لیپوماتیک

آمادگی های لازم برای عمل لیپوماتیک چیست؟

آمادگی های لازم برای عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک

از جمله شایع ترین روش های لاغری مدرن در عصر حاضر، جراحی لیپوماتیک است که استقبال فراوانی از آن می شود.لیپوماتیک چربی های اضافی اندام های چاق بدن را خارج می کند و عارضه خاصی را به دنبال ندارد.

در این میان آمادگی لازم برای عمل لیپوماتیک از نکات حائز اهمیت است که ” بهترین دکتر لیپوماتیک ” معمولا قبل از انجام جراحی در مورد آن با بیمار صحبت می کند تا بتوان نتایج مطلوبی را بدست آورد.

آمادگی های لازم برای عمل لیپوماتیک

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

افرادی که دارای چربی های کم و یا زیاد در ناحیه شکم و پهلو می باشند می توانند با استفاده از روش فوق نسبت به از بین بردن مشکل خود اقدام کنند. از بین بردن چربی های شکم و پهلو برای افراد ممکن است تبدیل به یک چالش بسیار بزرگ گردد به گونه ای که سبب کاهش اعتماد به نفس و به وجود آوردن کلافگی برای آن ها شود. راه های گوناگونی برای از بین بردن این مشکل وجود دارد که از بهترین گزینه ها انجام لیپوماتیک است.

افرادی که در ناحیه شکم آن ها چربی های نسبتا زیادی وجود دارد به دلیل کمبود اعتماد به نفس ممکن است دچار انزوا شوند. همچنین علاوه بر مشکل فوق مشکلات دیگری از جمله تنبلی که در پی افزایش وزن نیز به وجود می آید می تواند برای افراد مشکل ساز گردد. در نتیجه بهتر است افراد هر چه سریع تر برای از بین بردن مشکل خود دست به کار گردند.

معمولا افراد راه های بسیار زیادی برای از بین بردن مشکل خود امتحان می کنند که هر کدام از آن ها سختی های مخصوص به خود را دارا می باشد. این روش ها می توان سنتی و یا قدیمی باشد که برای افراد عوارض و مزایایی را به دنبال دارد. علاوه بر آن بیش تر افراد با انجام ورزش های روزانه می خواهند برای از بین بردن مشکل خود اقدامی را انجام دهند که شاید بتوانند از آن نتیجه ای بگیرند.

همه ی این روش های می توانند برای افراد مزیت های بسیار خوبی را به وجود بیاورند اما در عین حال می تواند برای افراد دردسر ساز باشد. برای مثال از بین بردن مشکل مورد نظر با استفاده از ورزش کردن نیاز به وقت و انرژی بسیار زیادی دارد که ممکن است باعث شود که افراد تمرینات خود را در وسط راه رها کرده و از بین رفتن مشکلشان را غیر ممکن بدانند.

اما افراد در صورتی که از لیپوماتیک بهره ببرند می توانند در کم ترین زمان ممکن چربی های خود را از نواحی مختلف بدن خارج کنند. لیپوماتیک مزیت های بسیار خوبی را در قبال هزینه هایی که برای آن می شود برای افراد به وجود می آورد تا حدی که افراد به صورت کامل از انجام چنین عملی رضایت داشته باشند. لیپوماتیک می تواند رویای رسیدن به تناسب اندام را برای افراد تداعی سازد.

جلسه مشاوره آمادگی لازم برای عمل لیپوماتیک

قبل از انجام جراحی لیپوماتیک بیمار و پزشک متخصص طی یک جلسه مشاوره در مورد مسائل بااهمیت به بحث و گفتگو می پردازند.

یکی از موارد مهمی که در جلسه مشاوره آمادگی لازم برای عمل لیپوماتیک به آن پرداخته می شود، سوابق بیماری فرد است که می تواند در جراحی بسیار اثرگذار باشد.

آمادگی های لازم برای عمل لیپوماتیک

افرادی که مبتلا به دیابت هستند، فشار خون دارند، سابقه سکته قلبی یا مغزی داشته اند و یا به بیماری هایی مانند لوپوس مبتلا می باشند که در آن سیستم ایمنی فرد بسیار حساس و ضعیف است باید حتما جراح را در جریان بگذارند تا با مشکل مواجه نشوند.

افراد دیابتی و افرادی که دارای فشار خون بالا می باشند حتما باید بیماری خود را به حد کنترل شده و تقریبا نرمال نزدیک کنند در غیر اینصورت جراح نمی توانند ریسک خطرات احتمالی را بپذیرد و با جان بیماران بازی کند. بخصوص در مبتلایان به دیابت میزان قند خون باید کاملا کنترل شده باشد.

همچنین مصرف دارو های خاص مانند: آسپرین، وارفارین، اریترومایسین، مترونیدازول و حتی ویتامین ای و … که در ردیف دارو های ضدانعقاد کننده خون قرار می گیرند حتما باید به پزشک اطلاع داده شود.

پزشک در جلسه مشاوره آمادگی لازم برای عمل ” لیپوماتیک شکم ” و سایر نواحی بدن میزان توده چربی را در اندام مورد نظر به دقت مورد بررسی قرار می دهد، پس از این معاینه وی می تواند به راحتی نتایج مورد انتظار از لیپوماتیک را به بیمار اطلاع دهد.

زمانی که توده چربی در اندامی زیاد باشد جراحی لیپوماتیک کمک خواهد کرد تا این میزان به حد ایده آل برسد و شکل ظاهری اندام بسیار جذاب و زیباتر شود.

فراموش نکنید که اگر فردی با چاقی مفرط به پزشک مراجعه کند نباید خیلی به انجام لیپوماتیک خوش بین باشد. آمادگی لازم برای عمل لیپوماتیک بسیار مهم است تا فرد بتواند بهترین نتایج را در اختیار داشته باشد.

تنها افرادی که دارای اضافه وزن و نه چاقی مفرط می باشند و در برخی از اندام های خود با تجمع توده های چربی مواجه اند می تواند کاندید خوبی برای لیپوماتیک باشند.

چاقی های خطرناک باید با گذراندن مراحلی مانند انجام ورزش های مناسب و رعایت رژیم های غذایی سالم ابتدا از وضعیت چاقی خطرناک درآیند و وزن خود را تا جای ممکن کاهش دهند.

سپس در صورتی که در بعضی از اندام ها میزان چربی اضافی باقی بماند و با ورزش کردن از بین نرود، می توانند به لیپوماتیک روی آورند و داشتن اندامی زیبا را با اجرای این روش تجربه کنند.

در واقع تنها در این شرایط است که سلامتی بیمار به طور کامل تضمین می شود و آمادگی لازم برای عمل لیپوماتیک را دارا می باشد.

جالب است بدانید که جراحان زیبایی حتی پس از انجام عمل های زیبایی از جمله لیپوماتیک به بیماران خود گوشزد می کنند که از رژیم های غذایی مناسب استفاده کنند و اصول تغذیه صحیح را در کنار تحرک کافی در طول روز فراموش نکنند.

اهمیت جلسه مشاوره جهت کسب آمادگی لازم برای عمل لیپوماتیک

1- معاینه بیمار از لحاظ سلامت جسمی و روانی، افرادی که دچار مشکلات روحی هستند می توانند با بهبود یافتن و از بین بردن مشکل خود نسبت به انجام عمل خود اقدام کنند اما افرادی که از نظر جسمانی مشکل داشته باشند و نتوانند مشکل خود را از بین ببرند به احتمال بسیار بالا نمی توانند این عمل را انجام دهند و از مزایای آن بهره مند گردند زیرا داشتن سلامت جسمانی کامل از الزامات انجام عمل لیپوماتیک می باشد.

2- آگاهی از فعالیت های روزانه بیمار و میزان تغییر وزن هایی که داشته است. این مورد برای پزشک متخصص بسیار حائز اهمیت می باشد و در این جلسات این اطلاعات به صورت دقیق برای پزشک متخصص ارائه خواهد شد. میزان تغییر وزن های همه ی افراد منحصر به فرد می باشد و در صورتی که این تغییرات بیش از اندازه باشد باید پزشک متخصص را از این تغییرات مطلع کنیم.

3- سنجش میزان مقاومت بدن بیمار در برابر جراحی، زمانی که عمل در حال انجام است افراد درد خاصی را احساس نخواهند کرد در صورتی که دردی هم احساس شود میزان آن بسیار کم و خفیف خواهد بود. اما زمانی که احتمال داشت افراد درد داشته باشند پزشک متخصص میزان مقاومت بدن افراد را برای انجام عمل فوق می سنجد و در صورت داشتن صلاحیت فرد اقدام به انجام عمل خواهند کرد.

4- آموزش آمادگی لازم برای عمل لیپوماتیک، یکی از مهم ترین بخش های انجام عمل لیپوماتیک مراقبت های لازم برای آماده شدن جهت انجام عمل می باشد. این مراقبت ها قبل از انجام عمل توسط پزشک متخصص برای افراد ارائه خواهد شد و افراد نباید نگران این موارد باشند. با انجام دادن این مراقبت ها به صورت کامل و دقیق می توان برای انجام عمل با آمادگی کامل حاضر شویم.

5- سنجش میزان چربی موجود در زیر پوست در اندام مورد نظر توسط سونوگرافی. البته سونوگرافی تنها به این دلیل اجرا نمی شود و جهت چک کردن بارداری در بانوانی که سابقه یا احتمال بارداری در آن ها وجود دارد و چکاپ وجود فتق نافی نیز انجام خواهد شد.

6- انجام تست خون، آزمایش بارداری و برخی از آزمایشات خاص جهت آگاهی از سلامت بیمار و عدم وجود کم خونی

7- دریافت تاییدیه کتبی از بیمار جهت انجام لیپوماتیک

8- عکسبرداری قبل از عمل از اندام مورد نظر که هم در پرونده پزشکی بیمار قرار می گیرد و هم با عکسبرداری از اندام بعد از عمل مورد مقایسه قرار می گیرد تا میزان موفقیت جراحی و سطح رضایت بیمار از ظاهر اندام جدید سنجیده شود.

اقدامات لازم قبل از عمل لیپوماتیک چیست؟

جراحی لیپوماتیک نیز همانند بسیاری از جراحی های دیگر در سطح دنیا نیازمند اجرای اقدامات و مراقبت هایی قبل از انجام آن می باشد که به بیماران کمک شایانی می کند تا بتوانند نتایجی بهتر و ماندگارتر را در اختیار داشته باشند.

آمادگی لازم برای عمل لیپوماتیک شامل مواردی است که در ذیل بیان خواهد شد.

  1. یک شب قبل از انجام لیپوماتیک بهتر است که فرد ناشتا باشد و یا شام بسیار سبکی را در ابتدای شب میل نماید تا معده او تا جای ممکن خالی باشد. توجه کنید که ناشتا بودن بیمار یک امر ضروری نیست چرا که در جراحی لیپوماتیک از بیهوشی استفاده نمی شود و این یکی از بهترین مزایای این روش می باشد. بدین ترتیب به علت استفاده از بی حسی بیمار امکان مصرف یک شام سبک در شب قبل از عمل و یک صبحانه سبک در روز عمل را دارا می باشد.
  2. میل کردن آب فراوان را از شب قبل از عمل باید کنار گذاشت.
  3. افرادی که قرص آسپرین و دارو های ضدانعقاد کننده خون را مصرف می کنند باید دقت کنند که مصرف آن را دو هفته قبل از انجام این جراحی قطع کنند چرا که در روند اجرای جراحی اختلال ایجاد می کند و موجب افزایش میزان خونریزی و حتی عدم قطع شدن آن خواهد شد.
  4. از موارد بسیار مهم جهت کسب آمادگی لازم برای عمل لیپوماتیک، ترک کشیدن سیگار و قلیان است تا نتایج بهتری از لیپوماتیک بدست آید. افراد سیگاری بدون شک سطح رضایت کمتری از عمل خود خواهند داشت چرا که مضرات دود سیگار و قلیان سبب می شود فرآیند عمل و نتایج حاصل از آن مطابق میل جراح نباشد.
  5. قرص و روغن ویتامین ای را حداقل یک روز قبل از لیپوماتیک باید کنار گذاشت.

رعایت نمودن تمامی مراحل ذکر شده در بالا سبب می شود تا از بسیاری از مشکلات احتمالی جلوگیری به عمل آید. همچنین سهولت اجرای جراحی لیپوماتیک را بیشتر می کند. بدین ترتیب بیماران باید دقت کنند تا در جلسه مشاوره به طور کامل به توصیه های پزشک گوش فرا دهند و آن ها را به دقت اجرا کنند.

اقدامات مورد نیاز در صبح روز عمل کدامند؟

  1. بهتر است بیمار قبل از انجام جراحی دوش بگیرد. افراد زمانی که می خواهند در کلینیک برای انجام عمل حاضر شوند بهتر است قبل از آن دوش گرفته و بدن خود را به صورت کامل برای انجام عمل تمیز کنند. ممکن است انجام عمل کمی بیش از حد انتظار طول بکشد و در این مدت فرد ممکن است عرق کند در این زمان فرد به صورت کامل می تواند از بوی نامناسب عرق خود پیش گیری های لازم را به عمل بیاورد.
  2. صبحانه در روز عمل باید بسیار سبک باشد. افراد باید از خوردن صبحانه ی سنگین در روز عمل خودداری کنند زیرا ممکن است انجام این کار در روند انجام عمل مشکلاتی را به وجود بیاورد که سبب کند شدن روند انجام عمل و یا حتی کنسل شدن آن شود بنابراین افراد باید این موضوع را در نظر بگیرند.
  3. حضور بیمار در زمان مشخص شده جهت انجام عمل لیپوماتیک در کلینیک تخصص زیبایی.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *