ماموپلاستی

انجام ماموپلاستی بدون استفاده از پروتز

ماموپلاستی بدون پروتز

>> ماموپلاستی بدون پروتز

اولین عمل های زیبایی ثبت شده برای کاهش سایز بیش از حد بزرگ سینه در زنان توسط جراحان بازسازی و زیبایی در دو دهه آخر قرن نوزدهم انجام شد. این تحولات با گذشت زمان پیشرفته تر شده اند و در تلاش برای تغییر خصوصیات بیرونی فرد مورد استفاده افراد زیادی قرار می گیرند.

 

انجام ماموپلاستی بدون استفاده از پروتز

 

عمل زیبایی ماموپلاستی برای بانوان و مردانه که دچار ژنیکوماستی هستند مورد استفاده قرار می گیرد زیرا هدف اصلی ماموپلاستی ایجاد سینه های زیبا و متناسب با سایر اندام های بدن شخص است.

دریافت تخفیف ویژه ماموپلاستی + مشاوره رایگان

 

>> آیا انجام ماموپلاستی نیاز به پروتز دارد؟

ماموپلاستی یک عمل جراحی زیبایی پستان ها می باشد که در طی آن باعث کاهش حجمی پستان انجام می شود. در طی این فرایند همچنین شکل پستان را بهبود می بخشد.

 

انجام ماموپلاستی بدون استفاده از پروتز

 

به طور کلی دو دسته عمل زیبایی ماموپلاستی که روی سینه ها انجام می شود وجود دارد:

 • ماموپلاستی افزایشی
 • ماموپلاستی کاهشی

عمل زیبایی ماموپلاستی افزایشی به منظور تقویت ظاهر، اندازه و کانتور سینه ها انجام می شود.

اکثر زنان ماموپلاستی افزایشی را به دلایل مختلف را در نظر می گیرند. برخی از خانم ها احساس می کنند که سینه های آن ها بسیار کوچک است.

برخی انتظار دارند که بعد از بارداری Mammoplasty افزایشی را به منظور جلوگیری از افتادگی سینه ها انجام دهند. برخی دیگر تمایل به برطرف کردن عدم تقارن در اندازه پستان دارند.

ماموپلاستی افزایشی با کاشت پروتز انجام می شود که می تواند در زیر عضله قفسه سینه یا بالای عضله قفسه سینه قرار گیرد.

برش را می توان در زیر آئولا یا چین های پستان تحتانی انجام داد. به طور کلی، عمل زیبایی ماموپلاستی افزایشی از روش های حداقل تهاجمی می باشد که شامل برش هایی می شوند که طول آن ها فقط سه سانتی متر است.

عمل زیبایی Mammoplasty افزایشی از یک پوسته سیلیکونی پر شده یا ژل سیلیکونی تشکیل شده است. پزشک متخصص با قرار دادن پروتز های آزمایشی، اندازه مورد نظر فرد را تعیین می کند. در حال حاضر، از پروتزهای سینه بی حد و مرز استفاده می شود.

عمل زیبایی ماموپلاستی برای کاهش سایز پستان نیز شناخته می شود.

Mammoplasty کاهشی روشی است که برای از بین بردن چربی، بافت و پوست اضافی از سینه ها استفاده می شود.

اگر سینه های بزرگی دارید، می توانید برای کاهش سایز سینه ها یا رسیدن به اندازه سینه متناسب با بدن خود، عمل جراحی ماموپلاستی کاهشی را انجام دهید.

مزایای بسیاری از عمل جراحی ماموپلاستی کاهش سینه وجود دارد. بعد از عمل زیبایی ماموپلاستی خانم ها می توانند از سینه های بهتری برخوردار شوند که متناسب با بقیه اندام های بدنشان باشد.

سینه های کوچکتر می توانند وضعیت خستگی را بهبود ببخشند، درد کمر، شانه و گردن را که همراه با سینه های بسیار بزرگ مرتبط است را کاهش دهد.

جراحی ماموپلاستی کاهشی پستان می تواند به زنان اجازه دهد در فعالیت های ورزشی و جسمی بیشتری با ناراحتی کمتر شرکت کنند. به طور کلی ماموپلاستی کاهش پستان می تواند تأثیر مثبتی بر عزت نفس داشته باشد و منجر به افزایش اعتماد به نفس شود.

 

>>‌ انجام ماموپلاستی بدون استفاده از پروتز چگونه خواهد بود؟

عمل زیبایی Mammoplasty بدون پروتز به بهبود توانایی های فرد در شرکت در فعالیت های بدنی کمک می کند.

اگر قصد جراحی ماموپلاستی بدون پروتز را دارید با یک جراح پلاستیک دارای مجوز مشورت کنید. درک این مسئله که عمل جراحی ماموپلاستی بدون استفاده از پروتز شامل خطرات و عوارض احتمالی و همچنین انتظارات واقع بینانه است مهم است.

عمل زیبایی ماموپلاستی پستان باعث می شود تا سینه های شما کوچکتر، سبک تر شود. گاهی اوقات برای بهبود شکل سینه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

به دلایل جسمی و عاطفی زنان ممکن است عمل زیبایی Mammoplasty بدون پروتز را انتخاب کنند. ممکن است که سینه های بزرگ آنها باعث ایجاد درد و ناراحتی در ناحیه پشت، شانه یا گردن شود، شرکت در برخی از ورزش ها را دشوار می کند و یا از یافتن لباس متناسب خسته شده باشند.

عمل زیبایی ماموپلاستی بدون استفاده از پروتز برای خانم هایی که سینه های بزرگی دارند و می خواهند مسائلی از جمله موارد ذکر شده رفع شود، روش مناسبی می باشد.

 • درد مزمن کمر، گردن و شانه که به داروهای درد نیاز دارد
 • درد عصبی
 • فعالیت محدود
 • خود تصویر ضعیف مربوط به سینه های بزرگ
 • مشکل در جا دادن سینه بند و لباس

انجام عمل زیبایی Mammoplasty بدون پروتز به افرادی که دارای شرایط خاص مانند دیابت یا مشکلات قلبی هستند توصیه نمی شود. شما می توانید در هر سنی بعد از 18 سالگی عمل زیبایی ماموپلاستی کاهش سینه انجام دهید.

در صورتی که برنامه های مشخصی مانند زایمان در آینده دارید، ممکن است عمل زیبایی ماموپلاستی را به بعد از بارداری موکول کنید که این کار نیز چالش می باشد و ممکن مشکلاتی در شیردهی به وجود آید.

اگرچه برخی از تکنیک های جراحی می توانند به حفظ توانایی شما در شیردهی کمک کنند اما باز هم ریسک انجام این کار بعد از بارداری وجود دارد.

بعد از عمل زیبایی ماموپلاستی تقریباً همه احساس و توانایی شیردهی را از دست می دهند. اگر شیردهی برای شما مهم است، ممکن است بخواهید انجام عمل زیبایی ماموپلاستی کاهش پستان را به تعویق بیندازید تا اینکه فرزندان خود را بزرگ کنید.

عمل زیبایی ماموپلاستی بدون پروتز سینه غالباً در خانم هایی که سینه های بزرگ و سنگین دارند و ناراحتی قابل توجهی از جمله درد گردن، بی حسی درد کمر یا ضعف به دلیل وزن سینه ها را تجربه می کنند، توصیه می شود. در طی این روش، پوست اضافی، چربی و بافت سینه برداشته می شود.

بعد از عمل زیبایی ماموپلاستی کاهش پستان متوجه تغییر در احساس سینه و همچنین ناتوانی در شیردهی می شوید.

 

>> مزایا و معایب ماموپلاستی بدون پروتز

عمل جراحی ماموپلاستی بدون پروتز خطرات مشابهی با هر نوع جراحی دیگر دارد از جمله خونریزی، عفونت و واکنش منفی به بیهوشی. سایر خطرات احتمالی عبارتند از:

 • کبودی که معمولاً موقتی است
 • از بین رفتن احساس در نوک سینه ها و پوست اطراف نوک سینه ها
 • مشکل یا عدم توانایی در شیردهی

تفاوت در اندازه، شکل و تقارن سینه های چپ و راست که ممکن است منجر به جراحی ماموپلاستی برای بهبود ظاهر شما شود. جراحی کاهش پستان تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و معمولاً حدود یک ساعت و نیم طول می کشد.

روز بعد از عمل زیبایی Mammoplasty می توانید به خانه بروید. در حین بهبودی سینه های شما رنگی به نظر می رسد و ورم و سفتی احساس می شود.

عوارض جانبی ماموپلاستی کاهشی پستان به تدریج با گذشت زمان بهبود می یابد و سینه های شما نرم تر و طبیعی تر شوند.

شما باید بعد از گذشت حدود دو هفته می توانید فعالیت های محدودی مانند بلند کردن کودکان خردسال انجام دهید. بیشتر خانم ها طی دو تا سه هفته به فعالیت های عادی بر می گردند. ورزش منظم باید به شما کمک کند در اسرع وقت به فعالیت های عادی برگردید. قبل از شروع ورزش، باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

 

>>‌ هزینه های ماموپلاستی بدون پروتز

هزینه های عمل زیبایی Mammoplasty می تواند به عوامل بسیاری وابسته باشد. متوسط هزینه های عمل زیبایی ماموپلاستی بدون پروتز شامل بیهوشی، اتاق عمل یا سایر هزینه های مرتبط است.

هزینه جراح متخصص نیز بسته به تجربه، نوع روش استفاده شده و محل دفتر جغرافیایی دارد.

به طور کلی هزینه های کاهش پستان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • هزینه های بیهوشی
 • هزینه بیمارستان یا کلینیک زیبایی
 • آزمایش های پزشکی
 • نسخه های دارویی تجویز شده توسط پزشک متخصص
 • حق الزحمه جراح

هنگام انتخاب یک جراح پلاستیک دارای مجوز و صلاحیت پزشکی برای انجام عمل زیبایی ماموپلاستی بدون پروتز، به یاد داشته باشید که تجربه جراح نیز در هزینه نهایی موثر می باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ماموپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن