لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر SHR چه تفاوتی با IPL دارد ؟

دستگاه لیزر SHR چیست و چه تفاوتی با IPL دارد ؟

دستگاه لیزر SHR چیست و چه تفاوتی با IPL دارد ؟

افراد زیادی وجود دارند که به دنبال از بین بردن موهای زائد خود هستند به گونه ای که دائمی باشد. لیزر موهای زائد یک روشی است برای از بین بردن این موها به طور دائمی. این لیزر موهای زائد دارای دستگاه های متفاوتی است و هر یک از آن ها ویژگی منحصر بفرد خود را دارد.

دستگاه لیزر SHR چه تفاوتی با IPL دارد ؟

بهتر است شما قبل از انجام لیزر، آگاهی خود را نسبت به انواع آن بالا برده تا بتوانید بهترین انتخاب را نسبت به نوع پوست خود داشته باشید. شما این آگاهی را می توانید از پزشک مربوطه کسب کرده تا بهترین اطلاعات را در اختیار شما بگذارد.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد SHR چگونه است ؟

هنگامی که صحبت از فناوری در رابطه با لیزر موهای زائد می شود کسانی که اطلاعات کافی در این زمینه دارند اولین گزینه ای که به ذهنشان می رسد دستگاه SHR است. این دستگاه در ابتدا در محل مورد نظر قرار می گیرد و به تدریج دستگاه گرم می شود این امر موجب می شود تا فولیکول های مو آسیب ببیند تا از رشد مجدد فولیکول ها تا حد زیادی جلوگیری شود.

دستگاه لیزر SHR چه تفاوتی با IPL دارد ؟

روش کار دستگاه های SHR یک روش بسیار نو آورانه و متفاوت است. تقریبا تمام دستگاه های لیزر مو، انرژی را به وسیله ی لیزر و با پرتاب های لیزری قوی و متمرکز به پوست و موهای زائد منتقل می کنند.

این پرتاب های لیزری شدید باعث می شوند فرد روی پوست خود کمی احساس درد و سوزش کند و بعد از پایان فرآیند لیزر کردن نیز با عوارضی خفیف و گذرا مانند قرمز شدن پوست مواجه شود.

اما در دستگاه های SHR‌ پرتو های لیزری به شکل پراکنده و چند تایی انجام می شوند و مقدار انرژی آن ها بین این پرتاب ها پخش می شود و شدید نیست. به این ترتیب به شکل تدریجی حرارت به حدی می رسد که برای سوزاندن فولیکول های موهای زائد در زیر پوست لازم است.

چون روش کار SHR بسیار ملایم و تدریجی است، متقاضیان اصلا درد و سوزش خاصی حس نمی کنند و فقط کمی احساس مور مور شدن خوشایند را روی پوست خود حس می کنند. جالب است بدانید چون لیزر SHR یک دسته ی مخصوص ماساژ دارد، برخی از مراجعین گفته اند که لیزر با دستگاه های SHR‌ مانند یک ماساژ گرم به انسان آرامش می دهد!

برای آسیب رساندن به این فولیکول های مو نیازی نیست که انرژی زیادی صرف از بین رفتن آن ها شود. این کاهش انرژی بر کاهش کیفیت عملکرد دستگاه تاثیر گذار نخواهد بلکه این فرایند باعث می شود تا فرد مراجعه کننده درد کمتری را احساس کند و پوست آن آسیبی نبیند. این یکی از ویژگی های منحصر بفرد این دستگاه است در خصوص لیزر موهای زاید است.

در نتیجه این فولیکول ها با دریافت پالس ها و انرژی کمتر به تدریج آسیب دیده و از بین می روند.

مزایای استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد SHR نسبت به IPL چیست ؟

یکی از مزایایی که این دستگاه نسبت به دستگاه IPL دارد در این است که دستگاه SHR با استفاد از فناوری های پیشرفته می تواند موهای زائد که دارای رنگدانه های بور و قرمز هستند را از بین ببرد. این دستگاه لیزر موهای زائد برخلاف دستگاه های قدیم دیگر این عمل را به طور موثر انجام می دهد. این ویژگی سبب شده که لیزر موهای زاید دیگر صرفا فقط برای افرادی که دارای موهای تیره هستند نشود و همه ی افراد با هر ویژگی بتوانند از این فناوری استفاده کنند.

این روند فقط با 50 درصد از انرژی صورت می گیرد و بقیه انرژی باقی مانده به کمک سلول های بنیادی جذب پوست می شوند. انجام لیزر با SHR به گونه ای است که در حین انجام لیزر، ماساژ هم صورت می گیرد این دستگاه دارای دسته ای که حین انجام لیزر، ماساژ هم انجام می شود.

عملکرد دستگاه لیزر موهای زاید IPL چگونه با دستگاه SHR تفاوت ایجاد کرده است ؟

نوع عملکرد هریک از این دستگاه های لیزر موهای زائد با هم متفاوت است و این امر موجب تفاوت ایجاد کردن در بین این دو دستگاه می شود. IPL مشابه فلش های عکس کار می کنند به این گونه که با انتشار نور در طول موج های مختلف به طور مستقیم در پوست نفوذ می کند. ملانین های پوست مورد هدف قرار گرفته و فولیکول های مو را از بین میبرد و از رشد مجدد آن ها جلوگیری می کند.

به طور کلی دستگاه های لیزر موهای زائد به این صورت کار می کنند که نور را با شدت زیاد به سمت بدن می تابانند و چون رنگ موهای زائد عموما نسبت به رنگ پوست تیره تر هستند این نور را جذب می کنند.

اتفاقی که در اینجا میفتد دقیقا شبیه همان اتفاقی است که وقتی در یک روز داغ لباس های تیره و مشکی می پوشیم، نور آفتاب را بیشتر جذب می کنیم و باعث می شود گرم تر از وقتی شویم که لباس های سفید و روشن می پوشیم.

سپس این نور در موهای زائد به گرما و حرارت تبدیل می شود به به عمق پوست انتقال می یابد تا فولیکول های مو که همان ریشه ی مو هستند را بسوزاند و موهای زائد را از بین ببرد.

این نور شدید تبدیل به انرژی گرما شده و با کمترین آسیب به پوست می تواند به فولیکول های مو آسیب جدی وارد کند. IPL به طور کلی روش بی خطر و امن به حساب می آید.

طول موج دستگاه های IPL بین پانصد تا هزار و دویست نانومتر متغیر است و این یک ویژگی مهم برای این دستگاه است. در واقع این شناور بودن طول موج در دستگاه IPL باعث می شود تا متخصص بتواند با توجه به ناحیه ی مورد نظر و جنس موهای زائد در آن ناحیه دستگاه را تنظیم کند تا فرد متقاضی کمترین درد و سوزش را احساس کند.

چه تفاوت هایی بین دستگاه های لیزر موهای زائد SHR و IPL وجود دارد ؟

دستگاه SHR (SHR laser machine) نسبت به دستگاه IPL در خصوص از لیزر موهای زائد بسیار امن تر و موثرتر واقع شده است. به این دلیل است که دستگاه SHR به دلیل گرمای کمتری که به پوست برای از بین بردن فولیکول های موهای زاید وارد می کند و از رشد مجدد موها جلوگیری بیشتری می کند.

برای برخی از مراجعه کنندگان دستگاه IPL می تواند احساس دردناک تری را ایجاد کرده و تحمل درد برای آن ها ممکن نباشد. پس از ایجاد این درد ها ممکن است با عوارضی نظیر لکه های قرمزی و تورم همراه باشد. البته این اتفاق اغلب اگر به دست پزشک متخصص انجام نگیرد، رخ می دهد. استفاده از دستگاه SHR این عوارض را به حداقل می رساند.

توانایی متخصص بسیار حائز اهمیت است و اگر کار لیزر را به یک متخصص نابلد بسپرید، این ریسک را برای خود ایجاد کرده اید که دچار عوارض نا مطلوب و گاه خطرناک لیزر شوید.

دستگاه IPL که منظور لیزر موهای زائد است بیشتر برای افرادی که دارای موهای تیره و ضخیم هستند پیشنهاد می شود زیرا این دستگاه فقط می تواند نور را از موهای تیره انعکاس دهد. این دستگاه به دلیل افزایش گرما به افرادی که دارای پوستی تیره هستند توصیه نمی شود.

این به این دلیل است که دستگاه های IPL مانند یک چراغ قوه عمل می کنند و نور زیادی را در طول موج های متنوع به پوست می تابانند. این نور بر پیگمنت های مو نیز اثر گذار است و به همین دلیل گفته می شود افراد با پوست روشن و موهای تیره کاندیداهای مناسبی برای لیزر با IPL هستند.

این مسائل باعث می شود که SHR از IPL پیشی بگیرد زیرا دستگاه لیزر SHR برای لیزر موهای زائد همه نوع مویی قابل استفاده است حتی کسانی که موهای بور و نازکی دارند. نه تنها ضخامت مو برای این دستگاه تفاوتی ایجاد نمی کند بلکه نوع پوست نیز تاثیر گذار نخواهد بود پس در نتیجه کسانی که پوست برنزه ای دارند می توانند با خیال راحت از این دستگاه به جهت لیزر موهای زاید خود استفاده کنند.

دستگاه لیزر موهای زائد SHR به این گونه عمل می کند که با کشیدن بر روی پوست پوشانندگی آن به صورت وسیع تر خواهد بود این روند باعث می شود گرما به طور مساوی به همه جای پوست پخش شود و به طور همزمان دستگاه قابلیت خنک کنندگی را نیز دارد. قبل از انجام لیزر SHR از ژل هایی برای بهبود این روند استفاده می کنند.

این ژل ها سبب صافی و روشنی پوست می شود.

آیا دستگاه لیزر موهای زائد SHR و دستگاه لیزر موهای زائد IPL تفاوت قیمتی دارد ؟

انجام لیزر IPL به طبع به دلیل کیفیت کمتری که دارد بهای آن نیز کمتر خواهد بود اما تعداد جلسات آن بیشتر از SHR است پس در نتیجه SHR علاوه بر داشتن کیفیت بالاتر مقرون به صرفه نیز می باشد زیرا تعداد جلسات کمتری برای درمان نیاز دارد.

اگر می خواهید بخش کوچکی از بدن خود را لیزر کنید و همچنین نمی خواهید هزینه ی چندانی برای آن بکنید، دستگاه لیزر موهای زائد IPL می تواند نیاز شما را بر طرف کند.

اما اگر قصد دارید موهای زائد بیشتری را در نواحی مختلف بدن خود از بین ببرید، طبیعتا نیاز به تعداد جلسات بیشتری خواهید داشت و هزینه ی شما افزایش پیدا خواهد کرد.

درست است که هزینه ی دستگاه IPL  از دستگاه SHR کمتر است اما برای از بین بردن دائمی موهای زائد در تمام بدن، از آن جایی که دستگاه SHR یک دستگاه لیزر قوی تر و کارامد تر است، نیاز به تعداد جلسات کمتری دارد و در پایان خواهید دید که هزینه ی تمام شده ی آن کمتر از دستگاه IPL خواهد بود.

شما هر چه قسمت بیشتری از بدن خود را لیزر کنید برای شما مقرون به صرفه تر خواهد بود.

همچنین به غیر از بعد اقتصادی آن، لیزر کردن موهای زائد با دستگاه SHR بسیار راحت و خوشایند است و احتمال بروز درد و عوارض نا مطلوب نزدیک به صفر است. به همین دلیل اگر بخواهید در تعداد جلسات بالا لیزر کنید، SHR باعث می شود تا در طول مدت لیزر کردن خسته و کلافه نشوید و فرآیند لیزر کردن برای شما یک فرایند لذت بخش و بدون درد و سوزش باشد.

دستگاه لیزر موهای زائد SHR برای رفع موهای زائد بهتر است یا دستگاه IPL

استفاده از هر دو دستگاه لیزر موهای زائد برای بدن و صورت مناسب و موثر می باشد؛ اما اگر شما می خواهید با خطرات کمتری با استفاده از این دستگاه رو به رو شوید بهتر است از دستگاه لیزر SHR استفاده کنید.

دستگاه لیزر موهای زائد SHR نسبت به دستگاه IPL باعث ایجاد پوستی نرم، صاف و بدون مو تر است.

کلام آخر

همه ی روش هایی که برای از لیزر موهای زائد استفاده می شود روش های مناسب و تایید شده ی جانی هستند. برتری یک دستگاه بر دیگری به این معنی نیست که دیگر دستگاه های مربوطه رد شده و قابل استفاده نیستند بلکه می تواند برای بسیاری از افراد نیز بسیار مناسب باشد.

در واقع چیزی به عنوان بهترین دستگاه لیزر موهای زائد وجود ندارد. هر دستگاه مزیت هایی دارد که می تواند برای عده ای از متقاضیان ایده آل ترین گزینه باشد اما برای عده ای دیگر از آن ها نه.

ما در این مقاله با مقایسه دو دستگاه خوب لیزر موهای زائد بهترین آن را معرفی کردیم. دستگاه SHR با توجه با ویژگی های ذکر شده بهترین دستگاه برای رفع موهای زائد است. پس اگر شما به دنبال رفع موهای زائد خود با کمترین درد و عوارض و بیشترین تاثیرگذاری هستید دستگاه SHR را انتخاب کنید.

در عوض کسانی که موهای ضخیمی دارند و تحمل در اندکی را نیز دارند گزینه دستگاه لیزر موهای زائد IPL برای این افراد مناسب است. پس در نتیجه هر دستگاه لیزر موهای زائد می تواند بسته به شرایط هر فرد مناسب بوده و علاقمند باشد که دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کند.

این انتخاب بهتر است با مشورت پزشک متخصص انجام گیرد تا بهترین نتیجه برای شما حاصل شود. توجه داشته باشید که نقش متخصص و کسی که با دستگاه لیزر موهای زائد کار می کند در به دست آمدن بهترین نتیجه بسیار مهم تر از نوع دستگاه لیزر است.

یک متخصص باید از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشد تا بتواند به درستی تشخیص دهد که هر مراجع با توجه به نیاز هایش به چه نوع دستگاهی نیاز دارد و به بهترین نحو از آن دستگاه استفاده کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک زیبایی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *