لیپوماتیک

بهترین سن برای انجام لیپوماتیک

بهترین سن برای انجام لیپوماتیک

بهترین سن برای انجام لیپوماتیک

امروزه عمل های جراحی زیبایی در بین بسیاری از افراد در سنین متفاوت رواج پیدا کرده است. یکی از نکاتی که در این گونه عمل های جراحی زیبایی باید در نظر بگیریم بهترین و مناسب ترین سن برای انجام این گونه جراحی های زیبایی است.

بهترین سن برای انجام لیپوماتیک

یکی از این جراحی های زیبایی، لیپوماتیک است که با تخلیه چربی و پیکر تراشی به اندام ایده آل و دلخواه خود خواهید رسید اما بهتر است این جراحی در سن مناسب خود انجام شود تا خطرات احتمالی آن کاهش یابد.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

انجام عمل لیپوماتیک با استقبال بی نظیری از سمت افراد مواجه شده است و بسیاری از طرفداران این عمل زیبایی کسانی اند که در سن مناسبی نبوده به دنبال تقلید کردن و الگوبرداری هستند.

افراد باید از این موضوع مطلع باشند که این عمل در عین داشتن نتایج بسیار خوب می تواند برای آن ها نیز مشکلاتی را به وجود بیاورند که البته این مشکلات به دلیل سهل انگاری خوده افراد به وجود می آید.

این عمل امروزه در کشورمان به طور کاملا فرهنگی و جا افتاده در میان مردم تبدیل به یکی از گزینه های پر طرفدار برای انجام شده است. این عمل می تواند یک راه حل کاملا مناسب و تضمینی برای افراد در صورت داشتن شرایط مطلوب و مناسب باشد زیرا این عمل به دلیل بهره مندی از تکنولوژی روز جهانی توانسته است اعتماد مردم را به دست آورد و دیگر مشکلات روش های سنتی و قدیمی را نخواهد داشت.

حداقل سن برای عمل لیپوماتیک چه سنی می باشد ؟

بسیاری از نوجوانان در این سن و سال به دنبال عمل های زیبایی گوناگون هستند. پیشنهاد ما به این افراد این است که دست نگه دارند تا به سن قانونی و مجاز برای انجام این گونه عمل های زیبایی برسند. پزشکان متخصص معتقدند بهترین و حداقل ترین سن برای لیپوماتیک 18 سال است.

نوجوانانی که کمتر از 18 سال دارند پزشک متخصص آن ها را جراحی نخواهد کرد زیرا انجام لیپوماتیک در این سن می تواند سبب بروز مشکلات جبران ناپذیری شود. گاهی اوقات متخصصان استثناهایی را در برخی افراد قائل می شوند زیرا ممکن است برخی از افراد مراجعه کننده به دلیل مشکلات دیگری که دارند مجبور به انجام لیپوماتیک شوند.

این افراد باید گواهی پزشکی را در این خصوص به پزشک متخصصی که عمل لیپوماتیک را انجام می دهد نشان دهند تا تخلیه چربی برای آن ها در سنین کمتر از 18 سال صورت گیرد.

بهترین سن برای انجام لیپوماتیک

همچنین این عمل برای افرادی که در سنین پیری قرار دارند نیز می تواند سبب به وجود امدن مشکلاتی شود.

این عمل با وجود این که نتایج فوق العاده زیبا و همچنین شگفت انگیزی را برای مراجعه کنندگان دارد در صورتی که فرد شرایط مناسب برای انجام این عمل را نداشته باشد و اقدام به انجام این عمل کند مطمئنا مشکلاتی برای وی به وجود خواهد آمد که در برخی موارد این مشکلات می تواند گران تمام شود.

افراد در این سنین یعنی زمانی که پا به سن می گذارند در صورتی که می خواهند اقدام به انجام این عمل کنند بهتر است تا در ابتدا با پزشک متخصص در این زمینه مشورت هایی را به جای آورند و پس از دریافت اجازه اقدام به انجام این عمل کنند.

افرادی که با پزشک مشورت نکرده و اجازه ی وی را دریافت نمی کنند یقین بدانند که با انجام این عمل به جای گرفتن نتایج مثبت نتایج منفی خواهند گرفت.

آیا لیپوماتیک برای کودکان چاق مناسب است ؟

لیپوماتیک بهترین روش برای رفع چربی و اضافه وزن به شمار می رود. البته این حقیقت برای کسانی که به طور کامل شرایط پیکرتراشی را داشته باشند در نظر گرفته می شود.

یکی از مهمترین شرایط به جهت انجام لیپوماتیک سن مناسب است. ممکن است برخی از والدین برای درمان چاقی کودکان خود لیپوماتیک را انتخاب کنند، این انتخاب یکی از اشتباه ترین انتخاب هایی است که می‌توانید به جهت لاغری کودک خود داشته باشید.

معمولا خانواده ها هیچ چیز را به اندازه ی سلامت فرزندانشان با ارزش نمی دانند بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع می توانیم تا حدودی انجام این عمل را در سنین کودکی برای فرزندان افراد منتفی بدانیم چرا که وقتی خانواده ها از داشتن خطر در انجام این عمل در سنین کودکی مطلع می شوند از انجام این عمل صرفه نظر خواهند کرد.

چرا سنین زیر 18 سال برای انجام لیپوماتیک مناسب نیستد ؟

کودکی تا نوجوانی دوره ای است که بیشترین تحولات جسمی و روحی رخ می دهد. به همین دلیل است که پزشکان توصیه می کنند که در این دوره هیچ عملی مگر در مواقع ضروری صورت نگیرد. در واقع افراد در این سن باید تا زمانی که این تحولات متوقف شود صبر کنند تا بتوانند بهترین تصمیم گیری را در خصوص مشکل خود داشته باشند.

اگر که عمل لیپوماتیک در سن کمتر از 18 سال انجام گیرد، احتمال بازگشت چربی به صورت شدیدتری وجود داشته و علاوه بر بازگشت چربی به حالت اولیه ممکن است درد و عارضه های جانبی متعددی در کودکان مشاهده شود. در نتیجه به هیچ وجه نباید عمل لیپوماتیک در سنین کمتر از 18 سال به دلایلی به جز دلایل پزشکی انجام گیرد. تنها تشخیص پزشک به دلیل مشکل خاصی در افراد زیر 18 سال است که می تواند مجوز انجام عمل لیپوماتیک باشد.

اگر که نگران چاقی در کودکانتان هستید، بهتر است آن ها را تشویق کنید که در ابتدا به ورزش و فعالیت های فیزیکی بپردازند تا بتوانند از این طریق به وزن ایده آل خود دست یابند. علاوه بر این تشویق به پرهیز کردن از غذا های پرکالری به روند کاهش وزن کمک خواهد کرد. در نهایت اگر بعد از 18 سالگی نتیجه دلخواه قابل مشاهده نبود، روش درمانی لیپوماتیک پیشنهاد می شود.

بهترین سن برای انجام عمل لیپوماتیک چه سنی است ؟

پیش از این در رابطه با این مسئله که نباید کودکان و نوجوانان اقدام به انجام این عمل کنند، صحبت کردیم. در ادامه می خواهیم به شما بگوییم که چه سنی به عنوان بهترین سن برای انجام لیپوماتیک در نظر گرفته می شود.

بهترین سن برای انجام عمل لیپوماتیک به صورت منطقی وجود نداشته و کاملا بستگی به سن بدن شما دارد. در واقع بدن هر فرد به غیر سن عددی، سن مشخصی دارد. ممکن است که یک فرد 24 ساله به جهت زندگی نامناسب بدن خود را در وضعیت سن 35 سالگی قرار دهد و خلاف این موضوع نیز وجود دارد.

تنها نکته ای که می‌توان در رابطه با بهترین سن انجام عمل لیپوماتیک مطرح کرد این نکته است که نباید این عمل پیش از 19 سالگی انجام شود زیرا می‌توانید تبعات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. در نتیجه کسانی که بیشتر از 19 سال سن دارند تا افرادی که سن های بالاتری دارند می توانند این عمل را بدون هیچ خطری و با خیال راحت انجام دهند.

در واقع اگر که سلامت جسمانی شما مشکلی نداشته باشد، سن مانعی برای انجام عمل لیپوماتیک نخواهد بود. تنها زمانی شما نمی توانید لیپوماتیک را انجام دهید که با مشکلات جدی سلامتی رو به رو باشید.

افراد می توانند برای اینکه از انجام این عمل در سن کنونی خود اطلاعات کامل و جامع تری را داشته باشند به برگزاری جلساتی با یک پزشک متخصص اقدام کنند. این دسته از افراد می توانند در این جلسه ها اطلاعات کاملا مناسب و بسیار دقیقی از انجام این عمل دریافت کنند.

خطرات ناشی از انجام لیپوماتیک در سنین غیر مجاز چیست ؟

بهتر است افرادی که در سن مناسب برای انجام این عمل نیستند به خطرات لیپوماتیک فکر کنند و به هیچ وجه به جهت رسیدن به اهداف خود این عمل را انجام ندهند. این خطرات علاوه بر اینکه می تواند مشکلات روحی و روانی را برای افراد مراجعه کننده به همراه داشته باشد سبب مشکلات جسمانی نیز خواهد شد.

این خطرات در صورت انجام لیپوماتیک در سن کم می تواند شامل عفونت، آسیب های پوستی جدی، آسیب به اندام های حیاتی بدن، آسیب وارد شدن به اعصاب و لخته شدن خون باشد. در رابطه با لخته شدن خون لازم به ذکر است که بگوییم ممکن است این لخته ها به سمت ریه ها حرکت کرده و در نهایت منجر به مرگ فرد متقاضی شود.

همچنین ممکن است در سن کم هیچ یک از این عارضه ها قابل مشاهده نباشد اما بعد از جراحی فرد متقاضی با اختلال در خوردن غذا روبرو شود. هریک عارضه های ذکر شده بسیار خطرناک بوده و بهتر است هرگونه جراحی زیبایی در سنین مخصوص به خود انجام شود تا سبب مشکلات جدی در فرد نشود.

آیا لیپوماتیک می تواند در سنین بالا انجام شود ؟

علاوه بر در نظر گرفتن سنین کمتر باید افرادی که دارای سنین بالا هستند در خصوص این روش درمانی مورد ارزیابی قرار بگیرند. اغلب جراحی های زیبایی دارای محدوده سنی هستند که باید به آنها توجه داشت تا مشکلاتی برای مراجعه کنندگان به همراه نداشته باشد.

برای افرادی که در سنین بالا هستند و علاقه به انجام لیپوماتیک را دارند باید بررسی های لازم توسط پزشک متخصص صورت گیرد تا در صورت صلاحیت تخلیه چربی و پیکر تراشی انجام شود. ارزیابی ها برای صلاحیت فرد متقاضی لیپوماتیک به این صورت است که پزشک باید وضعیت جسمی متقاضی کننده را به طور کامل ارزیابی کند تا بتواند تشخیص دهد که فرد متقاضی می‌تواند لیپوماتیک را انجام دهد.

موارد زیر تحت نظر پزشک مورد ارزیابی قرار می گیرد:

1- بررسی سلامت جسمانی کلی فرد، اولین و کلیدی ترین نکته برای انجام این عمل و تخلیه کردن چربی های موجود در بافت بدن بررسی سلامت جسمانی فرد در ابعاد مختلف می باشد. افراد زمانی اجازه ی انجام این عمل را در سن مناسب دارند که در مرحله ی اول از شرایط جسمانی مناسبی برخوردار باشند و سپس اقدام به انجام این عمل کنند. پزشک در صورتی که فرد سلامت جسمانی نداشته باشد این عمل را انجام نمی دهد.

2- عوامل خطر آفرین، این عوامل می تواند گزینه های مختلفی باشد برای مثال اگر فردی از بیماری خاصی رنج ببرد نمی تواند این عمل را انجام دهد مگر با اجازه ی پزشک. همچنین از دیگر موارد می توانیم به زنان باردار اشاره کنیم که وضعیت عادی ندارند و باید به مراقبت از جنین خود بپردازند، در صورتی که بتوان این عمل را در این زمان نیز انجام داد فرد نباید این کار را انجام دهد. معمولا پزشکان نیز در این زمان چنین ریسکی را نمی کنند.

3- داروهایی مصرفی، افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند برای مثال آسپرین که ممکن است سبب تداخل با این عمل گردد باید این مورد را حتما به پزشک متخصص در این زمینه گزارش دهد. افراد اگر در گزارش دادن این موضوع به پزشک متخصص سهل انگاری کنند باید شاهد عواقب جبران ناپذیر این کار خود باشند در نتیجه اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتما مراتب را به پزشک گزارش کنید.

4- وضعیت پوستی، از دیگر مواردی که حتما پزشک متخصص نسبت به ارزیابی آن خواهد پرداخت وضعیت پوستی افراد مراجعه کننده جهت انجام این عمل می باشد. انجام این کار به این دلیل است که اگر فرد حجم زیادی از چربی های خود را مورد تخلیه قرار دهد دچار افتادگی پوست و مشکلات این چنینی که معمولا هم افراد درباره ی آن سوالات زیادی را می پرسند نشوند.

5- نتایج مورد نظر، پس از انجام این عمل و سپری کردن دوره ی نقاهت پیش رو پزشک متخصص اقدام به ارزیابی نتایج به وجود آمده خواهد کرد. نتایجی که از این عمل به دست می آید تحت شرایطی می تواند خوب یا بد باشد در صورتی که پزشک عمل را به خوبی انجام دهد و فرد بتواند دستورات پزشک متخصص را به خوبی رعایت کند می تواند این عمل را به راحتی پشت سر گذاشته و نتایج بسیار خوبی از این عمل بگیرد.

با بررسی موارد بالا پزشک متخصص خواهد گفت که آیا عمل لیپوماتیک (Lipomatic) برای شما مناسب است یا خیر. همچنین تحقیقات در این خصوص نشان داده افرادی که برای عمل لیپوماتیک مراجعه می کنند می توانند کاندیدهای مناسبی به جهت انجام این عمل باشند.

درپایان، بهتر است شما قبل از انجام لیپوماتیک شرایط جسمی و سنی خود را در نظر بگیرید و در صورت واجد شرایط بودن، اقدام به تخلیه چربی کنید زیرا در صورت عدم توجه به سن مشکلات جدی شما را تهدید خواهد کرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک لیپوماتیک مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *