لیفت نخ

لیفت صورت و مراقبت های پس از آن

لیفت صورت و مراقبت های پس از آن

لیفت صورت و مراقبت های پس از آن

عوامل مختلفی مانند افزایش سن، استرس و فشار های عصبی، در ایجاد چروک روی پوست نقش دارند. از این رو بسیاری از افراد با مشاهده افزایش چروک روی پوستشان احساس خوشایندی نداشته و برای زیباتر شدن خود اقدام می کنند.

افزایش چین و چروک روی چهره افراد، موجب می شود که سن آن ها به مراتب بیشتر از سن واقعی این افراد به نظر برسد. برای این مشکل هم اما راه حل هایی وجود دارد و افراد می توانند اقداماتی برای از بین بردن این چین و چروک ها در صورت خود انجام بدهند.

یکی از روش هایی که بسیاری از مردم جهت جوانسازی پوست و برطرف شدن خطوط اطراف لب یا از بین بردن پیری پوست گردن و صورتشان به کار می گیرند، لیفت صورت است. این روش باعث می شود تا چهره فرد 5 تا 10 سال جوان تر به نظر برسد.

لیفت صورت

افرادی که لیفت صورت انجام می دهند، صاحب چهره ای زیبا و جذاب خواهند شد. این افراد ظاهری به مراتب جوان تر پیدا می کنند و نسبت به خودشان، احساس رضایت بیشتری خواهند داشت. لیفت صورت، یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس در افرادی است که از وضعیت ظاهری خود رضایت کافی ندارند.

فرآیند جوانسازی پوست اخیرا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و افراد جوان و مسن جهت از بین بردن چروک ها و جوانتر شدن پوست خود، عمل لیفتینگ صورت را انتخاب می کنند. با توجه به نوع خطوطی که روی صورت شما پدید آمده و مشورت با پزشک متخصص، می توانید در جهت زیباتر شدن خود اقدام کنید.

در گذشته، مردان به ندرت به سراغ چنین روش هایی برای رسیدن به زیبایی مطلوب می رفتند و تنها زنان، این متد ها را محک می زدند اما امروز گروه زیادی از مردان در سراسر دنیا، عمل لیفت صورت انجام می دهند تا چهره ای جوان تر و شاداب تر داشته باشند.

لیفت صورت خواسته های افراد را به خوبی برطرف می کند. روشی که به داشتن چهره ای طبیعی و جذاب ختم می شود و در عین حال، دوران ریکاوری طولانی مدتی ندارد.

امروزه با پیشرفت علم پزشکی، خصوصا در زمینه پوست و زیبایی، با کمک لیفت صورت یا کشیدن پوست، بسیاری از مشکلات پوستی در این زمینه، قابل درمان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیفتینگ صورت با ما همراه باشید.

چگونه بفهمیم زمان مناسب جهت انجام لیفت صورت چه موقع است؟

اگر سن یا شرایط شما به گونه ای است که پیری پوست در گردن و صورت شما ظاهر شده یا اگر با انجام ورزش های صورت به نتیجه نرسیده اید، لیفت صورت بهترین گزینه برای شماست. چروک های موجود روی پوستتان می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس شما شود، بنابراین انجام لیفتینگ صورت در زندگی شما تاثیر مثبتی به جای می گذارد.

بعضی از افراد، ترجیح می دهند برای از بین بردن خط و خطوط روی صورت خود، به سراغ روش هایی مثل تزریق ژل یا تزریق بوتاکس بروند. چنین روش هایی معمولا در یک بازه زمانی بسیار موثر هستند اما از یک جایی به بعد، تا حدودی تاثیر خود را از دست می دهند.

وقتی فرد احساس کند که تزریق ژل یا بوتاکس دیگر تفاوت چندانی در چهره او به وجود نمی آورد، می توان گفت که زمان مناسب برای لیفتینگ از راه رسیده است.

زمانی که شما از مشاهده پوست گردن یا صورت خود احساس رضایت ندارید و فکر می کنید پوست شما شل شده و دچار چروک های فراوان گشته است، با انجام این کار، به جوانسازی پوست خود بهبود بخشید. تا زمانی که هر کسی از سلامت کامل برخوردار باشد و از دخانیات استفاده نکند، در هر سنی می تواند از لیفت صورت، توسط یک متخصص با تجربه جهت از بین بردن چروک کمک بگیرد.

به طور میانگین، افراد بعد از 40 سالگی به دنبال لیفتینگ می روند و این فعالیت را برای خودشان در نظر می گیرند. اگر پوست افراد به شکل جدی صدمه ندیده باشد، آن ها در این سن و سال به کمک لیفتینگ صورت شاهد یک تغییر چشمگیر در ظاهر خودشان خواهند بود.

به طور طبیعی با بالا رفتن سن، خاصیت ارتجاعی و میزان کلاژن پوست کاهش پیدا می کند و پوست، حجم مطلوب خود را از دست می دهد. لیفت صورت، راهکار مناسبی است که می تواند وضعیت ظاهری فرد را به شکل مطلوب برساند.

تاثیر ماندگاری لیفت صورت تا چه مدت است؟

البته هیچگونه جراحی پلاستیکی نمی تواند ضامن ماندگاری و دوام لیفت صورت باشد؛ اما با رعایت نکات قابل توجه می توانید در ماندگاری و تاثیر بهتر آن سهیم باشید. نکاتی که به شما در ماندگاری طولانی مدت لیفت صورت کمک می کند شامل دور ماندن از آفتاب، استفاده از کرم ضد آفتاب، داشتن رژیم غذایی مناسب و مشورت با یک متخصص پوست در رابطه با رعایت نکات تاثیرگذار، است.

همچنین با استفاده از برخی محصولات مراقبت پوست در کنار لیفت صورت، می توانید به جوانسازی پوست خود کمک کرده و تاثیر ماندگاری را افزایش دهید. در کل با مراقبت از پوست، احتمال افزایش ماندگاری، به حد اکثر می رسد.

مراقبت های مورد نیاز برای لیفت صورت، پس از انجام فرآیند از سوی پزشک با شما در میان گذاشته می شود تا شما با آگاهی و اطلاعات کامل، این مراقبت ها را انجام بدهید و بهترین نتیجه را از این فرآیند به دست بیاورید.

به کمک پیشرفت تکنولوژی، ابزار لیفت صورت نیز کاملا مدرن و موثر شده اند و کارایی آن ها نسبت به گذشته، افزایش قابل توجهی داشته است. به کمک بهبود تکنیک های انجام این فرآیند، دوران رسیدن افراد به بهبودی کامل پس از این فعالیت، کوتاه تر شده و همچنین نتایج لیفت چهره، حالا دیگر کاملا طبیعی به نظر می رسند.

این فرآیند با سفت کردن پوست صورت، از بین بردن افتادگی پوست و همچنین از بین بردن خط و خطوط چهره، برای جوانسازی ظاهر افراد بسیار موثر به نظر می رسد.

انواع لیفت صورت

یکی از مولفه هایی که باعث می شود لیفتینگ صورت شما موفقیت آمیز باشد، انتخاب روش مناسب توسط پزشک است. همچنین از مسائلی که برای مردم دارای اهمیت بوده، هزینه و نوع انجام این کار است. اینک با انواع روش های لیفت صورت آشنا خواهیم شد.

فراموش نکنید که این فرآیند، حتما باید در یک شرایط کاملا استاندارد و زیر نظر یک پزشک متخصص و با تجربه صورت بگیرد تا ایده آل ترین نتیجه را برای شما به همراه داشته باشد. در غیر این صورت به جز عدم رسیدن به نتایج مطلوب، ممکن است سلامتی پوست شما نیز در معرص خطر قرار بگیرد.

1- بالا کشیدن صورت به روش سنتی که بیشتر مورد پسند افرادی با سن 60 یا 70 قرار گرفته و نتایج مطلوبی نیز در این روش مشاهده شده است. با استفاده از این روش، پزشک می تواند خطوط ایجاد شده در زیر چشم ها، اطراف گونه ها، خطوط اطراف لب و نواحی اطراف فک را از بین ببرد. این روش از لیفت صورت معمولا از طریق تزریق مواد پرکننده انجام می شود.

افرادی که پوست آن ها کیفیت پایینی دارد و در گذر زمان، دچار تغییرات زیادی شده و همچنین دارای خط و خطوط عمیقی است، این متد از لیفت صورت مناسب تر از متد های دیگر به نظر می رسد.

2- در روش دیگری از بالا کشیدن صورت، پزشک پوست را بلند کرده و جهت صاف شدن، کمی آن را می کشد. در این نوع روش جوانسازی، به علت بازدهی خوب و جوان به نظر رسیدن پوست، بیشتر مورد استقبال مردان و زنان 30- 40 ساله قرار گرفته است.

در واقع معمولا افرادی که در میانسالی به دنبال جوانسازی چهره خود هستند و هنوز خط و خطوط کاملا عمیقی در چهره خود ندارند، می توانند به خوبی از مزیت های این متد از لیفت صورت بهره مند شوند.

3- در روش لیفت صورت مینی، برش ها کم تر و مدت زمان ریکاوری کوتاه تر است. در این شیوه، پزشک چربی اضافی از زیر پوست را برداشته و در قسمت فک به سمت گوش، پوست را کمی می کشد. این روش بیشتر بین جوانان که اولین علائم مختصری از پیری مشاهده کرده اند، محبوبیت پیدا کرده است.

این روش بیشتر برای قسمت های پایینی چهره افراد مناسب به نظر می رسد. این روش خراش مختصرتری دارد و به همین خاطر در مورد گردن و پوست های اضافه صورت، چندان موثر نخواهد بود.

4- در روش لیفت صورت با نخ، بیشتر تمرکز پزشک و بیمار روی قسمت های پایینی صورت از جمله خطوط اطراف بینی و لب است که هر شخصی با هر سنی می تواند برای برطرف کردن علائم پیری که در صورتش ایجاد شده، اقدام کند.

در این روش، پزشک با ایجاد چند برش کوچک اطراف فک و به کمک اتصال نخ ها از این قسمت به بالای صورت، جهت بلند کردن ماهیچه های این قسمت اقدام می کند. این روش بدون بیهوشی انجام گرفته و هیچگونه جای بخیه و اثری از زخم باقی نخواهد ماند. این روش بیشتر مناسب افرادی است که در دهه 30 یا 40 بوده و می خواهند فقط تغییر جزئی در صورتشان ایجاد شود.

عکس لیفت صورت

پس از لیفت صورت، چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

  1. طی 10 روز اول بعد از لیفت صورت، استراحت کنید. پس از اتمام 10 روز می توانید فعالیت های سبک را شروع کنید.
  2. تا دو هفته بعد از لیفت صورت، از بالش استفاده نکرده و به پشت بخوابید.
  3. از خوردن غذا های شور و ترش و خوراکی هایی که نیاز به جویدن زیاد دارند، بپرهیزید. بهتر است در این دوره زمانی، یک برنامه غذایی سالم و مقوی را دنبال کنید و در کنار مواد مغذی، حتما از غذاهای تازه مثل میوه و سبزیجات بهره ببرید.
  4. از مصرف الکل و کشیدن سیگار تا دو هفته بعد از لیفت بپرهیزید. این کار هم عارضه های جانبی را برای شما ایجاد خواهد کرد و هم موجب به تاخیر افتادن زمان رسیدن به بهبودی خواهد شد.
  5. می توانید از مسکن تجویز شده توسط پزشک جهت تسکین درد استفاده کنید. پس از لیفت صورت به هیچ وجه به سراغ مصرف خودسرانه داروهای مختلف نروید.
  6. سه روز بعد از لیفت استحمام کنید و بعد از آن به طور روزانه، صورت و موهای خود را با شامپو شست و شو دهید.
  7. پس از دو هفته می توانید به انجام ورزش های سبک بپردازید، اما انجام ورزش های سنگین مانند وزنه برداری و دراز و نشست تا 2 هفته بعد از لیفتینگ صورت ممنوع است.
  8. در این دوره بهتر است از لباس هایی استفاده کنید که از جلو بسته می شوند. چرا که عبور دادن لباس ها از روی سر و صورت، ممکن است به نتایج نهایی این فرآیند آسیب برساند.
  9. از آرایش کردن صورت، استفاده از ترکیب‌ های شیمیایی روی پوست صورت و همچنین رنگ کردن موها به مدت 6 هفته پرهیز کنید.

مواد خوراکی مفید بعد از انجام لیفت صورت

1- سفیده تخم مرغ خام، یک ماده مفید و دارای پروتئین و مواد معدنی لازم برای پوست بوده که برای بعد از لیفت صورت می توانیم از آن استفاده کنیم.

2- روغن آرگان به دلیل اینکه شامل درصد بالایی ویتامین ای و اکثر ترکیب آن اولئیک، لینولئیک اسید و اسیدهای چرب ضروری است و یک آنتی اکسیدان قوی است پوست  را از پیری زودرس حفظ می کند

این روغن پوست را تغذیه و بلافاصله آن را نرم و صاف می کند. بنابراین می تواند محصول مناسبی برای کمک به افزایش بازدهی بالا کشیدن صورت باشد.

3- جوانه گندم غذای ایده آل برای پوست است. می توانید آن را بخورید یا به طور روزانه و به صورت ماسک مصرف کنید. جوانه گندم حاوی ویتامین E و آنتی اکسیدان است. جوانه گندم پوست را مرطوب، سفت و عاری از چروک نگه می دارد.

بنابراین با توجه مواردی مواردی که گفته شد، لیفت صورت (face lift) می تواند گزینه ای مناسب برای جوان سازی پوست باشد. اگر هنوز جوان هستید و چروک های بسیار کمی روی پوستتان مشاهده کرده اید، بهتر است قبل از زیاد شدن و همچنین عمیق شدن این چروک ها، به جهت جوان سازی پوست خود اقدام کنید.

بالا کشیدن صورت، به راحتی و بدون هیچ درد وخونریزی این چروک های کوچک را از بین برده و صورت شما صاف و زیباتر می کند. با این حال لیف صورت برای چروک های عمیق و بسیاری که در سنین پیری ایجاد می شوند نیز موثر بوده و آن ها را از بین می برد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن