کاشت ابرو

منظور از فولیکول مو در کاشت ابرو چیست

فولیکول مو در کاشت ابرو

فولیکول مو در کاشت ابرو

کاشت ابرو حاصل برداشت فولیکول مو از ناحیه ی خاصی در سر و قرار دادن آن در منطقه ی کاشت ابرو است. بدون شک فولیکول مو نقشی تعیین کننده در نتیجه ی کاشت ابرو دارد.

روش های مختلفی که برای این عمل زیبایی وجود دارد شاید تفاوت هایی در نحوه ی اجرا داشته باشند ولی در هر صورت باید در تمامی روش ها از فولیکول مو موجود در بانک موی مورد نظر استفاده کرد.

فولیکول مو در کاشت ابرو

فولیکول مو مورد استفاده در کاشت ابرو چیست؟

فولیکول مو یک بخش مهم از پوست انسان است که مو را ایجاد می کند و در صورت آسیب دیدن آن رشد مو ممکن نیست. این بخش مشابه کیسه های لوله ای است که موها در آن ریشه زده اند و رشد می کنند و از پوست سر بیرون می آیند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

فولیکول مو که در کاشت ابرو استفاده می شود باید سالم باشد تا بتواند در منطقه ی جدید جایگیری خود، به خوبی رشد کند و مقاومت لازم را داشته باشد.

فولیکول مو در کاشت ابرو

ساختار فولیکول مو مناسب برای کاشت ابرو

هنگامی که مو شروع به ریزش می کند در اصل فولیکول مو آسیب دیده است که می تواند دلایل و شرایط متعددی داشته باشد. با بررسی ساختار فولیکول موی سالم می توان تشخیص داد که کدام یک از فولیکول ها برای کاشت ابرو مناسب است و شرایط لازم را دارد.

  1. پاپیلا یا پستانک به صورت حلقه های مویرگی است بافتی محکم دارد. ماتریکس مو در اطراف پاپیلا قرار دارد که مسئول تشکیل سلول های پایه ای برای ساخت مو هستند. تقسیم سلولی در بخش پاپیلا خیلی کم اتفاق می افتد. سالم بودن پاپیلا در نتیجه ی کاشت ابرو مؤثر است.
  2. غلاف مو دارای دو بخش خارجی و داخلی است که بخش مهمی را در تقویت و استحکام موها ایفا می کنند.

بخش داخلی ریشه مو به سه بخش تقسیم می شوند که شامل لایه ی هنل، لایه هاکسلی که لایه سفت شده درونی است که بیرونی ترین بخش خارجی مو را تشکیل می دهد.

1- بخش برآمدگی یا Bulge بخش خارجی غلاف ریشه است که ماهیچه ی پیلی در کنار آن قرار گرفته است. این ماهیچه وظیفه ی صاف کردن موها را دارد. این ماهیچه هنگامی که فرد تحت اثر سرما، برق یا دیگر عوامل قرار می گیرد صاف می شود و موها را راست نگه می دارد.

برآمدگی یکی از بخش های حساس و مهم است که در کاشت ابرو نیز می تواند اثر زیادی داشته باشد؛ زیرا سلول های بنیادین به کمک آن ها دیگر بخش های فولیکول مو را از سلولهای جدیدتر می سازد. همچنین باعث می شود بهبود زخم های احتمالی در کاشت ابرو سریع تر درمان شوند.

2– جام یا cup بخشی دیگر است که فولیکول مو در آن رشد می کند.

3- گیرنده های حسی فولیکول مو که جهت و موقعیت موها را حس می کنند.

غده های چربی متنوعی نیز در اطراف تارهای مو وجود دارند که مسئول ایجاد چربی است. این ماده ی روغنی به نرم بودن موها و پوست سر کمک می کند و باعث می شود تا از این نقاط محافظت صورت گیرد. هر چه مو متراکم تر باشد غده های چربی بیشتری در آن دیده می شود.

در بخش پایینی فولیکول مو پیاز مو قرار دارد که باعث می شوند تا ملانوسیت های این قسمت تولید رنگدانه برای مو داشته باشند و به تار مو انتقال داده شوند.

تفاوت فولیکول مو مناسب کاشت ابرو با کاشت مو

هر چند اکثر فرآیندهای کاشت ابرو و کاشت مو شبیه به هم هستند ولی به علت تفاوت هایی که ساختار این دو بخش با هم دارند، روند کار نیز ممکن است کمی متفاوت باشد.

فولیکول مو که برای کاشت ابرو برداشت می شود باید به گونه ای باشد که با موهای مناسب صورت و ابرو هم خوانی داشته باشد. برای کاشت مو از فولیکول های پشت سر استفاده می شود ولی برای کاشت ابرو از بخش پشت گوش تعداد گرافت مورد نیاز برداشته می شود.

در این بخش موها حالت نرم تری دارند و بهتر می توانند خواب ابرو را ایجاد کنند. ساختار این فولیکول ها مانند دیگر بخش های موی سر است ولی به دلیل شرایط خواب و لطافت و نازکی آن ها از این قسمت برای کاشت ابرو استفاده می شود.

اگر فولیکول مو آسیب ببیند یا هنگام فریز کردن و پس از برداشت از بانک مو دچار آسیب شود، بدون شک کاشت ابرو نتیجه ی رضایت بخشی نخواهد داشت.

مراقبت از فولیکول مو پس از برداشت تا کاشت ابرو

هنگامی که تعداد موی مورد نظر از بانک مو برداشته می شود تا زمان کاشت ابرو که ممکن است از چند ساعت تا چند روز طول بکشد، باید به خوبی از آن مراقبت شود تا زنده بماند.

معمولاً پس از برداشت مو از منطقه ی مورد نظر، آن ها را به حالت فریز شده در می آورند تا مشکلی برای فولیکول ها ایجاد نشود و در زمان کاشت عمل کنند.

هم در زمان برداشت مو، هم زمان نگهداری و هم زمان کاشت ابرو باید مراقبت ها به صورت استاندارد صورت گیرد.

آیا فولیکول آسیب دیده در کاشت ابرو قابل درمان است؟

اگر فولیکول مو در بخش اصلی خود مورد بررسی قرار گیرد می توان گفت احتمال این که بارها یک فولیکول تقویت و تا حدی ترمیم شود وجود دارد.

در مورد فولیکول هایی که تازه در ناحیه ی مورد نظر کاشت ابرو قرار گرفته اند باید یک نکته را در نظر داشت که این فولیکول ها زمانی را نیاز دارند تا بتوانند خود را با شرایط و محیط جدید وفق دهند.

به همین خاطر است که داروهای تقویت موهای کاشته شده به فرد داده می شود تا در طی درمان از آن ها استفاده کند.

از این رو در این حین اگر آسیبی به فولیکول موهای کاشته شده برسد احتمال این که بتوانند خود را دوباره بازسازی کند بسیار کمتر از زمانی است که در جایگاه اصلی خود قرار دارد.

البته پس از مدتی که مو مقاومت خود را به دست آورد دیگر نیازی به تقویت منظم ناحیه کاشت ابرو نیست و موهای ابرو حالتی طبیعی و استاندارد به خود می گیرد.

به همین خاطر تراکم در نظر گرفته شده برای کاشت ابرو ممکن است تا حد خیلی کمی از تراکم واقعی آن بیشتر باشد تا بتواند در صورت از بین رفتن فولیکول مو در برخی از تارهای مو خود نتیجه مورد نیاز را نشان دهد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *