تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

امروزه در دنیا استفاده از عمل های زیبایی به منظور تغییر فرم و حالت چهره بسیار رواج یافته و افزایش چشمگیری نسبت به دهه های اخیر پیدا کرده است. از جمله اقداماتی که در سال های اخیر با طرفداران و متقاضیان بسیار زیادی روبرو شده و توانسته محبوبیت بسیاری را برای خود بدست آورد، تزریق ژل می باشد.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

تزریق ژل از جمله اقدامات بسیار پر کاربردی می باشد که تقریبا می توان آن را به هر نقطه از بدن استفاده کرد و به نتایج مطلوب و دلخواهی دست یافت. اما برای دست یابی به این نتایج باید برخی نکات و توصیه هایی را پس از انجام عمل زیبایی رعایت نمود.

عمل زیبایی تزریق ژل لب چیست؟

از زمان های بسیار دور یکی از عامل هایی که در بدن افراد باعث زیبایی فرد و همینطور در معرض دید بقیه افراد قرار داشت چشم و در کنار آنها لب افراد بوده است.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

در عصر حاضر و با پیشرفت علم جراحی پلاستیک برای مثال فرد با انجام یک عمل زیبایی تزریق ژل ساده قادر خواهد بود که لب های خود را زیباتر برجسته تر کند.

دلیل محبوبیت روش ” تزریق ژل لب ” این است که بیمار بلافاصله می تواند نتایج حاصل از عمل را مشاهده کند و حتی از بعضی عوارض بعد از عمل ساکشن جلوگیری کند یا آنها را به حداقل برساند.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

دلیل اینکه این روش عوارض کمتری داشته است این است که اسید هیالورونیک ماده ای است که در بدن موجود است و عامل خارجی در آن وجود ندارد که باعث ایجاد حساسیت در بدن بیمار شود.

به این نوع پرکننده ها پرکننده های اسید هیالورونیک گفته میشود.

کلاژن زمانی بیشتر مورد استفاده قرار میگرفت اما امروز اسید هیالورونیک جای آنرا گرفته است، چون هم ایمن تر است و هم اثرات آن طولانی تر است. البته لازم به ذکر است که اسید هالورونیک پس از تزریق شدن در لب باعث تحریک کلاژن سازی در آن ناحیه می شود و پس از مدتی کلاژن های آن ناحیه افزایش قابل توجهی خواهند داشت. اما همانطور که متوجه شدید روش های مختلفی برای حجم دهی برای لب موجود است اما محبوب ترین آنها تزریق ژل است.

برای انجام این اقدام ابتدا پزشک لب ها را به طور کامل بررسی می کند و سپس به مقدار مورد نیاز لب ها، ژل را به طور دقیق و هدفمند به نقاط خاصی از لب تزریق خواهد کرد و در نهایت با کمی ماساژ دادن باعث می شود که ژل ها در زیر لب فرم و شکل مناسب و دلخواهی را به خود گیرند.

آمادگی قبل از عمل

مهم ترین نکته ای که قبل از عمل باید در نظر بگیرید پاسخ به یک سوال مهم است. این سوال این است که چرا شما میخواهید عمل تزریق ژل را انجام دهید؟

اگر شما یک همسر یا یک دوست وفادار هستید که صرفا برای خوشحالی فرد خاصی میخواهید این عمل را انجام دهید، بهتر است دوباره فکر کنید.

چون همانطور که در ادامه خواهیم گفت عمل تزریق ژل لب با تمام مزیت هایی که دارد ممکن است آن چیزی نباشد که شما به دنبال آن هستید.

در واقع چیزی که به دنبال آن هستید باید یک نظر واقع بینانه باشد. عمل زیبایی تزریق ژل نمیتواند معجزه کند اما میتواند در زیبایی شما تاثیر گذار باشد.

به شما نسخه زیباتری از خودتان را ارائه میدهد ولی شما را تبدیل به مانکن های زیبایی نمیکند. شما میتوانید با پزشک خود در مورد جنبه های مثبت و منفی عمل زیبایی لب صحبت کنید.

پس اولین نکته برای آمادگی قبل از تزریق کردن ژل های پرکننده این است که انتظارات و خواسته های منطقی و درستی از انجام این اقدام داشته باشید و با آگاهی و مشورت تصمیم به انجام این عمل زیبایی بگیرید.

زیرا سیگار می تواند تاثیرات منفی را در نتایج حاصل از ژل های پرکننده داشته باشد. پس اگر قصد جدی برای انجام این اقدام را دارید بهتر است سیگار را ترک و یا حداقل استعمال آن را به مدت چند هفته قبل و بعد از تزریق قطع نمایید.

یکی از شرایطی که ما برای فرد در قبل از عمل تزریق ژل لب داریم این است که فرد نباید سیگاری باشد.

همینطور فرد نباید دارای بیماری های دهان باشد و همینطور باید از سلامت کامل برخوردار باشد.

زیرا ممکن است تزریق ژل بیماری آن ها را شدت بخشد، لذا شخص متقاضی حتما باید در صورت داشتن هر گونه بیماری مرتبط با دهان، آن را با پزشک خود در میان بگذارد تا در صورت صلاحدید او، این اقدام انجام گیرد.

همچنین اگر شخص از دارو های خاصی استفاده می کند باید آن را به پزشک معالج خود اطلاع دهد تا در صورت نیاز مصرف آن ها به طور موقت قطع شود.

در صورتی که شما یکی از این موارد را داشته باشید گزینه مناسبی برای عمل زیبایی لب نیستید.

1. دارای عفونتی در داخل دهان مثل تبخال. 2.دیابت 3. لوپوس 4. مشکلات مربوط به لخته شدن خون.

اگر قبل از عمل تزریق ژل لب دچار تبخال شدید حتما آنرا با پزشک خود در میان بگذارید.

اگر آلرژی شناخته شده ای دارید یا به لیدوکائین حساسیت دارید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید. و در نهایت در مورد هر گونه دارویی که مصرف میکنید حتی دارو های گیاهی بدون نسخه با پزشک خود صحبت کنید و او را مطلع کنید.

نکته آخری که باید قبل از عمل تزریق ژل لب بدانید هزینه عمل است در واقع شما باید در مورد هزینه عمل از پزشک خود سوال بپرسید و از قیمت تزریق هر سرنگ آگاه باشید.

عکس تزریق ژل لب

عوارض جانبی و احتمالی

همانطور که در ابتدا گفتیم چون اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی در بدن است به همین دلیل ” عوارض تزریق ژل لب ” اسید هیالورونیک موقتی هستند و در واقع موقتی هستند و مدت التیام آنها فقط باید چند روز طول بکشد. عوارض جانبی و احتمالی تزریق ژل لب میتواند یکی از این موارد باشد:

  1. خونریزی از محل تزریق ژل: این عارضه برای پوست های حساس ممکن است گاهی رخ بدهد و اما یک خونریزی سطحی است و بعد از مدت زمان کوتاهی التیام پیدا میکند و مورد جدی نیست.
  2. تورم و کبودی: عمل تزریق ژل لب مانند بسیاری از عمل های زیبایی احتمال دارد که دچار تورم و کبودی در محل تزریق شود. این عارضه میتواند سطحی باشد و بعد از مدتی رفع شود. البته باید توجه داشت که تورم و کبودی شدیدی که طولانی شود، برای مثال بیشتر از ده روز به طول بیانجامد باید حتما با پزشک معالج درمیان گذاشته شود چون میتواند خطرناک باشد.
  3. قرمزی و حساسیت به محل تزریق: بعضی افراد ممکن است به تزریق ژل حساسیت نشان بدهند و در محلی که تزریق انجام میپذیرد دچار عارضه ای مثل قرمزی بشوند. این عارضه در اکثر موارد زودگذر و سطحی البته باید پزشک معالج را نیز در جریان بهبودی محل تزریق گذاشت.
  4. فعال سازی مجدد تبخال: اگر فردی قبلا دچار تبخال شده باشد ممکن است بعد از عمل تزریق ژل نیز دچار این عارضه شود.

عارضه های یاد شده عارضه های جزئی هستند اما گاهی ممکن است بیمار بعد از عمل تزریق ژل دچار عوارض جدی تری شود:

  1. همانطور که در عوارض سطحی اشاره شد ممکن است کبودی و تورم بیشتر از 10 روز بیانجامد یا شدید باشد. این یکی از عارضه های عمل تزریق ژل لب است که باید حتما با پزشک معالج در میان گذاشته شود.
  2. عدم تقارن لب: ممکن است بعضی قسمت های لب بعد از عمل تزریق ژل در اندازه های مختلف باشند. این مورد هم باید با پزشک معالج در میان گذاشته شود. در این میان میتوان به برآمدگی و بی نظمی در لب هم اشاره کرد که جزو عوارض احتمالی هستند که ممکن است بعد از عمل تزریق ژل رخ بدهد.
  3. عفونت : اگر بعد از عمل تزریق ژل لب ، لب شما دچار عفونت شود، به این معنی است که هرچه سریعتر باید به دکتر مراجعه کنید چون به احتمال زیاد پزشک معالج درستی را برای انجام عمل زیبایی خود انتخاب نکرده اید یا اینکه در مورد بیماری های قبلی که داشته اید با پزشک معالج خود صحبت نکرده اید.
  4. سفت شدن لب: ممکن است بعد از عمل تزریق ژل لب های شما دچار خشکی و سفت شدن بشوند که این نشانه بدی است.حتما به پزشک خود مراجعه کنید.
  5. واکنش آلرژیک و حساسیت بدن: یکی از مهمترین مسئله هایی که حتما باید با پزشک معالج خود در میان بگذارید مسئله حساسیت هایی است که شما دارید علت اهمیت این موضوع این است که ممکن است بدن شما به دارو یا ژلی که به بدن شما تزریق ژل میشود حساسیت داشته باشد و این حساسیت به جایی برسد که باعث ایجاد تورم شدید و یا تب شود. در صورتی که این نشانه ها در بدن شما بعد از عمل پیدا شد حتما با پزشک معالج خود تماس بگیرید.نکته مهم و لازم به ذکری که برای کنترل و پیشگیری از بروز عوارض جانبی و خطرات این اقدام وجود دارد این است عمده مشکلات ذکر شده در فوق قابل کنترل و پیشگیری هستند به طوری که اگر شخص توسط یک پزشک خوب راهنمایی و آگاهی داده شود و همچنین مراحل و فرایند عمل به خوبی طی شود، قطعا می تواند از وقوع چنین مشکلاتی جلوگیری کند.

مراقبت ها

بعد از عمل تزریق ژل لب، مثل اکثر عمل های زیبایی شما باید تا چند روز فعالیت هایی را تحت عنوان مراقبت های بعد از عمل انجام دهید تا دوران نقاهت خود را به سرعت و بدون مشکل بگذرانید.

در بیشتر موارد برای بهبود ورم بعد از تزریق و عمل بهتر است از کمپرس یخ استفاده کنید. تا مدتی که دکتر شما اجازه نداده نباید از رژ لب استفاده کنید چون ممکن است محتویات رژ داخل لب های شما نفوذ و باعث ایجاد حساسیت شود.

نتایج بعد از عمل تزریق ژل بعد از دو یا سه هفته نمایان میشوند در نتیجه پیشنهاد میشود بعد از عمل بعد از دو هفته به پزشک خود مراجعه کنید و مراحل چک آپ را کامل انجام دهید اگر اولین بار است که از این روش استفاده میکنید توصیه میشود که بعد از شش هفته از عمل نیز به پزشک مراجعه کنید و از روند بهبودی خود اطمینان حاصل نمایید.

اگر اولین بار است که عمل تزریق ژل لب را انجام می دهید پیشنهاد میشود که بهتر است با توجه به دستور پزشک معالج خود برنامه ماساژ و نکات نگهداری خود را دنبال کنید.

انجام فعالیت های سنگین و ورزش در دو روز ابتدایی پس از انجام این اقدام به هیچ وجه توصیه نمی شود و بهتر است که در این مدت تنها کار های سبک خود را انجام دهید تا ژل های تزریق شده به ثبات کافی برسند.

همچنین در چند ساعت ابتدایی پس از تزریق کردن فیلر شخص باید از ماساژ دادن و ضربه خوردن به ناحیه لب های خود پیشگیری کند زیرا ممکن است باعث تغییر فرم و حالت ژل های تزریق شده شود که دیگر نتایج مطلوب خود را در پی نخواهد داشت.

قرار گرفتن در مکان های گرم در دو روز ابتدایی ممکن است باعث تغییر در نتایج این اقدام داشته باشد. به عنوان مثال قرار گرفتن در زیر نور آفتاب به مدت طولانی، استفاده از سونا و جکوزی می تواند سبب تغییر شکل ژل ها شود. البته پس از گذشت دو روز هیچ محدودیت برای موارد ذکر شده وجود ندارد و جای نگرانی برای شخص نخواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل به صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *