پوست و مو

رفع چین و چروک با اسکوم تراپی چگونه انجام می شود ؟

رفع چین و چروک با اسکوم تراپی چگونه انجام می شود ؟

رفع چین و چروک با اسکوم تراپی

اسکوم تراپی می تواند جوانسازی پوست را در مدت زمان بسیار کمی انجام دهد. از آنجایی که فناوری اسکوم تراپی نوعی تکنولوژی جدید و به روز است، بی شک توانسته در بین روش های زیبایی دیگر دارای مخاطبان بسیاری باشد.

رفع چین و چروک با اسکوم تراپی

روشی که در جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد با سایر روش های زیبایی تفاوت اساسی دارد. در واقع در روش های دیگر از نوعی ماده پر کننده برای تزریق در نواحی از پوست که دچار چروک و افتادگی است، استفاده می شود.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

این ماده پر کننده می تواند بنا به روش انتخابی متفاوت باشد. همانطور که می دانیم سوزن های بسیاری باید از این طریق در سطح پوست نفوذ کند تا بتواند مواد مورد نیاز را به لایه های زیرین پوست منتقل کند. همچنین مقادیری از این پرکننده ها که استفاده می شود، می تواند متفاوت باشد و این امر ممکن است به عدم تقارن در اندام ها و صورت بیانجامد.

به همین دلیل افراد ترجیح می دهند تا از روشی برای این منظور استفاده کنند که بتواند جوابگوی مناسبی برای از بین بردن ضایعات پوستی باشد. به این منظور اسکوم تراپی توانسته به نیاز های این افراد پاسخ مثبتی را دهد. به این منظور برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این روش می توانید در ادامه این مقاله با ما همراه باشد.

رفع چین و چروک با اسکوم تراپی

آیا اسکوم تراپی روشی مناسب برای از بین چروک های پوستی است؟

از آنجایی که اسکوم تراپی نوعی روش بسیار مدرن برای ایجاد زیبایی در صورت است اولین هدفی که دارد از بین بردن چروک های پوستی است. در واقع عوامل مختلفی می تواند چروک های پوستی را ایجاد کند که این امر در دراز مدت و در اثر درمان نکردن چروک های ریز، گسترده تر و عمیق تر می شوند.

اسکوم تراپی نوعی درمان با استفاده از امواج فراصوت است که هیچ گونه عارضه و دردی را برای افراد ایجاد نخواهد کرد و با نفوذ به لایه های عمیق پوست به از بین بردن چروک های ریز و عمیق تر می تواند کمک کند.

این روش بدون برش، سوزن و خونریزی است و همین امر توانسته افراد را به سمت این درمان بکشاند. در واقع در چند سال اخیر اسکوم تراپی را می توان درمانی موثر و بدون هیچ گونه عارضه ای دانست که توانسته رضایت متقاضیان را به همراه داشته باشد.

اسکوم تراپی چگونه چروک های پوستی را از بین می برد؟

اسکوم تراپی از طریق دستگاهی به نام اسکوم می تواند امواج فراصوت را به سطح اعماق پوست بفرستد و از این طریق با ایجاد یونیزاسیون در پوست به تحریک لایه های زیرین پوست کمک می کند.

این تحریکات می تواند سلول های پوستی را وادار کنند تا به تولید کلاژن و الاستین مورد نیاز پوست روی آورند و از این طریق در اثر افزایش کلاژن مورد نیاز پوست، چروک های آن می توانند از بین بروند و پوستی صاف و درخشان را مشاهده خواهید کرد.

در واقع در اسکوم تراپی هیچ گونه عوارض جانبی از قبیل درد، تورم، قرمزی پوست، کبودی  و سایر عوارض جانبی که ممکن است در روش های دیگر مشاهده کنید را نمی توانید ببینید. امواج فراصوت با ایجاد میدان مغناطیسی می تواند اتم های موجود را به یون تبدیل کند.

در این ترکیب ژل ها نیز نقش بسیار موثری در ایجاد جوانسازی پوست و از بین بردن چروک های پوستی دارند. می توانید از ژل های مهندسی شده برای این منظور روی سطح پوست استفاده کنید. این ژل ها دارای موادی مانند اسید هیالورونیک، روغن جوجوبا، آلوئه ورا، مرطوب کننده ها و عصاره بابونه هستند که می تواند تاثیرات مرطوب کننده در پوست داشته باشند و در کمترین زمان چروک های پوستی را از بین ببرند.

همانطور که می دانیم اسید هیالورونیک ماده ای طبیعی است که هیچ گونه عارضه و حساسیتی را در پوست افراد ایجاد نمی کند. در واقع این ماده می تواند تولید کلاژن را با سرعت بیشتری انجام دهد.

به همین دلیل قبل از استفاده از اسکوم تراپی، روی سطح پوست از طریق دستگاه اسکوم ماساژ داده می شود تا بتواند به همه نقاط پوست نفوذ کند و جوانسازی را در همه قسمت های پوست انجام دهد.

چه مدت زمان نیاز است تا چروک ها با اسکوم تراپی از بین برود؟

اسکوم تراپی می تواند بنا به شرایط مختلفی در هر فردی نتایج خود را در مدت زمان مشخصی بروز دهد. در واقع بسته به نوع پوست، سن و سال افرادی که متقاضی اسکوم تراپی هستند، میزان ضایعات پوستی و غیره نتایج می تواند متفاوت باشد.

حتی پزشکی که جوانسازی پوست را انجام می دهد می تواند در سرعت زمان بهبودی تاثیرگذار باشد. از آنجایی که اسکوم تراپی نوعی روش زیبایی است که نیاز به گذر زمان دارد تا نتایج نهایی را بتوانید مشاهده کنید، لازم است که درمان ها را در چند جلسه تکرار کنید تا در طولانی مدت بتوانید ماندگاری آن را حس کنید.

به طور معمول افرادی که دارای چروک در پوست خود هستند نیاز است که دو روز در میان یک بار برای انجام اسکوم تراپی به پزشک متخصص مراجعه کنند. در صورتی که چروک های پوستی شما محدوده وسیعی را در بر نگرفته است ممکن است درمان به صورت هفته ای یک یا دو بار برای شما در نظر گرفته شود.

با این حال نیاز است که از ۴ تا ۸ جلسه درمانی را پشت سر بگذارید تا بتوانید نتایج نهایی را مشاهده کنید. در افرادی که بالای ۴۰ سال دارند به دلیل عمق بیشتر چروک های پوستی لازم است هر دو روز اسکوم تراپی انجام شود تا بتوانند نتایج جوانسازی را ببینند.

با این حال در هفته چهارم می توانید از بین رفتن چروک های بسیار ریز را در پوست خود مشاهده کنید. چروک های عمیق تر نیز در همان زمان تا حدود زیادی از بین می رود.

از چه نوع ژلی برای از بین بردن چروک های پوستی در اسکوم تراپی استفاده می شود؟

نوع ژلی که در اسکوم تراپی مورد استفاده قرار می گیرد را می توان xCential H+ دانست. این ژل در خود دارای اسید هیالورونیک با ذرات کوچکتر است که می تواند راحت تر به سطوح زیرین پوست نفوذ کند و به ایجاد کلاژن مورد نیاز پوست کمک کند.

در واقع اسید هیالورونیک با ترکیبی از مواد دیگر مانند سولفورافان توانسته نوعی ماده مناسب برای تغذیه و آبرسانی پوست را نیز ایجاد کند؛ اما مشکل اساسی که در استفاده از هیالورونیک اسید وجود دارد را می توان اندازه ذرات این ماده دانست.

در واقع برای اینکه اسکوم تراپی (sqoom) بتواند ژل را به سمت لایه های زیرین پوست هدایت کند این ماده باید به ذرات کوچکتری تقسیم شود تا در سطح پوست باقی نماند و بتواند جوانسازی پوست و از بین بردن چروک ها را به صورت عمقی انجام دهد و تاثیرات ماندگارتری را از خود به نمایش بگذارد.

به همین دلیل استفاده از اسکوم تراپی با ژل xCential H+ انجام می شود. این ژل می تواند باکتری را ایجاد کند تا اسید هیالورونیک را به ذرات کوچکتری تقسیم کند. در این صورت نفوذ این ماده به لایه های زیرین پوست به راحتی و بدون هیچ مشکلی صورت می پذیرد.

در نتیجه فضاهای خالی که در پوست به ایجاد چروک های پوستی منجر شده است توسط این ژل پر می شود و همچنین ذرات اسید هیالورونیک می تواند با جذب آب و منتقل کردن آن در پوست به ایجاد رطوبت و آبرسانی پوست نیز کمک کنند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *