جراحی بینی

در چه شرایطی نمی توان جراحی بینی انجام داد ؟

در چه شرایطی نمی توان جراحی بینی انجام داد ؟

در چه شرایطی نمی توان جراحی بینی انجام داد ؟

اگر شما جز افرادی هستید که به خاطر داشتن فرم نامناسبی که در بینی خود دارید از اعتماد به نفس پایینی در این زمینه برخوردار هستید می توانید با انجام رینوپلاستی فرم ظاهری بینی خود را تغییر دهید و به واسطه جراحی بینی، زیبایی در صورت خود را بیش از پیش مشاهده کنید.

در چه شرایطی نمی توان جراحی بینی انجام داد ؟در واقع با عمل بینی گوشتی یا استخوانی می توانید تا حد زیادی به این امر دست پیدا کنید. بینی عضوی در صورت است که نمی توان نقش آن را در ایجاد زیبایی افراد نادیده گرفت.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

برای اینکه بتوانید جراحی زیبایی بینی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید نیاز دارید که در ابتدا پزشکی را بیابید که در زمینه جراحی های زیبایی به مهارت و تجربه بالایی دست پیدا کرده باشد. در واقع انتخاب پزشک را می توان اولین قدم در جراحی بینی در نظر گرفت.

پزشکی که دارای مدارک علمی تخصصی در زمینه عمل های زیبایی و جراحی های پلاستیک است همچنین تجربه کافی برای انجام جراحی بینی دارد می تواند بدون کوچکترین مشکلی عمل زیبایی بینی را انجام دهد. در واقع نتایجی که از رینوپلاستی انتظار دارید توسط این امر می تواند بسیار رضایت بخش باشد.

همچنین سوالات و کلیه درخواست های خود را می توانید با پزشک در میان بگذارید و از او در زمینه عوارض و خطراتی که ممکن است بعد از جراحی بینی برای شما ایجاد شود مشورت کنید. پزشک شما تنها کسی است که می تواند در این زمینه به شما توصیه های لازم و ضروری را کند.

هر متقاضی عمل بینی ویژگی های خاص خود را دارد و انتظاری که از عمل بینی دارد متفاوت است. به عنوان مثال فردی می خواهد فقط قوز بینی خود را برطرف کند اما فرد دیگری می خواهد مشکل تنفسی خود را بر طرف نماید و بینی خود را نیز کوتاه تر کند.

نمی شود برای هر دو نفر از یک تکنیک عمل بینی استفاده کرد و انتظار داشت هر دو متقاضی از نتیجه ی عمل خود راضی باشند. برای فرد اول رینوپلاستی بسته یا پنهان تکنیک مناسب تری است چرا که تغییرات جزئی هستند و نیازی به باز کردن کامل بینی نیست.

اما برای فرد دوم رینوپلاستی باز باید استفاده شود تا پزشک بتواند دسترسی خوبی به ساختار درونی بینی داشته باشد و تغییرات گسترده ای را اعمال کند.

تشخیص روش انجام عمل بر عهده ی پزشک است و اگر یک پزشک خوب را برای عمل رینوپلاستی انتخاب کنید، می توانید مطمئن باشید که از بهترین روش ممکن برای شما استفاده خواهد کرد و شانس رسیدن به نتیجه ی ایده آل را افزایش می دهد.

ممکن است در شرایطی قرار داشته باشید که پزشک انجام عمل جراحی بینی را برای شما ممنوع کند. به همین دلیل برای اینکه نتایج رضایت بخش را از رینوپلاستی دریافت کنید لازم است که به دقت به صحبت های پزشک خود گوش فرا دهید.

در چه شرایطی نمی توان جراحی بینی انجام داد ؟پزشکان در چه شرایطی اجازه انجام عمل بینی را نمی دهند؟

افرادی که کاندید انجام جراحی بینی هستند در واقع در ابتدا شرایط بیمار توسط پزشک باید مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان به طور قطع جراحی بینی را برای آنان انجام داد.

این افراد در صورتی که دارای شرایط مشخص و متعادلی نباشند اجازه جراحی بینی به آنها داده نمی شود و در صورتی که افراد اصرار به عمل زیبایی بینی داشته باشند طبق تعهدی که قبل از عمل از آنها گرفته می شود، رینوپلاستی برای آنان انجام می شود.

در این صورت نتایجی که بعد از جراحی مشاهده می کنند می تواند مناسب نباشد و رضایت مورد نظر را برای آنان در بر نداشته باشد. همچنین خطرات و عوارض  احتمالی که در حین یا بعد از جراحی بینی وجود دارد می تواند سلامتی این افراد را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

مسئله ی مهم دیگری که پزشکان مد نظر قرار می دهند، موقعیت شغلی و سبک زندگی فردی است که می خواهد عمل جراحی بینی را انجام دهد. اگر فرد فرصت استراحت و خانه نشینی در زمان نقاهت پس از عمل را نداشته باشد، عمل جراحی بینی برای اون نتیجه بخش نخواهد بود.

چرا که خود فرایند انجام عمل به تنهایی تضمین کننده ی رسیدن به نتیجه ی مطلوب نیست؛ در واقع جدی گرفتن مراقبت های پس از عمل و رعایت دستورات پزشک برای دوران نقاهت به اندازه ی خود عمل در رسیدن به نتیجه ی ایده آل موثر هستند.

بینی در هفته های ابتدایی پس از عمل هنوز در حال ترمیم و بهبود خود است و بسیار آسیب پذیر است. اگر در این مدت دچارآسیب و حادثه ای شود ممکن است خوب جوش نخورد و در آینده دچار انحراف شود.

به همین دلیل افرادی که امکان استراحت و پرهیز از کار سنگین به مدت حداقل یک هفته تا ده روز را ندارند کاندیدای مناسبی برای انجام عمل بینی نیستند.

همچنین ورزشکارانی که ورزش رزمی و سنگین می کنند هم چون دائم در معرض شکستگی بینی قرار دارند، بهتر است وقتی عمل بینی را انجام دهند که دیگر قصد مبارزه و درگیر شدن را ندارند.

به همین دلیل پزشک در صورتی که شرایط برای افراد ایده آل نباشد تا حد امکان از انجام عمل زیبایی بینی خودداری می کند. در حالت کلی می توان شرایطی که در آن جراحی بینی انجام نمی شود را به صورت زیر عنوان کرد.

 1. افرادی که دارای پوست های حساس هستند و در اثر مواد بیهوشی ممکن است دچار تنگی نفس شوند برای این افراد جراحی بینی انجام نمی شود.
 2. افرادی که از عمل بینی خود انتظارات غیر قابل قبولی را دارند، در واقع افراد مناسبی برای انجام جراحی بینی نیستند.
 3. کسانی که از نظر سنی دارای شرایط ایده آل برای جراحی نیستند مانند کسانی که بالای 50 سال سن دارند یا افرادی که در زیر سن قانونی هستند کاندید مناسبی برای رینوپلاستی در نظر گرفته نمی شوند.
 4. زمانی که افراد دارای بیماری های پوستی شدید هستند این امر می تواند عمل زیبایی بینی را با مشکلاتی روبرو کند.
 5. افراد باردار بهتر است که جراحی بینی را به دوران بعد از شیردهی خود محول کنند تا احتمال خطر برای جنین و خود این افراد به حداقل ممکن برسد.
 6. کسانی که به مشکلات تنفسی دچار هستند بهتر است که جراحی بینی را زمانی انجام دهند که درمان در آنها به صورت کامل انجام شده باشد.

اما از سوی دیگر، بیماران دیابتی علی رغم بیماری خود می توانند عمل جراحی بینی را انجام دهند اما شرایط خاصی را باید رعایت کنند. از آن جایی که مل جراحی بینی زخم ها و کبودی هایی را روی صورت بر جا می گذارد، انجام این عمل برای افرادی که سطح قند خون آن ها بیشتر از ۱۵۰ است توصیه نمی شود.

چرا که در این افراد بهبود تورم و کبودی ها با مشکل مواجه می شود و احتمال بروز عوارض نا مطلوب در آن ها بیش از دیگران است. اما همان طور که گفته شد، اگر بیماران دیابتی بتوانند سطح قند خون خود را تا حدی کنترل کنند و آن را پایین تر بیاورند، پزشکان با در نظر گرفتن تدابیر ویژه ای می توانند عمل جراحی بینی را برای آن ها انجام دهند. می بینید که نقش یک پزشک ماهر و با تجربه در این زمینه هم تعیین کننده است.

شرایط ایده آل برای انجام عمل بینی چه شرایطی هستند؟

زمانی که برای انجام جراحی بینی به پزشک مراجعه می کنید در این زمینه معاینات کاملی صورت خواهد گرفت تا به شما در ایجاد فرمی متقارن و ایده آل در بینی کمک کند. پزشک مورد نظر همچنین شما را از نظر شرایط جسمی و روحی نیز باید تحت نظر قرار دهد و معاینه کند.

ایجاد زیبایی در صورت توسط جراحی بینی امری است که افراد زیادی متقاضی انجام آن هستند. به همین دلیل ممکن است برخی از پزشکان شرایط بیمار را در نظر نگیرند و صرفا برای کسب درآمد خود رینوپلاستی را انجام دهند.

توجه داشته باشید که انجام عمل جراحی بینی توسط افرادی که تخصص و تجربه ی لازم را ندارند می تواند صدمات و آسیب های جبران ناپذیری را به شما وارد کند.

در حین عمل داروهای بیهوشی استفاده می شوند که اگر پزشک بی تجربه باشد و به شرایط زمینه ای و سوابق پزشکی بیمار توجه نکند، ممکن است این داروها اثرات مخربی روی بدن فرد بگذارند.

همچنین ممکن است آسیب هایی به بینی شما برسانند که دیگر قابل جبران نباشد. مانند ایجاد مشکلات تنفسی و یا اختلال در حس بویایی. به همین دلیل توصیه می شود هرگز برای صرفه جویی در هزینه های عمل جراحی بینی، نزد افراد فاقد صلاحیت و کم تجربه مراجعه نکنید و برای خود پشیمانی به بار نیاورید.

در واقع جراحی بینی در این موارد می تواند مشکلات بسیاری را برای افراد ایجاد کند. این عمل نیاز به شرایطی دارد که پزشک باید در ابتدا این موارد را در بیمار خود مورد بررسی قرار دهد. در زیر به این شرایط ایده آل اشاره خواهیم کرد.

 1. در صورتی که شما از نظر سلامت جسمی و روحی دارای شرایط کاملا ایده آلی هستید عمل جراحی بینی می تواند برای شما انجام شود.
 2. عدم تقارن در بینی شما مشاهده شود و این امر زیبایی شما را تحت تاثیر قرار داده باشد.
 3. زمانی که صدمه یا آسیبی به بینی شما وارد شده است و می خواهید که این مشکل را حل کنید.
 4. وجود پولیپ یا ناهنجاری های از این قبیل که به صورت ارثی در شما ایجاد شده است.
 5. در صورتی که شما به سیگار یا هیچ ماده مخدر دیگری اعتیاد نداشته باشید.
 6. هنگامی که زمان کافی برای بهبودی بعد از عمل را داشته باشید و بتوانید مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی را انجام دهید.
 7. در صورتی که شما مشکل دیابت پیشرفته و حاد نداشته باشید، عمل جراحی بینی برای شما انجام می شود.
 8. افرادی که ورزشکار هستند و دارای قوای جسمی بالایی هستند و می توانند درد بعد از جراحی را تحمل کنند.
 9. کسانی که دارای عادات مثبت در زندگی خود هستند و با رعایت نظافت بعد از جراحی امکان ایجاد عفونت در آنها بسیار کم دیده می شود.
 10. افرادی که به حساسیت های پوستی دچار نیستند.
 11. نداشتن آلرژی به ماده بیهوشی یا داروهای آنتی بیوتیک در افراد می تواند شرایط ایده آلی را برای جراحی بینی ایجاد کند.

همان طور که اشاره شد، حساسیت های پوستی یکی از فاکتور هایی هستند که پزشکان در مورد متقاضیان بینی بررسی می کنند. علت این امر آن است که در جراحی بینی پوست نقش مهمی دارد و دچار تغییرات زیادی می شود.

چه در فرآیند عمل که باید با برش هایی روی پوست پزشک به استخوان ها و غضروف های درون بینی دسترسی پیدا کند و چه بعد از انجام عمل که پوست دچار تورم و کبودی می شود. به طور کلی پوست صورت بعد از انجام عمل بینی، برای چند هفته ای حساس می شود و نسبت به دوران قبل از عمل چرب تر می شود.

بهبود این شرایط و برگشت پوست به حالت نرمال و همچنین تغییر شکل پوست و تطبیق یافتن با شکل جدید بینی نیازمند زمان است. حال اگر فرد دچار ناراحتی و حساسیت های پوستی باشد، ممکن است در این مرحله دچار مشکلاتی شود و روند بهبود او دیر تر از دیگران طی شود و یا با اختلال مواجه شود.

همچنین افرادی که پوست بسیار نازک و یا بسیار کلفتی دارند هم گزینه های ایده آلی برای انجام عمل بینی نیستند. البته این به آن معنا نیست که این افراد نمی توانند عمل جراحی رینوپلاستی را انجام دهند، اما همان طور که گفته شد نتایج عمل در این دسته از افراد نسبت به دیگر متقاضیان عمل بینی متفاوت خواهد بود و سخت تر به نتیجه ی مطلوب خواهند رسید.

جراحی بینی شامل چه مواردی است؟

برای انجام عمل بینی شرایط بیمار در وهله اول در نظر گرفته می شود. با توجه به اینکه آزمایشات متعددی در این زمینه صورت می گیرد، در ابتدا وضعیت جسمی و روانی بیمار تحت معاینه قرار می گیرد تا پزشک مطمئن شود که فرد در شرایط ایده آل برای انجام جراحی بینی قرار دارد یا خیر.

در غیر این صورت جراحی بینی (nose surgery) می توانند مانند جراحی های دیگر تاثیرات منفی بر جای بگذارد. به همین دلیل در صورتی که شرایط زیر برای بیمار قابل تشخیص باشد جراحی بینی برای او انجام می شود.

 1. برآمدگی یا تورفتگی در پشت و در امتداد پل بینی
 2. گستردگی یا باریک بودن بیش از حد بینی به طور نامتناسب
 3. کج بودن نوک بینی از بدو تولد یا بر اثر عوامل ژنتیکی، محیطی و آسیب های وارد شده در بینی
 4. زاویه نامناسب نوک بینی به سمت پایین یا بالا
 5. بینی هایی که گوشتی هستند.
 6. بینی های استخوانی که از نیم رخ ظاهری نامناسب را در افراد ایجاد کرده است.
 7. دم تقارن در بینی که می تواند ظاهری نامتعادل را در صورت افراد ایجاد کند.
 8. وجود پولیپ های موجود در بینی که تنفس را برای افراد مشکل کرده است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *