال سن دارند و از پوست نسبتا خوبی برخوردارند. در واقع می توانیم بگوییم بهترین زمان برای انجام عمل زیبایی لیفت نخ با این روش، زمانی است که پوست صورت کم کم شروع به لرزیدن می کند و هنوز به طور کامل شل و افتاده نشده است.

همچنین افرادی که به دنبال یک روش تقریبا دائمی برای رفع چین و چروک های پوست صورت و جوان تر به نظر رسیدن چهره شان هستند و یا کسانی که از انجام لیفتینگ های مکرر با روش های قدیمی تر و یا تزریق ژل یا بوتاکس خسته شده اند، با استفاده از انجام عمل زیبایی لیفت نخ با روش Silhouette InstaLift می توانند به هدف خود برسند.

تفاوت روش ها ی لیفت با نخ در چیست ؟

بر اساس مطالبی که در بالا به آن اشاره شد می توان به صورت کلی این طور بیان کرد که روند و مکانسیم کلی انجام هر دو روش با هم یکسان می باشد و در هر دو روش با کمک سوزن هایی مخصوص نخ ها وارد پوست می شوند.

اما تفاوتی که بین روش ها وجود دارد نوع نخ های مورد استفاده می باشد که این نخ های بخیه ای تاثیرات متفاوتی را به دنبال دارند. این تاثیرات شامل تفاوت هایی در نوع ایجاد لیفت و میزان تولید کلاژن می باشد. به طور کلی نیز میان دو روش نام برده در بالا تفاوت عمده ای که وجود دارد در مدت زمانی است که این دو روش ها ماندگاری دارند.

روش نووا به طور میانگین بین شش تا یک سال ماندگاری دارد؛ اما در روش دوم لیفت با نخ مدت زمان ماندگاری بیش تر است و حداقل یکسال و حداکثر تا سه سال ماندگاری دارد. از این رو افرادی که به دنبال ماندگاری بیش تر می باشند شاید از این روش بیش تر استقبال کنند البته که این روش ممکن است درد بیش تری را بعد از انجام عمل داشته باشد.

اما با این حال هر دو ی این روش ها، روش هایی غیر تهاجمی به نسبت دیگر عمل های زیبایی می باشند و دوران نقاهت آن ها بسیار کم تر و محدود می باشد و بیماران می توانند به سرعت به شرایط عادی زندگی خود بازگردند.

یکی از تفاوت های اصلی عمل زیبایی لیفت نخ با سایر روش ها در مدت زمان انجام این عمل، نداشتن درد طی عمل، عدم بروز عوارض، طول دوران نقاهت بسیار کوتاه و همچنین نتیجه دهی آنی پس از انجام عمل زیبایی لیفت نخ می باشد.

انجام عمل زیبایی لیفت نخ در مدت زمان بسیار کوتاهی نسبت به سایر روش های لیفتینگ انجام می شود. این درمان تقریبا بین 30 دقیقه الی 1 ساعت طول می کشد، مراجعه کننده با بی حسی موضعی که هنگام عمل به مراجعه کننده تزریق می شود دردی را هنگام عمل حس نخواهد کرد و جای بخیه ها نیز ماندگار نیستند.

 

همچنین شما می توانید پس از مدت 1 الی 2 روز به روال عادی زندگی خود بازگردید که این زمان حتی از دوره نقاهت تزریق ژل و بوتاکس نیز کم تر است. نتایج انجام عمل زیبایی لیفت نخ، بلافاصله پس از انجام عمل قابل مشاهده اند؛ علاوه بر آن پس از گذشت حدود 3 ماه از عمل زیبایی لیفت نخ یعنی زمانی که پوست شروع به کلاژن سازی می کند، این نتایج بهبود یافته و ماندگار تر نیز خواهند بود.

عوارض احتمالی لیفت نخ

در صورتی که عمل زیبایی لیفت نخ توسط یک پزشک مجرب و در محیطی کاملا بهداشتی انجام شود می توان گفت که خطراتی فرد مراجعه کننده را تهدید نخواهد کرد اما باید بدانید که بعد از عمل زیبایی لیفت نخ نیز مانند سایر عمل های زیبایی، عوارضی ممکن است پیش بیاید که با رعایت نکات بیان شده از طرف پزشک متخصص به حداقل خواهند رسید.

بعد از عمل زیبایی لیفت نخ ممکن است کبودی بسیار جزئی، ضعف عضلانی و تورم در ناحیه لیفت شده دیده شود اما جای نگرانی نیست؛ چرا که این علائم نهایتا تا یک هفته دوام می آورند و بعد از آن خود به خود و با رعایت نکات بهداشتی از بین خواهند رفت.

1- عفونت: عفونت یکی دیگر از عوارضی است که به ندرت ممکن است بر اثر انجام عمل زیبایی لیفت نخ رخ دهد و علت آن هم آلوده شدن محل لیفت است که با مصرف آنتی بیوتیک هایی تحت نظر پزشک معالج به راحتی قابل درمان است.

2- بیرون زدگی بخیه ها: در مواردی نیز ممکن است بخیه ها پس از انجام عمل زیبایی لیفت نخ از پوست بیرون زده و قابل رویت شوند که در این صورت حتما باید به پزشک معالج خود مراجعه کنید و از هرگونه اقدام برای قطع نخ های شل شده در منزل جلوگیری کنید.

چرا که انجام این کار توسط شما ممکن است عوارض جبران ناپذیری مانند زخم، عفونت، ریزش مو، کمرنگ شدن پوست و بی نظمی های کانتور را برای شما به بار بیاورند.

3- صدمات عصبی: این عارضه به دلیل صدمات عصبی ناشی از عمل زیبایی لیفت نخ می تواند موجب بی حسی در ناحیه تحت درمان شود اما باید بگوییم در صورتی که یک پزشک متخصص جراح در مرکز درمانی معتبری مانند کلینیک رز در تهران عمل زیبایی لیفت نخ را برای شما انجام داده باشد، احتمال رخ داد این عوارض تقریبا صفر است.

سخن آخر

بسیاری از افراد با افزایش سن و تغییر چهره و ظاهرشان تمایل دارند تا با روش های گوناگونی که وجود دارد، جوان تر به نظر برسند. هرچه پوست شما دارای چین و چروک های بیشتری باشد ظاهر شما نیز پیر تر به نظر می رسد. لیفت نخ یکی از روش هایی است که به کمک شما آمده تا جوانی را مهمان پوست و چهره شما کند.

لیفت نخ را می توان برای نواحی مختلفی از صورت به کار گرفت؛ برای مثال در پیشانی، ابروها، صورت، گردن، گوشه های چشم، خطوط خنده و سایر نقاط بدن مانند شکم نیز قابل انجام است.

در لیفت نخ یک دستورالعمل کلی وجود دارد؛ یک شکاف بسیار ریز در پشت خط مو و یا پشت گوش ایجاد می شود، سپس نخ و یا بخیه های ریز در نواحی از پیش تعیین شده پوست توسط پزشک جراح طوری قرار می گیرند که در امتداد کانتورها مشخص شده اند. این نخ بخیه از نوع تجزیه پذیر می باشد و جای آن روی صورت نخواهد ماند.

با توجه به این نکات به راحتی می توانید بدون ترس از عوارض و یا خطرات ناشی از عمل، لیفت نخ خود را برای انجام این عمل زیبایی در یکی از بهترین و مجهزترین کلینیک های زیبایی تهران یعنی کلینیک رز آماده کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک زیبایی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *