بهترین سن برای انجام لیپوماتیک

بهترین سن برای انجام لیپوماتیک

امروزه عمل های جراحی زیبایی در بین بسیاری از افراد در سنین متفاوت رواج پیدا کرده است. یکی از نکاتی که در این گونه عمل های جراحی زیبایی باید در نظر بگیریم بهترین و مناسب ترین سن برای انجام این گونه جراحی های زیبایی است.

بهترین سن برای انجام لیپوماتیک

یکی از این جراحی های زیبایی، لیپوماتیک است که با تخلیه چربی و پیکر تراشی به اندام ایده آل و دلخواه خود خواهید رسید اما بهتر است این جراحی در سن مناسب خود انجام شود تا خطرات احتمالی آن کاهش یابد.

انجام عمل لیپوماتیک با استقبال بی نظیری از سمت افراد مواجه شده است و بسیاری از طرفداران این عمل زیبایی کسانی اند که در سن مناسبی نبوده به دنبال تقلید کردن و الگوبرداری هستند.

حداقل سن برای عمل لیپوماتیک چه سنی می باشد ؟

بسیاری از نوجوانان در این سن و سال به دنبال عمل های زیبایی گوناگون هستند. پیشنهاد ما به این افراد این است که دست نگه دارند تا به سن قانونی و مجاز برای انجام این گونه عمل های زیبایی برسند. پزشکان متخصص معتقدند بهترین و حداقل ترین سن برای لیپوماتیک 18 سال است.

نوجوانانی که کمتر از 18 سال دارند پزشک متخصص آن ها را جراحی نخواهد کرد زیرا انجام لیپوماتیک در این سن می تواند سبب بروز مشکلات جبران ناپذیری شود. گاهی اوقات متخصصان استثناهایی را در برخی افراد قائل می شوند زیرا ممکن است برخی از افراد مراجعه کننده به دلیل مشکلات دیگری که دارند مجبور به انجام لیپوماتیک شوند.

این افراد باید گواهی پزشکی را در این خصوص به پزشک متخصصی که عمل لیپوماتیک را انجام می دهد نشان دهند تا تخلیه چربی برای آن ها در سنین کمتر از 18 سال صورت گیرد.

بهترین سن برای انجام لیپوماتیک

آیا لیپوماتیک برای کودکان چاق مناسب است ؟

لیپوماتیک بهترین روش برای رفع چربی و اضافه وزن به شمار می رود. البته این حقیقت برای کسانی که به طور کامل شرایط پیکرتراشی را داشته باشند در نظر گرفته می شود.

یکی از مهمترین شرایط به جهت انجام لیپوماتیک سن مناسب است. ممکن است برخی از والدین برای درمان چاقی کودکان خود لیپوماتیک را انتخاب کنند، این انتخاب یکی از اشتباه ترین انتخاب هایی است که می‌توانید به جهت لاغری کودک خود داشته باشید.

لیپوماتیک آقایان در ناحیه سینه و سایر اعضای بدن

چرا سنین زیر 18 سال برای انجام لیپوماتیک مناسب نیستد ؟

کودکی تا نوجوانی دوره ای است که بیشترین تحولات جسمی و روحی رخ می دهد. به همین دلیل است که پزشکان توصیه می کنند که در این دوره هیچ عملی مگر در مواقع ضروری صورت نگیرد. در واقع افراد در این سن باید تا زمانی که این تحولات متوقف شود صبر کنند تا بتوانند بهترین تصمیم گیری را در خصوص مشکل خود داشته باشند.

اگر که عمل لیپوماتیک در سن کمتر از 18 سال انجام گیرد، احتمال بازگشت چربی به صورت شدیدتری وجود داشته و علاوه بر بازگشت چربی به حالت اولیه ممکن است درد و عارضه های جانبی متعددی در کودکان مشاهده شود. در نتیجه به هیچ وجه نباید عمل لیپوماتیک در سنین کمتر از 18 سال به دلایلی به جز دلایل پزشکی انجام گیرد. تنها تشخیص پزشک به دلیل مشکل خاصی در افراد زیر 18 سال است که می تواند مجوز انجام عمل لیپوماتیک باشد.

اگر که نگران چاقی در کودکانتان هستید، بهتر است آن ها را تشویق کنید که در ابتدا به ورزش و فعالیت های فیزیکی بپردازند تا بتوانند از این طریق به وزن ایده آل خود دست یابند. علاوه بر این تشویق به پرهیز کردن از غذا های پرکالری به روند کاهش وزن کمک خواهد کرد. در نهایت اگر بعد از 18 سالگی نتیجه دلخواه قابل مشاهده نبود، روش درمانی لیپوماتیک پیشنهاد می شود.

بهترین سن برای انجام عمل لیپوماتیک چه سنی است ؟

پیش از این در رابطه با این مسئله که نباید کودکان و نوجوانان اقدام به انجام این عمل کنند، صحبت کردیم. در ادامه می خواهیم به شما بگوییم که چه سنی به عنوان بهترین سن برای انجام لیپوماتیک در نظر گرفته می شود.

بهترین سن برای انجام عمل لیپوماتیک به صورت منطقی وجود نداشته و کاملا بستگی به سن بدن شما دارد. در واقع بدن هر فرد به غیر سن عددی، سن مشخصی دارد. ممکن است که یک فرد 24 ساله به جهت زندگی نامناسب بدن خود را در وضعیت سن 35 سالگی قرار دهد و خلاف این موضوع نیز وجود دارد.

تنها نکته ای که می‌توان در رابطه با بهترین سن انجام عمل لیپوماتیک مطرح کرد این نکته است که نباید این عمل پیش از 19 سالگی انجام شود زیرا می‌توانید تبعات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. در نتیجه کسانی که بیشتر از 19 سال سن دارند تا افرادی که سن های بالاتری دارند می توانند این عمل را بدون هیچ خطری و با خیال راحت انجام دهند.

تاثیر بارداری بعد از لیپوماتیک

در واقع اگر که سلامت جسمانی شما مشکلی نداشته باشد، سن مانعی برای انجام عمل لیپوماتیک نخواهد بود. تنها زمانی شما نمی توانید لیپوماتیک را انجام دهید که با مشکلات جدی سلامتی رو به رو باشید.

خطرات ناشی از انجام لیپوماتیک در سنین غیر مجاز چیست ؟

بهتر است افرادی که در سن مناسب برای انجام این عمل نیستند به خطرات لیپوماتیک فکر کنند و به هیچ وجه به جهت رسیدن به اهداف خود این عمل را انجام ندهند. این خطرات علاوه بر اینکه می تواند مشکلات روحی و روانی را برای افراد مراجعه کننده به همراه داشته باشد سبب مشکلات جسمانی نیز خواهد شد.

این خطرات در صورت انجام لیپوماتیک در سن کم می تواند شامل عفونت، آسیب های پوستی جدی، آسیب به اندام های حیاتی بدن، آسیب وارد شدن به اعصاب و لخته شدن خون باشد. در رابطه با لخته شدن خون لازم به ذکر است که بگوییم ممکن است این لخته ها به سمت ریه ها حرکت کرده و در نهایت منجر به مرگ فرد متقاضی شود.

همچنین ممکن است در سن کم هیچ یک از این عارضه ها قابل مشاهده نباشد اما بعد از جراحی فرد متقاضی با اختلال در خوردن غذا روبرو شود. هریک عارضه های ذکر شده بسیار خطرناک بوده و بهتر است هرگونه جراحی زیبایی در سنین مخصوص به خود انجام شود تا سبب مشکلات جدی در فرد نشود.

آیا لیپوماتیک می تواند در سنین بالا انجام شود ؟

علاوه بر در نظر گرفتن سنین کمتر باید افرادی که دارای سنین بالا هستند در خصوص این روش درمانی مورد ارزیابی قرار بگیرند. اغلب جراحی های زیبایی دارای محدوده سنی هستند که باید به آنها توجه داشت تا مشکلاتی برای مراجعه کنندگان به همراه نداشته باشد.

برای افرادی که در سنین بالا هستند و علاقه به انجام لیپوماتیک را دارند باید بررسی های لازم توسط پزشک متخصص صورت گیرد تا در صورت صلاحیت تخلیه چربی و پیکر تراشی انجام شود. ارزیابی ها برای صلاحیت فرد متقاضی لیپوماتیک به این صورت است که پزشک باید وضعیت جسمی متقاضی کننده را به طور کامل ارزیابی کند تا بتواند تشخیص دهد که فرد متقاضی می‌تواند لیپوماتیک را انجام دهد.

موارد زیر تحت نظر پزشک مورد ارزیابی قرار می گیرد:

  1.     بررسی سلامت جسمانی کلی فرد
  2.     عوامل خطر آفرین
  3.     داروهایی مصرفی
  4.     وضعیت پوستی
  5.     نتایج مورد نظر

با بررسی موارد بالا پزشک متخصص خواهد گفت که آیا عمل لیپوماتیک (Lipomatic) برای شما مناسب است یا خیر. همچنین تحقیقات در این خصوص نشان داده افرادی که برای عمل لیپوماتیک مراجعه می کنند می توانند کاندیدهای مناسبی به جهت انجام این عمل باشند.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

درپایان، بهتر است شما قبل از انجام لیپوماتیک شرایط جسمی و سنی خود را در نظر بگیرید و در صورت واجد شرایط بودن، اقدام به تخلیه چربی کنید زیرا در صورت عدم توجه به سن مشکلات جدی شما را تهدید خواهد کرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک لیپوماتیک مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

لیپوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب