لیفت سینه و بررسی این نوع جراحی

لیفت سینه و بررسی این نوع جراحی

لیفت سینه

جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی یک شیوه پزشکی پرطرفدار است که به بانوان این فرصت را می دهد تا سینه هایی زیبا و اندامی جذاب داشته باشند. از آنجایی که فرم و ظاهر سینه ها در بانوان به دلایل مختلفی مانند بارداری ، شیردهی ، بالا و پایین رفتن وزن، بالا رفتن سن و حتی نیروی جاذبه زیاد قابل تغییر است، بهره مندی از مزایای این روش می تواند به آن ها کمک کند تا فرم طبیعی و اولیه پستان ها را بازگردانند.

لیفت سینه

آمارها نشان می‌دهند که از سال 2000 میلادی تا امروز، استفاده از لیفت سینه نسبت به گذشته 70 درصد رشد داشته است. موضوعی که نشان از محبوبیت روزافزون این عمل در میان زنان در تمام دنیا دارد. این کار موجب می شود که احساس جوانی و طراوت به سینه های فرد برگردد و در نهایت خود او، احساس بهتری نسبت به ظاهرش داشته باشد. دفرمه شدن سینه ها یک موضوع طبیعی است و کم و بیش برای همه اتفاق می افتد و بعضی ها تصمیم می گیرند که با ایستادن در مورد این تغییر، دوباره همه چیز را به وضعیت قبلی برگردانند.

جراحی لیفت سینه چیست؟

در این روش پزشکی جهت زیباتر شدن سینه ها پوست و نوک پستان به سمت بالا کشیده می شود. تغییراتی که به مرور زمان در پوست و بافت سینه ها ایجاد می شود، سبب خواهد شد تا خاصیت انعطاف پذیری آن ها کاهش یابد و حالتی افتاده پیدا کنند.

بسیاری از زنان، دوست ندارند که صاحب سینه های افتاده باشند و ترجیح می دهند این اعضای مهم از بدن شان را به همان حالت سابق برگردانند. شاید زمانی انجام این کار ممکن نبود اما حالا یک عمل ساده، می تواند همه چیز را تغییر بدهد و شکل جذابی برای سینه های فرد به وجود بیاورد.

علم دائما در حال پیشرفت است و این پیشرفت، توانسته ساز و کار رسیدن به معیارهای زیبایی در افراد مختلف را تغییر بدهد.

حالا دیگر دلیلی برای نگرانی به خاطر رقم خوردن هر تغییر در بدن وجود ندارد. چرا که در بسیاری از موارد، علم این امکان را به وجود می آورد که بدن فرد دوباره زیبایی خودش را به دست بیاورد و به وضعیت دوران جوانی برگردد.

البته که ممکن است بعضی ها، با شکل افتاده سینه های خود مشکلی نداشته باشند اما لیفت سینه، یک حق انتخاب تازه پیش روی فرد قرار می دهد. این دیگر به خود او بستگی دارد که چه تصمیمی داشته باشند و انتخابی برای سینه های خود در نظر بگیرد.

لیفت سینه

جالب است بدانید که جراحی لیفت سینه را می توان با ایمپلنت و یا بدون استفاده از آن انجام داد. این امر به علاقه و سلیقه بیمار برمی گردد و در صورتی که از پزشک خود چنین درخواستی داشته باشد با انجام ارزیابی های انجام شده، تصمیم درست برای انجام یا عدم انجام آن گرفته خواهد شد.

مزایای جراحی لیفت سینه

ماستوپکسی از جمله جراحی های زیبایی به شمار می رود که نمایی بسیار جذاب به پستان ها می دهد. انجام این جراحی می تواند برای افراد مزایای فراوانی داشته باشد و این کامل به هدف بیمار بستگی دارد که چرا قصد انجام این جراحی را دارد.

 1. بالا آمدن پستان ها و داشتن یک حالت ایستاده و زیبا
 2. سفت شدن پستان ها و رفع حالت افتادگی و شلی
 3. تغییر کردن نوک پستان ها
 4. در صورتی که بیمار تمایل به قرار دادن ایمپلنت داشته باشد حجم و بافت سینه نیز پر نشان داده خواهد شد.
 5. تقارن و هماهنگی پستان ها

مشاوره با پزشک جهت انجام جراحی لیفت سینه

مشاوره با پزشک جهت انجام این جراحی یکی از الزاماتی است که توصیه می شود بیماران حتما آن را اجرا کنند. در حقیقت این جلسه مشاوره به بیمار کمک می کند تا تمام خواسته ها و انتظارات خود را بیان کند و پزشک نیز یک تصمیم گیری مناسب برای او داشته باشد.

پزشک متخصص با اجرای تمام ارزیابی های لازم و انجام معاینات و بررسی های فیزیکی سعی دارد تا بتواند یک عمل رضایت بخش را انجام دهد. همچنین با تصمیم گیری در رابطه با نیاز بیمار به قرار دادن یا عدم قرار دادن ایمپلنت می تواند به زیبایی پستان ها کمک بیشتری کند.

کاندید های مناسب برای انجام جراحی لیفت سینه

بانوان به این دلیل به دنبال جراحی های زیبایی سینه می روند تا بتوانند فرم و شکل از دست رفته پستان ها را مجددا به حالت نرمال و اولیه آن ها بازگردانند. شل بودن و افتادگی سینه ها سبب می شود تا حتی ا استفاده از لباس زیر های مناسب هم نتوان فرم طبیعی پستان را به آن بازگرداند و بهتر است از مزایای این روش ها بهره مند شد.

 1. بانوانی که کاهش و افزایش وزن را چندین بار تجربه کرده اند.
 2. تجربه های بارداری های متعدد
 3. شیر دادن به فرزند
 4. افزایش سن و افتادگی پستان ها
 5. ایجاد تغییرات هورمونی
 6. قرار گرفتن نوک پستان ها پایین تر از حالت طبیعی خود
 7. از بین رفتن تعادل میان سینه ها و تغییر جایگاه یکی از آن ها نسبت به دیگری

شرایط ذکر شده در بالا متعلق به بانوانی است که قصد انجام جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی را دارند. البته باید این نکته را به یاد داشت که بهترین زمان برای انجام این جراحی موقعیتی است که بانوان دیگر قصد باردار شدن نداشته باشند.

آمادگی برای عمل

داشتن سلامت کامل برای انجام جراحی سینه یکی از الزاماتی است که پزشکان به آن توجه ویژه ای می کنند. به همین علت در جلسه مشاوره ای که پزشک با بیمار خود دارد تمامی جوانب صحت و سلامت او را چک خواهد کرد تا مشکل و اختلالی پس از عمل وی را اذیت نکند.

بیمار وظیفه دارد تا تمامی خواسته های خود را به پزشک بگوید و او را از انتظاراتی که دارد کاملا آگاه سازد. همینطور بعضی از بانوان در مورد شکل پستان های خود نظراتی را به پزشک ارائه می دهند.

علاوه بر این، فرد متقاضی عمل باید کاملا پزشک را در جریان روند سلامتی خودش قرار بدهد. این موضوع به ویژه برای شناسایی آلرژی ها و مشکلات دارویی فرد، ضروری به نظر می ‌رسد. چرا که ممکن است این اتفاق در جریان عمل، برای فرد مشکلاتی جدی درست کند و سلامتی او را در خطر قرار بدهد.

پزشک بیمار را به طور کامل از روند جراحی و نتایجی که حاصل می شود آگاه می سازد. همینطور تمامی خطرات احتمالی که ممکن است بعد از اجرای این فرآیند بیمار را تهدید کند به او گوشزد خواهد شد.

افرادی که پیش تر، چند عمل جراحی مختلف در سینه های خودشان انجام داده اند و یا افرادی که سابقه خانوادگی سرطان سینه دارند و کاملا مستعد این بیماری هستند و افرادی که نتیجه آزمایش های آن ها قابل قبول نباشد، گزینه های مناسبی برای انجام عمل لیفت سینه به شمار نمی روند و بهتر است چنین عملی را انجام ندهند.

در مقابل افرادی که از این عمل، انتظار یک معجزه را دارند و تصور می‌کنند نیز بهتر است به سراغ این کار نروند.

چرا که لیفت سینه، یک روش کاملا علمی است و با وجود همه نتایج فوق العاده ای که دارد، نمی تواند صفر تا صد ظاهر سینه ها را به طول کامل عوض کند.

نحوه جراحی لیفت سینه

این جراحی در کلینیک تخصصی و با بیهوشی انجام می گیرد و بیمار به علت بیهوشی کامل طی انجام جراحی هیچ چیز را حس نخواهد کرد.

البته در کنار بیهوشی کامل، گزینه تزریق آرام‌بخش در رگ فرد نیز می تواند مورد استفاده پزشک قرار بگیرد. پزشک قبل از انجام عمل، بهترین گزینه ممکن را برای فرد انتخاب می کند و این انتخاب را با فرد متقاضی عمل در میان می گذارد تا تصمیم نهایی توسط خود او گرفته شود .

پس از بیهوشی یا تزریق آرام‌بخش، مرحله برش سینه‌ها اتفاق می افتد. برای این برش معمولا سه متد عمومی وجود دارد. روش اول، برش دایره ای در محدوده قهوه ای رنگ نزدیک به نوک پستان است.

روش دوم، برش دایره ای در اطراف نوک پستان و همچنان یک برش عمودی در زیر این محدوده است و در متد سوم به جز برش های دایره ای و عمودی، با یک برش عمودی در سینه شکل می گیرد.

هر کدام از این روش ها با توجه به شرایط سینه خود فرد و وضعیت و امکانات عمل جراحی انتخاب می شوند. پس از انجام برش ها، مرحله حساس عمل از راه خواهد رسید. مرحله ای که به تغییر شکل سینه ها و انتخاب یک حالت جدید برای آن ها خواهد انجامید.

سینه ها در این مرحله، مستحکم تر می شوند و کمی به طرف بالا می روند. در صورت لزوم، بخشی از پوست سینه ها نیز در این مرحله جدا خواهد شد. بستن برش ها، آخرین مرحله از انجام عمل به شمار می رود.

بیشتر زن ها پیش از انجام عمل، خواهان باقی ماندن کوچک ترین اثر ممکن از زخم روی سینه های خودشان هستند. با این حال پزشک باید بهترین وضعیت را برای سلامتی خود فرد در نظر بگیرد. بسیار مهم است که فرد به توصیه پزشک گوش کند و به جای اصرار برای انتخاب یک روش، مناسب ترین راه را برای این جراحی در نظر بگیرد.

مدت زمان انجام این جراحی ممکن است چهار الی پنج ساعت به طول بینجامد. گرچه زمان تقریبی است و می تواند برای هر بیمار با توجه به خواسته هایی که دارد کمتر یا بیشتر باشد.

اگر پزشک برای قرار دادن ایمپلنت درون سینه ها مشکلی مشاهده نکند برش هایی را در قسمت پشت عضلات سینه ایجاد می کند و ایمپلنت را درون آن بکار می گذارد.

نیازی نیست که بانوان نگران خطوط بر جای مانده از جراحی باشند چرا که جراحان در این زمینه تجربه و مهارت خاصی دارند و به گونه ای این جراحی را انجام می دهند که خطوط به صورت واضح مشخص نباشند و پنهان شوند.

بهبودی پس از جراحی لیفت سینه

انجام مراقبت های بعد از عمل یکی از مهم ترین عامل هایی است که بهبود هر چه سریع تر بیماران کمک می کند. بدین ترتیب تمامی پزشکان بعد از انجام این جراحی نکات مهم را به بیماران خود توصیه می کنند تا آن ها بتوانند با اجرای این دستورالعمل ها سریع تر به فعالیت های عادی روزانه خود بازگردند.

 1. بهتر است یک روز پس از انجام جراحی بیمار توسط پزشک معاینه شود.
 2. احساس کمی درد تا چند روز بعد از این جراحی طبیعی است که ممکن است نیاز به تجویز مسکن باشد.
 3. معمولا پس از یک هفته فرد می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر گیرد.
 4. انجام ورزش های سبک تنها دو هفته بعد از جراحی امکان پذیر است.
 5. فرد پس از انجام عمل جراحی، باید از یک بانداژ محکم و کشسان استفاده کند تا احتمال ورم سینه ها به حداقل برسد.

برای اینکه هیچ گونه عارضه جانبی بیمار را اذیت نکند وی باید به دقت تمامی نکات را اجرا کند. اگر پزشک تشخیص دهد که بیمار باید از مسکن استفاده کند بهتر است تا پایان میل نمودن دارو ها این امر انجام شود.

در صورت اهمیت دادن به مراقبت های بعد از عمل جراحی لیفت سینه بهبودی سریعا حاصل می شود.

انتظارات از جراحی لیفت سینه

بانوانی که ماستوپکسی انجام می دهند دقیقا بعد از اتمام جراحی نتایجی روشن و واضح را مشاهده خواهند کرد. بیشتر بانوانی که این جراحی را انجام می دهند پستان هایی شکیل و زیبا را مشاهده می کنند که دارای تقارنی یکسان می باشند و بسیار خوش حالت و جوان جلوه می کنند.

این عمل جراحی در میان بانوان دارای طرفداران زیادی است و نتایج حاصل از آن تا حد قابل توجهی به مهارت و دقت پزشک متخصص نیز بستگی خواهد داشت.

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیفت سینه، با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس حاصل فرمایید.