تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس چانه جهت رفع خط

تزریق بوتاکس چانه جهت رفع خط

تزریق بوتاکس چانه

چانه یکی از نقاطی می باشد که بسیاری از مراجعه کنندگان به پزشک برای این ناحیه درخواست بوتاکس دارند. تزریق بوتاکس چانه برای موارد مختلفی صورت می گیرد، که از این موارد می توان به رفع چین و چروک های چانه، رفع افتادگی چانه، رفع خط چانه، و کوچک تر کردن فک اشاره کرد.

تمامی این اهداف برای زیبایی صورت مورد استفاده قرار می گیرد و در بعضی از موارد تزریق بوتاکس چانه جنبه ی درمانی دارد.

تزریق بوتاکس چانه

در اطراف دهان، 40 ماهیچه مختلف وجود دارند که دائما در حال حرکت هستند تا احساسات ما را به نمایش بگذارند. بوتاکس فعالیت بعضی از این ماهیچه ها را موقتا متوقف می کند تا ظاهری بهتر برای چهره ما به وجود بیاید.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

بسیاری از افراد به دنبال راه هایی هستند که با عوارض کم تر و فرآیند ساده تر، به چانه ها حالتی جذاب تر ببخشند و جوانی را در چهره آن ها احیا کنند. بوتاکس بدون تردید یکی از همین روش ها به شمار می رود.

روشی که بدون پیچیدگی های خاص و بدون تحمیل درد و عوارض شدید به افراد، نتایج مطلوبی را برای آن ها به ارمغان می آورد. روشی که امروزه محبوبیت زیادی در اصلاح نقص های چانه مورد استفاده افراد زیادی قرار گرفته است.

تزریق بوتاکس برای رفع خط چانه

خط خنده و خط چانه از خطوطی هستند که در صورت بسیار تاثیر گذار بوده و این خطوط صورت افراد را بالاتر از سن واقعیشان نشان می دهد.

عواملی که سبب می شود تا در این نقاط چین و چروک های زیادی ایجاد شود متفاوت بوده و در این بین می توان به افزایش سن، عدم ساخت کلاژن و الاستین در اثر پیری پوست، تاثیر جاذبه ی زمین که در این نقطه بیش تر از سایر نقاط می باشد، شلی و افتادگی پوست، خشکی پوست، افتادگی عضلات این ناحیه اشاره کرد.

تزریق بوتاکس چانه

باید بدانید که عضلاتی که در ناحیه ی فک وجود دارند، عضلاتی قوی بوده و بیش تر از سایر عضله های صورت منقبض می شوند. به همین سبب ظهور چین و چروک ها در این ناحیه از بدن بیشتر از سایر نقاط می باشد.

برای از بین بردن خطوط چانه و رفع شلی و افتادگی عضلات فک در این ناحیه راهکارهای درمانی زیادی چون عمل های جراحی وجود دارد.

اما بسیاری از افراد زیر بار عمل های جراحی نرفته و دوست دارند، راهکارهای سریع تر و راحت تری را تجربه نمایند. تزریق بوتاکس یکی از راهکارهای درمانی نوین برای اینگونه افراد می باشد.

تزریق بوتاکس اطراف لب، و در قسمت چانه باعث فلج موقت و قابل بازگشت عضلات این ناحیه می شود و در نتیجه باعث رفع چین و چروک های ناحیه ی فک می گردد.

خیلی از افراد در خصوص افتادگی بیش از حد چانه سوال می کنند و می پرسند که آیا عمل بوتاکس می تواند افتادگی شدید فک را در افرادی که حالت غبغب پیدا کرده است درمان نماید؟

جوابی که از سوی متخصصان زیبایی به این افراد داده می شود این است که تزریق بوتاکس یک راهکار درمانی موقت می باشد و در فواصل مختلف باید تزریق بوتاکس صورت بگیرد.

بوتاکس اساسا یک فرآیند بسیار سریع به شمار می رود و می تواند در زمانی بسیار کوتاه به پایان برسد. با این وجود اهمیت زیادی دارد که قبل از انتخاب این فرآیند برای خودتان، جلسه مشاوره را پشت سر بگذارید تا با گرفتن چند عکس، وضعیت اولیه چانه شما کاملا مشخص شود.

در بعضی از موارد افراد برای بوتاکس مراجعه می کنند اما در بررسی و آزمایش های اولیه، مشخص می شود که تزریق ژل برای آن ها مناسب تر است. این موضوع دیگر بستگی به نظر نهایی پزشک متخصص دارد و این توصیه باید از طرف او به فرد ارائه شود.

رسیدن به یک نتیجه «طبیعی» در تزریق بوتاکس اهمیتی انکار نشدنی دارد. چرا که این نتایج عملا فلسفه تزریق بوتاکس و سطح انجام کار را به نمایش می گذارد. هر چقدر که میزان کم تری از بوتاکس در جریان تزریق مورد استفاده قرار بگیرد، این فرآیند نتیجه طبیعی تری به دنبال خواهد داشت.

البته میزان بوتاکس نباید به آن اندازه کم و ناچیز باشد که هیچ تاثیری روی چانه ها نداشته باشد. انتخاب میزان دقیق بوتاکس برای تزریق به چانه، نقشی کلیدی در موفقیت این عمل دارد. چرا که بر هم خوردن تعادل چانه، تعادل و تقارن چهره را نیز به هم خواهد زد.

بهبود اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی بدن با تزریق بوتاکس

افرادی که دچار افتادگی شدید فک می باشند، تزریق بوتاکس می تواند به طور موقت این حالت را در چهره ی افراد بهبود ببخشد. برای تاثیر بهتر و بیشتر در کنار تزریق توصیه می شود که از راهکارهای درمانی دیگر چون لیفت با نخ، تزریق فیلر یا ژل و جوانسازی پوست بهره بگیرند.

تزریق بوتاکس یک روش موثر برای از بین بردن بسیاری از مشکلات فک به شمار می رود. افرادی که از روش های دیگر برای این کار نتیجه نمی گیرند، می توانند به خوبی از بوتاکس برای پایان دادن به مشکلات، در ناحیه فک استفاده کنند.

حتی سردردهای ناشی از مشکلات دندان ها نیز می تواند با بوتاکس برطرف شود. حتی افرادی که به دلیل استرس بیش از حد دچار قفل شدگی فک می شوند، این شانس را دارند که با تزریق بوتاکس این دغدغه را نیز برطرف کنند.

کوچک کردن فک با تزریق بوتاکس

داوطلبینی که هدف از تزریق بوتاکس چانه برای آن ها زاویه دار کردن صورت و یا کوچک تر کردن فک می باشد، اغلب خانم ها می باشند.

بالای 90 درصد از مراجعین این امر خانم ها بوده زیرا اعتقاد دارند هر چقدر فک صورت کوچکتر باشد و صورت حالت زاویه دار داشته باشد، ظرافت زنانه صورت آن ها بیشتر می باشد.

عمل های جراحی یکی از راه های کوچک تر کردن فک و زاویه دار کردن صورت می باشد. اما از راه ها کم دردسر تر و سریع تر و کم عارضه تر می توان به تزریق بوتاکس اشاره کرد.

خیلی از افراد با شنیدن اینکه تزریق بوتاکس می تواند فک آن ها را کوچکتر نشان دهد، تعجب می کنند و سوالات زیادی در ذهن آن ها در این خصوص شکل می گیرد.

یکی از سوالات این است که تزریق بوتاکس به چه شکل باعث کوچک تر شدن فک صورت می شود و صورت را زاویه دار نشان می دهد؟

یکی از دلایلی که سبب می شود فرد صورتی مربعی شکل و فکی بزرگ داشته باشد، بزرگ بودن عضلات جویدنی می باشد.

تزریق بوتاکس عضلات جویدنی فک را شل کرده و در اثر کاهش انقباض این عضلات، و کاهش اندازه و قدرت ماهیچه ها، فک حالت مربعی خود را از دست داده و به شکل زاویه دار و بیضی، در می آید. در واقع خط فک فرد در روش تزریق بوتاکس حالت مربعی خود را کاملا از دست می دهد.

یکی از سوالات رایج در خصوص تزریق بوتاکس برای کوچک تر کردن فک این است که آیا عضلات فک فرد پس از تزریق بوتاکس آسیب دیده شده و عمل جویدن با مشکل مواجه می شود یا نه؟

این نکته را باید به داوطلبین عرض کرد که تزریق بوتاکس چانه هیچ آسیبی به عمل جویدن وارد نمی کند، و عمل بلع و جویدن مانند قبل از تزریق خواهد بود.

استفاده از بوتاکس برای کاهش سایز ماهیچه ها، امروزه به یک روند مرسوم تبدیل شده است و به ویژه برای مقابله با ماهیچه های بزرگ شده، مفید به نظر می رسد. بوتاکس با متوقف کردن مسیر ارسال از عصب به ماهیچه ها، مانع تحرک آن ها می شود.

وقتی حرکت ماهیچه ها متوقف شد، رشد آن ها نیز متوقف می شود و رفته رفته پروسه کوچک تر شدن آن ها آغاز خواهد شد.

قبل از انجام تزریق، منطقه تزریق بوتاکس پاک سازی می شود و سپس خطوط دقیق تزریق علامت گذاری خواهد شد. برای کوچک کردن فک به طور معمول، بین 15 تا 50 واحد بوتاکس به هر کدام از طرفین صورت تزریق می شود.

افرادی که این تزریق را انجام می دهند باید به یک نکته بسیار مهم توجه کنند. اگر بزرگی بیش از حد فک به دلیل ساختار استخوانی صورت باشد، بوتاکس نمی تواند تغییری در آن به وجود بیاورد. اساسا تزریق بوتاکس نمی تواند تاثیری روی استخوان ها داشته باشد و راهکاری برای ایجاد در ماهیچه ها به شمار می رود.

تزریق بوتاکس چانه و متعادل ساختن صورت

یکی دیگر از مزیت های تزریق بوتاکس چانه متعادل سازی چهره می باشد. شاید دقت کرده باشید که برخی از افراد در چانه ی خود خط و برجستگی دارند که به آن ها چانه ی قلوه سنگی می گویند.

تزریق بوتاکس، حالت قلوه سنگی چانه را از بین می برد و به متعادل ساختن صورت کمک می کند. این اتفاق در واقع از یک طرف تاثیر فرآیند پیری در چهره را کاهش می دهد و از طرف دیگر، ظاهری جذاب و متعادل برای شما به وجود می آورد.

در این دوره با عمل های زیبایی، به راحتی می تواند نقص های چانه را برطرف کرد وصاحب چهره متعادل شد که همه اجزای آن، ارتباطی موزون و منظم با هم دارند.

موارد جایگزین تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک

برخی از مراجعه کنندگان از این وضعیت خود شاکی بوده و نیمرخ چهره ی خود را به خاطر این برجستگی و خط زیر لب پایین دوست ندارند، ” تزریق بوتاکس به لب ” از راه حل های موثری می باشد، که می تواند این برجستگی و خط را از بین برده و به چانه حالت زیبایی بدهد.

تزریق بوتاکس چانه در کدام عضله صورت می گیرد؟

عضله ای به نام عضله ی منتالیس در چانه وجود دارد که تزریق بوتاکس در 4 نقطه ی مهم در این عضله صورت می گیرد.

عضله ی منتالیس در چانه سبب به وجود آمدن ناهمواری هایی می شود که این ناهمواری ها به پوست حالتی ناصاف می دهند. تزریق بوتاکس سبب شل شدن این عضله شده و سبب صاف و هموار شدن چانه می شود.

لازم به ذکر است که در بعضی از مواقع برای از بین رفتن خطوط لب از تزریق بوتاکس بر چانه استفاده می کنند.

زیرا در بعضی مواقع عضلات چانه باعث پایین آوردن لب شده و این چروک ها را ایجاد می کنند، تزریق بوتاکس برروی این قسمت ها سبب فلج موقت عضله ی پایین آورنده ی لب شده و این خطوط را از بین می برند.

در هنگام تزریق بوتاکس دقت نمایید که در بعضی مواقع که چین و چروک ها و خطوط خیلی عمیق می باشند، برای گرفتن نتیجه ی بهتر از روش های جوانسازی، تزریق فیلر و چربی نیز استفاده نمایید.

استفاده از لیزر هم می تواند بسیار کمک کننده باشد. یکی از اشتباهات رایج افراد در تزریق بوتاکس این است که به آرایشگاه ها و افراد غیر متخصص مراجعه می نمایند، دقت کنید که بوتاکس حتما باید نزد پزشک متخصص و متعهد و در ” بهترین کلینیک تزریق بوتاکس ” انجام گیرد.

مراجعه به پزشک متخصص و مجرب برای بوتاکس، بسیار حیاتی به نظر می رسد. چرا که هر کسی نمی تواند این کار را با در نظر گرفتن همه جوانب انجام بدهد.

اگر نقطه اشتباهی برای تزریق در نظر گرفته شود، اگر میزان بوتاکس به درستی انتخاب نشود و اگر تزریق، دقیقا روی نقطه های تعیین شده صورت نگیرد، چانه شما نه تنها وضعیت بهتر و ایده آل تری پیدا نمی کند، بلکه حتی نسبت به حالت اولیه نیز دچار پسرفت می شود.

پس اگر قصد دارید برای چند ماه آثار بوتاکس را روی چانه ببینید، حتما این کار را در شرایطی استاندارد انجام بدهید. بوتاکس معمولا تا 6 ماه ماندگار است اما به طور کلی این ماندگاری، به سوخت و ساز و شرایط بدن نیز بستگی خواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *