درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

شروع ورزش بعد از عمل لیپوماتیک از جمله راهکار های مهم جهت حفظ نتایج مثبت این جراحی زیبایی است. با اینکه بعضی از بیماران معتقدند پس از لیپوماتیک نیازی به انجام تمرینات ورزشی ندارند اما جراحان طبق تحقیقاتی که انجام گرفته است دریافته اند با ورزش و رعایت رژیم غذایی مناسب می تواند میزان ماندگاری اثرات این عمل را به چندین برابر افزایش داد.

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک می تواند با انجام یکسری تمرینات و حرکات ابتدایی آغاز شود. بدون شک افرادی که به ورزش اهمیت میدهند از اندام و استایل جذاب تری برخوردار خواهند بود.  در حقیقت ورزش کلیدی ترین نقش را در حفظ و نگهداری نتایج این عمل بازی خواهد کرد.

بعد از جراحی لیپوماتیک بیماران با مشورت با پزشک خود می توانند ورزش را شروع کنند.

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

در حالت کلی پس از دو الی سه هفته از انجام عمل می توان تمرینات ورزشی را آغاز نمود اما باید در نظر داشت که بهبودی کامل بدن باید حاصل شود و بعد ورزش شروع شود. با گذشت حدود دو ماه بیماران توانایی تحمل و انجام تمرینات ورزشی سخت را بدست می آورند.

زمان شروع ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

زمان شروع ورزش بعد از عمل لیپوماتیک به اندامی که تحت جراحی قرار گرفته است، سبک زندگی بیمار و … بستگی دارد.

دکتر لیپوماتیک ” شما بهترین و مورد اعتمادترین فردی است که می تواند بهترین زمان را برای شروع ورزش بعد از عمل لیپوماتیک به شما پیشنهاد دهد چرا که او از تاریخچه پزشکی شما به صورت جزئی و دقیق باخبر است.

انجام حرکت های سبک و برخی از فعالیت ها مانند پیاده روی آرام از دو روز بعد از انجام جراحی برای بیماران ممنوعیتی ندارد. اجرای این فعالیت ها سبب جلوگیری از ایجاد لخته های خونی و زخم می شوند و سبب می شوند که فرد بتواند سایر فعالیت های روزانه خود را نیز بهتر و سریع تر انجام دهد.

مشاهده مطلب
بهترین دستگاه لیپوماتیک کدام است ؟

معمولا توصیه می شود که بیماران ابتدا بیست و پنج درصد از تمرینات مورد نظر را انجام داده و هر روز سعی کنند که  بر میزان آن بیفزایند. البته توجه به این نکته که تا یکی دو ماه اول نباید فشار زیادی را به اندام های بدن وارد کرد، بسیار ضروریست.

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک چیست؟

مسلما بعد از عمل لیپوماتیک نیاز است تا فرد استراحت کند و زمانی برای برگشت بدن به حالت نرمال را سر بگذراند. بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک انجام تمرینات ساده و سبکی است که بتواند کم کم شما را به سمت انجام حرکات پیشرفته تر هدایت کند.

ورزش های هوازی

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک می تواند پیاده روی باشد. با توجه به این موضوع که بدن بیماران به جراحی لیپوماتیک یکسان پاسخ نمی دهد لذا باید به شرایط بدنی خود کاملا آگاه باشید و محدودیت هایی را برای اجرای حرکات سنگین تر برای خود قرار دهید.

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک باید بسیار آرام و با شدتی ملایم از آنچه که فرد قبل از عمل انجام می داده است، اجرا شود. این امر سبب خواهد شد که به فرد آسیبی وارد نشود. نظر جراحان و متخصصان اینست که بیمار پس از گذشت سه هفته برخی از فعالیت های هوازی سنگین از جمله: ایروبیک و یا دویدن را تمرین کنند.

پیاده روی های کوتاه مدت حال چه در داخل منزل باشد و چه در محیط اطراف و خارج از منزل باشد، جهت اجتناب از لخته شدن خون در ناحیه پا و ریه بسیار مناسب است. با اینحال اگر فکر می کنید انجام ورزش بعد از عمل لیپوماتیک و یا حتی یک پیاده روی ساده موجب سرگیجه و حالت تهوع در شما می شود، بهتر است از انجام آن ها خودداری نمایید.

برخی از عارضه ها با انجام ورزش زودتر از موعد، در بدن به وجود می آیند که باید صبر کرد تا بهبودی کامل صورت گرفته تا به مناطق جراحی شده فشار وارد نشود.

تمرینات استقامتی

انجام تمرینات استقامتی در هفته دوم بعد از عمل لیپوماتیک قابل اجراست. تمرینات استقامتی هم مثل تمرینات هوازی باید بسیار آرام و بدون فشار آوردن به بدن انجام گیرند. سپس کم کم میزان آن ها را افزایش داد تا بدن توانایی کافی را بدست آورده باشد.

نحوه عکس العمل و رفتار بدن پس از انجام تمرینات بسیار مهم است.

اگر حس درد، سوزش و … در هر ناحیه از بدن داشته باشید باید به سرعت انجام تمرینات ورزشی را کنار بگذارید و انجام مراقبت های پزشکی برای اینکه سلامت بیمار به خطر نیفتد باید امری ضروریست.

مشاهده مطلب
مراجعه به بهترین متخصص لیپوماتیک

به ناحیه تحت درمان توجه زیادی داشته باشید. ورزش هایی که دقیقا بر روی نواحی تحت درمان اثر می گذارند باید کنار گذاشته شوند. باید صبور باشید تا تورم، کبودی و درد های احتمالی در چند روز اول کاملا از بین بروند، سپس با توجه به ظرفیت بدنتان تمرین کنید.

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک، تمرینات استقامتی می باشند چرا که به پوست بدن کمک می کنند تا سفت تر و محکم شده و زیبایی و جذابیت بیشتری بدست آورد. لذا می توان نتیجه گرفت که ورزش بعد از عمل لیپوماتیک به درمان شلی پوست نیز کمک می کند.

پلانک جلو

پلانک جلو مناسب ترین ورزش بعد از عمل لیپوماتیک است مناطق مختلف شکم را مورد هدف قرار خواهد داد. برای انجام این تمرین می بایست بازو هایتان را بر روی زمین گذاشته و سعی کنید بدن را به بالا بکشید.

بعد بدنتان را روی بازو ها انگشت های پا در حالت تعادل نگه دارید. معمولا این حالت را باید ده تا بیست ثانیه حفظ کنید تا به مرور قدرت بدنی تان افزایش یافته و بتوانید بیشتر انجامش دهید.

پیچش روسی

پیچش روسی نمونه ای دیگر از ورزش بعد از عمل لیپوماتیک است که در آن عضلات مورب و نواحی جلویی شکم تحت تاثیر قرار می گیرند. ابتدا پای خود را بر روی سطح زمین بگذارید و سعی کنید صاف بنشینید. از یک توپ ورزشی استفاده کنید.

بدن را کاملا بکشید و عضلات شکم را فشرده کرده و آهسته از سمت چپ به سمت راست بچرخید. بهتر است این حرکت در ده تکرار و برای هر طرف بدن به صورت جداگانه انجام شود.

حفظ اثرات مفید با ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

مسلما با مطالعه مقاله بالا دریافته اید که ورزش بعد از عمل لیپوماتیک چه اثرات مثبت و مفیدی را به همراه دارد. لیپوماتیک در ردیف جراحی های زیبایی قرار دارد که به بیمارانی که قصد افزایش کیفیت زندگی را دارند، توصیه خواهد شد.

در نتیجه باید تلاش زیادی برای حفظ اثرات مفید این جراحی کرد تا حضور چربی های هیچگاه در بدن مشاهده نشود. لیپوماتیک جایگزینی برای انجام ورزش یا داشتن یک رژیم غذایی مناسب نیست و افراد باید در هر حال به تغییر سبک و شیوه زندگی به نحو صحیح آن بیندیشند و آن را اجرایی نمایند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

مشاهده مطلب
لیپوماتیک زانو و ریکاوری بعد از آن

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیپوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع