جراحی بینی

اگر بینی ام آنطور که می خواستم نشد چه کنم ؟

اگر بینی ام آنطور که می خواستم نشد چه کنم ؟

اگر بینی ام آنطور که می خواستم نشد چه کنم ؟

جراحی بینی یک نوع تکنیک زیبایی است که با هدف تغییر شکل بینی انجام شده و به نام جراحی رینوپلاستی نیز شناخته می شود. در حقیقت بسیاری از افراد به دلیل اینکه دارای بینی های استخوانی، ناهموار و یا بینی های گوشتی و یا پهن هستند، به دنبال آن بوده که فرم بینی خود را تغییر دهند.

اگر بینی ام آنطور که می خواستم نشد چه کنم ؟

گاهی سایز و فرم بینی، تعادل چهره فرد را به هم می زند. برای داشتن یک چهره متعادل و متناسب، بینی فرد باید با سایر اعضای صورت او در تناسب باشد. بسیاری از افراد در جهت رسیدن به همین تناسب، به سراغ عمل جراحی بینی می روند و در نهایت تعادل را میان بخش های مختلف صورت خود، برقرار می کنند.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

هدف از جراحی بینی بهبود شکل بینی و در عین حال بهبود توانایی نفس کشیدن از طریق بینی است. نتایج حاصل است جراحی بینی باید کاملا طبیعی بوده و عوارضی را برای فرد به همراه نداشته باشد. همچنین لازم است که نتایج حاصل از جراحی بینی توازن لازم با سایر اجزای صورت از جمله دهان، پیشانی، چانه و موارد دیگر را داشته باشد.

در بسیاری از موارد ممکن است که جراحی بینی به دلایل مختلفی آنطور که لازم است پیش نرود و فرد از فرم بینی خود، رضایت لازم را نداشته باشد. در چنین مواردی افراد به دنبال آن هستند که از طریق روش های موجود، فرم بینی را اصلاح کنند.

به همین دلیل است که در این مقاله قصد داریم تا در مورد روش ها و راهکارهای موجود برای رفع مشکلات ناشی از جراحی بینی را بیان کرده و اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم.

اگر بینی ام آنطور که می خواستم نشد چه کنم ؟تغییر فرم بینی پس از عمل زیبایی بینی

همانطور که مطرح شد، جراحی بینی ممکن است که با اهداف مختلفی صورت گیرد که از جمله ی آنها می توان به اصلاح فرم بینی، اصلاح راه های تنفسی بینی و موارد دیگر اشاره کرد. در واقع جراحی بینی به هر دلیلی که صورت می گیرد، لازم است که طبق استاندارد ها و اصول جراحی بوده و در نتیجه برای فرد عوارض جدی به همراه نداشته باشد.

جراحی بینی، ساختار بینی فرد را تغییر خواهد داد. به همین خاطر است که این فعالیت، حساسیت زیادی دارد و باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. عمل جراحی بینی یا همان رینوپلاستی، یک عمل بسیار ظریف است و باید حتما در شرایط استاندارد صورت بگیرد. در غیر این صورت، فرد به نتایج مطلوبی از این فرآیند نخواهد رسید و حتی ممکن است سلامتی او نیز با خطر جدی روبرو شود.

برخی از افرادی که پس از جراحی بینی از فرم ان رضایت ندارند به دنبال آن هستند که بدانند از چه روش هایی می توان آن را اصلاح کرد. در اینجا لازم است که بیان کنیم که فرد نباید خیلی زود در مورد فرم بینی تجدید نظر کند، چرا که دوره ی درمانی پس از جراحی بینی طولانی مدت بوده و لازم است که فرد زمان کافی برای شکل گیری مطلوب فرم بینی را در نظر بگیرد.

در روزهای پس از انجام جراحی، بینی فرد هنوز ورم دارد و کمی طول می کشد تا این دوران به پایان برسد. در نتیجه نباید پس از انجام جراحی بینی، برای مشاهده نتایج نهایی بیش از حد عجله به خرج داد.

گاهی اطرافیان دائما در مورد شکل جدید بینی فرد نظر منفی می دهند و او را دلسرد می کنند اما پس از مدتی، نتایج نهایی بینی ظاهر خواهد شد و گاهی فرد پس از مدتی، متوجه می شود که بینی جدید او بر خلاف تصورات اولیه، شکل کاملا مطلوبی دارد.

از طرفی به افرادی که قصد جراحی بینی را دارند، توصیه می شود که پیش از جراحی، در مورد فرم بینی که قرار است پس از جراحی بینی داشته باشند، به خوبی فکر کرده و از روی عجله و به صورت مقطعی تصمیم گیری نکنند.

قرار گرفتن بینی در مرکز صورت، اهمیت فراوانی به این عضو بدن می بخشد. اگر به هر دلیلی احساس کردید که شکل بینی جدید خود را نمی پسندید و از آن راضی نیستید، دلیلی برای ترس و نگرانی وجود ندارد. چرا که به کمک روش هایی، می توان این نتایج نامطلوب را اصلاح کرد تا نسبت به بینی و چهره خود، رضایت کافی داشته باشید.

بنابراین عوامل مختلفی وجود دارد که به افراد کمک می کند تا پیش از انجام این نوع جراحی، از عواقب آن آگاهی داشته باشند. از جمله ملاحظات مربوط به عمل زیبایی بینی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سن

معمولا جراحی رینوپلاستی در سنین جوانی توصیه نمی شود، چرا که در این محدوده ی سنی رشد بینی همچنان ادامه دارد و ممکن است که در آینده مشکلاتی را برای فرد به وجود بیاورد؛ بنابراین بهتر است که جراحی بینی در سنین بالاتر از 18 سال صورت گیرد تا رشد بینی، سبب تغییر شکل ناخواسته نگردد.

آن هایی که قبل از 18 سالگی عمل جراحی رینوپلاستی را انجام می دهند، دست به یک ریسک بسیار بزرگ می زنند. چرا که معمولا رشد استخوان های صورت تا 20 سالگی ادامه خواهد داشت. این موضوع البته در افراد مختلف، متفاوت است.

اما به طور معمول افراد نباید برای انجام رینوپلاستی بیش از حد عجله به خرج بدهند. این فعالیت حساس، باید حتما در زمان درست صورت بگیرد تا بهترین تاثیر ممکن را برای فرد به همراه داشته باشد.

ضخامت پوست بینی

در طی جراحی رینوپلاستی، ساختار زیرین بینی دچار تغییر شده و این تغییرات به کمک پوست بینی پوشانده می شوند تا در نهایت شکل کلی بینی به دست آید.

در برخی از افرادی که دارای پوست نازک تری در این ناحیه هستند ممکن است تغییراتی که در استخوان و یا غضروف بینی صورت گرفته، به راحتی قابل مشاهده باشد؛ بنابراین این مورد نیز یکی از دلایلی است که سبب میشود که افراد از فرم بینی خود پس از جراحی بینی رضایت نداشته باشند.

اصلاح فرم بینی پس از عمل زیبایی بینی

بینی یکی از مهم ترین اجزای صورت بوده که در زیبایی چهره بسیار تاثیرگذار است. به طور کلی لازم است که پس از جراحی بینی، فرم بینی به گونه ای باشد که با سایر ویژگی های صورت هارمونی داشته و هماهنگ باشد.

از طرفی وجود راه های تنفسی مناسب پس از جراحی بینی از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتی که فرد نتواند به درستی از طریق بینی تنفس کند، لازم است که اقداماتی برای اصلاح فرم بینی صورت گیرد.

عمل بینی در شرایط استاندارد، به وضعیت تنفسی فرد کمک خواهد کرد و حتی وضعیت تنفسی او را بهبود خواهد بخشید. با این وجود گاهی بخیه ها و پانسمان ها ممکن است شرایطی را به وجود بیاورند که تنفس برای فرد مشکل شود. در چنین شرایطی فرد باید خیلی زود برای معاینه به پزشک مراجعه کند و این مشکل را در سریع ترین زمان ممکن برطرف سازد.

در حقیقت هر فرد تصور متفاوتی از شکل ایده آل فرم بینی خود دارد و لازم است که این موضوع با دکتر جراحی بینی به اشتراک گذاشته شود.

در یک کلینیک جراحی بینی معتبر جلسه ی مشاوره ای پیش از عمل زیبایی بینی برگزار می شود که در این جلسه تاریخچه ی پزشکی فرد مورد بررسی قرار گرفته و در مورد شکل نهایی فرم بینی تصمیم گیری می شود.

گاهی نارضایتی افراد، به این خاطر است که پیش از انجام عمل، انتظاری معقول و منطقی از نتایج نهایی کار نداشته اند. جراحی بینی به طور کلی، روش برای از بین بردن نقص های بینی است. این کار به از بین بردن نقص ها کمک می کنند و قرار نیست برای شما، چهره ای شبیه یک فرد دیگر بسازد.

اگر انتظاری معقول از نتیجه این کار نداشته باشید، از بینی جدید خود راضی نخواهید شد. این وظیفه پزشک است که در جلسه مشاوره، شرایط منطقی این فرآیند و نتایج احتمالی کار را برای شما توضیح بدهد.

در صورتی که فرد پس از جراحی بینی از فرم خود رضایت نداشته باشد، می توان آن را با مشورت پزشک مجددا تغییر داد؛ اما بهتر است که پیش از اقدام برای جراحی مجدد بینی حتما از مهارت و تجربه ی پزشک خود اطمینان حاصل کنید و عواقب و عوارض جراحی مجدد بینی را در نظر داشته باشید.

امروزه در بسیاری از جراحی های بینی از شبیه ساز رایانه ای نیز استفاده می شود که با کمک این تکنولوژی افراد می توانند به فرم دلخواه از بینی خود دست پیدا کنند.

در ضمن جراح متخصص جزئیات مربوط به جراحی بینی را برای شما بیان می کند که از جمله ی آنها می توان به خطرات جراحی، زمان بهبودی، دارو های لازم پس از جراحی و محدودیت های پس از این نوع عمل زیبایی اشاره کرد.

به همان میزان که آگاهی خود را نسبت به این فرآیند افزایش بدهید، جراحی بینی برای شما به شکل مطلوب تری سپری خواهد شد. در نتیجه باید پیش از انجام رینوپلاستی، حتما آگاهی های لازم را در این مورد به دست بیاورید و اطلاعات خود را در زمینه افزایش بدهید.

راه های اصلاح فرم بینی پس از عمل زیبایی بینی

اصلاح فرم بینی پس از جراحی به میزان زیادی به خواسته ی فرد مراجعه کننده بستگی دارد. در واقع نارضایتی از فرم بینی ممکن است که به دلایلی که پیشتر مطرح شد، رخ دهد؛ اما در صورتی که فرد قصد تغییر شکل بینی را دارد، می تواند این کار را با جراحی مجدد بینی به انجام برساند.

برخلاف چیزی که تصور می شود، دومین جراحی بینی یا همان جراحی اصلاحی، اصلا غیرمرسوم نیست و بسیاری از افراد در دنیا، چنین عمل هایی را مدتی پس از عمل جراحی بینی خود انجام می دهند.

افرادی که از نتایج نهایی این فرآیند رضایت ندارند، با این عمل به نتایج دلخواه خود دست پیدا می کنند. بر اساس آمار در بین عمل های زیبایی، عمل بینی بیشترین میزان «تکرار» و عمل دوم را دارد. به طور معمول بیشتر افرادی که عمل دوم جراحی بینی را پشت سر می گذارند، در نهایت از نتیجه کار کاملا راضی می شوند.

اما لازم به ذکر است که جراحی مجدد بینی عوارض مخصوص به خود را داشته و لازم است که فرد با اطلاعات کافی نسبت به انجام این کار اقدام کند. به دلیل اینکه فرد یکبار تحت این نوع جراحی قرار گرفته است، ساختار و بافت های بینی بسیار آسیب پذیر بوده و لازم است که فرد با پزشک متخصص و دلسوز در این زمینه مشورت کند.

برای انجام عمل جراحی اصلاحی بینی، به هیچ وجه نباید عجله به خرج بدهید. بینی شما باید پس از عمل اول، به اندازه کافی برای استراحت زمان داشته باشد. اگر این زمان استراحت به اندازه کافی وجود داشته باشد، مشکلات عمل جراحی اصلاحی بینی به حداقل خواهند رسید. وقتی عوارض جانبی بینی به حداقل برسد، شرایط مطلوب تری برای انجام جراحی بینی از راه خواهد رسید.

اگر احساس می کنید که دلیل نارضایتی شما از نتیجه عمل بینی به دلیل عملکرد پزشک بوده است، بهتر است برای عمل بعدی پزشک خود را تغییر بدهید. با این وجود گاهی افراد به پزشک خود اطمینان دارند و عمل دوم را نیز نزد او انجام می دهند. این عمل معمولا کمی حساس تر و پیچیده تر است و به همین خاطر، معمولا هزینه بیشتری را نیز نسبت به عمل اول دارد.

از طرفی در صورتی که فرد تمایل داشته باشد، اصلاح فرم بینی پس از رینوپلاستی را می توان به کمک تزریق فیلر ها و یا ژل های پرکننده انجام داد. در واقع امکان این فراهم شده تا افراد بتوانند از طریق تزریق فیلر ها، فرم بینی خود را تغییر داده و به فرم دلخواه در آورد.

تنها نکته ای که در این رابطه وجود دارد این است که فرد باید برای ترمیم و اصلاح مجدد فرم بینی، به کلینیک های زیبایی مراجعه کرده و تزریق ژل را به صورت هر چند ماه یکبار تکرار کند.

بنابراین به طور کلی توصیه می شود که پیش از اقدام برای انجام جراحی بینی به نکات لازم دقت کرده و پزشکی متخصص و با مهارت را برای انجام این کار انتخاب کنید.

با این کار از فرم بینی خود رضایت داشته و دیگر نیازی نیست که مجددا تحت عمل جراحی بینی(nose surgery) قرار گیرد و در صورتی که از فرم بینی خود پس جراحی رینوپلاستی رضایت نداشتید، حتما در مورد روش های غیر از جراحی نیز تامل کرده و در نهایت تصمیمات لازم را اتخاذ کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *