بلفاروپلاستی و آشنایی با این نوع از جراحی پلک

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

بلفاروپلاستی و آشنایی با این نوع از جراحی پلک

>> بلفاروپلاستی 

بلفاروپلاستی که نام دیگر آن جراحی پلک است یکی از بهترین روش های درمان افتادگی پلک محسوب می شود که امروزه علاقه مندان زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

 

بلفاروپلاستی

 

در جراحی پلک پزشک متخصص با حذف و برداشتن پوست و چربی های مازاد این ناحیه تمامی افتادگی ها و نازیبایی های پلک را برطرف می کند و سبب می شود تا زیبایی خاصی به چشمان بیمار داده شود.

 

بلفاروپلاستی

>> آیا شما کاندید مناسبی برای انجام عمل بلفاروپلاستی می باشید؟

بیشتر افرادی که به عنوان یک کاندید مناسب برای انجام این جراحی برگزیده می شوند در حقیقت به دنبال جوان تر کردن چهره خود می باشند.

به مرور زمان وقتی که سن افراد افزایش می یابد افتادگی پوست اطراف چشم امری بدیهی می باشد و برخی از بانوان و آقایانی که با این موضوع مشکل دارند می توانند توسط انجام این جراحی به طور کامل این عارضه را برطرف نمایند.

 

 

در برخی از افراد وجود برآمدگی های زیر پلک ها و یا افتادگی های ابرو نیز دلیل دیگری است که سبب می شود افراد در ردیف کاندید های مناسب انجام این جراحی قرار گیرند.

البته باید به این نکته توجه کنید که انجام بلفاروپلاستی تنها برای زیبایی نیست و گاهی اوقات افتادگی پلک می تواند تاثیر مستقیم بر دید افراد داشته باشد.

 

>> آمادگی جهت انجام عمل بلفاروپلاستی پلک

افراد برای اینکه برای انجام این عمل کاملا آماده باشند باید نکاتی را رعایت کنند که مهم ترین آن عدم استعمال دخانیات است. این کار به افراد کمک می کند تا سریع تر بهبود پیدا کنند و عوارض ناشی از این اعمال را متحمل نشوند.

داشتن یک جلسه مشاوره با پزشک تا حد زیادی به ایجاد آمادگی های لازم در بیمار کمک خواهد کرد چرا که او تمام خواسته های خود را با پزشک در میان می گذارد و با بینش و دیدی باز به انجام این جراحی می پردازد.

اگر پزشک نیاز ببیند انجام برخی از آزمایشات لازم را برای بیمار خواهد نوشت. معاینات و بررسی های فیزیکی و آزمایشات بینایی همگی به صورت دقیق بر روی چشمان انجام می شود تا عمل بلفاروپلاستی با اطمینان خاطر انجام شود.

قبل از انجام جراحی بیمار باید دقت داشته باشد تا پزشک خود را از تمام دارو هایی که استفاده می کند آگاه سازد. برخی از دارو ها ممکن است فرآیند بهبود بعد از جراحی را به تاخیر بیندازد.

به این نکته دقت کنید که انجام برخی از فعالیت های روزانه ممکن است برای فرد مشکل ساز باشد و در روند و فرآیند جراحی تداخل ایجاد کند که باید حتما کنار گذاشته شوند. داشتن استراحت کافی قبل از انجام جراحی بلفاروپلاستی برای اینکه تورم چشمان در حداقل ممکن قرار داشته باشد الزامی است.

 

>> فرآیند جراحی بلفاروپلاستی به چه صورت است؟

با توجه به اینکه انجام این جراحی به صورت سرپایی است و نیازی نیست که برای همه بیماران از بیهوشی کامل استفاده شود لذا انتظار ما اینست که بیمار بتواند به سرعت به فعالیت های عادی روزانه خود بازگردد.

در بیشتر موارد برای انجام عمل بلفاروپلاستی از بی حس کننده استفاده خواهد شد. اولویت درمانی با پلک بالا است و با ایجاد یک برش کوچک و حذف پوست و چربی های مازاد ناحیه می توان ظاهری زیبا را در پلک و چشم ها ایجاد نمود.

بلفاروپلاستی برای پلک پایینی به طور معمول با حذف چربی های زیر چشم همراه است. در صورت نیاز پوست مازاد نیز برداشته خواهد شد. پزشک ممکن است با توجه به تشخیصی که می دهد این برش را در نواحی مختلف پلک ایجاد کند برای مثال برش درون پلک، زیر پلک و یا برون پلک انجام خواهد شد.

 

>> نقش بیمه در هزینه عمل بلفاروپلاستی

بیمه تنها برای رفع بیماری ها اثرگذار است و افرادی که این عمل را برای جوانب زیبایی آن انجام می دهند نمی توانند انتظار داشته باشند که تحت پوشش بیمه قرار گیرند و برای هزینه این عمل تخفیفی برایشان ایجاد شود.

 

>> آشنایی با مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

انجام مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک که توسط پزشک متخصص به فرد داده می شود یکی از مهم ترین اقداماتی است که هر بیماری باید به آن ها توجه ویژه داشته باشد. افراد بعد از این عمل به اتاق ریکاوری برده می شوند و با گذشت اندک زمانی حالشان خوب خواهد شد.

معمولا اکثر بیماران عارضه های جانبی این عمل را مشاهده نخواهند کرد. بدین ترتیب به سرعت می توانند به منزل بازگردند. استراحت کردن برای بیماران پس از این فرآیند پزشکی یک امر ضروری به شمار می رود. نباید فراموش کرد که وجود درد و کمی التهاب همیشه ممکن است برای بیماران وجود داشته باشد که پس از مدت کوتاهی این نشانه ها برطرف می شود.

البته باید در نظر داشت که مواردی همچون: تاری دید، حس خارش، وجود جای زخم و یا ایجاد حس خشکی چشم ها می تواند جزو عوارض این عمل باشد که همه بیماران آن ها را تجربه نمی کنند.

با تجویز ایبوپروفن برای بیمار پزشک تا حدی به رفع هر چه سریع تر این علائم کمک می کند. استفاده از کمپرس آب یخ نیز کمک زیادی به برطرف شدن علائم و تورمات بعد از عمل دارد. توجه داشته باشید که چشمان بیمار ممکن است بعد از این عمل کمی به نور حساس شود که پس از اندک مدتی برطرف می شود.

لنز های تماسی با چشم را پس از عمل بلفاروپلاستی استفاده نکنید  و اگر نیاز به استفاده از لنز باشد باید از موارد جایگزین مانند عینک استفاده نمود.

برخی از بیماران تصور می کنند که بعد از این جراحی باید مدام چشمان خود را ببندند اما نیازی به این کار نیست. محافظت نمودن از چشم ها با استفاده از گاز استریل کافی است. همینطور پزشک به شما خواهد گفت که شستشو دادن چشم ها را چگونه انجام دهید و مجددا برای ارزیابی و معاینه چشمان خود چه زمانی مراجعه نمایید.

 

>> نتایج حاصل از عمل بلفاروپلاستی پلک

نتایج حاصل شده از این عمل جراحی بسیار مطلوب است و بیشتر بیماران رضایت قابل توجهی را از این موضوع عنوان نموده اند. عمل بلفاروپلاستی پلک می تواند همزمان با سایر عمل های زیبایی دیگر نیز انجام شود تا میزان زیبایی و جذابیت چهره بیمار افزایش یابد و او را جوان تر به نظر برساند.

برای مثال لیفت ابرو ها یکی از بهتری اقداماتی است که در کنار این فرآیند انجام می گیرد و رفع افتادگی ها ی ابرو در جوانسازی چهره تغییر بزرگی ایجاد می کند.

لیفت صورت و کار کردن بر روی زیبایی سایر نقاط صورت به بیمار کمک خواهد کرد که زیبایی را بیشتر احساس کنند. در این رابطه باید حتما با پزشک مشورت نمود تا برای زیباسازی سایر اندام ها تصمیماتی درست گرفته شود.

این عمل تنها در یک جلسه انجام می شود و بهترین تاثیرات را در جذابیت چشمان بیماران دارد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

بلفاروپلاستی با بی حسی
کسب بهترین نتایج در بلفاروپلاستی
نکاتی برای جلوگیری از عوارض بلفاروپلاستی
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
تماس سریع