لیپوماتیک

لیپوماتیک سینه و مزیت های آن

لیپوماتیک سینه و مزیت های آن

لیپوماتیک سینه

همانطور که سینه های کوچک باعث می شود تا خانم ها از نظر روحی و روانی ناراحت به نظر برسند، سینه های بزرگ هم نه تنها تاثیرات منفی بر روی روحیه فرد می گذارند بلکه از نظر فیزیکی هم سینه های بزرگ چندان راحت به نظر نمی رسند.

بزرگ بودن بیش ار حد سینه ها در اصطلاح “هیپرتروفی پستان” یا “مکرومستیا” نامیده می شود.

لیپوماتیک سینه

وزن سینه های بزرگ میتواند باعث درد هم بشود حتی باعث خجالت فرد از وضعیت بدن خودش هم می شود. برای کاهش سایز سینه دو راه وجود دارد؛ یکی روش جراحی باز است و دیگری هم لیپوماتیک سینه. لیپوماتیک سینه برای اولین بار در 2 سال پیش انجام شد.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

البته هنوز هم بعضی از افراد نسبت به نتایج لیپوماتیک مردد هستند. تکنیک های متفاوتی برای انجام لیپوماتیک در سینه ها وجود دارد که انتخاب هر یک از این روش ها بستگی به وضعیت بیمار هم دارد.

لیپوماتیک سینه

مزیت های لیپوماتیک سینه

 1. وضعیت افتادگی سینه ها بهبود می یابد و سایز و حجم سینه ها هم کاهش می یابد
 2. لیپوماتیک باعث جوانسازی سینه ها می شود
 3. نیم رخ سینه ها و حتی نمای کلی سینه ها جذاب تر می شود و با سایر اعضای بدن هماهنگی بیشتری دارد
 4. نوک سینه های بزرگ هم با لیپوماتیک سینه کاهش می یابد
 5. میتوانید به راحتی از لباس شنا و هر لباسی که دوست دارید استفاده کنید
 6. لیپوماتیک سینه مشکلات کمتری را برای بیمار به دنبال دارد. احتمال عفونت و بافت مردگی سینه بعد از لیپوماتیک هم بسیار کم است
 7. اسکار کمتری روی سینه ها ایجاد می شود. اسکارهایی که بوجود می آیند، خیلی کوچک هستند و قابل مشاهده هم نیستند.
 8. ریکاوری بیمار سریع تر انجام می شود. بعد از لیپوماتیک سینه، بیماران می توانند بعد از چند روز به سرکار خود برگردند
 9. بیمار احساس درد کمتری می کند. بعد از لیپوماتیک، قرص های ضد درد و آرام بخش برای بیمار تجویز می شود و درد بیمار هم زیاد احساس نمی شود.
 10. لیپوماتیک آسیبی به اعصاب و رشته های عصبی وارد نمی کند و در بیشتر بیماران حس کرختی و بی حسی در نوک سینه ها از بین می رود
 11. بعد از لیپوماتیک، زنان میتوانند به نوزاد خود شیر بدهند. لیپوماتیک تنها میتواند بافت های چربی را خارج کند و با غده های سینه کاری ندارد و بنابراین زنها بعد از لیپوماتیک هم همچنان توانایی شیر دادن به نوزاد خود را دارند
 12.  لیپوماتیک هزینه های کمتری را به دنبال دارد. لیپوماتیک نیازی به بستری ندارد و بنابراین هزینه آن از روش های دیگر کمتر است.

فرآیند لیپوماتیک سینه ها

فرآیند لیپوماتیک سینه ها شبیه به لیپوماتیک سایز بخش های بدن است. بیماران باید از قبل درباره لیپوماتیک با ” بهترین دکتر لیپوماتیک ” مشورت کنند و آزمایشات لازم را هم انجام بدهند.

ابتدا باید مشخص بشود که برای بیمار حجم زیاد سینه هایش آزار دهنده است یا افتادگی سینه ها. متخصص با معاینه بیمار متوجه می شود که بیمار به فرآیند لیفت سینه ها نیاز دارد یا به فرآیند کاهش حجم سینه ها.

قبل از لیپوماتیک باید از غدم ابتلای بیمار به سرطان سینه هم مطمئن شد. گرفتن عکس از سینه های بیمار میتواند روش خوبی برای مقایسه وضعیت سینه ها قبل و بعد از لیپوماتیک باشد.

در لیپوماتیک سینه نباید بیشتر از نصف چربی های سینه را خارج کرد و همچنین برداشت چربی باید از تمام قسمت های سینه صورت بگیرد. بعد از اتمام لیپوماتیک باید از گن استفاده بشود تا کبودی و تورم در سینه ها تا حد زیادی کاهش یابد.

گاهی اوقات برش های کوچک روی سینه احتیاجی به بخیه ندارند زیرا بخیه باعث می شود تا مایعات و خون از سینه ها به بیرون تراوش کنند. معمولا تکنیک های میکرو- کانولا و استفاده از اپی نفرین و محلول لیدوکائین رقیق احتیاجی به بخیه ندارند.

به بیماران توصیه می شود که بعد از 24 ساعت گن را در بیاورند و از سینه بندهای قبلی خود استفاده کنند و فعلا سایز سینه بندهای خود را تغییر ندهند.

وارد کردن فشار زیاد به سینه ها فقط سرعت بهبود بیمار را به تاخیر می اندازد و تاثیری در نتایج نمی گذارد.

سینه ها یکی از مهمترین اندام ها برای زنان می باشند به همین علت بسیاری از بانوان در هنگام انجام لیپوماتیک سینه احساس نگرانی خواهند کرد. حال به صورت مفصل و قدم به قدم، چگونگی انجام و فرایند آن  توضیح داده خواهد شد.

 1. در ابتدا پزشک حجم هر سینه را اندازه گیری خواهد کرد.
 2. سپس توسط ماژیک، خطوطی بر سینه ها ترسیم خواهند شد که به پزشک برای شناسایی دقیق برش ها کمک خواهند کرد.
 3.  برای اینکه مراجعه کننده هیچ گونه دردی حس ننماید، با استفاده از سوزن های ریز مقدار کمی از بی حسی موضعی به سینه ها تزریق خواهد شد.
 4. به اندازه یک قطره یک میلیمتری، بی حسی موضعی تزریق خواهد شد.
 5.  پزشک صبر کرده تا بی حسی بطور کامل اثر نماید.
 6. با استفاده از میکروکانال هایی با قطر تقریبی از 1.5 تا 2.7 میلیمتری، لیپوماتیک انجام شده و چربی های اضافی از سینه بیرون کشیده خواهند شد.
 7. پس از اتمام فرایند درمان، پزشک پدهای HK را که جذب فوق العاده بالایی دارند، در محل برش ها قرار خواهد داد. این پدها جاذب خون بوده و مانع بیرون ریختن خون از سینه ها خواهند شد.
 8. برای جمع آوری کامل ترشحات، از تعداد بیشتری پد HK استفاده خواهد شد. این پدها موجب می شوند تا بطور کامل مایعات جذب شوند.
 9. سپس می توانید دوش گرفته و پس از استحمام پدها را دو بار در روز تعویض نمایید. اکثر بیماران استفاده از پوشاک فشرده ساز را پس از گذشت 3 الی 6 روز متوقف خواهند کرد.

سه مرحله فشرده سازی سینه ها پس از درمان

 • مرحله اول

12 الی 18 ساعت پس از لیپوماتیک سینه ها، مراجعه کننده باید از لباس های فشرده ساز استفاده نماید. این لباس ها برای به حداقل رساندن هماتوم که جمع شدن خون در زیر پوست و خارج از رگ های خونی می باشد، خواهند بود. اگرچه فشار در این مرحله بالا می باشد، اما تحمل این لباس ها برای مراجعه کننده ممکن خواهد بود.

 •  مرحله دوم

در روز پس از درمان زمانی 24 الی 48 ساعت از درمان گذشته است، سطح فشرده سازی متوسط شده و مراجعه کننده فشار کمتری حس خواهد کرد.

 • مرحله سوم

پس از گذشت این مدت، مراجعه کننده می تواند استفاده از این لباس ها را متوقف کرده و از سوتین هایی با درجه فشار معمولی استفاده نماید.

معایب لیپوماتیک سینه

 1. لیپوماتیک سینه میتواند چربی های اضافه را از سینه ها خارج کند ولی نمی تواند پوست اضافه را از سینه ها جدا کند.
 2. لیپوماتیک نمی تواند سینه ها را لیفت کند.

کدام دسته از خانم ها می توانند برای لیپوماتیک سینه های خود اقدام کنند؟

افراد ایده آل برای لیپوماتیک سینه، خانم های های سالمی هستند که بالای 40 سال سن دارند برای این عمل ” بهترین زمان عمل لیپوماتیک ” سینه میباشد و توقعات واقع بینانه ای از نتایج لیپوماتیک دارند.

بیماران خانمی که سن بیشتری دارند، در سینه های خود بافت های چربی بیشتر و غده های کمتری دارند و همین مسئله انجام لیپوماتیک را بسیار راحت تر کرده است.

برای وضوح بیشتر می توان گفت بانوانی که از یائسگی عبور کرده اند نسبت به سایر زنان، نامزدهای بهتری برای این درمان می باشند. زیرا در این زمان مقدار بافت های چربی نسبت به غدد لنفاوی بیشتر می باشد.

بافت های غده مانند انشعابات زیادی دارند و نفوذ کانولا را به بافت های چربی را تا حدی ست می کنند. لیپوماتیک در سینه های چاق، نتایج بهتری را به دنبال دارد زیرا حجم بیشتری از چربی را میتوان برداشت. قبل از انجام لیپوماتیک، متخصص باید بررسی کند که چه مقدار چربی را می توان از سینه ها برداشت.

بیمارانی که به لیفت سینه ها نیاز دارند، برای لیپوماتیک مناسب نیستند و باید از روش های دیگری برای لیفت سینه ها خود استفاده کنند.

مشکلات لیپوماتیک سینه

اگر لیپوماتیک بتواند با تکنیک های درستی سایز سینه ها را کم کند، قطعا با مشکلات خاصی همراه نخواهد بود. مشکلات لیپوماتیک سینه هیچ تفاوتی با عوارض لیپوماتیک در سایر بخش های بدن ندارد؛

عوارض و اثرات جانبی لیپوماتیک سینه شامل هماتوم (جمع شدن خون) ، ایجاد کیست، عفونت، تورم، کبودی، درد خفیف و التهاب باشد. به بیماران توصیه می شود که بعد از 6 الی 12 ماه می توانند شاهد نتایج فوق العاده ای از لیپوماتیک در سینه های خود باشند.

نتایج بعد از لیپوماتیک سینه

بعد از لیپوماتیک میتوانید از سینه های کوچتان نهایت لذت را ببرید؛ البته تا زمانی که وزن شما ثابت بماند و باردار هم نشوید. البته اثرات افزایش سن را هم نمیتوان نادیده گرفت و سینه های شما در صورت تغییر و آویزان شدن به حالت قبل از لیپوماتیک بر نخواهند گشت.

بارداری می تواند شکل، سایز و ظاهر سینه های شما را تغییر بدهد. اگر قصد بارداری دارید، حتما این مسئله را با متخصص خودتان درمیان بگذارید.

دوارن نقاهت ناشی از لیپوماتیک سینه

پس از بازگشت به منزل باید از سینه های خود مراقبت نموده تا به نتایج دلخواه دست یابید.

قفسه سینه و سینه ها پانسمان خواهند شد و شما همراه با پانسمان ها به منزل باز خواهید گشت. چند روز پس از لیپوماتیک ممکن است احساس درد داشته باشید. به همین دلیل پزشک برای کاهش درد، داروهایی تجویز خواهد کرد تا دوران نقاهت کم دردی را پشت سر بگذارید.

علاوه بر داروهای تجویزی پزشک و مسکن ها، قرار دادن یخ در بالای پانسمان نیز موجب کاهش درد و هرگونه ناراحتی خواهد شد.

زمان لازم برای ریکاوری به میزان جراحی انجام شده و بازیابی طبیعی بدن شما بستگی خواهد داشت.

البته شما در همان روز و پس از اتمام درمان، قادر به راه رفتن معمولی خواهید بود اما حتما لازم است که یکی از آشنایان و دوستان شما به مدت 24 ساعت مراقب شما بوده و در کنارتان باشد.

پس از گذشت چند روز به حمام خواهید رفت. در این زمان نیاز است که کسی در پوشیدن لباس ها به کمکتان بیاید.

بسیاری از افراد پس از گذشت یک هفته از انجام lipomatic،  قادر به انجام رانندگی بوده و می توانند به محل کار خود بازگردند.

سعی کنید 3 تا 4 هفته پس از درمان از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.

هزینه های ناشی از لیپوماتیک سینه

همواره هزینه یکی از عواملی است که قبل از انجام درمان های زیبایی باید به آن فکر شده و برای آن برنامه ریزی شود. حتما در زمان مشاوره، درباره هزینه دریافتی از جانب پزشک سوال شود.

هزینه دریافتی پزشک وابسته به تجربه پزشک، نوع روش استفاده شده برای درمان و محل انجام لیپوماتیک باشد.

علاوه بر موارد فوق هزینه ناشی از لیپوماتیک شامل موارد زیر نیز خواهد بود.

 1.  هزینه بی حسی استفاده شده برای عدم حس درد کمتر
 2.  هزینه بیمارستان یا کلینیک مورد نظر
 3.  آزمایشات پزشکی قبل و پس از درمان
 4. پوشاک پس از لیپوماتیک
 5. هزینه پزشک مربوطه
 6.  تهیه نسخه و داروهای تجویزی پزشک برای بهبودی

از آنجایی که بیمه متقبل هزینه های درمان های زیبایی نخواهد شد، برخی از پزشکان هزینه های دریافتی خود را طی چندین قسط از مراجعه کننده دریافت خواهند کرد و این مسئله تنها به پزشک مربوط بوده و همه ی پزشکان همچنین کاری انجام نخواهند داد.

می توانید در زمان مشاوره درباره این مسئله نیز با پزشک خود مشورت نمایید.

اما همواره به یاد داشته باشید که مهارت، تجربه و تخصص پزشک را ملاک و معیار برای انتخاب پزشک قرار داده و سپس هزینه آن را مدنظر قرار دهید.

زیرا ممکن است با انتخاب پزشکی که تخصص کافی در این زمینه نداشته و تنها هزینه ی دریافتی آن نسبت به سایر پزشکان کمتر است، سلامتی و جان خود را به خطر انداخته و از نتایج هم راضی نباشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک غبغب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *