لیپوماتیک

علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک چیست؟

علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک چیست؟

سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش های نوین و پیشرفته در پزشکی زیبایی است که جهت لاغری موضعی اندام های بدن مورد استفاده قرار می  گیرد.

با توجه به اینکه یکی از شایع ترین عوارض کاهش چربی های بدن، افتادگی و شلی پوست بخصوص در ناحیه شکم است، خوشبختانه لیپوماتیک شکم چنین عارضه ای را به دنبال ندارد.علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک، تأثیر قابل توجه امواج در فرآیند کلاژنسازی می باشد.

سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

طی عمل لیپوماتیک شکم سلول های چربی این ناحیه با روش فیزیکی تخریب شده و توسط حرارت سوزانده نخواهند شد. در واقع حرکات لرزشی کانولا سبب می شود که چربی ها خورد شده و کم کم با استفاده از دستگاه از شکم خارج شوند.

خوشبختانه در لیپوماتیک بیماران دیگر عوارض شیوه های قبلی مانند لیپوساکشن را متحمل نمی شوند چرا که این متد جدید با دارا بودن یک سیستم امنیتی فعال از بافت های حساس مانند رگ ها، ماهیچه ها و اعصاب محافظت می کند.

سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

در این روش به علت بهره مندی از امواج اینفراسونیک، طی خارج شدن سلول های تخریب شده چربی از شکم، به دلیل اثر قابل توجه و بالای این امواج در کلاژنسازی، پوست کاملا کشیده و سفت می شود و پس از آن فرد هیچگونه افتادگی و شلی پوست را مشاهده نخواهد کرد.

در حقیقت لیپوماتیک یک فرصت طلایی برای پوست است تا با رهایی از برآمدگی های و ناهمواری هایی که به دلیل حضور چربی ها به وجود آمده است، ظاهر بهتری پیدا کند و هم با فعالسازی فرآیند کلاژنسازی جوانتر و زیباتر شود.

لیپوماتیک شکم موجب سفتی و لیفت پوست می شود و شلی آن بسیار کمتر خواهد شد. همچنین سایز کم کردن شکم تا مدتی پس از این عمل نیز ادامه دارد و حتی در رفع سلولیت اثر مثبتی دارد.

عوامل تأثیرگذار بر شلی پوست شکم پس از لیپوماتیک

وجود برخی از عوامل احتمالی موجب خواهد شد که پوست پس از لیپوماتیک دچار شلی یا افتادگی شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد.

نوع و کیفیت پوست بدن

نوع و کیفیت پوست بدن به طور نرمال و طبیعی تأثیر قابل توجهی در سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک دارد. به عنوان مثال برخی از افراد دارای پوستی با انعطاف پذیری بالا هستند به همین علت بعد از انجام جراحی، پوست آن ها منقبض می شود.

افرادی که طبیعتا پوستی شل دارند بعد از لیپوماتیک با انقباض و جمع شدگی پوست روبرو نمی شوند بلکه میزان اندکی از افتادگی در پوستشان رخ می دهد.

در این موارد، زمانی که چربی ها از ناحیه ای از بدن جدا می شود ظاهر پوست ممکن است بدتر از حالت اولیه شود که برای بهبود آن باید جراحی کرد و پوست اضافی را برداشت تا ظاهری بهتر بدست آورد.

سن

سن بیماران در میزان انعطاف پذیری پوست اثر مستقیمی دارد. بیماران جوان بدن شک از پوست هایی با قابلیت ارتجاعی بالاتر برخوردارند و بیماران پیر دارای پوست هایی شل تر و افتاده هستند. پس از عبور از سن میانسالی پوست بدن انسان کم کم توانایی انعطاف پذیری خود را از دست می دهد.

کلید جوانی و یکی از مهمترین عوامل در زیبایی پوست بدن، کلاژن می باشد. کلاژن نوعی پروتئین طبیعی در بدن بوده که همانند چسب عمل کرده و سلول های پوست بدن را به خوبی در کنار هم نگه میدارد. از دیگر اجزای طبیعی و همراه با کلاژن، الاستین و گلیکوزآمینوگلیکان می باشند.

هر سه پروتئین در خاصیت ارتجاعی پوست موثر بوده و با افزایش سن کمتر تولید خواهند شد در نتیجه این پروتئین ها پس از لیپوماتیک تاثیر زیادی بر سفت شدن پوست خواهند داشت.

بطور کلی می توان گفت که بعد از سن 20 سالگی پوست هر سال 1 درصد کمتر تولید کلاژن خواهد کرد. در نتیجه با کاهش تولید کلاژن پوست شکننده تر و نازک تر خواهد شد.

همچنین پس از 20 سالگی سلول های مرده از بین نرفته و رنگ پوست کدر تر خواهد شد. پس سعی کنید قبل از 20 سالگی از پوست خود به خوبی مراقبت کرده و مانع از آسیب به کلاژن و بافت پوست خود شوید.

وزن

وزن افراد نیز بر روی پوست آن ها اثرگذار است. اینکه بیماران دارای وزن نرمال باشند یا اضافه وزن زیادی داشته باشند موجب خواهد شد تا بر سطح انقباضات پوست آن ها بعد از لیپوماتیک اثر گذارد. بیماران دارای وزن بالا، شانس زیادی برای اینکه پوستشان کاملا جمع شود ندارند.

دلیل این امر آن است که پوست تحمل وزن اضافی را نخواهد داشت و در صورتی که دارای اضافه وزن باشید، پس از مدتی متوجه خواهید شد که به کلاژن و الاستین پوست شما آسیب وارد شده است.

در صورت از دست دادن حجم زیادی چربی و کاهش وزن فراوان، ممکن است مقدار زیادی پوست اضافه تشکیل شود.

این افراد بهتر است جهت لاغری ابتدا با روش هایی مانند رژیم غذایی و ورزش آغاز به کار کنند و پس از آن در صورت وجود چربی های اضافی از تحت عمل لیپوماتیک قرار بگیرند. در اینصورت پوست آن ها می تواند واکنش و پاسخ دهی بهتری در برابر عمل داشته باشد.

کمک به سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

در واقع این موضوع اهمیتی ندارد که میزان حذف چربی از بدن چقدر است. راهکار های ساده ای وجود دارد که افراد با انجام آن ها می توانند به سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک کمک کنند و با این روش ها میزان موفقیت عمل خود را به چندین برابر افزایش دهند.

افراد جوان ممکن است به علت حضور الاستین کافی در پوست به این موضوع اهمیت زیادی ندهند اما نباید فراموش کرد که با رعایت برخی نکات می تواند زیبایی پوست را افزایش داد.

افزایش سن سطح تولید الاستین را کاهش خواهد داد و عمل به نکاتی اصولی می تواند به کند شدن این روند و سازگاری پوست با تغییراتی که برایش به وجود آمده است کمک نماید.

ورزش

پس از گذراندن دوران نقاهت بیماران می توانند با توجه به نظر پزشک خود، ورزش های سبک انجام دهند.

جالب است بدانید که ” ورزش بعد از عمل لیپوماتیک ” میزان تولید کلاژن و الاستین پوست را افزایش می دهد و سبب سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک خواهد شد. تنها کافیست که هر روز 30 دقیقه برای ورزش کردن زمان بگذارید و در طی هفته فعالیت های ورزشی مناسب با شرایط جسمی خود را انجام دهید.

در واقع ورزش با اثری شبیه به معکوس کردن تغییرات سلولی که منجر به علائم پیری می شوند، موجب جوانی و شادابی پوست خواهد شد و این تنها در صورتی ممکن است که متابولیسم سلول های پوستی بهبود یابند.

ورزش هایی نظیر راه رفتن، دوچرخه سواری، شنا و دویدن  که موجب افزایش ضربان قلب و گردش خون می شوند، بر زیبایی پوست تمام بدن تاثیرگذارند. طبق مطالعات انجام شده، این ورزش ها بر پوست شخص نتایج ضدپیری برجای خواهند گذاشت.

رژیم غذایی سالم و مقوی

رژیم غذایی سالم علاوه بر اینکه نقش مهمی در حفظ سلامت شما دارد به سبب سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک کمک قابل توجهی می کند. یک رژیم سالم عاری از نمک فراوان و چربی های ناسالم است و در آن از میوه های ارگانیک و غذا های بخارپز و سالم استفاده می شود.

هر آنچه که میخورید و مصرف می کنید به همان اندازه در سلامت پوست شما تاثیرگذار خواهد بود. رژیم غذایی سالم، پوست شما را از عمق تا سطح بهبود بخشیده و موجب بازگشت پوست به حالت اولیه پس از لیپوماتیک خواهد شد.

بطور مثال انبه دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بوده و از اجزای پوست نظیر کلاژن مراقبت خواهد کرد. همانطور که میدانید شادابی و جوانی پوست در گرو کلاژن پوست می باشد.

گوجه فرنگی از دیگر مواد ضروری برای پوست می باشد. مصرف روزانه گوجه فرنگی علاوه بر افزایش قابلیت ارتجاعی پوست، موجب کاهش 50 درصدی خطر ابتلا به سرطان پوست خواهد شد.

از دیگر مواد غذایی مفید برای پوست می توان به کاکائو به دلیل فلانول موجود در آن، چای سبز، چای سفید، امگا 3 موجود در ماهی، گردو، تخمه کدو و سویا اشاره نمود.

هر یک از مواد غذایی نام برده شده به نحوی از پوست در برابر عوامل مخرب حفاظت کرده و موجب ، شادابی و جوانی پوست پس از لیپوماتیک خواهند شد.

در این رابطه مشورت با یک متخصص تغذیه به نفع بیماران خواهد بود.

 نوشیدن آب کافی

حضور آب کافی در سلول های بدن موجب شادابی و افزایش قابلیت ارتجاعی آن هاست. در طول روز آب زیادی بنوشید و زیبایی و سلامت پوست خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید. آب کافی موجب می شود تا خاصیت کشسانی پوست بالا رود و پس از عمل میزان انقباضات و جمع شدگی بیشتری داشته باشد.

پوشیدن گن

گن یکی از مهم ترین عوامل اثرگذار در سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک است که به انقباضات پوستی کمک می کند. از ” فواید گن طبی لیپوماتیک ” میزان التهابات و حتی خونریزی را نیز کاهش خواهد داد.

مراقبت از پوست

مراقبت از پوست تنها به پوست صورت ختم نمی شود و افراد باید به پوست بدن به طور کلی و در تمام نقاط بدن اهمیت دهند. سعی کنید میزان رطوبت پوست را درناحیه شکم حفظ کنید و به درمان و زیبایی بیشتر آن کمک کنید.

محدود کردن کالری دریافتی

برخی مطالعات نشان داده اند که کاهش کالری های دریافتی تاثیر زیادی بر کاهش پیری خواهد داشت. در واقع هنگامی که کالری دریافتی کاهش یابد، تولید پروتئین های سلولی که به ریبوزوم نیز معروف اند، کاهش می یابند. در نتیجه کاهش ریبوزوم، آنها فرصت کافی پیدا کرده تا خود را ترمیم کنند و از پوست کل بدن حفاظت نمایند.

استفاده از محصولات حاوی رتینول و رتینوئیدها

این نوع از ویتامین ها که در گروه ویتامین های نوع A می باشند، در انواع کرم های پوستی موجود بوده و موجب افزایش تولید کلاژن خواهند شد. اگر به صورت موضعی و همراه با ویتامین C مصرف شوند، می توانند به تقویت پوست و ترمیم آن کمک زیادی کنند.

اسید هیالورونیک

این ماده بطور طبیعی در بدن موجود بوده و باعث حفظ رطوبت پوست خواهد شد. اسید هیالورونیک از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش UV محافظت کرده و موجب جلوگیری از کاهش پیری و شفافیت پوست خواهد شد.

بعد از لیپوماتیک با استفاده از کرم و سرم های حاوی اسید هیالورونیک می توانید به کلاژن سازی پوست خود کمک نمایید.

لایه برداری شیمیایی

این نوع از درمان پوست توسط پزشک متخصص پوست و در 3 سطح سبک، متوسط و عمیق انجام خواهد شد. البته اینکه شما برای افزایش قابلیت ارتجاعی پوست خود پس از لیپوماتیک از چه سطحی استفاده می کنید، به تشخیص پزشک خواهد بود. برداشتن لایه ها موجب کاهش الاستوز پوست و در نتیجه افزایش تولید کلاژن خواهد شد.

از دیگر روش های لایه برداری می توان درم ابریژن را نام برد. درم ابریژن برای از بین بردن لایه های بیرونی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از برخی روغن های مناسب حفظ رطوبت و طراوت پوست می تواند سبب افزایش جریان خون و تحریک رشد الاستین شده و سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک را به دنبال داشته باشد.

قبل از لیپوماتیک با پزشک خود مشورت کنید

با توجه به اینکه بیماران دارای آناتومی بدن متفاوتی می باشند لذا هیچگاه یک پزشک بدون معاینه دقیق بیمار به طور قطعی نمی تواند بیان کند که نتایج حاصله چگونه خواهد بود.

پزشک متخصص با توجه به نوع پوست بیمار و میزان چربی های موجود در ناحیه شکم و انجام یک بررسی کامل می تواند در مورد نتایج عمل لیپوماتیک شکم اظهار نظر کند.

همچنین در روز مشاوره و قبل از انجام lipomatic درباره نگرانی خود در زمینه افتادگی پوست با وی صحبت کرده تا از راهنمایی های وی بهره مند شوید.

بسیاری از پزشکان برای جلوگیری از افتادگی پوست قبل از درمان، راهکارهایی خواهند داشت. از آنها بخواهید که اطلاعات کافی در زمینه چگونگی جلوگیری از افتادگی پوست و حتی روش هایی برای سفت کردن پوست پس از لیپوماتیک در اختیارتان قرار دهند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *