جراحی بینی

کوچک کردن سوراخ بینی با جراحی چگونه انجام می گیرد؟

کوچک کردن سوراخ بینی با جراحی چگونه انجام می گیرد؟

کوچک کردن سوراخ بینی با جراحی

بینی از نظر زیبایی، یکی از مهم ترین قسمت های صورت است. برای رسیدن به ظاهری زیبا، بینی باید از نظر تقارن با چشم، پیشانی و لب فاصله معینی داشته باشد. هرگونه بزرگی در بینی یا سوراخ بینی، می تواند این تعادل را برهم بزند. از آنجا که بینی وظیفه ای بسیار مهم دارد، بیشترین تعداد متقاضی را افرادی تشکیل می دهند که با کوچک کردن سوراخ بینی با جراحی، سعی در حفظ این تعادل دارند.

کوچک کردن سوراخ بینی با جراحیدر واقع وقتی صحبت از جراحی بینی می شود، ابتدا این ذهنیت پیش می آید که حتما موضوع کوچک کردن بینی است و هیچکس به کوچک کردن سوراخ بینی فکر نمی کند اما واقعیت این است که چنین جراحی رواج پیدا کرده است. در این یادداشت تمام اطلاعات لازم را خواهید فهمید.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

سوراخ بینی دارای ساختاری است که کیفیت دم و بازدم را کنترل می کند. برای نفس کشیدن خوب، سوراخ بینی هنگام باز شدن باید بیضی شکل باشد. رعایت اندازه سوراخ بینی یکی از خاص ترین و دشوارترین بخش های جراحی زیبایی بینی است. سوراخ بینی متقارن از نظر زیبایی شناسی معیار بسیار مهمی است. اگر سوراخ بینی خیلی پهن، خیلی باز و یا تنگ باشد و یا حتی حالت افتادگی وجود داشته باشد، می توان جراحی سوراخ بینی را انجام داد.

در مشاوره قبل از کوچک کردن بینی، انتظارات و اهداف فرد از این جراحی مشخص می شود. از بینی شما از 8 زاویه مختلف عکس گرفته می شود و حتی ممکن است با استفاده از نرم افزارهای شبیه سازی، بینی شما پس از جراحی شبیه سازی و به شما نشان داده شود. سپس پس از این مرحله، روال اصلی کوچک کردن بینی آغاز می شود.

کوچک کردن سوراخ بینی با جراحیاگر سوراخ بینی پهن یا باز باشد، از قسمتی که سوراخ بینی قرار دارد، بافت گرفته می شود و فرآیند کوچک شدن انجام می شود. هنگام انجام جراحی کوچک کردن سوراخ بینی، از بی حسی موضعی یا آرام بخش داخل وریدی استفاده می شود. در نتیجه معاینه توسط متخصص، تصمیم گرفته می شود که میزان سوراخ بینی را چقدر کوچک کنند. این روش نیاز به تجربه قابل توجهی دارد و مهارت پزشک بسیار اهمیت دارد.

برای کوچک کردن سوراخ بینی، پس از معاینه های اولیه، بافت های مشخصی از بینی گرفته می شود. گاهی بزرگی سوراخ بینی حاصل از یک جراحی زیبایی دیگر است که در آن بینی بیش از اندازه لیفت و باعث بزرگ به نظر رسیدن سوراخ شده است. پس از اتمام برداشت بافت و غضروف، معمولا از روش بخیه زدن استفاده می کنند که این جای بخیه جذب پوست می شود و هیچ گونه جای بخیه باقی نمی ماند. به همین خاطر نیازی نیست نگران اسکار یا عارضه هایی ماندگار شوید.

پس از کوچک کردن سوراخ بینی با جراحی، چه مراقبت هایی لازم است؟

عوامل خاصی وجود دارند که باید در حین یا پس از کوچک کردن سوراخ بینی با جراحی باید توجه کنید.

  1. تمیز نگه داشتن خطوط دوخت در بخیه
  2. استفاده از کرم های حاوی آنتی بیوتیک
  3. برداشت به موقع بخیه
  4. توجه به دوری از نور آفتاب

به خصوص پس از برداشتن بخیه ها، از کرم هایی که به از بین رفتن جای بخیه کمک می کنند، باید استفاده کرد. در طول دوره ریکاوری، معاینه پزشک اهمیت زیادی دارد زیرا می تواند فرآیند بهبودی را سریع کند. در نتیجه تمام این مراقبت ها سوراخ بینی، به اندازه دلخواه در می آید و با سایر قسمت های بینی سازگار می شود. علاوه بر این، فرد می تواند راحت تر نفس بکشد.

چه کسانی می توانند از روش کوچک کردن سوراخ بینی استفاده کنند؟

بال و پره بینی نه تنها از نظر زیبایی، بلکه از نظر سلامتی هم اهمیت دارد چون تنفس ما به طور عمده از طریق بینی انجام می گیرد. سوراخ بینی که به عنوان مجرای اصلی برای نفس کشیدن به حساب می آید؛ در صورتی که دچار مشکلاتی در راه تنفس بشوید، پزشک از روش کوچک کردن یا بزرگ کردن سوراخ بینی استفاده می کند.

در واقع این مشکل می تواند در تمامی افراد وجود داشته باشد؛ چه مشکل اصلی زیبایی باشد و یا مشکلات مربوط به سلامتی، فرد می تواند به انجام این جراحی روی بیاورد. کوچک کردن سوراخ بینی محدودیت سنی خاصی ندارد اما بهتر است پیش از تصمیم گیری، از یک متخصص متبحر، مشاوره بگیرید.

زمان بهبودی پس از جراحی کوچک کردن سوراخ بینی

بسته به اندازه سوراخ بینی و مشکلی که فرد دارد، این جراحی ممکن است بین 30 تا 60 دقیقه طول بکشد. اما در مورد زمان بهبودی، مشخص ترین اتفاق ممکن این است که فرد در همان روز پس از جراحی می تواند مرخص شود. یک تا دو روز بعد از جراحی می توانید به حمام آب گرم بروید و با رعایت توصیه های لازم و خیس نکردن بخیه، باعث بهبود گردش خون شده و زمان ریکاوری را سریع تر کنید.

نوارهای روی بینی جهت محافظت هم 5 الی 7 روز پس از جراحی برداشته می شوند. بسته به ساختار بینی، پزشک می تواند توصیه کند که بینی را ماساژ دهید. بعد از هفته سوم، کم کم متوجه تغییرات واقعی در بینی تان خواهید شد و حدود 6 ماه طول می کشد تا به نتیجه نهایی برسید.

اهمیت پزشک در کوچک کردن سوراخ بینی با جراحی

جراحی جهت کوچک کردن سوراخ بینی اصلا کار راحتی نیست. پزشک در معاینه اولیه باید محل قرارگیری چشم، گوش، لب و سایر اعضای صورت را در نظر بگیرد، سپس بر اساس آن اندازه مناسب را به دست بیاورد و بر اساس آن در حین جراحی، بافت هایی را بردارد که هیچ آسیبی به فرآیند تنفس فرد وارد نکند.

رعایت تمامی این ها نیاز به پزشکی دارد که سالیان سال توانسته در این امر مهارت و تجربه کسب کند. از این جهت هنگام مراجعه به کلینیک جراحی بینی مورد نظر، سعی کنید از اعتبار و مهارت پزشک شاغل اطمینان حاصل کنید. گرچه کلینیک های معتبر، تضمینی برای یک جراحی موفقیت آمیز هستند.

کوچک کردن سوراخ بینی در ایران

همانطور که می دانید، جراحی بینی در ایران از دو دهه گذشته تاکنون، همواره در بالاترین سطح قرار داشته است. در واقع چندین سال است که ایران رتبه یک خاورمیانه را در این موضوع دارد و این موفقیت به لطف مهارت پزشکان ایرانی است.

کلینیک های ایرانی و شهر تهران، هر ساله میزبان هزاران توریست خواستار جراحی زیبایی هستند. با توجه به این موضوع، می توان به راحتی گفت این جراحی در ایران، بهترین شرایط را دارد. هر زن و مردی که از وضعیت بینی خود رضایت ندارد و می خواهد به ظاهری جدید و متنوع دست یابد، می تواند از مزایای کلینیک های مجهز ایران استفاده کند.

هزینه های کوچک کردن سوراخ بینی با جراحی

طبیعتا نمی توان گفت هر فرد بینی یکسانی با سایر افراد دارد. کوچک کردن سوراخ بینی بستگی به فاکتورهای بسیاری دارد. اول از همه باید از تعرفه های کلینیک مدنظرتان اطمینان حاصل کنید، سپس اعتبار و آوازه پزشک، تجهیزات به کار رفته، هزینه های مراقبت های پس از جراحی و وضعیت بینی فرد، می تواند باعث دگرگون شدن هزینه ها شود.

بهترین توصیه برای اطلاع از هزینه های کوچک کردن سوراخ بینی برای افرادی که به این موضوع علاقه مند هستند، این است که از طریق مشاوره آنلاین یا حضوری، از پزشک اطلاعات لازم را کسب کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *