لیپوماتیک

آیا روش لیپولیز برای لاغری موثر است؟

آیا روش لیپولیز برای لاغری موثر است؟

آیا روش لیپولیز برای لاغری موثر است؟

روش لیپولیز مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. کاهش وزن می تواند به یکی از چالش های زندگی افراد تبدیل شود. بسیاری از افراد که سال ها روش های متفاوت را برای کاهش وزن دنبال کرده و همواره با ناامیدی بیشتر مواجه شده اند از این روش درمانی به شدت استقبال کرده اند.

آیا روش لیپولیز برای لاغری موثر است؟ این روش درمانی از سوی کسانی که علاقه ای به تغییر شیوه زندگی خود داشته یا از انجام فعالیت های ورزش لذت نمی برند مورد توجه قرار گرفته است. برخی از افراد حتی با وجود سال ها ورزش و انجام فعالیت های متفاوت نیز قادر به کاهش وزن نبوده اند و حتما این سخن را شنید اید که برخی از افراد حتی با آب خوردن نیز چاق می شوند.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

درنتیجه می توان تصور کرد که چنین افرادی تا چه اندازه از انجام فعالیت های ورزشی ناامید شده اند و روش لیپولیز به عنوان معجزه ای برای کاهش وزن به شمار رفته و آثار بی نظیری را بر جای می گذارد. در طی سال های اخیر روش لیپوساکشن برای پیکر تراشی مورد توجه قرار گرفت.

آیا روش لیپولیز برای لاغری موثر است؟با وجود تمام تبلیغاتی که برای روش لیپوساکشن انجام شده بود اما افراد زیادی به تجربه متوجه شده بودن که هیچ روشی نمی تواند آنقدر ها هم موثر باشد. لیپوساکشن چربی اضافه بدن فرد را خارج کرده اما چاره ای برای پوست شل و افتاده پس از لیپوساکشن کرده بود.

ازاین رو روش لیپولیز به عنوان روشی که نقایص لیپوساکشن را به کلی برطرف کرده است پا به عرصه روش های لاغری نوین گذاشته خود را به اثبات رسانده است. به گفته پزشکان این روش درمانی تحولی در پیکرتراشی و لاغری افراد به وجود آورده و نتایج بسیار خیره کننده و رضایت بخش بوده اند.

لیپولیز در دسته ی عمل های زیبایی لیزری قرار می گیرد و در آن از انرژی لیزری برای تغییر شکل و فرم بدن استفاده می شود. انواع دیگری از لیپولیز هم وجود دارند که در آن ها از تزریق و یا امواج رادیویی استفاده می شود.

اما لیپولیز لیزری رایج ترین و محبوب ترین تکنیک برای رسیدن به تناسب اندام است. لیپولیز به طور مشخص برای افرادی مناسب است که در ناحیه ی ران ها، شکم و باسن بافت های چربی دارند و می خواند آن ها را از بین ببرند. لیزر دقیقا این بافت ها را هدف قرار می دهد. لازم به ذکر است برای افرادی که اضافه وزن بالا دارند این تکنیک توصیه نمی شود.

روش لیزر لیپولیز چیست؟

لیزر لیپولیز نوعی جراحی زیبایی به شمار آمده که با هدف بوجود آوردن اندامی متناسب برای فرد مورد استفاده قرار می گیرد. پزشک در این روش با استفاده از انرژِی لیزر ظاهر بدن را متحول ساخته و اندامی متناسبی را برای فرد به ارمغان می آورد.

لیپولیز روش های متفاوتی را در بر می گیرد، از این میان می توان به تزریق و امواج رادیویی اشاره کرد؛ اما از این میان این روش ها روش لیزر لیپولیز از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

عمل جراحی لیپولیز در دنیای پزشکی در دسته ی عمل های تهاجمی قرار می گیرد. فرایند عمل بسیار مختصر و مفید است. انرژی حاصل از لیزرهای فایبر اپتیک در طول موج های متنوع ساطع می شوند و سپس به حرارت تبدیل می شوند و بافت های چربی را با دقت ذوب می کنند.

می بینید که این تکنیک چقدر با تکنیک قدیمی لیپوساکشن که در آن با استفاده از وکیوم ساکشن، چربی ها را از بدن بیرون می کشند تفاوت دارد. یک مزیت بسیار مهم و ویژه ی لیپولیز این است که باعث می شود تا تولید پروتئین کلاژن در سطح پوست پخش شود. این امر سبب می شود تا پوست کاملا سفت و محکم بماند و خبری از شل شدن و افتادگی پوست بعد از عمل نخواهد بود. اتفاقی که در لیپو ساکشن می افتد.

لیپولیز محدوده کوچکی از بدن را هدف قرار داده و روی قسمت های به خصوصی از بدن متمرکز می شود. در صورتی که شکم، پهلو، ران و باسن شما چربی زیادی را در خود نهفته است که موجب آزار شما می شود، شما مورد مناسبی برای این لیزر خواهید بود. در واقع این روش برای افرادی که اضافه وزن دارند پیشنهاد نمی شود.

اما افرادی که از چاقی های موضعی رنج می برند می تواند از مزایای این روش درمانی بهره مند شوند. در صورتی که علاقمند به استفاده از این روش درمانی هستید، بهتر است با پزشک خود مشورت کرده و نظر او را جویا شوید.

بدن هر فرد متفاوت می باشد. از این رو بهتر است تا ویژگی های منحصر به فرد  خود را با پزشک خود در میان گذاشته و راهنمایی ها او را در نظر بگیرید…

مقایسه روش لیزر لیپولیز با دیگر روش های استخراج چربی

لیپولیز با استفاده از لیزر شکست هایی در سلول های چربی به وجود آورده و به این ترتیب از حجم توده چربی می کاهد. به گفته پزشکان این روش درمانی موجب سفت شدن پوست فرد در محل هایی که تحت درمان قرار گرفته است نیز می شود.

شما پس از انجام این لیزر متوجه لطافت و سفتی پوست خود در محل درمان خواهید شد. از این گذشته لیپولیز مزایایی روش های دیگر را نیز برای فرد به ارمغان خواهد آورد.

میتوان گفت لیپولیز نسل جدید پیکرتراشی است که با رفع تمام نقایص درمان های دیگر مزایای بیشمار را برای فرد به همراه خواهد داشت. لیزر مورد استفاده در لیپولیز موجب سوختگی پوست فرد نمی شود و ایمنی بسیار بالایی دارد.

به طور کلی عمل لیپولیز به خودی خود بسیار کارآمد و مفید است. اما همان طور که گفته شد برای افرادی که اضافه وزن نسبتا شدید دارند این عمل به تنهای چندان مناسب نیست؛ بلکه توصیه می شود برای این افراد لیپولیز در کنار لیپوساکشن استفاده شود و این دو تکنیک با هم ادغام شوند.

در این صورت هم حجم زیادی از چربی از بین می رود و هم خبری از عوارض نامطلوب لیپوساکشن مانند افتادگی پوست نخواهد بود و پوست به سفتی ایده آل خود می رسد. این روش به خصوص برای افرادی که می خواند چربی های ناحیه ی شکم خود را از بین ببرند بسیار کارآمد و ثابت شده است.

مزیت روش لیزر لیپولیز نسبت به سایر روش ها چیست؟

این روش درمانی برخلاف دیگر روش های استخراج چربی، خطر عفونت در محل تزریق را به شدت پایین آورده و از این از ایمنی بسیار بالاتری برخوردار است. عفونت در محل تزریق می تواند لذت پیکر تراشی را برای فرد به کلی تباه کند.

از این گذشته در روش لیپولیز، آثار زخم بسیار ناچیزی روی بدن فرد بر جای خواهد ماند. این مسئله برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است. خوشبختانه لیپولیز نگرانی این افراد را به کلی برطرف کرده است.

دوره بهبودی پس از انجام این روش در مقایسه با دیگر روش های پیکر تراشی بسیار کوتاه تر است. فرد می تواند پس از گذشت یک هفته از لیپولیز(lipolysis) به روند زندگی عادی خود بازگردد.

در این روش برخلاف روش لیپوساکشن نیازی به بستری بیمار نیست. فرد می تواند با مراجعه به مطب پزشک درمان خود را دریافت کرده و در کمتر از یک هفته بهبودی خود را بازیابد. در حالی که در روش لیپوساکشن فرد هفته ها به استراحت نیاز داشته و قادر به انجام فعالیت ها روزمره خود نخواهد بود.

در یک تحقیق بالینی سه ساله که برای بررسی نتایج عمل لیپولیز صورت گرفت، دو هزار نفر از افرادی را که عمل لیپولیز را انجام داده بودند تحت نظر قرار دادند.

بعد از گذشت سه سال محققین متوجه شدند که این افراد به طور واضح حجم زیادی از چربی های اضافه ی نواحی مختلف بدن خود را از دست داده اند و همچنین سفتی پوست آن ها به طور بسیار مطلوبی بهتر از قبل شده است.

در این افراد به جز چند مورد کبودی و درد جزئی در روزهای اولیه ی پس از عمل جراحی لیپولیز، هیچ گونه عوارض و مشکل بزرگی گزارش نشد و همه ی آن ها از نتیجه ی عمل خود راضی بودند.

نحوه آمادگی برای انجام لیپولیز

پزشک شما تمام اقدامات لازم را پیش از انجام پیکر تراشی با شما در میان خواهد گذاشت. پزشک ممکن است از شما بخواهد:

  1. مصرف دارو های رقیق کننده خون و همینطور داروهای ضد التهاب را  از یک یا دو هفته قبل از انجام لیزر متوقف کنید. این دارو های روند بهبودی بدن را مختل می کنند.
  2. از انجام فعالیت هایی که محل درمان را تحریک خواهد کرد اجتناب کنید. در مدت یک هفته قبل از انجام لیزر به خوبی استراحت کرده و از انجام فعالیت های سنگین اجتناب کنید.

از این گذشته شما باید پزشک خود را از سوابق پزشکی خود آگاه کنید. فهرستی از داروهایی که مصرف می کنید را در اختیار پزشک خود قرار دهید.

پس از انجام لیزر نیاز پزشک برگه ای را در اختیار شما خواهد گذاشت که اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما خواهد گذاشت. با رعایت نکات مندرج در این برگه می توانید دوره بهبودی را هرچه بهتر سپری کرده و به سرعت به روند زندگی عادی خود بازگردید.

هرچند عمل لیپولیز یک عمل نسبتا ساده و سبک است اما بهتر است که برای روز عمل یک همراه با خود داشته باشید تا شما را به خانه برساند. رانندگی آن هم ساعاتی پس از عمل می تواند خطر ساز باشد.

نحوه انجام لیزر لیپولیز

لیپولیز به طور معمول کمتر از یک ساعت به طول می انجامد. شما در تمام مدت لیپولیز هوشیار هستید. برای بسیاری از افراد تنها یک جلسه لیزر بسنده خواهد کرد. حتی در صورتی که فرد نیاز به انجام لیزر در بخش های مختلفی از بدنش را نیز داشته باشد، تمام بخش های مورد نظر در یک جلسه تحت درمان لیزر لیپولیز قرار خواهد گرفت.

در مواردی ممکن است برای پیکر تراشی، لیپولیز در کنار روش ها ی قدیم مانند لیپوساکشن مورد استفاده قرار گرفته تا نتایج بهتری را برای فرد به ارمغان بیاورد؛ اما روی هم رفته انجام لیپولیز به این صورت خواهد بود.

  1. شما در محلی استریلیزه ای لباس استریلیزه خود را پوشیده و پرستار موضوع مورد نظر را ژل استریلیزه تمیز خواهد کرد.
  2. سپس موضع مورد نظر با تزریق ماده بی حس کننده آماده می شود.
  3. سپس پزشک برشی در حدود یک میلیمتر را روی پوست شما ایجاد خواهد کرد.
  4.   وی سپس لیزر را وارد بافت زیر پوست کرده آن را عقب و جلو می برد. وی این کار را در زاویه های مختلف انجام می دهد. شما در این زمان کمی حرارت یا حتی سرما را احساس خواهدی کرد. شما به دلیل استفاده از داروی بی حسی موضعی هیچ دردی را احساس نخواهد کرد.
  5. بافت چربی شکسته شده و با استفاده از ماساژ با دستگاه مکنده از زیر پوست بیمار خارج می شود.

پس از خروج چربی شما می توانید بایستید، قدم بزنید و بسیاری از فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید.

بعد از انجام لیپولیز باید انتظار چه چیزی را داشته باشید؟

در فاصله ی سه تا پنج روز بعد از این که لیپولیز را انجام دادید، بهتر است از داروهای آنتی بیوتیک برای پیشگیری از بروز عفونت استفاده کنید. همچنین برای رسیدن به بهترین نتیجه ی ممکن، دکتر شما به شما توصیه خواهد کرد که به ورزش مرتب توجه ویژه ای داشته باشید و همچنین رژیم غذای مناسبی را اتخاذ کنید.

دوران نقاهت برای افراد مختلف متفاوت است. ولی به طور کلی در نظر داشته باشید تا هشت روز را از کار خود مرخصی بگیرید و از فعالیت های پرفشار پرهیز کنید. بسیاری از تاثیرات لیپولیز بلافاصله بعد از انجام آن قابل مشاهده خواهند بود.

شما می توانید ببینید و حس کنید که پوستتان در آن ناحیه سفت تر و محکم تر شده. در روزهای اولیه بعد از لیپولیز، احتمال دارد کمی قرمزی، کبودی، تورم و یا خارش در ناحیه ای که لیپولیز انجام شده داشته باشید.

این علائم خفیف و گذرا هستند و جای نگرانی ندارد. اگر درد شدید و غیر طبیعی احساس کردید حتما با دکتر خود در میان بگذارید و به او اطلاع دهید. ضمنا بعد از گذشت یک هفته دکتر برای شما یک جلسه ی معاینه تدارک خواهد دید تا روند بهبودی شما را تحت نظر بگیرد و به سوالات شما پاسخ دهد.

مدت زمانی که اثر لیپولیز ماندگار خواهد ماند کاملا بستگی به خودتان و سبک زندگی که انتخاب کرده اید دارد. اگر به ورزش و تغذیه ی مناسب پایبند باشید و دچار اضافه وزن نشوید، می توانید برای همیشه از شر چربی های مزاحم در نواحی که لیپولیز انجام شده در امان باشید و از بدن زیبا و طبیعی خود لذت ببرید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک لاغری مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *