بلفاروپلاستی و آشنایی با این نوع از جراحی پلک

بلفاروپلاستی و آشنایی با این نوع از جراحی پلک

بلفاروپلاستی 

بلفاروپلاستی که نام دیگر آن جراحی پلک است یکی از بهترین روش های درمان افتادگی پلک محسوب می شود که امروزه علاقه مندان زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

بلفاروپلاستی

در جراحی پلک پزشک متخصص با حذف و برداشتن پوست و چربی های مازاد این ناحیه تمامی افتادگی ها و نازیبایی های پلک را برطرف می کند و سبب می شود تا زیبایی خاصی به چشمان بیمار داده شود.

بلفاروپلاستی

افتادگی پلک می‌تواند دلایل متنوعی داشته باشد. بعضی از افراد این عارضه را از همان دوران کودکی همراه خود دارند اما بیشتر افرادی در سنین بالا با این مشکل روبرو می شوند.

کشیدگی یا جدا شدن ماهیچه بالابرنده پلک، ایجاد فشردگی در پلک بر اثر ایجاد چین و چروک روی پوست و همچنین شکل‌ٌگیری چربی‌های اضافه در اطراف پلک، این پدیده را در افراد مختلف به وجود می‌ آورد و شکل ظاهری چشم آن ها را تغییر می دهد. بلفاروپلاستی می تواند شکل موزون و درست صورت را دوباره به فرد هدیه بدهد.

آیا شما کاندید مناسبی برای انجام عمل بلفاروپلاستی می باشید؟

بیشتر افرادی که به عنوان یک کاندید مناسب برای انجام این جراحی برگزیده می شوند در حقیقت به دنبال جوان تر کردن چهره خود می باشند.

به مرور زمان وقتی که سن افراد افزایش می یابد افتادگی پوست اطراف چشم امری بدیهی می باشد و برخی از بانوان و آقایانی که با این موضوع مشکل دارند می توانند توسط انجام این جراحی به طور کامل این عارضه را برطرف نمایند.

به طور کلی افرادی که در سنین بالا، پلک شان تا حدودی انعطاف خود را از دست داده، کاندیداهای مناسبی برای انجام جراحی پلک هستند. پیش از عمل این افراد باید حتما از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار باشند و علاوه بر این، انتظاری منطقی و معقول از نتیجه عمل در ذهن داشته باشند.

جراحی پلک کمک می کند که چشم‌ ها دوباره به همان حالت عادی شان برگردند و شرایط دید فرد نیز دوباره مثل سابق شود. بر خلاف آن چه بعضی ها تصور می کنند، جراحی پلک تاثیری روی دایره های سیاهی که گاهی در اطراف چشم دیده می شوند، ندارد. در بعضی از موارد افتادکی پلک، موجب می شود که چشم فرد به طور کامل باز نشود اما جای نگرانی نیست و بلفاروپلاستی، این مشکل را حل خواهد کرد.

افرادی که بلفاروپلاستی انجام می دهند معمولا 35 سال یا بیشتر سن دارند. این عارضه اگه مادرزادی نباشد، به ندرت در جوان تر ها رخ می دهد. مگر اینکه فرد با یک تصادف شدید و یک ضربه جدی به چشم خود روبرو شده باشد.

همانند بسیاری از عمل های زیبایی، جراحی پلک در بازگرداندن اعتماد به نفس فرد بسیار موثر به نظر می رسد. پس اگر در سنی هستید که پلک تان وضعیت عادی خود را به خاطر ماهیچه ها از دست داده و این روی زیبایی چهره شما تاثیر منفی گذاشته است، یا در بینایی کمی با مشکل روبرو شده اید و چشم تان به طور کامل باز نمی شود، اگر سیگار نمی کشید، مشکل قلبی ندارید و دوست دارید پلک تان هر چه زودتر به شرایط عادی بازگردد، تردید نکنید که گزینه ای مناسب برای انجام این عمل هستید.

در برخی از افراد وجود برآمدگی های زیر پلک ها و یا افتادگی های ابرو نیز دلیل دیگری است که سبب می شود افراد در ردیف کاندید های مناسب انجام این جراحی قرار گیرند.

البته باید به این نکته توجه کنید که انجام بلفاروپلاستی تنها برای زیبایی نیست و گاهی اوقات افتادگی پلک می تواند تاثیر مستقیم بر دید افراد داشته باشد.

آمادگی جهت انجام عمل بلفاروپلاستی پلک

افراد برای اینکه برای انجام این عمل کاملا آماده باشند باید نکاتی را رعایت کنند که مهم ترین آن عدم استعمال دخانیات است. این کار به افراد کمک می کند تا سریع تر بهبود پیدا کنند و عوارض ناشی از این اعمال را متحمل نشوند.

داشتن یک جلسه مشاوره با پزشک تا حد زیادی به ایجاد آمادگی های لازم در بیمار کمک خواهد کرد چرا که او تمام خواسته های خود را با پزشک در میان می گذارد و با بینش و دیدی باز به انجام این جراحی می پردازد.

اگر پزشک نیاز ببیند انجام برخی از آزمایشات لازم را برای بیمار خواهد نوشت. معاینات و بررسی های فیزیکی و آزمایشات بینایی همگی به صورت دقیق بر روی چشمان انجام می شود تا عمل بلفاروپلاستی با اطمینان خاطر انجام شود.

قبل از انجام جراحی بیمار باید دقت داشته باشد تا پزشک خود را از تمام دارو هایی که استفاده می کند آگاه سازد. برخی از دارو ها ممکن است فرآیند بهبود بعد از جراحی را به تاخیر بیندازد.

به این نکته دقت کنید که انجام برخی از فعالیت های روزانه ممکن است برای فرد مشکل ساز باشد و در روند و فرآیند جراحی تداخل ایجاد کند که باید حتما کنار گذاشته شوند. داشتن استراحت کافی قبل از انجام جراحی بلفاروپلاستی برای اینکه تورم چشمان در حداقل ممکن قرار داشته باشد الزامی است.

با توجه به اینکه جراحی پلک در مجاورت یکی از حساس ترین اعضای بدن یعنی چشم ها صورت می گیرد، عمل پیچیده ای به شمار می رود و به دقت خاصی نیاز دارد. در کنار انجام آزمایش های اولیه، نمونه گیری از اشک چشم فرد نیز می تواند برای شروع فرآیند موثر باشد.

پزشکان همچنین در چند نوبت از چشم فرد متقاضی جراحی پلک، عکس برداری می کنند.

پیش از انجام عمل، مصرف ایبوپروفن، آسپرین، وارفارین و دارو های مسکنی از این دست توصیه نمی شود. علاوه بر این نباید فراموش کرد که فرد حداقل تا 24 ساعت بعد از انجام جراحی، به یک همراه برای کمک کردن به او در برخی از فعالیت ها نیاز خواهد داشت.

فرآیند جراحی بلفاروپلاستی به چه صورت است؟

با توجه به اینکه انجام این جراحی به صورت سرپایی است و نیازی نیست که برای همه بیماران از بیهوشی کامل استفاده شود لذا انتظار ما اینست که بیمار بتواند به سرعت به فعالیت های عادی روزانه خود بازگردد.

در بیشتر موارد برای انجام عمل بلفاروپلاستی از بی حس کننده استفاده خواهد شد. اولویت درمانی با پلک بالا است و با ایجاد یک برش کوچک و حذف پوست و چربی های مازاد ناحیه می توان ظاهری زیبا را در پلک و چشم ها ایجاد نمود.

بلفاروپلاستی برای پلک پایینی به طور معمول با حذف چربی های زیر چشم همراه است. در صورت نیاز پوست مازاد نیز برداشته خواهد شد. پزشک ممکن است با توجه به تشخیصی که می دهد این برش را در نواحی مختلف پلک ایجاد کند برای مثال برش درون پلک، زیر پلک و یا برون پلک انجام خواهد شد.

در این مورد یک احتمال دیگر نیز وجود دارد. اگر افتادگی پلک بسیار نزدیک به مردمک چشم اتفاق افتاده باشد، ممکن است پزشک از یک روش دیگر به نام Ptosis نیز استفاده کند. این روش برای قدرتمندسازی ماهیچه‌ها در جهت نگه داشتن پلک بالایی صورت می گیرد.

نقش بیمه در هزینه عمل بلفاروپلاستی

بیمه تنها برای رفع بیماری ها اثرگذار است و افرادی که این عمل را برای جوانب زیبایی آن انجام می دهند نمی توانند انتظار داشته باشند که تحت پوشش بیمه قرار گیرند و برای هزینه این عمل تخفیفی برایشان ایجاد شود.

آشنایی با مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

انجام مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک که توسط پزشک متخصص به فرد داده می شود یکی از مهم ترین اقداماتی است که هر بیماری باید به آن ها توجه ویژه داشته باشد. افراد بعد از این عمل به اتاق ریکاوری برده می شوند و با گذشت اندک زمانی حالشان خوب خواهد شد.

معمولا اکثر بیماران عارضه های جانبی این عمل را مشاهده نخواهند کرد. بدین ترتیب به سرعت می توانند به منزل بازگردند. استراحت کردن برای بیماران پس از این فرآیند پزشکی یک امر ضروری به شمار می رود. نباید فراموش کرد که وجود درد و کمی التهاب همیشه ممکن است برای بیماران وجود داشته باشد که پس از مدت کوتاهی این نشانه ها برطرف می شود.

البته باید در نظر داشت که مواردی همچون: تاری دید، حس خارش، وجود جای زخم و یا ایجاد حس خشکی چشم ها می تواند جزو عوارض این عمل باشد که همه بیماران آن ها را تجربه نمی کنند.

خیس شدن چشم ها، دوبینی، احساس درد، بسته نشدن پلک ها و همچنین باقی ماندن جای زخم ها تا چند روز، برخی از عوارض دیگر عمل بلفاروپلاستی هستند. عوارضی که بعد از چند روز تاثیر خود را از دست می دهند و به تدریج، دیگر کاملا به فراموشی سپرده می شوند.

با تجویز ایبوپروفن برای بیمار پزشک تا حدی به رفع هر چه سریع تر این علائم کمک می کند. استفاده از کمپرس آب یخ نیز کمک زیادی به برطرف شدن علائم و تورمات بعد از عمل دارد. توجه داشته باشید که چشمان بیمار ممکن است بعد از این عمل کمی به نور حساس شود که پس از اندک مدتی برطرف می شود.

استفاده از عینک آفتابی سبک و استاندارد، برای فردی که این عمل را انجام داده مفید خواهد بود. این عینک ها به شرط داشتن استانداردهای لازم، از پلک در مقابل آفتاب و یا باد شدید محافظت می کنند.

لنز های تماسی با چشم را پس از عمل بلفاروپلاستی استفاده نکنید  و اگر نیاز به استفاده از لنز باشد باید از موارد جایگزین مانند عینک استفاده نمود.

برخی از بیماران تصور می کنند که بعد از این جراحی باید مدام چشمان خود را ببندند اما نیازی به این کار نیست. محافظت نمودن از چشم ها با استفاده از گاز استریل کافی است. همینطور پزشک به شما خواهد گفت که شستشو دادن چشم ها را چگونه انجام دهید و مجددا برای ارزیابی و معاینه چشمان خود چه زمانی مراجعه نمایید.

این شستشو باید بسیار آرام و با صبر و حوصله زیادی صورت بگیرد. به طور کلی افرادی بعد از عمل های زیبایی موفق تر هستند که حوصله لازم را برای انجام مراقبت ها دارند و عجله ای برای عبور از این شرایط نشان نمی دهند.

چرا که درست به اندازه خود عمل، سپری کردن دوران بعد از عمل نیز برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب، حیاتی به نظر می ‌رسد. فرد بعد از عمل جراحی پلک، باید مراقب باشد که پلک خود را با یک مالش ناگهانی، به خطر نیاندازد.

نتایج حاصل از عمل بلفاروپلاستی پلک

نتایج حاصل شده از این عمل جراحی بسیار مطلوب است و بیشتر بیماران رضایت قابل توجهی را از این موضوع عنوان نموده اند. عمل بلفاروپلاستی پلک می تواند همزمان با سایر عمل های زیبایی دیگر نیز انجام شود تا میزان زیبایی و جذابیت چهره بیمار افزایش یابد و او را جوان تر به نظر برساند.

برای مثال لیفت ابرو ها یکی از بهتری اقداماتی است که در کنار این فرآیند انجام می گیرد و رفع افتادگی ها ی ابرو در جوانسازی چهره تغییر بزرگی ایجاد می کند.

لیفت صورت و کار کردن بر روی زیبایی سایر نقاط صورت به بیمار کمک خواهد کرد که زیبایی را بیشتر احساس کنند. در این رابطه باید حتما با پزشک مشورت نمود تا برای زیباسازی سایر اندام ها تصمیماتی درست گرفته شود.

این عمل تنها در یک جلسه انجام می شود و بهترین تاثیرات را در جذابیت چشمان بیماران دارد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در تهران
بلفاروپلاستی با بی حسی
کسب بهترین نتایج در بلفاروپلاستی