ماموپلاستی

مراقبت های بعد ماموپلاستی

مراقبت های بعد ماموپلاستی

>> مراقبت های بعد ماموپلاستی

شاید شما نیز در بین انواع عمل های زیبایی سینه، به عمل زیبایی ماموپلاستی برخورده باشید.

 

مراقبت های بعد ماموپلاستی

 

عمل زیبایی ماموپلاستی برعکس عمل هایی که با هدف بزرگ کردن و حجیم کردن سینه انجام می شوند، با کوچک کردن و سفت کردن سینه موجب اصلاح فرم و تناسب آن ها خواهد شد.

دریافت تخفیف ویژه ماموپلاستی + مشاوره رایگان

عمل زیبایی mammoplasty با توجه تغییرات سبک زندگی بانوان و نیاز های به وجود آمده در این زمینه، امروزه طرفداران خاص خود را پیدا کرده است که این تعداد با وجود نتایج و تاثیرات ایده آل عمل زیبایی ماموپلاستی، در حال افزایش است

 

مراقبت های بعد ماموپلاستی

 

>> ماموپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

عمل زیبایی ماموپلاستی امروزه با هدف زیبایی، تقویت و اصلاح تناسب سینه ها انجام می شود.

مشکلات بانوان در زمینه ی تفاوت ها و عدم تناسب های سینه های خود و در واقع نیاز آن ها در برطرف شدن این اشکالات، موجب پدید آمدن و رواج عمل زیبایی mammoplasty شده است که با ابزار های مختلف و با اهدافی که منحصر به فرد می باشد، در سطح جهان در حال انجام است.

سبک زندگی ناسالم که شامل تغذیه نامناسب و عدم تحریک می باشد، تاثیرات دوران بارداری و شیردهی، دلایل ژنتیکی در به وجود آمدن قالب اندام های مختلف، تصادف ها و جراحت متعدد و همچنین انواع بیماری ها از دلایل تفاوت اشکال مختلف سینه های بانوان، افتادگی سینه ها به علت حجم بزرگ و یا عدم تقارن آن ها می باشد.

همچنین گاهی بزرگی بیش از حد سینه ها عوارضی را به دنبال خواهد داشت و یک عامل تهدید کننده ی سلامتی برشمرده می شود که رفع آن، به یکی از نیاز های بانوان تبدیل شده است.

عمل زیبایی ماموپلاستی با برآورده کردن این نیاز ها به محبوبیت خاصی دست یافته است و در راستای اصلاح فرم های مختلف سینه، کوچک و سفت کردن سینه ها و هماهنگی آن ها با موفقیت عمل خواهد کرد.

عمل زیبایی ماموپلاستی به دو روش کلاسیک و طولی انجام می شود که اساس هر دو روش ایجاد برش هایی طولی و عرضی و کاهش حجم سینه و سفت کردن آن از طریق ایجاد چین هایی در آن نواحی می باشد.

نتیجه ی عمل زیبایی ماموپلاستی، هم از نظر زیبایی شناختی و هم از نظر نکات سلامتی و پزشکی حائز اهمیت است.

 

>> عوارض و خطرات ناشی از ماموپلاستی

عمل زیبایی ماموپلاستی، علی رغم اینکه می تواند شما را در رفع عیوب اندامی خود و رسیدن به تناسب دلخواهتان یاری کند، ممکن است با به وجود آمدن عوارض و آسیب هایی نیز همراه باشد.

از جمله ی این عوارض می توان به موارد زیر اشاره کرد:

عمل زیبایی ماموپلاستی ممکن است باعث به جا ماندن زخم هایی در اطراف و روی سینه شوند. این زخم ها در حالت عادی در روز های اولیه از بین خواهند رفت اما در شرایطی نیز ممکن است برای مدت طولانی پایدار شوند.

این زخم ها که در حالت در نواحی فوقانی سینه در اثر انجام عمل زیبایی ماموپلاستی به وجود می آیند، اگر ماندگار شوند ممکن است باعث ایجاد حساسیت و خارش شوند که خود این اتفاق باعث تشدید زخم و قرمزی خواهد شد.

ولی در شرایط طبیعی و روند عادی عمل ماموپلاستی، این زخم ها روی سینه بعد از دو الی سه روز و قرمزی و تورم آن ناحیه بعد از یک هفته مرتفع خواهند شد و اثری از خارش نخواهد بود.

از طرفی، پروسه ی عمل زیبایی mammoplasty ممکن است باعث بروز اختلالاتی شود. تجمع بافت چربی در ناحیه ی مورد نظر و یا پایدار بی حسی در اطراف سینه تا چند روز بعد از عمل از جمله مشکلاتی است که ممکن است مشاهده شود.

همچنین امکان بروز مشکلاتی چون خونریزی بیش از حد، تشکیل لخته ی خون در عروق و ایجاد واکنش های آلرژیک بعد از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی وجود دارد.

گاهی نیز نتیجه ی عمل زیبایی mammoplasty در حد انتظارات شما نبوده و نیاز هایتان را برطرف نخواهد کرد. در این صورت مجبور به تکرار مجدد این عمل زیبایی می باشید.

یک جراح زیبایی باتجربه باید شما را از عوارض و آسیب های احتمالی عمل زیبایی ماموپلاستی آگاه کند و راه های برخورد با این عوارض را در صورت وقوع برایتان به تفصیل شرح دهد.

 

>> دوران نقاهت ماموپلاستی

با وجود تاثیرات غیر قابل انکار نحوه ی مراقبت ها و نکات پس از عمل زیبایی ماموپلاستی، بسیاری از افراد از نکات مورد توجه در دوران نقاهت و بهبودی پس از عمل زیبایی mammoplasty آگاهی مفیدی ندارند.

برخی از این نکات مهم در دوران بهبودی پس از عمل ماموپلاستی را در ادامه می خوانید:

 • بعد از اتمام عمل زیبایی ماموپلاستی، سینه ی شما با یک باند پیچیده می شود که این بانداژ در تسریع بهبودی زخم ها تاثیرگذار است و تا یک هفته نیاز به تعویض آن پانسمان نمی باشد.
 • بعد از عمل زیبایی ماموپلاستی، در قسمت سینه ی شما لوله هایی قرار داده می شود که مایعات زائد و برون ریز از آن طریق خارج شود. این اقدام نیز نقش موثری در تسریع دستیابی به نتیجه ی ایده آل خواهد داشت.
 • بعد از عمل زیبایی mammoplasty توصیه می شود که شما تا مدت زمان مشخصی از سینه بند های خاصی استفاده کنید. این مورد برای حفاظت از زخم های ایجاد شده و جلوگیری از ایجاد عفونت بعد از عمل زیبایی ماموپلاستی بسیار حائز اهمیت است.
 • به یاد داشته باشید که عمل زیبایی mammoplasty با هر حد از سختی، به هر حال یک عمل جراحی است و باید دوره ی نقاهت خود را طی کند. این دوره خالی از درد و التهاب نیست. پس روحیه ی خود را حفظ کنید و با فکر کردن به نتیجه ی لذت بخش و ایده آلتان از عمل زیبای ماموپلاستی، خود را تسکین دهید.
 • در نظر داشته باشید که همواره تنها کسی که می تواند شما را در مسیر طی کردن دوران نقاهت عمل زیبایی ماموپلاستی یاری کند و به شما مشورت ها و توصیه های کارآمد را ارائه دهد، پزشک شما می باشد.

پس با وی در ارتباط باشید، هر گونه تغییر غیر عادی را به او گزارش دهید، به توصیه های بی اساس هیچکس جز پزش خود عمل نکنید و در صورت صلاحدید وی و نیاز به تکرار جلسات، حتما این مورد را پیگیری کنید.

نکات ذکر شده، موارد ساده ای است که رعایت و توجه آن ها، مقدمه ی دستیابی به شرایط مورد نظر شما خواهد بود.

 

>> مراقبت های بعد از ماموپلاستی

پس از انتخاب یک پزشک با تجربه، صحت روند عمل زیبایی ماموپلاستی و توجه به نکات دوران نقاهت بعد ازاین عمل زیبایی، اخرین موردی که تضمین کننده ی پایداری نتیجه ی ایده آل عمل زیبایی mammoplasty می شود، انجام دادن مراقبت های توصیه شده توسط پزشک می باشد.

این نکات به ظاهر ساده، تعیین کننده نتیجه ی نهایی عمل زیبایی ماموپلاستی خواهند بود پس توجه لازم را به آن ها داشته باشید:

 • از مصرف خود سرانه ی مسکن ها پرهیز کنید. ممکن است مسکن هایی مصرف کنید که رقیق کننده ی خون باشند و باعث تشدید التهاب و کبودی ناحیه ی سینه شوند.

در صورت احساس درد، تنها از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.

 • تا دو هفته پس از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی، از انجام فعالیت های سنگین جدا پرهیز کنید. وارد شدن فشار های سنگین به بافت سینه در دوران نقاهت موجب اخلال در روند طبیعی تاثیرگذاری عمل زیبایی ماموپلاستی خواهد شد.
 • برای خوابیدن، روی کمر خود دراز بکشید و تا یک هفته روی شکم و سینه ی خود دراز نکشید و به آن ها فشار وارد نکنید.
 • با توجه به کمبود مایعات بدن پس از عمل زیبایی mammoplasty، حتما از مایعات فراوان استفاده کنید.
 • بعد از گذشت دو روز از عمل زیبایی ماموپلاستی، می توانید اقدام به استحمام نمایید.
 • راجع به زمانی که می توانید به فعالیت های روزمره ی خود بازگردید با پزشک خود مشورت کنید. چرا که طول این دوره در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ماموپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *