لیپوماتیک

آیا عفونت در لیپوماتیک یک امر حتمی است؟

آیا عفونت در لیپوماتیک یک امر حتمی است؟

عفونت در لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک امروزه جزو شایع ترین جراحی هایی است که در سطح کلینیک های تخصصی زیبایی انجام می شود.

انجام هر عمل زیبایی نیاز به مراقبت هایی محافظه کارانه دارد که اگر به درستی صورت نگیرد ممکن است فرد را با خطراتی از جمله عفونت مواجه کند.

عفونت در لیپوماتیک

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

افراد زمانی که تحت درمان توسط عمل های زیبایی قرار می گیرند باید انتظار بروز عوارض را داشته باشند که در یک بازه ی زمانی کوتاه به وجود می آیند و سپس به مرور زمان از بین می رود. اصطلاحا به این بازه ی زمانی کوتاه دوره ی نقاهت می گویند. این مشکلات یک امر کاملا عادی می باشند تا حدی قابل حل شدن بوده و جای نگرانی وجود ندارد.

افراد باید قبل از شروع درمان آشنایی کاملی با عمل مورد نظر خود پیدا کنند. علاوه بر این موضوع افراد باید از مراقبت های قبل و پس از عمل و عوارضی که ممکن است پس از درمان در زمان سپری کردن دوران نقاهت به وجود می آید نیز، مطلع باشند.

همچنین آگاهی به راهکار های از بین بردن این معضلات لازم می باشد زیرا در این صورت علاوه بر اینکه از پس مقابله با آنها بر می آیند، از استرس و نگرانی نیز به دور خواهند بود.

انجام عمل لیپوماتیک برای افراد مانند هر عمل دیگری ممکن است عوارضی در دوره ی نقاهت به همراه داشته باشد اما نکته ای که قابل ذکر است این است که این عوارض به مرور زمان و با انجام مراقبت های لازم توسط فرد از بین خواهند رفت. پس از آن فرد می تواند شاهد نتایج حاصل از انجام درمان مورد نظر خود باشد و از آنها لذت ببرد.

گرچه لیپوماتیک از جمله کم خطرترین و ایمن ترین روش های لاغری موضعی در بدن است اما با اینحال احتمال عفونت در لیپوماتیک یکی از عوارضی است که بیماران ممکن است به دلایل مختلف آن را تجربه کنند.

افراد باید خود را برای هر نوع عارضه ای آماده کنند. گفتنی است که معمولا پزشکان افراد را برای مقابله با این عوارض آماده کرده تمامی احتمالات را از قبل گوشزد می نمایند بنابراین جای نگرانی در این باره وجود نخواهد داشت.

قبل از هر چیز ابتدا به معرفی عمل لیپوماتیک می پردازیم و سپس در مورد احتمال ایجاد عفونت بعد از لیپوماتیک و دلایل بروز این عارضه خواهیم پرداخت.

عفونت در لیپوماتیک

همانطور که ذکر شد یکی از مهم ترین نکات در انجام عمل های زیبایی آشنایی تمام و کمال با نحوه انجام درمان مورد نظر می باشد. افراد در این صورت معمولا دچار مشکلات خاصی نمی شوند و از انجام آن لذت لازم و کافی را می برند. دلیل این امر آن است که متقاضیان خود را بطور کامل آماده کرده و با دانش کافی برای درمان اقدام می نمایند.

لیپوماتیک چیست و چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک یکی از متد های جدید جراحی زیبایی جهت تناسب اندام های چاق بدن است که طی آن چربی های اضافی توسط یک لوله باریک به نام کانولا که ابزار اصلی این روش است تخلیه خواهند شد.

کانولا به وسیله ایجاد شکافی کوچک وارد اندام شده و توسط ارتعاشاتی که دارد موجب حذف چربی های خواهد شد.

در واقع مسیری مارپیچ مانند به وسیله حرکات کانولا با ترکیب سه حرکت نوسان، چرخش و ارتعاش ایجاد می شود و بهترین فرآیند برای برداشت چربی های مازاد از لایه زیرین پوست خواهد بود.

کانولا ابزاریست که علاوه بر کار هایی که در بالا ذکر شد در خروج چربی ها نیز نقش دارد. یکی از مهم ترین مزایایی که در عمل لیپوماتیک وجود دارد اینست که این خروج بافت های چربی توسط کانولا بدون هیچگونه آسیب وارد کردن به بافت های بدن و اندام مورد نظر می باشد.

در نتیجه ریکاوری بعد از عمل لیپوماتیک خیلی بهتر و سریع تر خواهد بود.

جالب است بدانید که در روش لیپوماتیک فرد با نکروز پوست روبرو نخواهد بود. بدین ترتیب عارضه سوزش پوست نیز با انجام این متد حذف می شود.

دلیل عدم وجود نکروز پوست اینست که در عمل لیپوماتیک چربی های بدن با حرارت از بین نمی روند و شیوه تخلیه آن ها کاملا مکانیکی است. در اینصورت است که امکان استفاده مجدد از چربی ها وجود دارد و می توان آن ها را برای رفع عدم تقارن سایر اندام ها و زیباسازی آن ها مورد استفاده قرار داد.

باید گفت که انجام لیپوماتیک فقط توسط پزشک متخصص در این زمینه و همچنین در کلینیک های معتبر و دارای مجوز انجام می شود و افراد باید دقت لازم را در انتخاب این موارد به جای آورند.

افراد در صورتی که بتوانند انتخاب خوبی در این موارد داشته باشند می توانند از پشت سر نهادن یک درمان موفقیت آمیز لذت ببرند؛ زیرا نتیجه نهایی باب میل مراجعه کننده خواهد بود.

اما شرایط برای افرادی که انتخاب مناسبی انجام ندهد کاملا متفاوت بوده و فرق می کند. برای مثال افراد در صورتی که lipomatic را توسط یک پزشک متخصص که تجربه ی لازم و کافی در این زمینه ندارد انجام دهند، ممکن است دچار مشکلاتی شوند که برایشان گران تمام شود و همچنین آن ها را برای ادامه زندگی مشکل ساز کند؛ بنابراین در انتخاب خود دقت و تلاش لازم را به عمل بیاورید.

مادون صوت بودن دستگاه لیپوماتیک

مادون صوت بودن دستگاه لیپوماتیک کمی متفاوت از آن چیزیست که در تصور عموم مردم می گنجد. در واقع این واژه هیچ ارتباطی با صوت و امواج صوتی ندارد بلکه هدف تعداد حرکات کانولا در بافت چربی می باشد.

برای مثال اگر در دستگاه های قدیمی تر میزان حرکات میله چند هزار بار در ثانیه است در روش لیپوماتیک این تعدا به زیر هزار می رسد با توجه به اینکه چیزی از کیفیت کار کم نخواهد شد.

عدم آسیب رسانی لیپوماتیک به بافت ها و عروق بدن

با توجه به اینکه لیپوماتیک یک روش کاملا پیشرفته است اما نمی توان گفت که ریسک برخی از ادعا را می توان کاملا به صفر رساند.

هیچ عملی بدون ضرر و عوارض نمی باشد اما نکته ای قابل ذکر است و آن این است که کدام روش در زمینه برآوردن کردن انتظارات شخص دارای عوارض کمتری می باشد که در این مورد می توان گفت که لیپوماتیک دارای عوارض بسیار کمی است.

در واقع در هر روشی ایجاد برخی از عوارض به دلیل برخی ناشی گری ها و یا عدم رعایت برخی از مسائل رخ می دهد و اگر شیوه کاملا ایمن هم باشد آدمی خود در ایجاد عوارض نقش دارد.

برای مثال افراد در صورتی که در انجام دستورات پزشک دقت نکرده و این دستورات را به درستی انجام ندهند به احتمال بسیار بالا دچار مشکلاتی خواهند شد که بعد ها این مشکلات را برای دیگران به عنوان عوارض معرفی می کنند.

برای مثال با اینکه میزان خونریزی و تجمع مایعات در این روش بسیار پایین است اما دیده شده اند مواردی که به علت عدم مهارت و تجربه جراح در استفاده از دستگاه، بیمار دچار برخی از اختلالات شده و میزان خطر عفونت در لیپوماتیک و آمبولی بسیار افزایش یافته است.

احتمال عفونت بعد از لیپوماتیک

یکی از نگرانی های بیمارانی که لیپوماتیک را انتخاب می کنند ایجاد عفونت بعد از لیپوماتیک است.

در حقیقت بیماران باید آرامش خود را حفظ کنند و نگرانی نداشته باشند چرا که اگر به یک کلینیک تخصصی و معتبر مراجعه کنند خطراتی مانند عفونت در لیپوماتیک دیگر آن ها را تهدید نخواهد کرد.

عفونت در لیپوماتیک در صورتی که وسایل و دستگاه های مربوطه کاملا استریل شده باشند و تمامی نکات بهداشتی در آن ها رعایت شده باشد بسیار کم و نادر خواهد بود. برخی از بیماران بدون توجه به مکانی که به آن مراجعه می کنند و بدون هیچگونه پرس و جویی در مورد اعتبار مرکز و پزشک، سلامت خود را در معرض خطر قرار می دهند.

عفونت در لیپوماتیک از جمله مهم ترین عوارضی است که حتما باید مورد توجه قرار گیرد و همانند تورم، کبودی یا درد نیست که جزئی جدایی ناپذیر از روش های زیبایی لاغری بوده و با اینکه در عمل لیپوماتیک بسیار کمتر از سایر روش هاست اما باز هم کمی وجود دارد و پس از چند روز کاملا از بین می رود.

تجویز آنتی بیوتیک جهت رفع عفونت در لیپوماتیک

از آنجایی که پزشک نگرانی های بیمار را در رابطه با بروز هرگونه مشکل یا عفونت در لیپوماتیک درک می کند لذا قبل از انجام عمل، با برگزاری یک جلسه مشاوره و دادن توضیحات لازم به او سعی دارد تا روش کار و سایر موارد را برای وی توضیح دهد تا هیچ استرسی بیمار را تهدید نکند.

پس از آن نیز با تجویز آنتی بیوتیک از ایجاد عفونت بعد از لیپوماتیک تا حدی جلوگیری خواهد شد. بدین ترتیب بیمارانی که به کلینیک های تخصصی معتبر مراجعه می کنند و تحت معاینات ” بهترین دکترین لیپوماتیک ” و متخصصان قرار دارند هیچگاه نباید بابت ایجاد عارضه های احتمالی به خود استرس وارد کنند.

در لیپوماتیک اندام های بزرگ بدن که میزان چربی های اضافی برای تخلیه بیشتر است حتما باید به ضدعفونی و استرلیزه کردن مواد و دستگاه ها توجه و دقت بیشتری کرد.

در صورتی که مکان مورد نظر جهت انجام عمل لیپوماتیک کاملا مجهز باشد و نظافت و بهداشت محیط رعایت شده باشد خیلی به ندرت عفونت در لیپوماتیک اندام مشاهده می شود و حتی این موضوع به صفر می رسد.

افراد باید داروهایی را که توسط پزشک برای آنها تجویز می شوند، به صورت کاملا دقیق، به اندازه و سر ساعت مصرف کنند. باید بگوییم که عمل به این امر برای افراد بسیار کارآمد خواهد بود زیرا مدت زمان دوره ی نقاهت را بسیار کوتاه خواهد کرد و سبب برگشت هر چه سریع تر افراد به جامعه خواهد شد؛ بنابراین انجام این مورد برای حاصل شدن نتایج کامل تر ضروری می باشد.

اما در صورتی که افراد این داروها را به صورت دقیق و سر وقت مصرف نکنند و یا به طور کلی در مصرف آنها کوتاهی کنند، باید انتظار طولانی شدن دوره ی نقاهت را داشته باشند.

علاوه بر این، مصرف داروها می تواند تا حد زیادی بر حصول نتایج خوب و راضی کننده تاثیر داشته باشد. این دسته از افراد معمولا پس از اینکه نتیجه مورد انتظارات آنها از لیپوماتیک برآورده نشد، پزشک متخصص و دیگر موارد را عامل این امر دانسته و به هیچ عنوان خود را مقصر معرفی نمی کنند.

مصرف دارو جهت جلوگیری از ایجاد عفونت در لیپوماتیک

اولین مورد تجویز آنتی بیوتیک است که توسط پزشک انجام می شود و عفونت بعد از لیپوماتیک را از بین خواهد برد.

استفاده از این دارو می تواند برای افراد علاوه بر اینکه تسکین دهنده باشد، سبب از بین رفتن عفونت های ناشی از بکارگیری روش لیپوماتیک جهت از بین بردن و خارج کردن چربی های به وجود آمده در نواحی مختلف بدن شود.

اگر بیمار دارای علائمی از جمله: تب یا درد و تورم شدید باشد و همچنین ترشحاتی با بوی غیرطبیعی و بد را مشاهده کند باید حتما با پزشک ارتباط برقرار نماید.

مصرف هرگونه دارو یا محلول ضدعفونی کننده بخصوص بتادین بر روی زخم بدون تجویز پزشک ممنوع است چرا که روند بهبودی زخم ها را به حداقل می رساند و جهت رفع عفونت در لیپوماتیک موثر واقع نمی شود.

داشتن حالت تهوع یک امر شایع بعد از لیپوماتیک است. پس نترسید زیرا این حالت به دلیل وجود عفونت در بدن نیست.

برای برخی از بانوان اختلال در روند قاعدگی مشاهده می شود که نباید به خاطر آن از دارو های خودسرانه استفاده کنند چرا که این روند به حالت نرمال برخواهد گشت.

در برخی از موارد وجود خارش بیماران را آزار می دهد که دلیلی حتمی بر وجود عفونت بعد از لیپوماتیک نیست و پزشک پس از معاینه و در صورت نیاز، دارو های ضدخارش را برای فرد تجویز می کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *