لیپوماتیک

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

شروع ورزش بعد از عمل لیپوماتیک از جمله راهکار های مهم جهت حفظ نتایج مثبت این جراحی زیبایی است. با اینکه بعضی از بیماران معتقدند پس از لیپوماتیک نیازی به انجام تمرینات ورزشی ندارند اما جراحان طبق تحقیقاتی که انجام گرفته است دریافته اند با ورزش و رعایت رژیم غذایی مناسب می تواند میزان ماندگاری اثرات این عمل را به چندین برابر افزایش داد.

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

به طور کلی بیشتر افرادی که عمل لیپوماتیک انجام می‌دهند، افرادی هستند که یا به خاطر داشتن یک تقویم کاری شلوغ، زمان زیادی برای ورزش کردن در طول هفته و کاهش دادن چربی‌ها با این کار ندارند و یا اینکه چربی های بدن آن‌ ها در مقابل ورزش، مقاومت زیادی از خودشان نشان می‌دهد.

در نتیجه ورزش کردن، یک انتخاب متداول برای آن‌ ها به شمار نمی‌ رود اما پس از انجام لیپوماتیک، آن ها باید نوع دیگری از زندگی را برای خودشان انتخاب کنند.

البته که انجام تمرین سنگین در فاصله ای کوتاه بعد از عمل، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود اما همه آن‌ هایی که می خواهند پس از انجام لیپوماتیک از نتایج این عمل مراقبت کنند و بدن خود را در وضعیت مطلوبی قرار بدهند، باید ورزش را به عنوان یک گزینه حتمی برای خودشان در نظر بگیرند.

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک می تواند با انجام یکسری تمرینات و حرکات ابتدایی آغاز شود. بدون شک افرادی که به ورزش اهمیت میدهند از اندام و استایل جذاب تری برخوردار خواهند بود.  در حقیقت ورزش کلیدی ترین نقش را در حفظ و نگهداری نتایج این عمل بازی خواهد کرد.

بعد از جراحی لیپوماتیک بیماران با مشورت با پزشک خود می توانند ورزش را شروع کنند.

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

در حالت کلی پس از دو الی سه هفته از انجام عمل می توان تمرینات ورزشی را آغاز نمود اما باید در نظر داشت که بهبودی کامل بدن باید حاصل شود و بعد ورزش شروع شود. با گذشت حدود دو ماه بیماران توانایی تحمل و انجام تمرینات ورزشی سخت را بدست می آورند.

لیپوماتیک اساسا به وجود آمده تا بسیاری از مشکلات مربوط به روش های سنتی از بین بردن چربی ها در بدن را رفع کند. افرادی که عمل لیپوماتیک انجام می‌دهند نسبت به افرادی که به سراغ متد لیپوساکشن می‌روند، میزان کم‌ تری از تورم و عوارض ناخوشایند را تجربه می کنند و به همین خاطر، دوران بازگشت آن ها به شرایط عادی زندگی بسیار کوتاه تر است.

همین موضوع کمک می کند که فرد بتواند در زمان کوتاه تری پس از انجام عمل، فعالیت های ورزشی را آغاز کند. این یک امتیاز بزرگ در لیپوماتیک به شمار می رود و این موقعیت را برای فرد به وجود می آورد که با رفتن به سراغ ورزش، از نتایج عمل به خوبی محافظت کنند.

زمان شروع ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

زمان شروع ورزش بعد از عمل لیپوماتیک به اندامی که تحت جراحی قرار گرفته است، سبک زندگی بیمار و … بستگی دارد.

دکتر لیپوماتیک ” شما بهترین و مورد اعتمادترین فردی است که می تواند بهترین زمان را برای شروع ورزش بعد از عمل لیپوماتیک به شما پیشنهاد دهد چرا که او از تاریخچه پزشکی شما به صورت جزئی و دقیق باخبر است.

اگر پس از انجام عمل لیپوماتیک، بیش از حد برای انجام فعالیت های ورزشی عجله به خرج دهید، نتیجه عمل ممکن است از وضعیت دلخواه شما فاصله بگیرد. پس بسیار مهم است که با مشورت با پزشک و البته سنجش توانایی های بدن خود، زمان درستی را برای ورزش کردن انتخاب کنید.

انجام حرکت های سبک و برخی از فعالیت ها مانند پیاده روی آرام از دو روز بعد از انجام جراحی برای بیماران ممنوعیتی ندارد. اجرای این فعالیت ها سبب جلوگیری از ایجاد لخته های خونی و زخم می شوند و سبب می شوند که فرد بتواند سایر فعالیت های روزانه خود را نیز بهتر و سریع تر انجام دهد.

معمولا توصیه می شود که بیماران ابتدا بیست و پنج درصد از تمرینات مورد نظر را انجام داده و هر روز سعی کنند که  بر میزان آن بیفزایند. البته توجه به این نکته که تا یکی دو ماه اول نباید فشار زیادی را به اندام های بدن وارد کرد، بسیار ضروریست.

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک چیست؟

مسلما بعد از عمل لیپوماتیک نیاز است تا فرد استراحت کند و زمانی برای برگشت بدن به حالت نرمال را سر بگذراند. بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک انجام تمرینات ساده و سبکی است که بتواند کم کم شما را به سمت انجام حرکات پیشرفته تر هدایت کند.

ورزش های هوازی

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک می تواند پیاده روی باشد. با توجه به این موضوع که بدن بیماران به جراحی لیپوماتیک یکسان پاسخ نمی دهد لذا باید به شرایط بدنی خود کاملا آگاه باشید و محدودیت هایی را برای اجرای حرکات سنگین تر برای خود قرار دهید.

یکی از مزیت های مهم  ورزش های هوازی در این موضوع خلاصه می‌شود که برای انجام آن‌ها، حتما نباید به باشگاه های ورزشی مراجعه کرد. انجام این کار با امکانات کم نیز به خوبی امکان پذیر است و تقریبا هر فردی موقعیت انجام آن ها را دارد.

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک باید بسیار آرام و با شدتی ملایم از آنچه که فرد قبل از عمل انجام می داده است، اجرا شود. این امر سبب خواهد شد که به فرد آسیبی وارد نشود. نظر جراحان و متخصصان اینست که بیمار پس از گذشت سه هفته برخی از فعالیت های هوازی سنگین از جمله: ایروبیک و یا دویدن را تمرین کنند.

پیاده روی های کوتاه مدت حال چه در داخل منزل باشد و چه در محیط اطراف و خارج از منزل باشد، جهت اجتناب از لخته شدن خون در ناحیه پا و ریه بسیار مناسب است. با اینحال اگر فکر می کنید انجام ورزش بعد از عمل لیپوماتیک و یا حتی یک پیاده روی ساده موجب سرگیجه و حالت تهوع در شما می شود، بهتر است از انجام آن ها خودداری نمایید.

برخی از عارضه ها با انجام ورزش زودتر از موعد، در بدن به وجود می آیند که باید صبر کرد تا بهبودی کامل صورت گرفته تا به مناطق جراحی شده فشار وارد نشود.

تمرینات استقامتی

انجام تمرینات استقامتی در هفته دوم بعد از عمل لیپوماتیک قابل اجراست. تمرینات استقامتی هم مثل تمرینات هوازی باید بسیار آرام و بدون فشار آوردن به بدن انجام گیرند. سپس کم کم میزان آن ها را افزایش داد تا بدن توانایی کافی را بدست آورده باشد.

نحوه عکس العمل و رفتار بدن پس از انجام تمرینات بسیار مهم است. در واقع واکنشی که بدن به انجام هر تمرین نشان می‌دهد، پیامی از سوی بدن است که نشان می دهد این تمرین چه تاثیری بر روی بدن خواهد گذاشت و چه تغییراتی در فرد به وجود خواهد آورد.

اگر حس درد، سوزش و … در هر ناحیه از بدن داشته باشید باید به سرعت انجام تمرینات ورزشی را کنار بگذارید و انجام مراقبت های پزشکی برای اینکه سلامت بیمار به خطر نیفتد باید امری ضروریست.

به ناحیه تحت درمان توجه زیادی داشته باشید. ورزش هایی که دقیقا بر روی نواحی تحت درمان اثر می گذارند باید کنار گذاشته شوند. باید صبور باشید تا تورم، کبودی و درد های احتمالی در چند روز اول کاملا از بین بروند، سپس با توجه به ظرفیت بدنتان تمرین کنید.

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک، تمرینات استقامتی می باشند چرا که به پوست بدن کمک می کنند تا سفت تر و محکم شده و زیبایی و جذابیت بیشتری بدست آورد. لذا می توان نتیجه گرفت که ورزش بعد از عمل لیپوماتیک به درمان شلی پوست نیز کمک می کند.

فراموش نکنید لیپوماتیک بهترین گزینه برای افرادی است که آماده ایجاد یک تغییر مثبت در زندگی خودشان هستند. در حقیقت برای رسیدن به یک اندام بهتر، همه چیز تنها با انجام عمل به پایان نخواهد رسید. پایان عمل لیپوماتیک، می تواند شروع یک دوران تازه و متفاوت در زندگی فرد باشد.

دورانی که ظاهر مطلوب و ایده آل را برای او به وجود می آورد و اعتماد به نفس این افراد را نیز به شکل قابل توجهی افزایش می دهد.

در این مرحله، اهمیت زیادی دارد که فرد نتیجه کار را به خوبی حفظ کند و حتی آن را بهبود ببخشد. این کار با انجام ورزش به صورت منظم ممکن خواهد شد. نباید از یاد برد که لیپوماتیک یک روش برای «کاهش وزن» نیست بلکه برای از بین بردن چربی ها به کار برده می شود.

پلانک جلو

پلانک جلو مناسب ترین ورزش بعد از عمل لیپوماتیک است مناطق مختلف شکم را مورد هدف قرار خواهد داد. برای انجام این تمرین می بایست بازو هایتان را بر روی زمین گذاشته و سعی کنید بدن را به بالا بکشید.

بعد بدنتان را روی بازو ها انگشت های پا در حالت تعادل نگه دارید. معمولا این حالت را باید ده تا بیست ثانیه حفظ کنید تا به مرور قدرت بدنی تان افزایش یافته و بتوانید بیشتر انجامش دهید.

پلانک اگر به صورت منظم انجام شود، انعطاف پذیری بدن را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. این ورزش همچنین برای افرادی که ممکن است ساعت های زیادی را به صورت ایستاده و یا نشسته پشت سر بگذارند، مفید است و قدرت عضلات آن ها را افزایش خواهد داد.

اگر پلانک به عنوان بخشی از فعالیت های روزمره در برنامه ورزشی فرد گنجانده شود، خیلی زود تاثیرات خودش را نشان خواهد داد. سوزاندن چربی ها، تقویت هسته بدن، مقاوم شدن ستون فقرات در مقابل آسیب ها و بهبود تعادل بدن، از تاثیرات مهم پلانک به شمار می رود.

این ورزش همچنین می تواند سوخت و ساز بدن را نیز افزایش بدهد. در بسیاری از افراد پایین بودن سطح سوخت و ساز موجب انباشته شدن چربی ها می شود و پلانک می تواند این مشکل را کمرنگ کند.

پیچش روسی

پیچش روسی نمونه ای دیگر از ورزش بعد از عمل لیپوماتیک است که در آن عضلات مورب و نواحی جلویی شکم تحت تاثیر قرار می گیرند. ابتدا پای خود را بر روی سطح زمین بگذارید و سعی کنید صاف بنشینید. از یک توپ ورزشی استفاده کنید.

بدن را کاملا بکشید و عضلات شکم را فشرده کرده و آهسته از سمت چپ به سمت راست بچرخید. بهتر است این حرکت در ده تکرار و برای هر طرف بدن به صورت جداگانه انجام شود.

این حرکت تمرینی به خوبی همه ماهیچه های شکم را درگیر می کند. فردی که این حرکت را به صورت ثابت در برنامه ورزشی اش قرار می دهد، شرایط را برای تقویت ماهیچه های مرکزی فراهم خواهد کرد.

در ابتدا می توان این پیچش را بدون نیاز به ابزار خاصی انجام داد اما افرادی که دیگر در انجام پیچش روسی حرفه ای شده اند و دائما از این حرکت تمرینی مفید و موثر استفاده می کنند، می توانند برای انجام این حرکت از دمبل و وزنه های مختلف نیز استفاده کنند.

این کار شدت تمرین را افزایش می دهد و موجب می شود که تمرین، نتیجه ایده آل تری داشته باشد. البته افرادی که به تازگی عمل لیپوماتیک را انجام داده اند، بهتر است چند هفته صبر کنند و بعد به سراغ وزنه و دمبل در این حرکت خاص بروند.

حفظ اثرات مفید با ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

مسلما با مطالعه مقاله بالا دریافته اید که ورزش بعد از عمل لیپوماتیک چه اثرات مثبت و مفیدی را به همراه دارد. لیپوماتیک در ردیف جراحی های زیبایی قرار دارد که به بیمارانی که قصد افزایش کیفیت زندگی را دارند، توصیه خواهد شد.

در نتیجه باید تلاش زیادی برای حفظ اثرات مفید این جراحی کرد تا حضور چربی های هیچگاه در بدن مشاهده نشود. لیپوماتیک جایگزینی برای انجام ورزش یا داشتن یک رژیم غذایی مناسب نیست و افراد باید در هر حال به تغییر سبک و شیوه زندگی به نحو صحیح آن بیندیشند و آن را اجرایی نمایند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *