درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

عمل ماموپلاستی درد دارد؟

عمل ماموپلاستی درد دارد؟

جراحی زیبایی سینه و یا ماموپلاستی را می توان یکی از عمل های زیبایی دانست که امروزه دارای طرفداران بیشماری است. در واقع Mammaplasty به عمل زیبایی که به منظور کاهش حجم سینه صورت می گیرد گفته می شود.

 

عمل ماموپلاستی درد دارد؟

 

ایجاد زیبایی و تقارن در سینه ها می تواند بسیار مورد توجه قرار داشته باشد. افراد بسیاری از داشتن سینه های بزرگ با فرم های افتاده و نامناسب رنج می برند. این افراد می توانند جراحی سینه را توسط پزشکی ماهر و متخصص انجام دهند تا دارای ظاهری زیبا و جذاب شوند.

جراح متخصص با برداشتن چربی اضافی سینه ها می تواند سایز سینه را کوچک کند و همچنین به سینه های شل و افتاده فرم دهد و آنها را محکم تر کند. همچنین می تواند با ماموپلاستی تقارن در سینه ها را ایجاد کند.

 

عمل ماموپلاستی درد دارد؟

 

علاوه بر زیبایی شناختی عمل ماموپلاستی در واقع وزن زیاد سینه ها می تواند در دراز مدت مشکلات بسیاری از جمله کمر درد، درد در شانه و گردن، و یا ایجاد ناراحتی در هنگام راه رفتن را برای افراد ایجاد کند. برای این منظور انجام Mammaplasty می تواند برای این افراد مزایای بسیاری را داشته باشد.

همانطور که می دانیم ماموپلاستی مانند هر عمل جراحی دیگر نیاز به بیهوشی دارد. افراد در اتاق عمل باید جراحی سینه را انجام دهند. از این رو ایجاد درد در حین عمل و بعد از آن می تواند یکی از مهمترین عوارضی باشد که افراد به آن دچار می شوند.

درد ناشی از ماموپلاستی می تواند در هر فرد متفاوت باشد. با توجه به حجم عمل ماموپلاستی انجام شده می توان مشخص کرد که ایجاد درد در چه نواحی از سینه ممکن است بیشتر دیده شود.

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از ماموپلاستی

همانطور که گفته شد انجام ماموپلاستی نیز مانند هر عمل جراحی دیگر می تواند عوارض و خطرات بسیاری را برای افراد در پی داشته باشد.

اما نکته ای که قبل از Mammaplasty باید به آن توجه کنید انتخاب جراح متخصص و ماهری است که در زمینه عمل های زیبایی و ماموپلاستی دارای تجربه و مهارت لازم باشد.

مشاهده مطلب
دوره نقاهت عمل ماموپلاستی

در این صورت عوارض ایجاد شده بعد از ماموپلاستی می تواند بسیار کاهش پیدا کند. می توانیم بگوییم که برخی افراد دارای آستانه درد پایینی در خود هستند. از این رو این افراد بعد از Mammaplasty ممکن است درد بیشتری را حس کنند.

عوارض دیگری نیز بعد از جراحی سینه می تواند ایجاد شود که با رعایت نکات و توصیه های پزشک میتوانید این عوارض را به حداقل برساند. از آنجایی که از روش های متفاوتی برای ماموپلاستی انجام می شود می توان گفت که ممکن است عوارض بعد از Mammaplasty نیز متفاوت باشد.

یکی از این روش ها استفاده از لیپوساکشن برای برداشتن بافت چربی اضافی در سینه است. البته این روش در شرایط خاصی انجام می شود. در واقع این روش می تواند از مزایای بسیاری برخوردار باشد. مهمترین مزیت این روش راحت تر بودن آن است.

از آنجایی که در لیپوساکشن امکان ایجاد بریدگی در بدن وجود ندارد در نتیجه خونریزی و برجای ماندن جای بخیه نیز در ماموپلاستی به این روش ایجاد نمی شود. در نتیجه دوره بهبودی سریع تر اتفاق می افتد.

از لیپوساکشن در Mammoplasty زمانی استفاده می شود که نیاز به تغییر فرم سینه و یا سفت کردن آن نیست و سینه ها دارای اندازه متوسطی هستند.

روش دیگر ماموپلاستی استفاده از عمل جراحی است. این روش برای کسانی استفاده می شود که بافت سینه آنها دارای افتادگی است. همچنین پوست سینه نیز در اثر وزن زیاد چربی دارای کشیدگی شده است. عمل جراحی ماموپلاستی می تواند برای این افراد گزینه مناسبی در کاهش حجم سینه باشد.

از آنجایی که ایجاد درد و خونریزی و بخیه می تواند از عوارض جانبی جراحی سینه باشد، از این رو دوره درمان این افراد می تواند طولانی تر شود.

ایجاد خستگی و درد در ناحیه سینه می تواند تا 2 یا 3 هفته بعد از Mammaplasty ادامه داشته باشد. تورم در سینه ها نیز می تواند یکی دیگر از عوارضی باشد که بعد از در ماموپلاستی می توانید مشاهده کنید.

 

آیا ماموپلاستی عملی دردناک محسوب می شود؟

به دلیل اینکه ماموپلاستی عمل زیبایی است که در بیشتر مواقع با جراحی صورت می گیرد می تواند بعد از عمل درد را در افراد ایجاد کند. به دلیل برش هایی که در سینه ایجاد می شود و همچنین بخیه های عمل ، می توان گفت که درد در سینه بعد از Mammaplasty دور از اجتناب است.

با این وجود این عمل نیز مانند بسیاری از عمل های زیبایی دیگر می تواند عوارضی همچون درد را در هفته های اول بعد از عمل در پی داشته باشد.

مشاهده مطلب
جراحی ماموپلاستی به چه افرادی توصیه نمی شود ؟

 

درد و کنترل درد ماموپلاستی حین عمل

از آنجایی که ماموپلاستی عملی است که طی آن فرد را بیهوش می کنند، بنابراین در حین ماموپلاستی امکان اینکه شما متوجه درد شوید وجود ندارد. اگر دردی ایجاد شود بعد از به هوش آمدن شما میتواند دیده شود.

اگر از روش لیپوساکشن برای ماموپلاستی و یا کم کردن چربی اضافی سینه استفاده می کنید، قطعا بی حسی موضعی برای شما تجویز می شود. در حین عمل Mammaplasty دکتر مربوطه باید به نکات مربوط به جراحی بسیار دقیق عمل کند تا شما بعد از جراحی سینه دچار درد زیادی نشوید.

 

درد و کنترل درد ماموپلاستی بعد از عمل 

از آنجایی که بعد از جراحی سینه ایجاد درد در ناحیه سینه مشاهده می شود، از این رو برای اینکه  این درد بعد از ماموپلاستی کمتر شود باید در این مورد با پزشک خود مشورت کنید.

پزشک مربوطه می تواند توصیه های بیشماری را به شما ارائه دهد که در صورت رعایت هر یک از آنها می توانید درد خود را کاهش دهید. می توانیم به صورت زیر این توصیه ها را مورد بررسی قرار دهیم.

  •   در دو هفته اول بعد از جراحی سینه از انجام کلیه کارهای سنگین پرهیز کنید. بلند کردن اجسام سنگین می تواند درد شما را بیشتر کند و همچنین بافت های سینه را بعد از ماموپلاستی از فرم بیاندازد.
  •   با داشتن خواب کافی و استراحت مناسب بعد از Mammaplasty می توانید به راحتی درد ایجاد شده را کنترل کنید.
  •   تغذیه مناسب می تواند در کم کردن درد بعد از ماموپلاستی و همچنین بهبودی سریعتر شما بسیار مثمر ثمر باشد. نوشیدن مایعات زیاد نیز می تواند برای شما بسیار مفید باشد.
  •   بعد از جراحی سینه تا یک هفته بعد از برداشتن بانداژها می توانید حمام کنید. از قرار گرفتن در آب داغ و یا سونا و جکوزی در هفته ای اول بعد از Mammaplasty پرهیز کنید.
  •   در صورتی که دچار درد در ناحیه سینه خود شدید می توانید از مسکن های که دکتر برای شما تجویز کرده است استفاده کنید.
  •   مصرف آنتی بیوتیک ها را به هیچ وجه سرخود قطع نکنید. این داروها برای جلوگیری از ایجاد عفونت برای شما تجاوز می شوند. تا انتهای دوره درمان خود از این داروها استفاده کنید.
  •   بعد از ماموپلاستی سینه بندهای طبی برای شما تجویز می شود. در صورتی که از این سینه بند ها طبق دستور پزشک استفاده کنید، فرم سینه شما بعد از عمل می تواند به راحتی شکل مناسبی به خود بگیرید. همچنین درد ایجاد شده بعد از جراحی سینه نیز تا حدود زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.
مشاهده مطلب
سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی

با رعایت توصیه های بالا می توانید تا حدود زیادی روند بهبودی خود را سرعت ببخشید. برای اینکه درد بعد از جراحی سینه کمتر در زندگی شما تاثیر بگذارد تا چند هفته اول از کلیه کارهایی که به ایجاد درد می انجامد خودداری کنید. در این صورت می توانید شاهد نتایج شگفت انگیز ماموپلاستی باشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد هزینه ماموپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

ماموپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال

تماس سریع