تزریق بوتاکس و مراقبت های قبل و بعد از آن

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.2 (5 رای)

تزریق بوتاکس و مراقبت های قبل و بعد از آن

فهرست مطالب

تزریق بوتاکس :

تزریق بوتاکس ” چیست ؟ آیا به دنبال راهی برای رهایی از چین و چروک های صورتتان هستید؟ از خط اخم و لبخند روی صورتتان خوشتان نمی آید؟ ما برای شما راه حل خوبی داریم، مقاله ی امروز ما به تزریق بوتاکس اختصاص دارد. آیا می دانستید که بوتاکس ماده ای سمی است که باکتری خاصی به نام کلسترودیوم بوتولینوم آن را تولید می کند؟

 

تزریق بوتاکس

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

این باکتری در طبیعت و حتی بدن جانداران هم یافت می شود. امروزه با پیشرفت علم، پزشکان توانسته اند با ترکیب سم بوتولینوم در سرم سدیم کلراید، از آن استفاده های زیادی بکنند.

جالب است بدانید که در سال 2010، پزشکان از بوتاکس برای درمان میگرن شدید هم استفاده کرده اند.

در واقع هنگام تزریق بوتاکس از مقدار کمی از ماده بوتاکس استفاده می شود تا بتواند ماهیچه های آن قسمت را فلج کند. با ما همراه باشید تا در مورد بوتاکس توضیح بیشتری بدهیم.

بوتاکس با مسدود کردن یک ماده شیمیایی به  نام استیل کولین که باعث انقباض ماهیچه می شود عمل می کند.

هنگامی که رشته ی عصبی سیگنال انقباض را به عضله می فرستد تا ماهیچه منقبض شود، استیل کولین از عصب آزاد شده و روی گیرنده های ماهیچه قرار می گیرد و سپس ماهیچه منقبض می شود.

اما در صورتی که محل گیرنده های ماهیچه به مواد بوتاکس پر شده باشد دیگر عضله قابل انقباض نیست و جمع نمی شود این یعنی همان چیزی که ما به دنبال آن هستیم، رفع چین و چروک با بوتاکس در واقع ترفندی است که  با کمک آن انقباض ماهیچه را مانع می شویم.

نکته بسیار مهم و حائز اهمیت در مورد تزریق بوتاکس این مسئله است که مواد بوتاکس تحت هیچ شرایطی به تارهای ماهیچه ای و یا تارهای عصبی و حتی گیرنده استیل کولین آسیب وارد نمی کنند.

در واقع فقط در محل غصبی نشسته است چرا که آن محل، خانه گیرنده های استیل کولین است!! و با همین حرکت ساده باعث می شود تزریق بوتاکس به یکی از پرطرفدارترین روشهای جوان سازی تبدیل شود.

 

کاربرد بوتاکس 

زیبایی شناسی و رفع چین و چروک و بالا کشیدن ابرو : 

البته وقتی اسم کاربرد تزریق بوتاکس به عمل می آید ، باید با نخستین، واضح ترین و بهترین مزیت بوتاکس این روش را آغاز کنیم. بوتاکس در واقع به دنبال کاهش چین و چروک، به ویژه در صورت است.

ابروها، مناطق حساس اطراف چشم و خطوط لبخند می توانند با بوتاکس شگفت انگیز شوند چرا که مدیریت و تزریق بوتاکس به طور صحیح ، می تواند عضلات صورت را خوب و صاف نگه دارد، و همین امر به کاهش خطوط و چین و چروک ها منجر می شود.

لوچی چشم یا به اصلاح انحراف چشم :

لوچی وضعیتی است که چشمها با یکدیگر هماهنگ و همخوان نیستند.

این وضعیت معمولا شامل عدم هماهنگی بین عضلات چشم است که باعث می‌شود چشم‌ها در جهات متفاوتی قرار بگیرند. لوچی یا انحراف چشم می تواند به دلیل یک اختلال مغزی و یا عدم قدرت ماهیچه ها در هماهنگی دو چشم باشد.

اما توکسین بوتولینوم  یا (بوتاکس) می تواند به درمان این وضعیت بپردازد و با بهبود دید و بهبود ظاهر زیبایی نقش مهمی را برای افزایش سلامت جسمی و افزایش اعتماد به نفس ایجاد کند.

برای انجام درمان این بیماری با کمک بوتاکس، ماده بوتاکس به عضله تزریق شده و  موجب فلج موقت عضله می شود. بنابراین تزریق بوتاکس باعث باعث ظاهر متقارن و همگرایی چشم می شود.

اسپاسم پلک چشم :

اسپاسم یا انقباض عضله پلک چشم یک اختلال حرکتی عصبی است که شامل انقباض ناخودآگاه و طولانی مدت عضلات اطراف چشم است، علت این مورد ناشناخته است، اما خستگی، استرس یا  مواد تحریک کننده می تواند باعث تحریک این وضعیت شود.

در میان بیشتر بیماران، تزریق بوتاکس روش ترجیحی درمان این وضعیت است چون تزریق بوتاکس با فلج موضعی عضله درگیر، باعث درمان موقتی اسپاسم پلک چشم می شود.

 

نقاط تزریق بوتاکس  

 1. بوتاکس صورت.
 2. بوتاکس پیشانی.
 3. بوتاکس لب.
 4. بوتاکس گونه.
 5. بوتاکس خنط خنده.

بوتاکس نه تنها برای زیبایی صورت بلکه برای درمان بیماری های مختلف هم استفاده می شود. استفاده از بوتاکس برای زیبایی صورت شامل :

 1. از بین بردن چین و چروک صورت و دور چشم ها
 2. خطوط اخم.
 3. لبخند و پیشانی.
 4. چروک بین دو ابرو.
 5. تنظیم فک.
 6. بالا آوردن لب.
 7. چروک گردن.
 8. درمان تعریق زیاد در زیر بغل و کف دست.
 9. رفع ورم در زیر پوست پلک و غیره است.

 

بوتاکس

 

از بوتاکس برای درمان تعداد زیادی از بیماری ها مثل اختلالات ماهیچه ها، شکم و روده، بی اختیاری ادرار، میگرن شدید و غیره استفاده می شود.

البته هنوز هم پزشکان در مورد درمان سایر بیماری ها، در حال تحقیق هستند.

بوتاکس با ژل تفاوت زیادی دارد؛ بوتاکس عضله را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث فلج شدن آن می شود ولی ژل چین و چروک ها را پر می کند و امکان جابجا شدن چنین فیلری در صورت بسیار بالاست که در نتیجه باعث ظاهری نا مناسب می شود.

 

موارد منع مصرف بوتاکس 

خانم های باردار و شیرده، خانم هایی که قصد بارداری دارند، کسانی که داروهای خاصی مصرف می کنند مثل انواع آنتی بیوتیک ها و کسانی که به مواد خاصی حساسیت دارند، حتما باید پزشک را در جریان بگذارند چون به احتمال خیلی زیاد نمی توانند botox تزریق کنند.

 

روش تزریق بوتاکس 

ابتدا پزشک نقاطی که باید تزریق انجام بشود را با محلول آنتی باکتریال، تمیز و ضد عفونی می کند. معمولا محل مورد نظر را بصورت موضعی بی حس نمی کنند و تزریق botox بصورت سرپایی انجام می شود.

البته باز هم بستگی به بیمار دارد. بوتاکس با کمک سوزن های بسیار ظریف انسولین انجام می شود. درد خیلی کمی در هنگام بوتاکس احساس می شود. مدت زمان تزریق هم بستگی به نقاطی دارد که باید تزریق انجام بشود.

تزریق بوتاکس تنها چند دقیقه طول می کشد و نیازی به بی جسی موضعی و عمومی ندارد.

همین امر نکته بسیار مثبتی است که باید به آن توجه نمود چرا که دیگر خبری از عوارض بی حسی نیست.

تزریق بوتاکس با کمک یک سوزن به عضلات خاصی که دچار چین و چروک یا افتادگی هستند تزریق می شود.

بطور کلی سه تا هفت روز برای مشاهده نتایج رضایت بخش بوتاکس طول می کشد. چون در این مدت مواد بوتاکس تزریق شده در حال مسدود کردن مکان گیرنده های استیل کولین هستند و برای اینکه بوتاکس اثر کامل خود را بگذارد به چند روز زمان نیاز است.

 

بوتاکس صورت

 

نحوه اثر بوتاکس 

بعد از بوتاکس و جذب آن در عضله، این ماده به گیرنده هایی می چسبد که بر روی سلول های ماهیچه وجود دارند و باعث انقباض سلول های ماهیچه ای می شود و از آزادسازی پیام های شیمیایی در این عضله جلوگیری می کند و در نتیجه مانع انقباض این سلول ها می شود و باعث سفت تر شدن ماهیچه ها هم می شود.

در کل botox عضله را بطور موقت فلج می کند که حدود 5 الی 8 ماه ماندگاری دارد.

بعد از چند ماه، بدن دوباره گیرنده های جدیدی را می سازد و در نتیجه چین و چروک و خطوط دوباره برمی گردند که در این شرایط می توان دوباره بوتاکس تزریق کرد.

بوتاکس معمولا بین 24 الی 72 ساعت اثر می کند؛ در موارد نادری هم ممکن است تا 5 روز طول بکشد تا بطور کامل اثر کند.

چین و چروک های صورت و پوست به وسیله آتروفی پوست و تکرار انقباض های عضلات به وسیله خود فرد، ایجاد می شوند.

تزریق مقدار کمی از سم بوتولینوم به عضلات قسمت هایی که دچار چین و چروک شده اند، می تواند آن ها را به حالت اولیه برگرداند.

سم بوتولینوم یک پروتئین قوی و تقویت شده نوتوکسین است. این پروتئین با همه کاربردهای درمانی و پزشکی، از یک باکتری به نام کلوستریدیوم بوتولینوم اقتباس می شود.

پس از تزریق بوتاکس روی عضلات و قسمت های هدف، سم بوتولینوم با هدف قرار دادن مقدار استیل کولین موجود در عضلات مربوط، باعث نعوظ و شل شدن عضلات مربوط به قسمت های چروک خورده می شود.

تمام سیگنال های عصبی که باعث سفت شدن عضلات درگیر در ناحیه چروک خورده شده اند، از نو بازسازی می شوند و عضلات به حالت اولیه برمی گردد.

دقت داشته باشید که عضلات صورت برخلاف عضلات سایر نقاط بدن، همگی از بافتی نرم و شکل پذیر ساخته شده اند. حرکت و جنبش بیش از حد عضلات دوباره چین و چروک ها را بر می گرداند.

با این احتساب با تکرار عوامل پیشین دوبار ممکن است این سیگنال ها سفت و محکم شوند.

 

قیمت بوتاکس

 

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس

 1. قبل از بوتاکس و در جلسه مشاوره، در صورت داشتن بیماری و یا آلرژی خاص، حتما پزشکتان را در جریان بگذارید. اگر سابقه تزریق botox دارید و یا در سال های اخیر عمل جراحی انجام داده اید، حتما به پزشک اطلاع بدهید. 
 2. تا یک هفته قبل از تزریق، از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین خودداری کنید زیرا احتمال خونریزی را هنگام botox افزایش می دهد. اگر داروی خاصی مصرف می کنید، حتما پزشک را در جریان بگذارید.
 3. از مصرف الکل، سیگار و قلیان هم خودداری کنید.
 4. تا یک هفته از مصرف ویتامین E ، روغن ماهی، امگا 3 خودداری کنید زیرا احتمال خونریزی را در حین تزریق افزایش می دهند.
 5. قبل از botox، آرامش خود را حفظ کنید.
 6. پزشکها توصیه می کنند که چند ساعت قبل از بوتاکس، ورزش کنید. ورزش می تواند تاثیر خوبی در آمادگی فرد برای تزریق داشته باشد.
 7. چند ساعت قبل از تزریق، هرگونه مواد آرایشی را از روی پوست خود پاک کنید. بهتر است صورتتان را با آب گرم و صابون ملایمی بشویید تا پوستتان کاملا تمیز بشود.  

 

مضرات بوتاکس

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 1. تا 4 الی 5 ساعت بعد از تزریق ، دراز نکشید و خودتان را به سمت جلو خم نکنید. در 4 ساعت اول خوابیدن هم برای بیمار ممنوع است.    
 2.  بعد از بوتاکس، بهتر است تا یک ساعت بنشینید.
 3.  از ماساژ و مالش نقاطی که بوتاکس تزریق کرده اید، جدا خودداری کنید. اگر مواد botox به قسمت پلک منتقل شود، می تواند باعث افتادگی پلک ها هم بشود. 
 4.  فرد می تواند با حرکاتی مثل اخم و خنده به حرکت مواد تزریق شده در زیر پوست (بمنظور رسیدن این مواد به قسمت مورد نظر) کمک زیادی کند.
 5.  استفاده از کمپرس سرد برای کاهش تورم و کبودی بسیار موثر است.
 6.  بعد از تزریق، صورتتان را با آب داغ نشویید.
 7.  تا 24 ساعت از لوازم آرایشی استفاده نکنید. استفاده از لوازم آرایشی بلافاصله بعد از botox، باعث جابجایی ماده و حتی عفونت پوستی می شود.     
 8. از انجام فعالیت های سنگین و ورزش هم خودداری کنید. 
 9.  هنگام خوابیدن، فرد نباید روی صورت خود بخوابد.  
 10.  تا یک هفته از داروهایی مثل آسپرین و ژلوفن استفاده نکنید زیرا باعث کبودی صورت می شوند.
 11.  تا یک هفته سیگار و قلیان نکشید و از مصرف الکل و مواد حاوی کافئین هم خودداری کنید.
 12.  از تمام داروهایی که متخصص برایتان تجویز کرده است، سر وقت و منظم استفاده کنید.
 13.  از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید.
 14.  تا یک هفته رفتن به سونا، استخر و جکوزی ممنوع است. 
 15. تا دو هفته بیمار نباید از لیزر برای صورت خود استفاده بکند.

 

تصاویر بوتاکس

 

نکات مهم در مورد ماندگاری تزریق بوتاکس

دو فاکتور اصلی که بر روی ماندگاری بعد از بوتاکس تاثیر بسیار زیادی می گذارد، ناحیه ای است که بوتاکس تزریق می شود و همچنین مقدار تزریق شده در آن ناحیه است. فاکتورهای دیگری که روی ماندگاری botox تاثیر می گذارند، عبارتند از:

 1. سن بیمار
 2. قابلیت ارتجاعی پوست
 3. عمق چین و چروک

برای مثال، اگر چین و چروک های عمیقی روی صورتتان دارید، به احتمال زیاد این چین و چروک ها بطور کامل با بوتاکس برطرف نمی شوند و بعد از مدتی اثرات بوتاکس هم به سرعت از بین می رود.

استفاده از بوتاکس بطور منظم باعث می شود تا با هر بار تزریق botox، اثرات آن هم به مدت طولانی تر روی صورت باقی بماند.

بوتاکس، ماهیچه ها را فلج می کند و شما نمیتوانید از آن ماهیچه ها استفاده کنید؛ اگر از ماهیچه ها استفاده نکنید، آنها کوچکتر و کوتاه تر می شوند و این تغییر ماهیچه ها به این معنی است که با تزریق منظم می توانید هر دفعه به نتایج بهتری برسید.

 

بوتاکس پیشانی

 

 “ کلینیک پوست و مو رز” رعایت موارد زیر را بمنظور جلوگیری از ایجاد چین و چروک های جدید در صورت، به شما پیشنهاد می دهد :

بطور مرتب از ضد آفتاب استفاده کنید

هر روز از ضد افتابی با SPF30 استفاده کنید زیرا اشعه های فرابنفش خورشید می تواند باعث آسیب به پوست و حتی افزایش روند پیری پوستتان بشود.

حتی بهتر است از کلاه و عینک آفتابی هم استفاده کنید. کمتر در معرض نور آفتاب قرار بگیرید تا بتوانید از ایجاد چین و چروک های جدید در روی پوستتان، جلوگیری کنید.

از سیگار کشیدن خودداری کنید

سیگار کشیدن هم می تواند باعث افزایش چین و چروک های صورت بشود و صورت شما را پیرتر از سن واقعی تان نشان بدهد. سیگار باعث لاغرتر شدن صورتتان هم می شود.

به مقدار کافی آب بنوشید

هر روز به مقدار کافی آب بنوشید تا پوستتان سالم بماند. نوشیدن آب به بهبود هضم، گردش خون و عملکرد سلول های دیگر هم کمک زیادی می کند. سعی کنید هر روز حداقل ۸ لیوان آب بنوشید.

از مرطوب کننده ها استفاده کنید

از مرطوب کننده آبرسان برای پوستتان استفاده کنید. شما میتوانید از متخصص پوست در زمینه معرفی مرطوب کننده مناسب پوستتان کمک بگیرید.

غذای سالم بخورید

غذایی که می خورید، بر روی پوستتان تاثیر می گذارد. شما می توانید از دکتر یا متخصص تغذیه در زمینه معرفی غذاهای سالم کمک بگیرید.

از پاک کننده های ملایم برای پوستتان استفاده کنید

پاک کننده های ملایم می توانند هر گونه آلودگی، سلول های مرده پوست و دیگر چیزهای اضافی را از روی سطح پوستتان بردارند. پاک کننده ها می توانند به رطوبت رسانی و محافظت از پوست هم کمک زیادی بکنند.

 

تورم بعد از تزریق بوتاکس

تورم بعد از تزریق، از جمله عوارض شایع در بین بیماران است. ممکن است بیمار بعد از botox، مقداری تورم در ناحیه تزریق شده احساس شود که کاملا طبیعی است و بعد از 5 الی 6 روز بطور کامل از بین می رود و نتایج بوتاکس روی پوست مشخص می شود.

 

بوتاکس لب و بوتاکس گونه

 

آیا بوتاکس بی خطر است ؟

باتوجه به این که سم بوتولینوم توکسین می تواند باعث مرگ انسان شود ،ولی استفاده از این سم در دوزهای پایین کاملا بی خطر محسوب میشود.

محققان بررسی کرده اند که استفاده از بوتاکس در زیبایی، ریسک کمتری نسبت به استفاده از botox برای درمان بیماری ها دارد و به همین علت دوزهای پایین از بوتاکس برای متقاضیان تجویز خواهد گردید.

 

نتایج حال از تزریق موفقیت آمیز بوتاکس

وقتی بوتاکس با موفقیت تزریق می شود  نتایج زیر را به دنبال خواهد داشت :

 1.  پوستی صاف و یکدست
 2.  ابروهایی با فرم طبیعی
 3.  رفع خطوط اخم، خنده و سایر چین و چروک های سطحی صورت
 4.  صورتی شاداب و کاملا طبیعی
 5.  هماهنگی کامل قسمت های مختلف صورت

 

تزریق بوتاکس

 

چه کسانی کاندید خوبی برای بوتاکس هستند؟

افرادی که پوستی پر از چین و چروک و پر از خطوط اخم و لبخند دارند و در شرایط خوبی از سلامتی قرار دارند، کاندید خوبی برای بوتاکس هستند.

البته افرادی که برای درمان بیماری هایی نظیر میگرن و بی اختیاری ادراری از بوتاکس استفاده می کنند هم داوطلب خوبی محسوب می شوند.

گزینه ها و شرایط لازم برای تبدیل شده به یک کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس به دو نوع شرایط فیزیکی و انتظارات شما از تزریق بوتاکس تقسیم می شود.

تزریق بوتاکس قرار نیست کارهای عجیب و خارق العاده برای شما انجام دهد، اما بوتاکس می تواند با توجه به انتظارات و توقع شما، یک معجزه برای شما به حساب بیاید.

داشتن بهداشت فردی مناسب و نداشتن آلرژی به مواد استفاده شده در بوتاکس مانند سم بوتولینوم از جمله مواردی است که می تواند شما را به کاندیدای خوبی برای تزریق بوتاکس تبدیل کند.

 

نقش بوتاکس در کنترل میزان تعریق بدن

botox، راهی جدید برای درمان تعریق زیاد بدن است. بوتاکس دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا است و به عنوان راهی برای درمان تعریق در کسانی است که با روش های دیگر درمان نشده اند.

بوتاکس می تواند میزان تعریق را در زیر بغل، دستها، پاها و حتی صورت کاهش بدهد.

 

سوالات بیماران در مورد تزریق بوتاکس

بوتاکس بیشتر روی کدام چروک های صورت تاثیر بیشتری دارد؟

بوتاکس روی چروک هایی تاثیر بهتری دارد که علت بوجود آمدن این چروک ها، انقباضات عضلات صورت باشد.

می توان گفت که بوتاکس روی چروک های نواحی پیشانی و گوشه های چشم تاثیر بیشتری دارد. البته بوتاکس در رفع سایر چروک های سطحی روی پوست و انواع خطوط کنار چشم ها و کنار لبها هم بسیار موثر است.

چرا نباید نقاطی که بوتاکس تزریق کرده ایم را ماساژ بدهیم؟

وارد کردن هر گونه فشار به نقاطی که بوتاکس تزریق شده است، باعث جابجایی ماده بوتاکس در زیر پوست می شود و در نتیجه بوتاکس به نقاط دیگری منتقل می شود. جابجایی مواد بوتاکس، عوارض زیادی را برای فرد به دنبال دارد.

چرا نمی توان بعد از بوتاکس، فعالیت های سنگینی مثل ورزش را انجام داد؟

بعد از بوتاکس، متخصص ها پیشنهاد می کنند که فرد از فعالیت فیزیکی و سنگین خودداری کند زیرا این فعالیت ها باعث افزایش جریان خون به نقاطی می شوند که بوتاکس تزریق شده است و در نهایت موجب انتقال مواد بوتاکس به نقاط دیگر صورت می شوند و عوارض بدی را برای فرد متقاضی به دنبال خواهند داشت.

انتقال مواد بوتاکس به نقاط دیگر بر روی نتایج نهایی تاثیر منفی می گذارد و باعث می شود تا فرد از نتایج تزریق در صورت خود، رضایت کامل نداشته باشد.

آیا می توان از بوتاکس برای کنترل تعریق در زیر بغل استفاده کرد؟

بله، یکی از کاربردهای بوتاکس، درمان تعریق بیش از حد در زیر بغل است. با بوتاکس می توانید به راحتی تعریق بدنتان را کنترل نمایید.

آیا بوتاکس می تواند انقباضات پلک را هم درمان کند؟

botox می تواند انقباضات پلک و حتی چشمک زدن غیر ارادی را هم کنترل کند. بیماری استرابیسم که باعث ناهماهنگی چشم ها می شود را هم می توان با بوتاکس درمان کرد.

چرا نمی توان بعد از بوتاکس از سونا استفاده کرد؟

معمولا سونا فضای گرمی دارد و باعث افزایش جریان خون در بدن می شود.

اگر فردی در روزهای اولی که بوتاکس تزریق کرده است به چنین محیط هایی برود، باعث جابجایی مواد بوتاکس شده و روی نتایج بوتاکس تاثیر منفی می گذارد.

کاربرد بوتاکس در ناحیه لگن و واژن چیست؟

در بعضی از موارد که بیمار در قسمت لگن خود، دردهای زیادی را احساس می کند، می توان با بوتاکس این دردها را کاهش داد.

استفاده از بوتاکس در ناحیه ی واژن هم برای کاهش دردهای جنسی بکار می رود و تزریق botox می تواند بعضی از مشکلات جنسی را هم برطرف کند.

چه داروهایی برای کاهش تورم و کبودی صورت پیشنهاد می شود؟

بهتر است برای کاهش تورم و کبودی صورت، با پزشکتان مشورت کنید. در بیشتر موارد استفاده از کرم آرنیکا پرکوپس برای کاهش کبودی و تورم در صورت بیمار پیشنهاد می شود.

چه زمانی بیمار می تواند صورت خود را شستشو دهد و حمام برود؟

بیمار می تواند بعد از تزریق به آرامی صورت خود را بشورد. البته در هنگام شستشو، نباید هیچگونه فشاری به صورت وارد شود.

دمای آب هم بهتر است سرد و یا ولرم باشد؛ استفاده از آب گرم، خطر جابجایی مواد بوتاکس را به دنبال دارد.

رفتن به حمام هم بهتر است یک الی دو روز بعد از بوتاکس باشد و همچنین از آب ولرم برای استحمام استفاده شود.

آیا می توان از ترکیب بوتاکس و فیلر صورت استفاده کرد؟

از بوتاکس و فیلر می توان بصورت همزمان در صورت فرد استفاده کرد و منتظر نتایج رضایت بخش آن بود. در واقع استفاده از بوتاکس برای رفع چین و چروک و انواع خطوط روی صورت کاربرد بیشتری دارد و فیلر هم تاثیر خوبی روی فرم دهی و حجم دهی بافت های گود و فرو رفته روی صورت دارد.

معمولا بوتاکس تا چند روز بعد اثرات خود را روی صورت نشان می دهد؟

نتایج حاصل از بوتاکس در صورت بیمار، نیاز به زمان دارد ولی معمولا تا 7 روز بعد از تزریق می توان شاهد نتایج آن روی صورت بود.

 آیا مکملی وجود دارد که روی ماندگاری بوتاکس تاثیر خوبی بگذارد؟

بعضی از پزشکها توصیه می کنند که استفاده از ” مکمل روی “می تواند ماندگاری بوتاکس را هم افزایش بدهد.

 

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

 

گواهی ها و اعتبارات تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از رایج ترین روش های زیبایی شناخته شده امروز است.

سازمان مواد غذایی و دارویی آمریکا (FDA) استفاده از داروهای بوتاکس نوع A یا تزریق بوتاکس را برای از بین بردن موقت چین و چروک تأیید کرده است.

سازمان مواد غذایی و داروی آمریکا همچنین تزریق بوتاکس را برای کاهش سفتی غیرقابل کنترل عضلات گردن (دیستونی گردن) و اسپاسم عضلات پلک (blepharospasm) تأیید کرده است.

درمان لوچی چشم (استرابیسم) و  درمان عرق شدید زیر بغل با تزریق بوتاکس،  نیز از دیگر مواردی هستند که توسط سازمان غذا و دارو به تایید رسیده است.

در سپتامبر 2013، FDA نیز بوتاکس را برای خطوط پنجه کلاغی، خطوط پیشانی و خطوط لب موثر بر شمرده است.

طی تحقیقات به عمل آمده بیشتر افرادی که تجربه تزریق بوتاکس را دارند از نتایج شگفت انگیز آن راضی بودند و هیچ گونه عوارضی را گزارش نکرده اند و نتایج رضایت بخش بوتاکس به این دلیل است که سازمان غذا و دارو پس از ارزیابی های متعدد از جنبه های گوناگون و مراحل بسیار سختگیرانه برای تایید اعتبار و بررسی عوارض احتمالی آن، به این روش مهر تایید زده است.

مهمترین نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که تزریق بوتاکس امری است که نباید توسط هر فردی انجام پذیرد.

بلکه تزریق بوتاکس باید توسط فردی که مجوز این امر را دارد و دوره و مهر اعتبار این روش را دارد انجام گیرد .

همچنین باید توجه داشت که نتایج ضد پیری یا در واقع جوان سازی و رضایت بعد از بوتاکس کاملا به مهارت متخصصی که تزریق بوتاکس را انجام می دهد بستگی دارد. پس در انتخاب پزشک و کلینیک زیبایی برای انجام این امر کاملا هشدار باشید.

 

یک طرح مناسب برای تزریق بوتاکس خود داشته باشید.

برای تزریق بوتاکس علاوه بر همه نکات و موارد گفته شده یک برنامه ریزی و طرح دقیق نیز نیاز است. بدون برنامه ریزی و طرح ریزی نتایج بدست آمده تحت الشعاع قرار گرفته و مطلوب شما نخواهند بود.

در این راه نکات کلیدی زیر را مورد توجه قرار داده و البته پاسخ آنها را برای طرح تزریق بوتاکس خود اجرایی نمایید.

1- اهداف خود را از امر زیبایی که قصد انجام آن را دارید بنویسید. شاید تزریق بوتاکس گزینه مناسبی برای شما نباشد و روش دیگری از طرف پزشک به شما توصیه شود.

2- آیا اهداف شما با تزریق بوتاکس قابل دسترس هستند؟ انتظارات خود را روی کاغذ بیاورید. شاید تزریق بوتاکس نتواند آنها را برآورده نماید.

سن یکی از گزینه های مهم در تزریق بوتاکس و سایر جراحی های پلاستیک است. حتما نکات ایمنی را از متخصصین کلینیک زیبایی منتخب خود جویا شوید. بهترین سن برای تزریق بوتاکس بین 18 تا 65 سال در نظر گرفته می شود.

3- برای طرح ریزی یکی از مهم ترین گزینه ها بودجه بندی قیمتی تمام شده تزریق بوتاکس است.

البته این مورد از این نظر حائز اهمیت است که احتمالا هزینه ها همگی به چشم دیده نمی شوند.

اگر نیاز به تهیه دارو ها و مکمل های خاصی هست، اگر مراحل درمانی دیگری نیز برای شما لازم است و یا هر هزینه دیگری که ممکن است برای شما پیش آید را در نظر بگیرید و آنها را از قبل با بودجه خود بسنجید.

 

نحوه انتخاب بهترین کلینیک برای تزریق بوتاکس

اگر قبلا تزریق بوتاکس انجام نداده باشید، احتمالا این یکی از حساس ترین تصمیمات شما خواهد بود.

البته برای دفعات بعد احتمالا شما کار راحت تری داشته باشید اگر بتوانید برای دفعه اول انتخاب درستی در انتخاب پزشک و کلینیک مناسب داشته باشید.

یکی از روش هایی که امروزه در انتخاب کلینیک مناسب برای تزریق بوتاکس به کار گرفته می شود، تبلیغات و رجوع به صفحات مختلف اینستاگرام و سرچ گوگل است.

افراد متقاضی باید دقت نمایند که بسیاری از این تبلیغات و صفحات، بدون هیچ تجربه و تخصصی سعی در استفاده از شما به عنوان موش آزمایشگاهی دارند. فریب افراد بی تجربه و فاقد تخصص را نخورید.

یکی از نکات مهم در انتخاب بهترین کلینیک تزریق بوتاکس و پزشک مناسب ، شخصیت افرادی است که در کلینیک فعالیت می کنند.

نحوه برخورد آنها با شما و مشتریان دیگر، اهمیتی که برای وقت شما قائل هستند و توجه و نگاهی که به مشکلات و خواسته های شما نشان می دهند، این ها همه علاوه بر اینکه معرف یک کلینیک فوق العاده هستند، احتمالا در نتیجه نهایی تزریق بوتاکس شما نیز تاثیر مستقیم داشته باشند.

شما باید بتوانید به راحتی و آرامش با پزشک خود هم صحبت شوید و همه مسائل موجود را با او در میان بگذارید.

مدارک و تجربیات کلینیک زیبایی را در نظر بگیرید و حتی المقدور با چند تن از افراد و متقاضیان قبلی کلینیک مدنظر گپ و گفتی داشته باشید.

 

عوارض بوتاکس

عوارض botox  که به ندرت اتفاق می افتد شامل درد خیلی کم، ورم، قرمزی، بی حسی، بیقراری، حالت تهوع خفیف، ضعف بدن، فلج شدن ماهیچه های اطراف، افتادگی پلک، مشکل خوردن غذا،  کاهش بینایی، خس خس گلو و غیره است. معمولا فرد متقاضی نیاز به مصرف داروی خاصی ندارد.

در صورت انتخاب صحیح پزشک و کلینیک زیبایی ، هیچ کدام از موارد مذکور را تجربه نخواهید کرد!

 

تصاویر بوتاکس

شما عزیزان گرانقدر میتوانید از از طریق بخش گالری تصاویر وب سایت تمامی نمونه کارهای مرتبط با بوتاکس را مشاهده نمایید.

 

فیلم تزریق بوتاکس

جهت مشاهده فلیم بوتاکس به بخش گالری ویدئو وب سایت مراجعه نمایید.

 

قیمت بوتاکس 

هزینه botox بستگی به میزان بوتاکس تزریق شده در بدن فرد دارد. ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات بوتاکس را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو ، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید در صورت لزوم از بخش تعیین وقت اینترنتی ، اقدام به رزرو آنلاین نمایید.

مزایای بوتاکس دیسپورت
چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند
چند بار باید تزریق بوتاکس را تکرار کرد
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.2 (5 رای)
تماس سریع