جراحی ماموپلاستی به چه افرادی توصیه نمی شود؟

جراحی ماموپلاستی به چه افرادی توصیه نمی شود؟

امروزه جراحی سینه به هدف های مختلف در بین خانم ها گسترش یافته است. ممکن است این جراحی های سینه، گاهی برای بزرگ کردن سینه و گاهی برای کوچک کردن آن انجام شود؛ اما قبل از این عمل بهتر است آگاهی خود را نسبت به این عمل بالا برده تا متوجه واجد شرایط بودن خود در رابطه با این عمل بشوید.

جراحی ماموپلاستی به چه افرادی توصیه نمی شود ؟بعضی از افراد تمایل به انجام این عمل را دارند اما به دلایل مختلفی واجد شرایط نبوده و به آن ها توصیه می شود که این عمل را انجام ندهند. با مطالعه این مقاله متوجه نباید های این عمل خواهید شد.

چگونه می توان متوجه واجد شرایط نبودن جراحی ماموپلاستی شد؟

بهتر است قبل از هرگونه عمل زیبایی آگاهی خود را بالا ببرید تا از باید و نباید آن عمل زیبایی مطلع شوید وبهترین تصمیم را بگیرید. توصیه می شود قبل از هرگونه اقدامی با مشاور خود صحبت کنید و از ایشان بخواهید یک فیلم اطلاعاتی در خصوص عمل جراحی ماموپلاستی در اختیارتان بگذارد.

جزئیات زیر باید از همه مراجعه کنندگان توسط پزشک سوال شود:

سن شما، مسئله ی بسیار مهمی در واجد شرایط بودن و یا نبودن شما به شمار می آید، بعضی از افراد ممکن است در سنی که در حال رشد بوده، قرار داشته باشند. ممکن است بعد از عمل دچار اختلالاتی شوند.

دلیل افتادگی سینه یکی دیگر از مسئله هایی است که باید بررسی شود.

جراحی ماموپلاستی به چه افرادی توصیه نمی شود ؟آیا شما شما سابقه ی سرطان سینه داشته اید یا خیر؟ گاهی اوقات ممکن است با عمل این جراحی باعث عود کردن مجدد این بیماری شود.

دیگر نکات شامل بارداری و شیردهی بعد از ماموپلاستی ( ممکن است در هنگام شیردهی اختلالاتی به وجود آید )، سیگاری بودن یا نبودن، دیابت، سینه های مورد انتظار بعد از عمل.

همه ی این جزئیات می تواند در رابطه با این که شما واجد شرایط هستید یا نه تاثیر مهمی بگذارد.

افراد سیگاری و جراحی ماموپلاستی

جراح شما قبل از عمل باید در مورد همه ی نکات و جزئیات با شما گفتگویی داشته باشد تا از عوارض و مشکلات پس از عمل را به حداقل برساند و این که آیا شما می توانید پس از عمل از بعضی عادت های روزانه خود دست بکشید.

پانسمان بعد از ماموپلاستی

یکی از این عادت هایی که در بین افراد زیاد شده است و معمولا ترک کردن آن برای افراد مشکل است، سیگار کشیدن است. مراجعه کننده برای بهبودی کامل باید سیگار را ترک کند نه فقط بعد از عمل بلکه باید یک دوره یک ماهه قبل از عمل این ترک را شروع کند.

در نتیجه اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که ترک این عادت برای شما دشوار است بهتر است از تصمیم خود نسبت به عمل جراحی ماموپلاستی صرف نظر کنید زیرا نمی توان بهبودی شما را بعد از عمل تضمین کرد.

افرادی که به دنبال سینه های کاملا طبیعی هستند عمل جراحی ماموپلاستی توصیه نمی شود

بعضی از مراجعه کنندگان به دنبال معجزه در این عمل زیبایی هستند. درست است که شما تا حد زیادی به اهداف و خواسته ی خود می رسید، اما نه به طور کاملا طبیعی. ممکن است شما بعد از جراحی ماموپلاستی با زخم های بعد از عمل مواجه بشوید، جای نگرانی زیادی وجود ندارد زیرا بعد از مدتی این زخم ها بهبود یافته و جای آن ها پس از مدت زمانی بهبود خواهد یافت اما نه به طور کامل.

اگر بعد از عمل جراحی ماموپلاستی، جسم های سنگین را حمل کنید این جای زخم ها می تواند بدتر شوند. در موارد نادر اگر این زخم ها بهبود نیابد ممکن است شما نیاز به پیوند پوست در آن ناحیه شوید. در نتیجه نمای زیبایی نخواهد داشت.

پس کسانی که به دنبال سینه های کاملا طبیعی هستند و انتظارات غیر واقعی پس از عمل جراحی ماموپلاستی دارند بهتر است که این عمل را انجام ندهند.

خطرات احتمالی پس از عمل برای افرادی که واجد شرایط جراحی ماموپلاستی نیستند

اگر شما واجد شرایط این عمل جراحی ماموپلاستی نیستید بهتر است که از این عمل صرف نظر کنید زیرا ممکن به نتیجه ی دلخواه نرسید و با خطرات احتمالی جبران ناپذیری رو به رو شوید. این خطرات احتمالی شامل موارد زیر می باشد:

پدیدار شدن قرمزی در آن قسمتی که جراحی صورت گرفته است و بهبود نمی یابد. اگر این قرمزی پایدار باشد ممکن است منجر به عفونت شود.

حساسیت یا تورم غیر معمول در آن ناحیه ای که جراحی صورت گرفته است. به دنبال این التهابات ممکن است بیمار دچار تب های طولانی شود.

ممکن است شما دچار تخلیه غیر عادی مانند ترشحات چرکی در قسمت برش در سینه خود داشته باشید. اگر این تخلیه ها به دلیل باز شدن بخیه باشد باید به پزشک خود سریعا مراجعه کنید. در صورت مشاهده کردن هرگونه از این خطرات بهتر است سریعا به جراح خود مراجعه کرده تا از هرگونه خطرات بیشتر در خصوص سلامتی شما پیشگیری کند.

تاثیرات عمل زیبایی ماموپلاستی بر بدن

در صورت بروز این خطرات احتمالی پس از جراحی ماموپلاستی چه اقداماتی باید انجام داد؟

اگر پزشک به مراجعه کننده در خصوص جراحی سینه توصیه می کند که این عمل را انجام ندهد بهتر است که از این کار صرف نظر کند زیرا ممکن است با خطرات احتمالی رو به رو شود. در صورت انجام دادن این عمل و بروز این خطرات احتمالی بهتر است این نکاتی که ذکر می شود را رعایت کنید:

بهتر است در صورت بروز، حداقل دو هفته تا یک ماه به استراحت بپردازید و از هرگونه فعالیت های فیزیکی خودداری کنید. انتظار می رود که شما احساس خستگی و درد در سینه خود احساس کنید، در صورت بروز این دردها پزشک شما به شما مسکن های قوی تجویز خواهد کرد شما باید پس از احساس درد دارو را مصرف کنید تا درد شما تسکین یابد.

از بلند کردن اجسام مختلف به خصوص سنگین باید جدا خودداری کنید تا این عوارضی که دچار آن شدید تشدید نیابد.

بسیاری از این افراد پس از مشاهده این عارضه ها و نرسیدن به نتیجه دلخواه جراحی ماموپلاستی دچار افسردگی می شوند این مسئله یک امر طبیعی است و انتظار می رود همچین اتفاقاتی پس از عمل جراحی ماموپلاستی رخ دهد.

بهتر است شما به پزشک مراجعه و در مورد طول درمان خود با پزشک صحبت کنید.

دلایل اصرار افراد واجد شرایط برای جراحی ماموپلاستی

بسیاری از این خانم ها که اصرار به انجام جراحی سینه را دارند، دچار فشار های مختلف روحی و روانی هستند دلیل این فشار های روحی و روانی شامل موارد زیر می باشد:

  1. عدم اعتماد به نفس و عزت نفس پایین
  2. وضعیت بد جسمی
  3. عدم توانایی شرکت کردن در رشته های ورزشی مورد علاقه ی خود
  4. درد های مداوم و همیشگی در ناحیه گردن، کمر و یا شانه

هدف از این جراحی ماموپلاستی (mammoplasty) برای این افراد کاهش سایز سینه و راحتی در امور روزانه و متناسب بودن با وزن بدن آن ها.

در پایان این نکته را در نظر بگیرید که در صورتی که پزشک متخصص به شما این عمل جراحی ماموپلاستی یا جراحی سینه را توصیه نمی کند بهتر است از انجام دادن این عمل صرف نظر کنید زیرا ممکن است با خطرات احتمالی زیادی رو به رو شوید که به هیچ وجه این مسئله خوشایندی نبوده و با مشکلات زیبایی عدیده ای رو به رو خواهید شد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک لاغری مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

عمل زیبایی ماموپلاستی کاهنده، مزایا و عوارض آن

 

ماموپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب