جراحی بینی

آیا جراحی بینی ارزان خطرناک است؟

آیا جراحی بینی ارزان خطرناک است؟

جراحی بینی ارزان

بینی نقش بسیار پر رنگی در چهره ی ما دارد و به همین دلیل کوچکترین تغییر شکلی در اندازه یا فرم آن باعث می شود چهره ی شما به کلی عوض شود. هدف از جراحی بینی این است که با توجه به معیار های زیبایی شناختی، شکل بینی طوری تغییر کند که با دیگر اجزای صورت و ویژگی های چهره ی فرد هماهنگی و هارمونی بیشتری داشته باشد.

آیا جراحی بینی ارزان خطرناک است؟علاوه بر آن، شما می توانید با عمل بینی مشکلاتی که در ساختار درونی بینی خود دارید را نیز حل کنید. مشکلاتی که باعث می شوند در نفس کشیدن دچار مشکل شوید از طریق عمل بینی باز قابل درمان هستند. به طور خلاصه جراحی بینی با اصلاح و جا به جا کردن استخوان ها و غضروف های بینی باعث تغییر شکل کلی بینی و درمان اختلالات تنفسی می شود.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

هزینه عمل بینی به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم اما خوب است به خاطر داشته باشید که برای انجام عمل بینی، هزینه و قیمت عمل را ملاک تصمیم گیری خود قرار ندهید چرا که این عمل یک عمل حساس است و اگر با کیفیت و دقت لازم انجام نشود مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

هزینه ی عمل بینی در کلینیک های معتبر معمولا یکسان است و تفاوت اندکی با هم دارند. اما اگر کلینیک یا پزشکی را یافتید که با هزینه های بسیار کمتر نسبت به دیگران جراحی بینی را انجام می دهد، باید حواستان را جمع کنید تا در دام افراد سودجو نیفتید. این افراد معمولا پزشکانی کم تجربه هستند که برای جلب اعتماد متقاضیان عمل بینی، جراحی بینی را با هزینه های بسیار کمتر از دیگران انجام می دهند.

توجه داشته باشید که رینوپلاستی یا عمل بینی، یک جراحی بسیار چالش برانگیز و دشوار است. این دشواری به این دلیل است که شکل بینی انسان ها یک ساختار سه بعدی پیچیده است که در وسط صورت قرار گرفته است.

آیا جراحی بینی ارزان خطرناک است؟اگر چه تغییراتی که در رینوپلاستی روی بینی اعمال می شود بسیار کوچک و جزئی هستند، اما ریز ترین تغییرات در بینی می توانند تاثیرات بزرگ و غیر قابل چشم پوشی در شکل بینی و حتی عملکرد آن داشته باشند. همین امر حساسیت و ظرافت عمل را نشان می دهد.

در ماه های ابتدایی پس از انجام جراحی، به دلیل وجود ورم بعد از عمل بینی، شکل نهایی بینی قابل مشاهده نیست. به همین دلیل بسیاری از افراد بعد از گذشت چند ماه از انجام عمل متوجه می شوند که نتیجه ی کار آن طور که دلشان می خواسته نشده.

بنابراین اگر در اطراف خود فردی را دیدید که ادعا کرد جراحی بینی ارزان انجام داده و از نتیجه ی آن راضی است، این احتمال را در نظر بگیرید که هنوز شکل نهایی بینی او مشخص نشده است.

عامل مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید تا از ریسک کردن برای عمل بینی ارزان پرهیز کنید این است که اگر عمل بینی با شکست مواجه شود، برای ترمیم و اصلاح آن کار بسیار دشواری خواهید داشت و گاهی ممکن است مجبور شوید چندین برابر پول یک عمل عادی برای رسیدن به شکل مطلوب هزینه کنید.

چه عواملی بر هزینه عمل بینی اثر می گذارند؟

مهم ترین عامل تاثیر گذار در هزینه عمل بینی تجربه و مهارت پزشک جراح است. طبیعتا هر چقدر مهارت پزشک بیشتر باشد هزینه ی بیشتری لازم دارد البته از سوی دیگر انجام جراحی بینی تحت نظر یک پزشک ماهر و با تجربه، به شما این اطمینان خاطر را می دهد که بهترین نتیجه ی ممکن از عمل بینی را خواهید گرفت.

دلیل آن که تجربه و مهارت در عمل بینی این قدر اهمیت دارد این است که رینوپلاستی بر خلاف بسیاری دیگر از عمل های جراحی، یک روش واحد و استاندارد ندارد که همه ی دکتر ها طبق مراحل آن عمل کنند و به نتیجه ی مطلوب برسند.

بلکه جراحی بینی برای هر شخص باید به طور منحصر به فردی انجام شود و با توجه به ویژگی های چهره و ساختار بینی، مراحل عمل متفاوت خواهند بود.

عوامل دیگری که در هزینه عمل بینی نقش دارند، ساختار بینی شما و فرم کلی صورت است. این موارد تعیین می کنند که چه نوع عملی برای شما مناسب تر است. آیا با عمل بینی بسته می شود به نتیجه ی ایده آل رسید و یا به عمل بینی باز نیاز است؟

همچنین محل جغرافیایی شما و شهری که در آن سکونت دارید نیز ممکن است نرخ متفاوتی برای عمل رینوپلاستی داشته باشد.

علاوه بر این ها، مخارج بیمارستان و اتاق عمل، هزینه ی آزمایش های پزشکی، دارو های تجویز شده برای دوران نقاهت و هزینه ی دارو های بیهوشی بر قیمت تمام شده ی عمل جراحی بینی تاثیر مستقیم می گذارند.

آیا هزینه ی جراحی بینی توسط بیمه پرداخت می شود؟

جراحی بینی می تواند با دو هدف زیبایی و یا درمان اختلالات تنفسی در بینی انجام شود. همان طور که احتمالا می دانید، عمل های زیبایی توسط بیمه پوشش داده نمی شوند.

اما اگر عمل بینی شما با هدف درمانی و بازسازی انجام شود، و یا به طور همزمان هم با هدف زیبایی و هم درمانی انجام شود، توسط برخی از شرکت های بیمه هزینه های آن پوشش داده می شود.

کدام روش عمل بینی ارزان تر است؟

به طور کلی جراحی بینی به دو روش انجام می شود. رینوپلاستی باز و رینوپلاستی بسته. در رینوپلاستی باز همان طور که از نام آن مشخص است ساختمان بینی به طور کلی باز می شود و پزشک به راحتی به غضروف ها و استخوان های درونی بینی دسترسی دارد و می تواند تغییرات گسترده ای را روی بینی اعمال کند.

اما در رینوپلاستی بسته، پزشک با استفاده از برش های کوچکی در اطراف بینی، بخشی از استخوان و غضروف های بینی را اصلاح و جا به جا می کند تا به نتیجه ی مطلوب برسد.

بنا بر این، از آن جایی که انجام رینوپلاستی باز نیاز به عمل طولانی تری دارد و پیچیدگی های آن بیشتر است، هزینه ی آن نیز نسبت به رینوپلاستی بسته بیشتر است. در رینوپلاستی باز تقریبا تمام اجزای بینی دچار تغییرات می شوند و پوست بینی به طور کامل جا به جا می شود.

برای برگرداندن این اجزا به حالت اولیه، باید اقدامات بیشتری انجام گیرند. این در حالی است که در رینوپلاستی بسته فقط بخشی از پوست بینی کنار زده می شود و بعد از عمل نسبتا راحت تر به حالت اولیه بر می گردد.

اما توجه داشته باشید که این که رینوپلاستی باز گران تر است، دلیل نمی شود که بهترین روش جراحی بینی باشد. همان طور که اشاره شد، شرایط بینی و چهره ی هر فرد و انتظار او از جراحی بینی متفاوت است و پزشک با در نظر گرفتن این موارد باید تشخیص دهد که از کدام روش جراحی استفاده کند.

ترمیم بینی پس از جراحی چقدر هزینه دارد

اگر جراحی بینی شما در مرتبه ی اول به هر دلیل با شکست مواجه شد و به نتیجه ی مطلوب نرسیدید، می توانید از عمل ترمیم بینی برای اصلاح بینی خود استفاده کنید.

این عمل معمولا به شکل رینوپلاستی باز انجام می شود چرا که ایجاد تغییر شکل در یک بینی عمل شده، نسبت به انجام جراحی بینی برای اولین بار با ظرافت و حساسیت بسیار بیشتری همراه است و لازم است تا ساختار بینی دچار تغییرات گسترده ای شود. در این صورت ممکن است هزینه ی عمل ترمیمی حتی بیشتر از عمل اولیه باشد.

البته لازم به ذکر است که در بعضی از موارد که فقط برخی تغییرات جزئی باید اعمال شود، برای انجام ترمیم می توان از رینوپلاستی بسته استفاده کرد که هزینه ها را کاهش خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *