ماموپلاستی

آیا ماموپلاستی بر شیردهی تاثیر گذار است؟

آیا ماموپلاستی بر شیردهی تاثیر گذار است؟

ماموپلاستی و شیردهی

اگر سینه های بزرگی دارید و از داشتن سینه های بزرگ ناراحت هستید، درمان زیبایی ماموپلاستی می تواند راه حل مناسبی برای شما باشد.

ماموپلاستی و شیردهی

عمل زیبایی Mammoplasty راهی برای حذف سلول های چربی سینه و کاهش حجم سینه است؛ اما اگر فردی باردار یا شیرده هستید باید قبل از انجام درمان زیبایی ماموپلاستی مطمئن شوید که درمان زیبایی می تواند در این دوران تاثیر گذار باشد یا خیر.

دریافت تخفیف ویژه ماموپلاستی + مشاوره رایگان

برای رسیدن به جواب سوال لازم است در ابتدا آگاهی لازم را درباره عمل زیبایی ماموپلاستی کسب کنید و در انتها با پزشک خود درباره این در دوره شیردهی و یا بارداری درمان زیبایی Mammoplasty باز هم بهترین راه حل برای شما است یا خیر با پزشک متخصص زیبایی خود مشورت کنید.

انجام ماموپلاستی در هر زمانی معمولا با هدف کاهش سایز سینه ها انجام می شود. افراد میتوانند این عمل را درمان های مختلفی انجام دهند. یکی از سوالاتی که راجع به این عمل وجود دارد این است که آیا ماموپلاستی را می توان در زمان شیردهی انجام داد و یا خیر. افراد می توانند با انجام این عمل سینه های خود را کوچک تر کرده و از درد شانه های خود به طور کامل رهایی یابند.

امروزه انجام عمل ترمیم سینه در سراسر جهان طرفدار بسیار زیادی پیدا کرده است زیرا بزرگ بودن سینه ها سبب فشار آوردن به گردن و شانه های زنان شده که در نتیجه آن درد زیادی را به وجود می آورد. افراد امروزه به دلیل مشاهده ی نتایج و تاثیر گذاری عمل های زیبایی، اعتماد و شوق بسیار زیادی برای انجام این عمل دارند.

نکته ای که سوالات و ابهامات بسیار زیادی را به همراه دارد این است که آیا اجازه انجام ماموپلاستی در هنگام بارداری و یا حتی هنگام شیردهی وجود دارد و یا خیر. همچنین برخی سوالات دیگر نیز در صورت مثبت بودن سوال قبلی ایجاد می شوند از جمله اینکه ممکن است پس از انجام این عمل شیردهی زنان به فرزندانشان دچار مشکل شود و یا خیر.

ماموپلاستی و شیردهی

ماموپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی Mammoplasty بیشتر به عنوان راهی برای کاهش حجم سینه شناخته شده است اما در واقع عمل زیبایی ماموپلاستی برای موارد مختلفی استفاده می شود که نتیجه اصلی همه آن ها در انتها کاهش حجم سینه است.

در پایین به برخی از موارد استفاده درمان زیبایی اشاره شده است.

1- حذف سلول های زائد چربی، یکی از مهم ترین و بهترین اتفاقاتی که در پی انجام ماموپلاستی اتفاق می افتد این است که افراد می توانند با انجام این عمل از سلول های چربی به وجود آمده در سینه های خود رهایی یابند. انجام این عمل به صورت بسیار عالی سبب از بین رفتن و حذف چربی های زائد موجود در سینه های افراد می شود.

2- حذف بافت زائد در سینه

3- رفع پوست اضافه در سینه

4- فرم دهی سینه، به جرات می توان گفت که مهم ترین هدفی که زنان برای انجام این عمل دارند فرم دهی سینه ها می باشد. در صورتی که این عمل همه ی مزایای ذکر شده را دارا باشد اما در انجام این مورد کوتاهی کند، بدون شک بسیاری از طرفداران خود را از دست داده و متقاضیان از انجام آن صرفه نظر خواهند کرد؛ بنابراین می توانیم بگوییم افراد می توانند با به کارگیری این عمل به فرم دهی سینه های خود بپردازند.

5- رفع درد مزمن کمر، گردن و شانه که به دلیل سنگینی سینه ایجاد شده باشد. از بهترین مزایای این عمل مواردی چون از بین رفتن کامل درد گردن، شانه و همچنین کمر می باشد که با انجام ماموپلاستی به طور کامل از بین می روند. افراد پس از انجام Mammoplasty به راحتی می توانند نسبت به انجام کارهای روزمره ی خود اقدام کرده و با انجام این کارها بدون هیچگونه دردی لذت ببرند.

6- سوزش پوستی در زیر سینه ها

7- رفع افتادگی سینه، این مورد را به نوعی می توانیم فرم دهی سینه ها هم بدانیم و بگوییم که اگر این عمل به صورت کاهنده انجام گیرد افراد می توانند شاهد رفع این افتادگی و همچنین کاهش سایز سینه های خود باشند. این مورد تقریبا بیشترین متقاضی را برای انجام این عمل دارد. افراد معمولا با انجام این عمل توانسته اند به هدف قبل از عمل خود برسند.

انجام عمل زیبایی ماموپلاستی می تواند بهترین راه حل برای موارد گفته شده در بالا باشد.

همه ی مزایا و همچنین مشکلاتی که می توان با انجام ماموپلاستی رفع گردد می توانند توسط پزشک متخصص و همچنین در یک کلینیک معتبر در کشورمان به صورت کاملا حرفه ای و پیشرفته انجام گردد. افراد می توانند برای انجام این عمل آماده سازی های لازم را انجام داده و تصمیم جدی برای انجام آن بگیرند.

سپس با انجام و همچنین سپری کردن دوره ی نقاهت پس از درمان از مزایای ماموپلاستی برخوردار گردند.

درمان زیبایی گفته شده به روش های مختلفی انجام می شود که قبل از انجام عمل جراحی ماموپلاستی پزشک متخصص زیبایی در طی یک جلسه مشاوره بررسی های لازم را برای تشخیص روش مناسب عمل زیبایی Mammoplasty انجام می دهد.

سپس بعد از انتخاب روش مناسب برای انجام درمان زیبایی، قبل از انجام عمل جراحی زیبایی ماموپلاستی مکان برش هایی که باید در طی انجام درمان زیبایی بر روی سینه انجام دهد مشخص می کند.

پزشک متخصص زیبایی قبل از شروع عمل زیبایی ماموپلاستی برای این که در طی انجام درمان زیبایی Mammoplasty دردی احساس نکنید طبق بررسی هایی که انجام داده است و با صلاح دید خودش مواد بی حسی را برای موضعی یا عمومی به بدن شما تزریق می کند.

معمولا انجام عمل جراحی زیبایی ماموپلاستی حدود 3 الی 4 ساعت طول می کشد که در طی عمل پزشک متخصص زیبایی در مکان هایی که قبل از انجام درمان زیبایی مشخص کرده است، برش هایی ایجاد می کند و بافت و یا سلول های چربی زائد را از سینه جدا می کند.

پس از جدا کردن بافت یا سلول های چربی زائد در طی عمل زیبایی ماموپلاستی، مکان هایی را که برش ایجاد کرده در جای اصلی خود بخیه می زند.

بعد از انجام عمل جراحی زیبایی Mammoplasty ایجاد کمی تورم عادی است؛ اما با توجه به تورم حاصل از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی باز هم می توان مقداری از نتیجه درمان زیبایی به از اتمام عمل جراحی زیبایی ماموپلاستی مشاهده کرد.

از نتایجی که می توانید به محض اتمام عمل جراحی زیبایی ماموپلاستی مشاهده کنید سفت شدن سینه، رفع افتادگی سینه و کوچک شدن سینه های شما است که به خوبی بعد از اتمام درمان زیبایی قابل مشاهده هستند.

اما نتایج کامل درمان زیبایی را بعد از اتمام دوره بهبودی و نقاهتتان می توانید مشاهده کنید.

دوره نقاهت و بهبودی عمل زیبایی ماموپلاستی برای هر فردی بسته به مراقبت هایی که بعد عمل جراحی زیبایی Mammoplasty انجام می دهند متفاوت است.

معمولا پزشک متخصص برای کاهش تورم و کبودی حاصل از عمل جراحی زیبایی ماموپلاستی بعد از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی یک سینه بند فشرده سازی الاستیک را برای محافظت از سینه های شما تجویز می کند.

آیا ماموپلاستی در دوران بارداری و دوران شیردهی امکان پذیر است؟

انجام عمل جراحی زیبایی ماموپلاستی در هر سنی امکان پذیر است. حتی می تواند در سنین نوجوانی هم انجام شود اما بهتر است عمل زیبایی Mammoplasty زمانی انجام شود که سینه شما به رشد کافی رسیده باشد تا بعد از انجام عمل جراحی زیبایی ماموپلاستی نتیجه درمان زیبایی شما دچار تغییر نشود.

اما اگر در آینده تصمیم دارید باردار شوید یا در حال حاضر باردار هستید پیشنهاد می شود بعد از انجام عمل جراحی زیبایی ماموپلاستی باردار شوید و بعد از اتمام بارداری به انجام عمل زیبایی Mammoplasty بپردازید.

به این دلیل که پس از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی ممکن است در دوران شیردهی و بارداری با مشکلی مواجه شوید البته می توان از بروز برخی از این مشکلات عمل جراحی زیبایی Mammoplasty جلوگیری کرد.

بهتر است قبل از انجام عمل جراحی زیبایی با پزشک متخصص درباره این که قرار است در آینده باردار شوید مشورت کنید تا مطمئن شوید در صورت انجام درمان زیبایی ماموپلاستی قبل از بارداری یا در حین بارداری با عوارض و خطرات احتمالی جدی مواجه نمی شوید.

البته شما می توانید با انتخاب پزشک متخصص زیبایی و با تجربه در انجام درمان زیبایی از بروز مشکلات متعدد عمل جراحی زیبایی ماموپلاستی جلوگیری کنید و با اطمینان خاطر در هر سنی به انجام عمل زیبایی Mammoplasty اقدام کنید.

آیا ماموپلاستی بر شیردهی تاثیر گذار است؟

ممکن است این سوال ایجاد شود که زنانی که عمل زیبایی ماموپلاستی انجام داده اند می توانند به نوزاد خود شیر دهند؟ بله می توانند بعد از انجام عمل جراحی زیبایی Mammoplasty به فرزند خود شیر دهند اما مقدار آن در هر فردی متفاوت است.

به این دلیل که ممکن است انجام عمل زیبایی ماموپلاستی بر شیردهی فردی تاثیری نگذارد ولی انجام عمل جراحی زیبایی Mammoplasty بر فرد دیگری باعث کاهش مقدار شیر آن شود.

به همین دلیل قبل از انجام عمل جراحی زیبایی ماموپلاستی پزشک متخصص زیبایی برای این که متوجه شود که انجام عمل زیبایی Mammoplasty تا چه میزان بر شیردهی فرد می تواند تاثیر گذار باشد به بررسی سوابق پزشکی فرد را مورد بررسی قرار می دهد.

البته موارد دیگری هم بر نتیجه و تاثیر عمل جراحی زیبایی بر شیردهی تاثیر گذار است مانند محل، طول و عمق برشی که در طی انجام عمل زیبایی ماموپلاستی توسط پزشک متخصص زیبایی بر ناحیه پستان ایجاد می شود؛ بنابراین انتخاب پزشک متخصص زیبایی برای انجام عمل جراحی زیبایی Mammoplasty از اهمیت زیادی برخوردار است.

در صورتی که به انجام عمل زیبایی ماموپلاستی در دوره شیردهی اقدام کردید برای این که تاثیر منفی در شیردهی شما نگذارد و باعث کاهش مقدار شیر نشوند می تواند از راه های مختلفی برای جلوگیری کاهش شیر استفاده کنید. در پایین برخی از راه هایی که از کاهش مقدار شیر جلوگیری می کند پرداخته شده است.

1- مؤثر ترین روش افزایش تولید شیر مادر، گرفتن هرچه بیشتر شیر در دو هفته اول از پستان است. انجام این کار می تواند بسیار مفید باشد. افراد معمولا از انجام این کار یا غافل می شوند و یا اصلا اطلاعی از انجام چنین کاری ندارند افراد می توانند با گرفتن مقداری شیر بیش تر از حد در دو هفته ی اول به نوعی از این مشکل پیش گیری کنند.

2- خالی ماندن سینه

3- فشرده سازی پستان

4- استفاده از داروهای گیاهی، استفاده از داروهای گیاهی فارغ از نوع مشکل امروزه در دستور کار افراد قرار گرفته است زیرا اکثر این داروها مشکل خاصی در صورت مصرف برای افراد به وجود نمی آورد. به دلیل اینکه اعتماد افراد نسبت به داروهای شیمیایی مقداری سلب شده است افراد می توانند برای حل این مشکل از داروهای کاملا گیاهی استفاده کنند و مشکل خود را از بین ببرند.

5- می توانید با مشورت با پزشک متخصص زیبایی طبق تجویز پزشک متخصص زیبایی از داروهای شیمیایی و مکمل ها استفاده کنید، افراد در صورتی که با انجام روش های ذکر شده به نتیجه ی دلخواه نرسند می توانند با مراجعه به پزشک متخصص و ارائه ی گزارش از عملکرد خود از راهنمایی های وی بهره بجویند و از داروهای مکملی که توسط پزشک تجویز میگردد استفاده نمایند.

افراد می توانند با استفاده از راه های ارائه شده نسبت به حل مشکل خود اقدام کرده و بدون هیچگونه دردسری برای افزایش میزان شیردهی خود در صورت وجود مشکل گام بردارند. این راهکارها معمولا توسط پزشک برای افراد گوش زد و توضیح داده می شوند در نتیجه جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ماموپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *