لیفت نخ

آیا پس از جراحی لیفت صورت اثری باقی خواهد ماند ؟

آیا پس از جراحی لیفت صورت اثری باقی خواهد ماند ؟

آیا پس از جراحی لیفت صورت اثری باقی خواهد ماند ؟

لیفت صورت نوعی جراحی زیبایی است که به منظور ایجاد چهره ای جوان و زیبا به کار می رود. با استفاده از روش لیفت صورت می توان افتادگی پوست بر روی گونه ها، فک و سایر تغییراتی که در اثر افزایش سن در صورت افراد پدیدار شده است را برطرف کرد.

آیا پس از جراحی لیفت صورت اثری باقی خواهد ماند

در هنگام لیفت صورت، یک لایه پوست در هر دو طرف صورت به عقب کشیده می شود و بافت های زیر پوست به نحوی تغییر می کنند تا کانتور صورت، چهره ای جوان را برای فرد به ارمغان آورد. همچنین در مواقعی پوست اضافی صورت را بر می دارند تا در نهایت نتیجه ی دلخواه فرد حاصل شود.

رفع افتادگی صورت نمی تواند باعث کاهش چین و چروک های صورت شود و یا آسیب های ناشی از قرار گرفتن در معرض آفتاب را کاهش دهد، لذا در صورتی که قصد انجام این چنین کارهایی را دارید، بهتر است از روش ها و تکنیک های زیبایی دیگر بهره مند شوید.

بسیاری از افرادی که قصد لیفت صورت را دارند، نگران آن هستند تا بدانند پس از جراحی اثری بر روی صورت باقی می ماند و یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم تا اثرات نامطلوب جراحی لیفت صورت را بررسی کرده و اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

جراحی لیفت صورت چه اثرات نامطلوبی خواهد داشت ؟

با افزایش سن تغییرات زیادی بر روی پوست حاصل می شود که این تغییرات ناشی از کاهش انعطاف پذیری پوست و در نتیجه شل شدن آن است. در ادامه چربی در برخی قسمت های صورت کاهش یافته و در برخی نقاط دیگر رسوب می کند که این سبب افتادگی گونه و فک می شود.

آیا پس از جراحی لیفت صورت اثری باقی خواهد ماند

جراحی بالا بردن صورت یکی از روش هایی است که با استفاده از آن می توان این مشکلات را برطرف کرد اما این جراحی مانند هر متد زیبایی دیگری عوارض و اثرات نامطلوبی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت:

1- هماتوم که در واقع مجموعه ای از خون است که در زیر پوست فرد پس از جراحی لیفت صورت ایجاد شده و سبب فشار و تورم می شود. این عارضه با گذشت 24 ساعت پس از جراحی بالا بردن صورت پدیدار می شود که لازم است برای جلوگیری از آسیب زدن به پوست و سایر بافت ها سریعا با جراحی درمان شود.

2- زخم های حاصل از جراحی لیفت صورت دائمی هستند اما معمولا توسط مو و خطوط طبیعی پوست و گوش پنهان می شوند. این زخم های ناشی از برش ها به ندرت سبب ایجاد زخم های قرمز می شوند اما روش هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می توان زخم های ناشی از جراحی لیفت صورت را کم رنگ تر کرد.

3- از دیگر اثرات نامطلوب جراحی بالا بردن صورت، آسیب عصبی است. آسیب عصبی در این نوع جراحی اگرچه نادر است اما می تواند به طور موقتی و یا دائمی بر اعصاب کنترل کننده ی احساس تاثیر بگذارد. برطرف شدن این عارضه ممکن است که تا چند ماه به طول بیانجامد.

4- ریزش مو نیز از دیگر عوارض جراحی رفع افتادگی صورت است که ممکن است ان را در محل های ایجاد برش ها تجربه کنید.

لک شدن پوست را نیز می توان یکی از عوارض رفع افتادگی صورت دانست. این نوع جراحی می تواند مانع از جریان خون به بافت های صورت شود که این امر می تواند سبب ایجاد لک هایی بر روی صورت گردد.

چگونه می توان از اثرات نامطلوب لیفت با نخ جلوگیری کرد ؟

اثرات نامطلوب ناشی از جراحی لیفت صورت ممکن است که پس از گذشت زمان کوتاهی برطرف شوند اما در صورتی که این اتفاق رخ دهد، لازم است که فرد برای درمان عوارض اقداماتی را انجام دهد که در اینجا برخی از آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

لیفت صورت خطر خونریزی، عفونت و واکنش منفی به بیهوشی را به همراه دارد. به منظور جلوگیری از بروز چنین عوارضی بهتر است که به کلینیک درمانی معتبری جهت انجام بالا بردن صورت مراجعه کنید. در چنین کلینیک هایی جراحی در محیطی کاملا بهداشتی و استریل صورت می گیرد و این امر سبب می شود تا فرد کمتر در معرض عفونت قرار گیرد.

در افرادی که در ناحیه ی ایجاد برش ها و زخم های ناشی از آن دچار ریزش مو می شوند، می توانند از روش های پیوند فولیکول های مو برای برطرف کردن این عارضه کمک بگیرند.

همچنین زخم ها و اسکار های ناشی از جراحی لیفت صورت می توانند ظاهری ناخوشایند را ایجاد کنند که برای برطرف شدن این عارضه می توان از دارو های کورتیکو استروئیدی و یا سایر روش های درمانی دیگر استفاده کرد.

عکس لیفت صورت

در افرادی که عارضه ی آسیب دیدگی عصب های صورت را تجربه می کنند، جراحی های مختلف ممکن است که پیشرفت هایی را در این زمینه ارائه دهد. در ضمن به منظور جلوگیری از ایجاد لک بر روی پوست پس از جراحی لیفت صورت بهتر است که فرد برای لاغری از داروهای مختلف استفاده کرده و همچنین به درستی از زخم ها مراقبت کند تا در نهایت اثرات ناشی از جای زخم به حداقل برسد.

آیا پس از لیفت با نخ اسکار خواهید داشت ؟

جراحی لیفت صورت مانند هر جراحی دیگری اسکار هایی به همراه دارد. به دلیل اینکه در این نوع جراحی با استفاده از نخ هایی پوست صورت را می کشند و برش هایی را ایجاد می کنند، زخم ها پس از جراحی باقی خواهند ماند.

البته به کارگیری نخ های مختلف، اثرات ناشی از زخم های رفع افتادگی صورت را به حداقل رسانده است. به منظور کاهش اسکار ها و زخم ها پس از جراحی لیفت صورت بهتر است که به توصیه های زیر عمل کنید:

  1.     پس از لیفت صورت، در هنگام استراحت سر خود را بالا بگیرید.
  2.     برای کاهش درد و تورم از کیسه های خنک کننده استفاده کنید.
  3.     پس از کشیدن بخیه ها از پماد های آنتی بیوتیک استفاده کرده و پانسمان های جدیدی را بر روی زخم ها قرار دهید.
  4.     از دست زدن به زخم ها خودداری کنید.
  5.     در هنگام شستشو از مواد شوینده ی مناسب استفاده کنید.

آیا پس از لیفت با نخ کبودی قابل مشاهده است ؟

افراد پس از جراحی لیفت صورت ممکن است که عوارضی همچون:

  1.     درد خفیف تا متوسط
  2.     ورم
  3.     کبودی
  4.     تنگی نفس

و موارد دیگر را تجربه کنند. همانطور که مطرح شد کبودی از عوارض این تکنیک زیبایی است اما باید بگوییم که این عارضه با گذشت زمان از بین رفته و اثری از ان باقی نخواهد ماند.

به منظور کاهش کبودی های پس از جراحی لیفت صورت می توانید از پزشک خود بخواهید تا داروهایی برای کاهش کبودی تجویز کند؛ اما لازم به ذکر است که این نوع عارضه طبیعی بوده و در صورتی که فرد مراقبت های لازم را به انجام برساند، کبودی به زودی رفع خواهد شد.

در نهایت باید بگوییم که زخم ها و اسکارهای ناشی از لیفت صورت با استفاده از روش هایی مانند لیزر، دارو ها و روش های دیگر از بین می رود و نیازی به نگرانی در مورد آنها نیست. در صورتی که جراحی متخصص و با مهارت را برای این کار انتخاب کنید، می توانید اطمینان داشته باشید که لیفت صورت برای شما نتیجه ی قابل قبولی به همراه دارد.

در ضمن پس از جراحی از وارد کردن فشار بیش از حد به زخم ها خودداری کنید و به طور منظم نزد پزشک مراجعه کنید تا او زخم ها را تحت نظر داشته توصیه های لازم را برای شما بیان کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک زیبایی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *