✅ کاشت ابروی طبیعی با تراکم بالا تخصص ماست!

فهرست مطالب

در این بخش قصد داریم شما عزیزان را با عمل ” کاشت ابرو آشنا کنیم . ابرو یکی از مهم ترین اجزای صورت است که تاثیر زیادی در زیبایی صورت دارد؛ پرپشتی ابروها می باشد. پرپشتی ابروها همیشه یکی از دغدغه های اصلی خانم هاست؛ البته آقایان هم اقدام به ” کاشت ابرو می کنند ولی تعداد آنها خیلی کمتر از خانمهاست. کاشت ابروی طبیعی راه حلی مناسب برای افرادی که در ادامه مقاله به آن میپردازیم می باشد.کاشت ابرو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

ابرو یکی از ویژگی ها و عوامل زیبایی مهم و برجسته صورت است. کاشت ابرو یک هدف بزرگ زیبایی برای صورت افراد است. شاید اولین عضوی که در صورت به چشم بیننده می آید، ابرو ها هستند.  از تمام زوایا که به صورت نگاه کنیم، ابرو بیشتر از بقیه اعضای صورت در دید است.

کاشت ابرو هم مانند سایر جراحی های زیبایی روند صعودی را از ابتدای پیداش سپری کرده است.

البته سرعت پیشرفت در کاشت و پیوند ابرو بسیار بالاتر از سایر رشته های زیبایی دیگر بوده است. تعداد کسانی که امروز از عمل کاشت و بازسازی ابرو، با رضایت و خرسندی خارج می شوند، بسیار بیشتر و بالاتر از چند سال قبل می باشد.

با توجه به اطلاعات رو به رشد و پیشرفت تکنولوژی ، پیوند ابرو به یک روش بسیار محبوب تبدیل شده است.

بعد از ریزش ابروها، معمولا افراد با دو سوال اساسی در زندگی‌شان روبرو می‌شوند. آن‌ها ابتدا از خودشان می‌پرسند که آیا می‌شود با همین شرایط ادامه داد و هیچ تغییری در ابروها به وجود نیاورد؟ و البته از خودشان می‌پرسند که اگر قرار به تغییر باشد، چه روشی باید برای این کار در نظر گرفته شود؟ بعضی‌‌ها اعتقاد دارند که می‌شود بدون ابرو هم به خوبی زندگی کرد اما بعضی‌ها دیگر به سراغ یک تغییر جدی برای خودشان می‌روند.

این دیگر به انتخاب فرد بستگی دارد که گزینه عمل را برای کاشت ابرو انتخاب کند و یا تصمیم به انتخاب روش‌های موقت برای این کار بگیرد. اگر قرار به انجام کاشت ابرو باشد، این کار باید دقیق، درست و اصولی انجام شود. بسیار مهم است که فرد چنین کاری را با آگاهی و اطلاع کامل انجام بدهد و قبل از کاشت ابرو، همه چیز را در این مورد بداند.

با وجود اینکه ابرو یک منطقه کوچک در صورت است و کاشت ابرو در قسمت کوچکی از صورت، انجام می گیرد، کاشت ابرو نیاز به دقت، تجربه و دانش زیادی در زمینه آناتومی صورت، طراحی فرم ابرو، روش استخراج کاشت ابرو دارد. محبوب ترین روش کاشت ابرو تکنیک استخراج واحد فولیکول است که در حال حاضر در بین جراحان کاشت ابرو بسیار طرفدار پیدا کرده است.

تکنیک های دیگری برای کاشت و پیوند و بازسازی ابرو نیز، وجود دارد که هر کدام به سبک و سیاق خود و بسته به نیاز بیمار کاربرد دارند. اصول اولیه و ماهیت اصلی همه روش ها، تقریبا مشابه است. تنها تفاوت در برخی جزئیات و تکنیک های ریزی است که هر کدام از روش های کاشت ابرو دارند.

خوشبختانه، در کاشت ابرو از موهای پشت گوش استفاده می شود چون موهای ریزتری نسبت به جاهای دیگر بدن دارد.

پزشک ، ابرویی متناسب با فرم صورت، مدل چشم ها و حتی بر پایه سلیقه شخصی شما طراحی می کند تا هم ابرو، طبیعی باشد و هم شما از مدل و ضخامت آن راضی باشید.

ما در ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با کادر پزشکی مجرب و با آخرین تجهیزات روز، ابروهای کاملا طبیعی و پرپشت را برای شما به ارمغان می آوریم. با ما همراه باشید تا در مورد پیوند ابرو طبیعی برای شما بیشتر توضیح بدهیم.کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو

برای کاشت ابروی طبیعی، پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند. پیوند طبیعی ابرو شامل برداشتن فولیکول های موی پشت گوش است که در هر نوبت یک فولیکول برداشته می شود و پزشک پیوند ابرو با استفاده از سوزن های مخصوصی این فولیکول ها را در ناحیه ابرو پیوند می زند.

احتمالا اولین گام مهم و بزرگ برای کاشت، طراحی آن است. اگر شما دنبال پیوند ابرو هستید، احتمالا بارها به این نکته اندیشیده اید که ابروهای جدیدم بعد از کاشت و پیوند باید به چه صورت باشد تا به صورتم بیاید؟

افرادی که به دنبال بازسازی و کاشت و پیوند ابرو هستند، معمولا تمایل، اهداف و تعصبات خاصی در مورد شکل ایده آل ابرو و تغییراتی که کاشت ابرو در صورت آنان خواهد داشت، دارند.

گاهی ایجاد ابرو نرمال و مناسب به دلیل تعصبات و انتظارات زیاد و واهی متقاضی کاشت ابرو، می تواند بسیار سخت و بی نتیجه باشد. با توجه به اینکه ابرو اصلی ترین عضو صورت است، قبل از شروع  باید گام های اصلی کاشت ابرو را بدانیم و آنها را رعایت کنیم.

آن ‌چه بسیاری از عمل‌های زیبایی را تهدید می‌کند، انتظار «غیرواقعی» فرد از نتیجه عمل است. در واقع فردی که برای عمل مراجعه می‌کند، در مواردی انتظار دارد حتی با یک تغییر کوچک، صاحب یک چهره کاملا متفاوت شود! این نوع نگاه به عمل‌های مربوط به زیبایی اصلا کمکی به نتیجه کار نمی‌کند و تنها لطمه می‌زند.

منطقی‌بودن انتظارها و البته تعامل مناسب میان پزشک و فرد متقاضی عمل، همه چیز را در وضعیت مطلوب قرار خواهد داد.

در گام نخست ما درگیر طراحی ابرو هستیم. تعداد مشاوره های پزشک و بیمار، آنقدر باید ادامه پیدا کند که به یک نتیجه دقیق برای نوع ابرو درخواستی برسند.

اصلا این طور نیست که اول «جراحی» شروع شود و سپس پزشک در مورد نتیجه احتمالی آن با بیمار صحبت کند. قبل از انجام کاشت ابرو، ابتدا همه چیز سنجیده می ‌شود و بیمار به خوبی می‌داند که ابروهای‌ او، در چه شرایطی قرار خواهند گرفت.

اولین قدم برای انجام یک کاشت ابروی موفق، آگاهی رساندن به بیمار در مورد نتایج احتمالی این عمل است. در بسیاری از موارد، فرد یک مدل خاص از ابرو را برای خودش در نظر گرفته و پزشک نیز تلاش می‌کند که نتیجه کار را به این درخواست نزدیک کند. البته این اتفاق تنها در صورتی رخ می‌دهد که انتظار بیمار، یک انتظار «فانتزی» و دور از واقعیت نباشد.

اگر زیبایی صورت با  پیوند ابرو به یک دغدغه ذهنی برای زنان تبدیل شود، قوانینی وجود دارد که می تواند برای کمک به تعریف یک ابرو زیبا استفاده شود.

البته این قضیه در مردان کمی ساده تر است. مردانی که از شکل ابرویشان راضی نیستند، اغلب می خواهند ابروهای خود را مانند یک شخصیت خاص مانند شکل ابروی آلبرت انیشتین کنند!!!

در مورد زنان و مردان، توجه به یک موضوع مهم ضروری به نظر می‌رسد. معمولا تصوری که آن‌ها از «کاشت ابرو» دارند بسیار متفاوت است. در واقع، مردها و زن‌ها این کار را با اهداف متفاوتی انجام می‌دهند.

مردها اغلب فقط می‌خواهند که «ابرو» داشته باشند اما برای زن‌ها ابرو داشتن به خودی خود کافی نیست و حالت خاص و شرایط رشد ابرو نیز بسیار مهم و کلیدی به نظر می‌رسد.

از آن‌جایی که تغییر شکل، فرم و ضخامت ابرو معمولا برای زنان اهمیت زیادی دارد، بیشتر مشتریان کاشت ابرو را نیز زنان تشکیل می‌دهند. آن‌ها علاقه زیادی دارند که بتوانند ابروهای‌شان را مطابق میل و سلیقه خود و یا مد روز، به شکل‌های مختلف دربیاورند و کاشت ابرو چنین فرصت ویژه‌ای را برایشان مهیا خواهد کرد.

کاشت ابرو بیشتر از جنبه زیبایی مورد جراحی قرار می گیرد. پس طبیعی است که یک مدل ابرو می تواند چهره شما را زیبا کند و مدلی دیگر احتمالا آن را زشت خواهد کرد.

برای طی درست مراحل کاشت ابرو، اولین نکته زیبایی شماست !

زیبایی فقط با یک زاویه خاص یا تعداد دقیق پیوند تعیین نمی شود. ممکن است یک مدل ابرو از یک زاویه، به شدت برای صورت شما مناسب باشد و از زاویه ای دیگر، شکل خوبی به صورت شما ندهد.  هنر بازسازی و کاشت ابروی عالی و بدون نقص نیاز به جراح کاربلد و متخصص دارد.

جراح باید بتواند “درون سر” بیمار را بخواند  و درک کند که وی برای چه هدفی نیاز به کاشت ابرو دارد.

اشخاصی که به دنبال بازسازی و کاشت ابرو هستند، اغلب ایده های خاصی در ذهن دارد. شغل دکتر این است که دیدگاه بیمار را مد نظر قرار دهد و اطمینان حاصل کند که این دیدگاه ها منطقی و شدنی است. یک اشتباه در این مرحله می تواند صدمات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

عمل کاشت ابرو، حساسیت‌های خاص خودش را دارد. این عمل، در اوج ظرافت انجام می ‌شود و می‌تواند تغییری دلخواه را روی صورت فرد پیاده کند. بسیار مهم به نظر می‌رسد که پیش از عمل، درباره نتایج نهایی آن با پزشک گفتگو کنید و بدانید که چه سرنوشتی در انتظار ابروهای جدید شما خواهد بود.

اگر پس از ریزش ابروها از حضور  در عکس‌های دسته جمعی فاصله می‌گرفتید، پس از این کار می‌توانید با خیال راحت جلوی همه دوربین‌ها ظاهر شوید و لبخند بزنید.

طراحی ابرو را از کجا باید شروع کرد؟

زاویه مناسب مهم ترین جنبه کاشت ابرو است. مو در قسمت فوقانی لبه مرکزی ابرو، معمولا با چند خط مو به سمت بالا اشاره می کند، در حالی که موهای سمت جانبی ابرو به صورت افقی، به گوش می رسد.

مو در قسمت فوقانی ابرو باید کمی به سمت پایین اشاره شود و قسمت پایین کمی به سمت بالا باشد تا بتواند در وسط همگرایی داشته باشد و یک رگه کوتاه و شبیه الگوی پر شود.

ابروها باید در مسطح قرار داده شوند و یا به سمت جلو حرکت کنند. جراح جهت و توزیع موها را باید کنترل کند، چون مو به ابرو پیوند داده می شود و مهارت زیادی برای درست و به جا پیوند خوردن موها لازم است تا کاشت ابرو یک نتیجه مطلوب داشته باشد.

بهترین روش کاشت ابرو، همانطور که اشاره کردیم روش استخراج فولیکول های مو برای پیوند و کاشت ابرو است. در اینجا قصد داریم بهترین و محبوب ترین روش کاشت ابرو را مو به مو و گام به گام با هم مرور کنیم.

 

* انتخاب مدل کاشت ابروی طبیعی بستگی به نظر متخصص و بیمار دارد. فولیکول ها به دو روش برداشته می شوند

 

کاشت ابرو به روش fut 

دقت داشته باشید که تفاوت عمده دو روشی که برای کاشت ابرو بیان می کنیم در نحوه استخراج فولیکول هاست. بعد از این ادامه کار تقریبا مشابه هم بوده و تفاوت های بسیار جزئی در آنها وجود دارد.

کاشت ابروی طبیعی روش FUT: FUT مخفف عبارت follicular unit transplantation به معنای پیوند واحد فولیکولار می باشد.

در واقع در این روش پزشک تعداد زیادی از فولیکول ها را یکجا از یک قسمت سر استخراج کرده و آنها را در آزمایشگاه از هم جدا می نماید و سپس برای کاشت ابرو استفاده می کند.

البته نگران باریکه مویی که احتمالا از پشت سر و یا پشت گوش ها و یا هرجای دیگری که از قبل شما با پزشک درباره آن برای کاشت ابرو توافق کرده اید، نباشید. زیرا ضخامت این باریکه در حدود یک میلیمتر خواهد بود و اصلا به چشم نمی آید.

سرعت چاشنی کار این روش از کاشت ابرو است، با توجه به اینکه در این روش فولیکول ها با یک بار اقدام از پوست سر جدا می شوند، سرعت کار بسیار بالا رفته و در یک اقدام جراح، تعداد زیادی فولیکول را برای پیوند آماده میکند.

این روش از کاشت ابرو، اوایل دهه نود معرفی شد و در همان سال‌های ابتدایی، موفقیت قابل توجهی داشت و خیلی زود به یکی از استانداردهای مهم و طلایی کاشت ابرو در دنیا تبدیل شد.

شاید تا چندین دهه قبل، این تصور عمومی وجود داشت که باید با ریزش ابروها مثل «سرنوشت» برخورد کرد و تسلیم این اتفاق شد. برای مدتی نیز این انتظار وجود داشت که باید به سراغ روش‌های کوتاه‌مدت برای حل این مشکل رفت اما حالا دیگر کاشت ابرو، کاملا همه گیر شده و طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

معایب کاشت ابرو روش fut

معمولا بخیه هایی که برای زخم های ناشی از کاشت ابرو به روش FUT زده می شود، باید به مدت یک تا دو هفته روی سر باقی بمانند. البته این زخم ها بسیار سطحی بوده و پزشک به روش های خاصی از درد و طول درمان این زخم ها هم می کاهد.

برای برداشت نواری افقی از پشت گوش، پوست سر باید شل باشد تا متخصص بتواند نواری را از روی آن بردارد.

در این روش دوره ریکاوری و بهبود بیمار پس از پیوند طبیعی ابرو به روش fut هم نسبتا طولانی است. بعد از ایمپلنت ابرو به روش fut، بیمار باید تا سه روز استراحت داشته باشد.

عوارضی مثل ورم چشم ها هم در بعضی از بیماران مشاهده می شود.مراحل کاشت ابروکاشت ابرو به روش fue ( همان fit )

FUE مختصر شده عبارت Follicular Unit Extraction به معنای استخراج واحد فولیکولار است .

با توجه به این که در کاشت ابروی طبیعی روش fue نیازی به برش نواری موهای پشت گوش نیست و در نتیجه بخیه هم نمی خواهد،از این نظر به راحتی می توان هم برای مردان و هم برای زنان استفاده شود.

در ضمن این ویژگی باعث می شود که افراد در تمام سنین بتوانند از روش fue برای کاشت و بازسازی ابرو استفاده نمایند.

مخصوصا برای زنانی که در سن بین 30 تا 50 سالگی قرار دارند، روش fue پرطرفدارترین روش بازسازی ابرو می باشد. این روش کاشت ابرو، با کمترین میزان صدمه به پوست سر و کمترین دگرگونی در آن صورت می پذیرد.

فولیکولارهای مو در روش fue با استفاده از میکرو ابزارهای تخصصی استخراج می شوند که این امر باعث می شود تا از هرگونه صدمه و برداشت بافت از پوست سر و ایجاد زخم روی پوست، اجتناب شود. این تکنیک کاشت ابرو تقریبا بدون درد است و هیچ نشانه ای بعد از گذشت مدت درمان آن، از آن باقی نمی ماند.

پزشک متخصص ، ابروها را به سه قسمت تاج، بدنه و دم تقسیم می کند و بر اساس طرح ابرو که از قبل برای بیمار تعیین کرده است، عمل پیوند ابروی طبیعی را انجام می دهد.

پزشک ابرو با نهایت دقت و ظرافت و با توجه به قوس، طول و فاصله ابروها از هم، عمل پیوند ابرو را در امتداد ابروهای بیمار و با زاویه ای مناسب انجام می دهد تا ابروها کاملا طبیعی بنظر برسند. نکته قابل توجه این است که پیوند زدن ابرو روش FUE بر روی ابروهای تاتو یا هاشور زده هم قابل اجراست.

کاشت ابروی طبیعی با روش FUE، ابروهایی کاملا طبیعی و پرپشت را برای شما به ارمغان می آورد.

برای رسیدن به نتایج کامل تا 2 ماه می بایست صبر کنید. کاشت ابروها معمولا بین ۱ تا ۴ ساعت طول می کشد و هر ابرو به ۲۵۰ الی ۴۰۰ تار مو نیاز دارد ولی باز هم بستگی به طرح ابروهای بیمار دارد. پس از پیوند طبیعی ابرو، بیحسی موضعی از بین می رود و بیمار ظرف مدت کوتاهی بهبود می یابد.

تراکم بالای ابروهای کاشته شده و خط رویش طبیعی و یکدست ابروها از مزیت های مهم روش FUE است.

کاشت ابرو به روش fut

مزیت ها و نکات مهم کاشت ابرو به روش fue

1- تعداد فولیکول های لازم برای استخراج در روش fue بسته به انتظار مشتری و نوع بازسازی و کاشت ابرو از چند ده مورد تا چند صد مورد، می تواند متغیر باشد. مثلا برای حالت های سوختگی، که احتمالا همه ابرو از بین رفته است، نیاز به استخراج فولیکول های بیشتری است.

2- در روش کاشت ابرو به روش fue برای استخراج فولیکول ها از میکرو ابزارهای با قطر 7/0 تا 8/0 میلی متر استفاده می شود، فولیکول های پیوند زده شده کاملا طبیعی بوده و تا حد زیادی رفتار قبلی خود را در ابرو نیز پیاده می کنند.

3- شما احتمالا پس از کاشت ابرو به روش fue اصلا متوجه محل اهدا کننده مو نخواهید شد و یک روش کاشت ابروی کاملا طبیعی را تجربه خواهید نمود.

5- این روش از کاشت ابرو، دوران بهبودی کوتاه‌تری دارد و نسبت به روش‌های دیگر، در این روش بیمار می‌تواند با سرعت بیشتری به شرایط عادی برگردد. در مجموع نیز از این روش، به عنوان مطمئن‌ترین روش کاشت یاد می‌شود. چرا که نتیجه‌های کاشت ابرو به این طریق، تقریبا همیشه موفق هستند و به ندرت با مشکل روبرو می‌شوند.

6- روش fue بیشتر در میان زنان و افراد سن و سال دار رواج دارد.

7- با توجه به استخراج واحد فولیکول ها در تکنیک fue احتمالا برای کسب بهترین نتیجه برای کاشت ابرو، به یک تا دو جلسه جراحی نیاز خواهید داشت.

8- در این تکنیک شما هر خواسته ای که برای ابروهای خود داشته باشید، به شرط مناسب بودن ناحیه برداشت مو، می توانید برآورده کنید. باریک و پهن کردن، کم و زیاد کردن طول و یا طرح دادن به ابرو، در روش کاشت ابرو fue ممکن است.

9- استخراج فولیکول ها در تکنیک fue به روش دستی یا خودکار انجام می گیرد.

10- نکته مهم در هنگام جراحی و کاشت ابرو به روش fue دقت و حواس جمع جراح است. زیرا در این تکنیک فولیکول های استخراج شده، معمولا در همان جهتی که از قبل رشد می کرده اند، رشد می کنند. از این رو در هنگام کاشت باید به جهت کاشت فولیکول ها دقت زیادی شود.

11- جاگذاری و کاشت فولیکول ها نیز در این روش با عمق و زاویه مناسب با استفاده از یک دستگاه مخصوص صورت می پذیرد تا نتیجه کار تا حداکثر میزان ممکن طبیعی جلوه کند.

12- روش fue یک تکنیک کاملا ایمن است. کمترین عوارض ممکن را دارد و بیمار پس از گذشت چند روز تا یک هفته می تواند به فعالیت های عادی روزانه خود بازگردد.

13- رویش موهای ابرو به زودی و پس از گذشت چند ماه کاملا مشهود خواهد بود. البته در ماه های ابتدایی احتمالا شما لازم خواهید داشت که موهای پیوند زده شده را کوتاه کنید. چون سرعت رشد این موها از موهای قبلی ابرو بیشتر است.

اما پس از گذشت مدتی، رشد موهای پیوند زده با موهای قبلی ابرو، همسان خواهد شد.

14- نتایج حاصل از کاشت ابرو با تکنیک fue دائمی خواهد بود.

معایب کاشت ابرو با روش FUE

روش fue باعث ایجاد خراش های کوچکی در سر بیمار (مخصوصا پشت گوش ها) می شود. عوارض موقتی در پیوند ابروی طبیعی روش fue کاملا موقتی است که بعد از چند روز کاملا از بین می روند.

 کاشت ابرو روش FUT بهتر است یا با روش FUE ؟

هر یک از روش های پیوند ابروی طبیعی، دارای مزایای خاصی هستند. در اولین جلسه مشاوره با پزشک، ابروهای شما کاملا بررسی می شود و در مورد روش مناسب برای کاشت ابروهایتان هم تصمیماتی گرفته می شود.

با این وجود برخی از مزایای fue مناسب برای برخی بیماران است و برخی مزایایی هم که fut دارد، آن را برای سایر بیماران بهتر جلوه می دهد. مزایایی از قبیل :

1- در fue پس از کاشت ابرو هیچ خطی ناشی از زخم در پشت سر نخواهید داشت، هرچند در fut هم زخم ایجاد شده پس از مدتی حذف خواهد شد.

2- قاعدتا کسانی که به زخم های موجود در سر بر اثر بیماری های نادر، حساسیت داشته باشند، روش کاشت ابرو fue را باید پیش بگیرند.

3- زمان بهبودی زخم های fue کمی کمتر از روش fut است.

4- روش fut بسیار مدرن تر و ابزار آلات آن پیشرفته تر است.

5- برای کسانی که طاسی سر دارند و البته رویش موهای سر آنها مناسب برای استخراج نواری از مو در fut نباشد، به سمت fue پیش خواهند رفت.

6- برای کسانی که قبلا برای پیوند مو در دیگر قسمت های بدن از تکنیک fut استفاده کرده باشند، زخم نوارها احتمالا شکل ظاهری خوبی نخواهد داشت و بهتر است از fue استفاده کنند.

7- سرعت کار در تکنیک fut بسیار بالاتر است.

دوره ریکاوری بیمار بعد از کاشت ابرو

دوره ریکاوری بیمار بعد از کاشت، تقریبا یک هفته است. بعد از پیوند زدن ابروها، اطراف ناحیه کاشت، پوسته های کوچکی بوجود می آید که موقع دوش گرفتن، باید به آرامی با آب شسته بشوند.

هدف از پیوند طبیعی ابرو چیست؟

هدف از ایمپلنت ابرو، ترمیم قسمت های خالی و کم پشت ابروهای بیمار است. پیوند طبیعی ابرو با هدف زیبایی بیشتر و داشتن ابروهایی پرپشت تر هم یکی دیگر از اهداف کاشت ابروی طبیعی است.

گاهی اوقات یک پیوند ساده ابرو می تواند 180 درجه رفتار و روحیات و موقعیت اجتماعی افراد را تغییر دهد. آنها را به سمت تحقق رویاهایشان پیش ببرد و از همه مهم تر لبخند گرمی را روی چهره آنها بنشاند. پس جدای از همه اهداف ظاهری پیوند ابرو، تحول بزرگ درونی نیز از نتایج و آوردهای پیوند ابرو در افراد است.

کاشت ابرو تاثیری چشمگیر و انکارنشدنی، نیز در بالارفتن اعتماد به نفس افراد دارد. وقتی کاشت ابرو را انجام می‌دهید، همه چیز در مورد ابروها درست به اندازه گذشته عادی و طبیعی می‌شود.

زیبایی چهره، به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد و در بین این فاکتورها، ابروها فوق‌العاده مهم هستند. در جوامع امروزی، جوان‌ترها دائما به سلبریتی‌ها نگاه می ‌کنند و شکل ابروهای خودشان را با حالت ابروهای افراد مشهور هماهنگ می کنند.

کاشت ابرو به روش fue

مراقبت های قبل و بعد از کاشت طبیعی ابرو :

مراقبت های قبل از کاشت ابرو

 1. سابقه هر گونه بیماری خاص و یا مصرف دارو را حتما به متخصص خود اطلاع بدهید.
 2. ۳ هفته قبل از پیوند، از مصرف داروهایی مثل آسپرین خودداری کنید.
 3. ۳ روز قبل از پیوند، از کشیدن سیگار، قلیان و مصرف الکل پرهیز کنید

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

 1. بعد از پیوند از تمام داروهایی که متخصص برایتان تجویز کرده است، بطور مرتب استفاده کنید.
 2. اگر بعد سه روز خارش در قسمت ابروهایتان ادامه دار شد، به متخصص مراجعه کنید.
 3. بعد از کاشت، ابروهایتان را دستکاری نکنید و از وارد کردن هر گونه فشار به ابروهایتان هم خودداری کنید.
 4. تا دو هفته بعد از پیوند ابروهای طبیعی، سیگار و قلیان نکشید و الکل هم مصرف نکنید.
 5. پس از انجام عمل، 24 ساعت استراحت مطلق برای بیمار توصیه می‌شود تا در اولین ساعات بعد از انجام کاشت ابرو، کم‌ترین فشار به ابروهای او بیاید. افرادی که کاشت ابرو انجام می‌دهند باید در مراقبت باشند که به ابروهای جدید و البته محل برداشت فولیکول‌ها از سر، فشار زیادی وارد نشود. رعایت همه دستورالعمل‌های پزشک در این مورد، بسیار مفید خواهد بود.

آیا کاشت ابرو خوب است ؟

پیوند زدن ابرو مزایای زیادی را به دنبال دارد و بیشتر اوقات بیمارها از عوارض ناشی از پیوند نگران هستند و فکر کردن به این مسائل، آن ها را دو دل می کند؛ عوارض کاشت ابروهای طبیعی به قدری کم و موقتی است که جای هیچ گونه نگرانی در در این زمینه وجود ندارد.

گذشته از عوارض کمی که همگی کوتاه مدت و گذرا هستند، کاشت ابرو در پاره ای از مواقع به یک لزوم و اجبار تبدیل می شود و اینجاست که خوب بودن آن پر رنگ تر می شود.

پیوند ابرو می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی نگاه اطرافیان به شما داشته باشد. اگر با استفاده از لوازم آرایشی برای ایجاد شکل ایده آل ابرو خود هر روز نا امید می شوید، این روش می تواند ابروهای طبیعی و عالی را برای شما ایجاد کند، که با آن زیبایی های صورت طبیعی خود را حفظ نمایید.

 1. شما تمام ابروهای از دست رفته در تصادفات غیرمنتظره را می توانید با کاشت ابرو بازسازی نمایید.
 2. باعث افزایش اعتماد به نفس شما در جامعه و در نتیجه موفقیت روز افزون شما خواهد بود.

کاشت ابروی طبیعی بهتر است یا هاشور ؟

روش هایی مثل تاتو و هاشور که اکثرا در سالن های آرایشی انجام می شود، حجم بیش از حد و مصنوعی به ابروها می دهند و بعد از گذشت سه ماه، فرد باید دوباره به سالن مراجعه کند تا ابروهایش را ترمیم کند.

تاتو و هاشور به دلیل رنگ های شیمیایی و استفاده از سوزن در داخل پوست ابرو، عوارضی مثل ریزش شدید ابروها را به دنبال دارد. در مواردی که فرد از تاتو و هاشور ابروهایش رضایت ندارد، می تواند آن ها را پاک کند که این کار باز هم به هزینه زیادی نیاز دارد.

راه‌های مثل تتو کردن ابرو ممکن است در زمانی کوتاه، موثر به نظر برسند اما به طور کلی ابروها را در وضعیتی «مصنوعی» قرار می‌دهند و محدودیت زیادی هم دارند. استفاده مداوم از تتو و کارهایی از این دست، ممکن است عوارض بدی برای ابروها و پوست داشته باشد. به ویژه اگر این کارها در شرایط غیراستاندارد انجام شوند.

کاشت ابروهای طبیعی در کلینیک پوست و مو و توسط متخصصانی با تجربه انجام می شود که عوارض خاص و طولانی مدتی را برای بیمار به دنبال نخواهد داشت. متخصص هنگام کاشت ابروها، به تمام خصوصیات ابروهای بیمار توجه می کند و نتایج حاصل از آن بقدری طبیعی است که کمتر کسی متوجه پیوند ابروها می شود.

در ایمپلنت ابرو، ابروهای بیمار با دقت زیادی طراحی می شود تا خط رویش و تراکم حاصل از آن، طبیعی و زیبا باشد.

بیمار باید بین نتایج ماندگار و طبیعی حاصل از پیوند و نتایج موقت و مصنوعی هاشور یا تاتو، دست به انتخابی مناسب بزند. بی شک شما لایق بهترین ها هستید و انتخاب پیوند ابروها می تواند تصمیمی درستی باشد و همچنین نتایج خوبی را برای شما به دنبال داشته باشد.

میزان موفقیت در کاشت طبیعی ابرو به چه فاکتورهایی بستگی دارد ؟

موفقیت در پیوند زدن ابروها به تجربه و مهارت متخصص و همچنین به مراقبت های بیمار بستگی دارد.

کاشت ابروی طبیعی، فرآیند بسیار ظریفی است که نیاز به تجربه زیادی دارد. هر چه متخصص از تکنیک های ظریف تری برای پیوند استفاده کند، نتایج حاصل از آن ماندگارتر و موفق تر است.

البته نیازی نیست که شما نگران نتایج کاشت ابرو و بازسازی آن باشید. نتایج موفقیت آمیز بودن این جراحی به حدی زیاد بوده است که اندک اتفاقات سهل انگارانه آن را به راحتی پوشش می دهد.

برای راحتی خیالتان، کافیست به بهترین کلینیک کاشت ابرو که در مورد آن تحقیقات کرده اید مراجعه کنید و از آنها و مشتریانشان درباره نتایج بدست آمده از کاشت ابرو بپرسید، قطعا خیالتان راحت خواهد شد.

تقریبا اتفاقات غیرمنتظره در پیوند ابرو در کلینیک های معتبر و تخصصی بسیار نادر و گهگاه نزدیک صفر است.

با استفاده از آخرین تجهیزات و تکنیک های پیشرفته موجود در کلینیک رز به طور قطع نتیجه پیوند و کاشت ابرو تضمین شده است. البته ژنتیک فرد، میزان سلامت و بهداشت فردی و البته از همه مهم تر انتظارات معقولانه بیمار از فاکتورهای بسیار مهم در موفقیت عمل پیوند ابرو هستند.

چه کسانی کاندید خوبی برای کاشت ابرو هستند ؟

تمام کسانی که از مشکل ریزش شدید ابرو و نقاط خالی ابروهایشان رنج می برند، داوطلب خوبی برای پیوند هستند. البته فرد باید از لحاظ جسمانی در وضعیت خوبی باشد و داروی خاصی هم مصرف نکند.

بعضی از بیمارانی که اقدام به پیوند ابروها می کنند،از ریزش دوره ای و موقتی ابروهای خود ناراحت هستند؛ ریزش دوره ای ابروها به دلیل تغییرات هورونی و استرس است که براحتی می تواند درمان شود .

در مواردی که این افراد اصرار به پیوند زدن ابروهای خود دارند، باید ریزش ابروهایشان درمان و متوقف بشود و بعد اقدام به کاشت ابروهای طبیعی کنند.

افرادی که در اثر سوختگی یا بخیه حاصل از عمل های جراحی، بخش زیادی از ابروهایشان را از دست داده اند هم می توانند به راحتی اقدام به پیوند زدن ابروهای خود کنند.

اگر مشکلات زیر را دارید :

 1. طاسی منطقه ای
 2. طاسی جلوی سر
 3. مشکل سوخت و ساز بدن

که در ریزش موهای ابروهایتان تاثیر گذاشته است، باید با متخصص در این زمینه ها مشورت کنید تا احتمال رشد مجدد موهای ابروهایتان بعد از کاشت ، دقیقا مشخص شود و بتوانید نتیجه خوبی بگیرید.

در اولین جلسه ای که به کلینیک پوست و مو ” رز ” مراجعه می کنید، می توانید با متخصص در مورد نتایج دلخواهتان صحبت کنید؛ بسیاری از بیماران همراه خودشان عکسهایی از ابروهای ایده آل خود می آورند و به متخصص نشان می دهند.

متخصص، ابروهای شما را بطور خاص طراحی می کند. محل قرار گیری ابروها روی صورت، تقارن ابروها و حجم ابروها همگی بر اساس صورت شما و مدل دلخواه شما تعیین می شود.

وقتی به کلینیک تخصصی پوست و مو “رز” مراجعه می کنید، متخصص برای شما ابروی دلخواهتان را با ماژیک جراحی طراحی خواهد کرد.

البته شما می توانید در مورد طرح ابروهایتان نظر بدهید و قبل از پیوند ابرو، تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید. متخصص تمام تلاش خود را خواهد کرد تا شما از ابروهای جدیدتان، رضایت کامل را داشته باشید.

در پیوند ابروهای طبیعی هم مانند پیوند مو، متخصص از بیحسی موضعی برای راحتی بیشتر و همچنین سلامتی شما استفاده می کند. متخصص ابتدا فولیکول های موهای اهدا کننده را جدا می کند و با دقت و بر اساس طرح انتخابی، آنها را در قسمت ابروها پیوند می زند.

متخصصین ما در کاشت هر کدام از گرافت های فولیکولی، دقت زیادی می کنند و مطمئن می شوند که هر کدام از موها، زاویه و جهت درستی را دارند تا به ابروی دلخواه بیمار از نظر شکل و حجم شبیه به یکدیگر باشند.

 نکاتی که کلینیک پوست و مو “رز” به شما پیشنهاد می دهد تا در مورد کاشت ابرو بیشتر بدانید :

 1. متخصصین ما می گویند که ۴ الی ۶ ماه طول می کشد تا بیماران شاهد رشد موهای جدید در ناحیه ابروهای خود باشند.
 2. نتایج کامل تقریبا بعد از 6 الی 12 ماه به طور طبیعی مشخص می شود.
 3. در هفته های اول بعد از پیوند طبیعی ابرو نباید ابروهایتان را با موچین بردارید.
 4. در موارد بسیار کمی ممکن است کبودی در ناحیه ابروها بوجود بیاید که اصلا جای نگرانی ندارد و با مراجعه به متخصصین ما می توانید مشاوره کاملی را دریافت نمایید.
 5. هزینه پایین نیست ولی هزینه آن در مقایسه با جلسات مکرر تاتو و هاشور و سایر روش ها بسیار مناسب است و اینکه جدا از هزینه، نتایج چشم گیر کاشت ابروی طبیعی در برابر نتایج مصنوعی و موقت، باعث شده است تا کاشت ابروی طبیعی بهترین گزینه برای بیماران باشد.

عکس کاشت ابرو

خصوصیات منحصر به فرد موهای ابرو ( جهت اطلاع ! )

 1. موهای ابرو برعکس موهای سر، در زاویه ای افقی رشد می کنند. توجه به زاویه ابروها در هنگام ایمپلنت ابرو بسیار مهم است و برای اینکه موهای ابرو کاملا طبیعی بنظر برسند، باید در زاویه افقی کاشته بشوند.
 2. در هر فولیکول ابرو، یک تار مو رشد می کند، درحالیکه در یک فولیکول از موی سر تا ۴ تار مو هم می توانند رشد کنند.
 3. هر تار مو در ابرو می تواند تا سایان سال زنده بماند.

 

نکاتی برای رشد بهتر ابروها 

بعد از پیوند ابروی طبیعی، می توانید با انجام یک سری کارها به رشد بهتر ابروهایتان کمک کنید :

1- از مواد آرایشی کمتر استفاده کنید. مداد و ژل ابرو به ابروهای شما آسیب زیادی می زنند؛ مخصوصا اگر به طور مداوم از آنها استفاده کنید. مداد ابرو می تواند به فولیکول های ابرو آسیب بزند و مانع رشد دوباره موهای ابروها شود. 

2- از کرم ها و مواد مرطوب کننده برای ابروهایتان استفاده نکنید. کرم ها و مواد مرطوب کننده می توانند مسیر فولیکول های شما را مسدود کنند و حتی مانع رسیدن جریان خون به فولیکول های ابرو شوند. موهای ابرو باید کاملا آزاد باشند تا بتوانند به درستی رشد کنند.

3- از روغن های نارگیل، زیتون و کرچک برای ابروهایتان استفاده کنید. روغن کرچک حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدانت است و محیط رشد فولیکول ها را تمیز نگه می دارد و همچنین حاوی ویتامین ها و پروتئین های ضروری برای رشد موهاست.

روغن نارگیل و روغن زیتون هم برای رشد ابروها خوب هستند زیرا غنی از ویتامین E و آهن هستند که این دو ماده مغذی هم برای رشد موها بسیار مهم و ضروری هستند.

4- از شانه مخصوص ابرو استفاده کنید. شما می توانید ابروهایتان را رو به پایین شانه کنید. شانه کردن ابروها باعث افزایش گردش خون در فولیکول ها ابرو می شود و در نتیجه فولیکول ها را تحریک می کند تا دوباره رشد کنند.

5- به رژیم غذایی هم اهمیت زیادی دهید ! زیرا مصرف مواد مغذی، رشد موهای شما را افزایش می دهد.

یکی از موادهای مغذی لازم که باید در رژیم غذاییتان بگنجانید، آهن است؛ آهن به گلبول های قرمز خون کمک می کند تا به تمام سلول های بدن و حتی به فولیکول های مو، اکسیژن کافی را برسانند.

غذاهایی که سرشار از آهن هستند شامل شیر، ماهی، سبزیجات و گوشت گاو هستند. پروتئین هم یکی دیگر از موادی است که حتما باید مصرف کنید. فولیکول های شما از پروتئینی به نام ” کراتین” ساخته شده اند. مصرف مقادیر کافی از پروتئین، تولید کراتین را تضمین خواهد کرد.

مواد مغذی و ویتامین هایی که برای رشد موهای ابرو مفید هستند را مصرف کنید مثل :

 1. ویتامین A : سیب زمینی های شیرین، هویج و فلفل قرمز
 2. ویتامین C : لیمو، بروکلی، انبه هندی (پاپایا) و پرتقال
 3. ویتامین E : بادام، اسفناج، ریحان، بادام زمینی و زیتون
 4. اسیدهای چرب امگا ۳ : آووکادو، گردو، روغن زیتون و ماهی قزل آلا
 5. بیوتین : تخم مرغ، آووکادو، سبزیجات و ماهی آزاد

کاشت ابرو

 

سوالات افراد در مورد کاشت ابروی ظبیعی

1- چگونه متخصص می تواند شکل مناسب ابروهای بیمار را تشخیص بدهد ؟

بسیاری از زنها و مردها عکس هایی از دوران جوانی خود را به متخصص نشان می دهند و یا حتی عکسی از ابروهای مدل ها و بازیگران را همراه خود می آورند. این کار می تواند بسیار مفید باشد زیرا در روزی که قرار است پیوند طبیعی ابرو انجام شود، از طرح ابروهای دلخواه بیمار استفاده می شود.

البته در مواقعی که فرد کاملا مطمئن نیست که چه طرحی از ابرو را برای خود انتخاب کند، می تواند از متخصص هم کمک بگیرد.

2- آیا نقاط اهدا کننده فولیکول، بصورت نقاط طاس و سفید در سر مشخص می شوند ؟

بخش کوچکی از موهای پشت سر یا موهای پشت گردن برای استخراج فولیکول انتخاب می شوند و بعد از پیوند ابروهای طبیعی هم این نقاط به قدری کوچک هستند که در سر بیمار مشخص نیستند؛ حتی اگر بیمار موهایش را خیلی کوتاه کند.

3- عمل کاشت ابرو چقدر طول می‌کشد؟

معمولا انجام عمل کاشت ابرو، 4 ساعت طول می‌کشد اما به طور کلی زیر نظر پزشکان مختلف، ممکن است این عمل کمی کم‌تر یا بیشتر به طول بیانجامد.

 4- ابروی کاشته شده، چقدر دوام می‌آورد؟

ابروهای کاشته شده ، اساسا مقاوم هستند و غالبا پس از سپری شدن دوره اولیه ریزش و رشد دوباره، خطر ریزش تهدیدشان نمی ‌کند. اگر مراقبت از آن‌ها به خوبی صورت بگیرد، این ابروها در ادامه زندگی همراه فرد خواهند بود.

نظرات در مورد کاشت ابرو

1- از کجا بفهمیم که کاشت ابروهایمان موفقیت آمیز بوده است ؟

کاشت ابرویی موفقیت آمیز است که در آن سرعت رشد ابروها مثل موهای سر باشد. اگر ابروهایتان را هر دو هفته یا کمتر از این مدت اصلاح می کنید، پس کاشت ابروهای شما موفقیت آمیز بوده است.

2- چرا از موهای بالا و پشت گوش برای کاشت ابرو استفاده می شود ؟

موهای صورت و بدن از لحاظ ساختار و خصوصیات بسیار منحصر به فرد هستند و از لحاظ مشخصات ظاهری مثل رنگ، ضخامت، سرعت رشد، صاف و غیره با یکدیگر متفاوت هستند.

برای کاشت ابروی طبیعی از موهای بالا یا پشت گوش استفاده می شود زیرا نسبت به موهای قسمت های دیگر بدن، سازگاری و شباهت بیشتری با موهای ابرو دارند؛ البته بین موهای پشت گوش و موهای ابرو تفاوت های زیادی مشاهده می شود ولی نسبت به سایر گزینه ها، می تواند کارایی بیشتری برای ابروها داشته باشد.

3- چرا در بعضی از بیماران، بین تارهای ابروهای کاشته شده آنها فاصله وجود دارد؟ و اینکه آیا چنین مشکلی را میتوان برطرف کرد ؟

با اینکه در ایمپلنت ابرو، از دستگاه های بسیار دقیق و پیشرفته ای استفاده می شود و متخصص هم با مهارت و ظرافت زیادی روی ابروها کار می کند، در بعضی از موارد بین تارهای ابروهای بیمار فاصله ای دیده می شود.

در صورت بروز چنین مشکلی که خیلی کم در بین بیماران دیده می شود، می توان دوباره به متخصص مراجعه کرد و تمام این فاصله ها را با تار موهایی طبیعی پوشاند.

4- چرا بعضی از پزشکها معتقدند که تاتوی ابروها قبل از کاشت می تواند نتایج بهتری را برای بیمار به دنبال داشته باشد ؟

نکته بسیار جالبی که در زمینه تاثیر تاتو قبل از کاشت وجود دارد، این است که بعضی از پزشکها معتقدند که تاتو می تواند فاصله بین تارهای موهای ابروها را هنگام کاشت پر کند و در نتیجه می تواند تاثیر خوبی بر نتایج حاصل از کاشت بگذارد.

البته در این مورد، لازم است با پزشکتان مشورت نمایید، شاید نظرات او با این توضیحات مغایرت داشته باشد.

5- چگونه می توان ورم چشمها را بعد از کاشت ابروی طبیعی کاهش داد ؟

یکی از عوارض پیوند ابروی طبیعی می تواند تورم چشم ها باشد. چشم ها به ابروها بسیار نزدیک هستند و هرگونه تغییر در ساختار ابروها می تواند روی چشم ها هم تاثیر بگذارد. برای کاهش ورم چشمها می توانید از کمپرس گرم و سرد استفاده کنید.

6- چه روشی برای خوابانده تر کردن موهای ابرو توصیه می شود ؟

موهای ابرو به طور طبیعی حالتی خوابیده دارند و کاشت در قسمت دم ابروها می تواند سخت تر از قسمت های دیگر ابرو باشد زیرا متخصص باید با مهارت زیادی، زاویه کاشت گرافت ها را به حداقل درجه ممکن برساند تا موهای این قسمت، خوابانده تر از بخش های دیگر ابرو بشوند.

شما می توانید تا سه هفته از پانسمان فشاری بر روی ابروهایتان استفاده کنید تا حالت ابروهایتان خوابانده تر بشود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 عوارض کاشت ابرو 

عوارض کاشت ابروی طبیعی موقتی می باشد و نباید زیاد نگران عوارض آن باشیم. عوارضی که ممکن است بعد از پیوند بوجود بیاید، شامل قرمزی و تورم چشم ها، پوسته شدن محل کاشت ابروی طبیعی، خارش، قرمز شدن دور ابروها و غیره است.

اگر پیوند توسط متخصص مجرب کاشت ابروی طبیعی و در محیطی کاملا بهداشتی انجام شود، هیچ گونه عوارض خاصی را به دنبال نخواهد داشت.

توجه داشته باشید که بعد از گذشت چند هفته، ابروهای کاشته شده ریزش پیدا می کنند که کاملا طبیعی است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد زیرا قرار است موهای جدیدی در این قسمت رشد کند.

بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی، ابروهای شما به قدری پرپشت و زیبا می شود که از نتیجه عمل کاشت ابروی طبیعی خود، حیرت زده خواهید شد.

هزینه تقریبی پیوند طبیعی ابرو بستگی به گرافت های مو (تعداد تارهای موی پیوند زده شده) ، نوع روش ، ابزارها و تجهیزات و کلینیک تخصصی پوست و مو دارد.

سوالات رایج در رابطه با کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟ پیوند ابرو یکی از موثرترین راهکارهایی است که برای بیمارانی که به دلایل مختلف از جمله شرایط مادرزادی، بیماری ها و چربی بیش از حد ابروهای خود را از دست داده اند استفاده می شود. هزینه های معمول یک پیوند ابرو معمولا بسیار متفاوت خواهند بود زیرا به شرایط مختلفی بستگی دارد، هزینه هایی که شما برای ترمیم ابروهای خود می پردازید برای مواردی چون دستمزد جراح و پرسنل، بیهوشی و بی حسی موضعی و مواردی دیگر پرداخت خواهد شد. هزینه های کاشت ابرو همچنین به تعداد فولیکول های کاشته شده، منطقه جغرافیایی و شهری که در آن به کاشت ابرو پرداخته اید نیز بستگی خواهد داشت.

عمل پیوند ابرو چگونه انجام می شود؟ عمل کاشت ابرو در حقیقت شبیه به کاشت مو سنتی است. فولیکول های مورد نیاز پس از برداشت برای کاشته شدن آماده خواهد شد و توسط پزشک در عمق و زاویه ای مناسبت در میان ابرو های شما کاشته می شود تا علاوه بر ایجاد تراکم مورد نیاز، زاویه مناسبی را نیز به وجود آورد. این روند کاشت ابرو به شما این اطمینان را خواهد داد که پس از ریزش مو از فولیکول های کاشته شده روند رشد آن ها آغاز شود و زیبایی را برای شما به ارمغان آورد.

نتایج پیوند ابرو چه مدت طول می کشد؟ در حقیقت باید توجه داشته باشید که پیوند ابرو یک راه حل دائمی برای ترمیم بافت آسیب دیده و ریزش ابرو های شما است، با استفاده از تکنیک های مدرن و مختلف که برای کاشت ابرو استفاده می شود، نتیجه به دست آمده از این روش ها درد طول عمر شما را همراهی می کنند. البته نتیجه نهایی در فاصله زمانی بین چهار تا شش ماه بعد از عمل قابل ملاحظه خواهند بود. و در نهایت شما در حدود 10 ماه پس از ترمیم ابرو نتیجه نهایی و دائمی را مشاهده خواهید کرد.

آیا پیوند ابرو طبیعی به نظر می رسد؟ بله طراحی شکل ابرو با ویژگی های صورت فرد بسیار مهم و حیاتی است، آن طوری که جهت و زاویه خروج موهای ابرو از اهمیت خاصی برخوردار بوده و به زیبایی فرد کمک شایانی خواهد کرد، در نتیجه دقت داشته باشید که انجام ترمیم ابرو توسط یک پزشک ماهر و متخصص پیوند ابرو به بازگرداندن ابروها به ظاهر کاملتر و طبیعی تر کمک می کند.

چند فولیکول مو برای پیوند ابرو لازم است؟ از آن جایی که کاشت ابرو برای محدوده کوچکی در صورت انجام می شود معمولا برای این کار از 200 تا 300 گرافت مو استفاده خواهد شد. در صورتی که فرد بخواهد تراکم بیشتری را نیاز ایجاد نماید شاید این تعداد به 350 نیاز افزایش پیدا کند. کاشت این تعداد گرافت مو تنها در 2 تا 3 ساعت انجام خواهد شد و مشکلی را نیز برای فرد به وجود نخواهد آورد.

برای پیوند ابرو از چه مویی استفاده می شود؟ برای هر روند درمانی زیبایی که به مو مرتبط باشد برای ترمیم و کاشت به بانک مو نیاز است، بهترین بانک مو برای کاشت ابرو استفاده از فولیکول های موجود بر روی پشت سر و گردن و همچنین کناره های سر و بالای گوش است. با توجه به ضخامت و مقاومت آنها در برابر ریزش معمولا بهترین مو و بانک مو برای کاشت ابرو محسوب خواهند شد. به روش های مختلف می توان برداشت فولیکول ها از بانک مو را برای ترمیم ابرو انجام داد.

آیا پیوند ابرو رشد قابل رشد کردن است؟ بله تمام تارهای مویی که بر روی ابروی شما کاشته می شود تمام طبیعی بوده و از موهای سر خود شما برداشته شده است در نتیجه روند رشد مشخصی خواهد داشت. تنها سرعت رشد این تارهای مو با تارهای موی قبلی موجود بر روی ابرو کمی متفاوت است که با گذشت زمان این موضوع بر طرف شده و روند و سرعت رشدی ثابت و مشخص پیدا خواهند کرد. موهای پیوند یافته مانند زمانی که هنوز در قسمت پشت سر وجود دارد رشد می کنند. در ابتدا این تارهای مو دچار یک شوک و ریزش خواهند شد و سپس روند رشد خود را از سر خواهند گرفت.

 

در “ کلینیک تخصصی پوست و مو رز کاشت ابروی شما بصورت کاملا طبیعی و بدون درد و خونریزی انجام می شود.