ماموپلاستی

زمان مناسب عمل مامو پلاستی

زمان مناسب عمل مامو پلاستی

زمان مناسب عمل مامو پلاستی

ماموپلاستی نوعی از عمل زیبایی سینه است که بر روی سینه هایی که دارای اندازه های بزرگ و یا افتاده هستند به منظور کاهش حجم سینه انجام می شود.

امروزه داشتن زیبایی اندام یکی از معضلاتی است که اکثر افراد با آن درگیر هستند. برای این منظور عمل های زیبایی متفاوتی برای از بین بردن ضایعات پوستی و یا چربی های اضافی موجود در اندام ها انجام می شود که می تواند بدون کمترین درد و عوارضی، زیبایی در اندام های شما را به ارمغان بیاورد.

زمان مناسب عمل مامو پلاستی

دریافت تخفیف ویژه ماموپلاستی + مشاوره رایگان

ماموپلاستی با توجه به اینکه در سن خاصی انجام می شود باید در این زمینه بسیار محتاط عمل کنید. زیرا در سنین پایین جراحی زیبایی سینه می تواند عوارض و خطرات بسیاری را برای شما ایجاد کند. به همین دلیل قبل از ماموپلاستی باید پزشک خود را در جریان سن خود قرار دهید تا توصیه های لازم را برای شما انجام دهد.

با توجه به اینکه ماموپلاستی عمل زیبایی است که به منظور کاهش سینه ها و برداشتن حجم چربی در آنها انجام می شود باید در سنین بالای 18 سال انجام شود.

زمان مناسب عمل مامو پلاستیبهترین سن برای انجام عمل ماموپلاستی چه سنی است؟

قبل از معرفی سن مناسب برای انجام عمل زیبایی ماموپلاستی، ابتدا افرادی را که می توانند کاندیدای مناسب این عمل باشند را معرفی می کنیم. اولین دسته دختران جوان در سن بلوغی هستند که با مشکل بزرگ شدن بیش از اندازه سینه ها که با نام هایپوترافی غول پیکر نامیده می شود.

به دلیل مشکلات عدیده ای که در اعتماد به نفس، لباس پوشیدن، ورزش و انجام کارهای روزمره برای این افراد پیش می آید، می توان این دسته از افراد را یکی از مهم ترین کاندیدای مناسب برای عمل زیبایی ماموپلاستی دانست.

زنانی که دوران شیردهی به فرزندشان تمام شده و بعد از گذراندن دوران بارداری و شیردهی احساس سنگینی و شل شدگی در سینه های خود را دارند نیز می توانند گزینه مناسب بعدی برای انجام عمل زیبایی ماموپلاستی باشند.

از آنجایی که بعد از افزایش وزن بافت سینه مملو از چربی خواهد شد، لیپوساکشن نیز می تواند گزینه خوبی برای کاهش سایز سینه ها و فرم دهی به آن ها باشد. اما در صورت انتخاب لیپوساکشن باید توجه داشته باشید که قبل از انجام این عمل، توجه به رنگ و خاصیت ارتجاعی سینه بسیار حائز اهمیت است و پزشک متخصص باید به درستی آن ها را مورد بررسی قرار دهد.

زنانی که مرحله یائسگی خود را پشت سر گذاشته اند نیز می توانند یکی از کاندیداهای مناسب عمل زیبایی ماموپلاستی باشند؛ چرا که پس از دوران یائسگی با توجه به تغییرات هورمونی در بدن زنان، سینه های آن ها بزرگ تر شده و مشکلاتی را برای آنها بوجود خواهد آورد.

همچنین افرادی که دارای سینه های نخی، نامتقارن و یا سینه هایی با پوست نازک و کشیده شده هستند را نیز می توان به عنوان کاندیدای مناسب عمل زیبایی ماموپلاستی دانست؛ زیرا عمل زیبایی ماموپلاستی علاوه بر کاربرد های درمانی جنبه زیبایی نیز برای افراد دارد.

ماموپلاستی یا کاهش حجم سینه در اکثر مواقع در سنینی انجام می شود که رشد سینه کامل شده است. ممکن است قبل از سن 20 سالگی رشد سینه ها به طور کامل انجام نشده باشد. در این صورت انجام ماموپلاستی می تواند نتیجه مطلوبی را برای شما در بر نداشته باشد.

با توجه به اینکه جراحی زیبایی سینه می تواند از نظر عاطفی نیز بر افراد تاثیر گذار باشد باید فرد از این نظر نیز به بلوغ کامل فکری و جسمی رسیده باشد تا بعد از جراحی زیبایی سینه پشیمان نشود. در صورتی که بتوانید انتظارات واقع بینانه ای نسبت به ماموپلاستی داشته باشید می توانید کاندید مناسبی برای این عمل باشید.

به همین دلیل سنین نوجوانی و زیر 18 سالگی ماموپلاستی برای افراد انجام نمیشود، حتی در صورتی که دارای سینه های بزرگ نیز باشید ، باید تا سنین بالای بیست سالگی صبر کنید.

می توانید در این زمینه مشورت های لازم را با پزشک مورد نظر خود انجام دهید تا در مورد نحوه جراحی زیبایی سینه ، سن مورد نظر برای ماموپلاستی، و علائمی که دارا می باشید اطلاعات کافی به دست آورید و دلایل انجام نشدن ماموپلاستی را در سنین پایین به خوبی درک کنید.

چه فصلی به جهت عمل ماموپلاستی مناسب است؟

ماموپلاستی را می توانید در هر فصلی انجام دهید و از این نظر محدودیتی در انجام جراحی زیبایی سینه وجود ندارد. با توجه به اینکه ماموپلاستی جراحی کاهش سینه در نظر گرفته می شود و برای این منظور انجام می شود می تواند مزایای بسیاری را برای افراد در بر داشته باشد.

فصل خاصی برای انجام این عمل توسط پزشک، وجود ندارد و این امر نمی تواند در نتیجه ماموپلاستی تاثیر گذار باشد. جراحی زیبایی سینه در واقع عمل زیبایی است که می تواند جنبه درمانی نیز برای افراد داشته باشد.

افرادی که دارای سینه های بزرگی هستند با ماموپلاستی می تواند از ایجاد درد های متفاوتی که در ناحیه گردن شانه و کمر خود حس می کنند خلاص شوند.

حین عمل زیبایی ماموپلاستی و تا 24 ساعت آینده یک لوله درون زخم سینه فرد مراجعه کننده توسط پزشک معالج قرار داده می شود تا مایع اضافی ناشی از عمل از آن خارج شود.

بعضی افراد نیز با مشکل یکسان نبودن سایز سینه ها همراه هستند که با مشورت از یک پزشک متخصص و با انجام عمل زیبایی ماموپلاستی این مشکل قابل درمان است. این عمل را می توان روی یک یا هر دو سینه انجام داد.

پیش از انجام هرگونه اقدام برای تعیین اندازه سینه و یا رفع مشکل خود حتما باید با پزشک متخصص مشورت کنید تا پس از عمل زیبایی ماموپلاستی نارضایتی برای شما پیش نیاید.

در برخی از مواقع حجم و وزن سینه ها به حدی است که فرد نمی تواند این وزن را تحمل کند و دردهای مختلفی را به همین دلیل ممکن است در نواحی مختلفی از اندام های خود حس کند. به همین دلیل ماموپلاستی می تواند از لحاظ درمانی، به حل مشکلات این افراد بپردازد.

علاوه بر این زیبایی در سینه ها با افتادگی و شل شدن آنها می تواند از بین برود و حالت برجسته و خوش فرم خود را از دست بدهد. افرادی که به دلیل افزایش وزن و یا دلایل ارثی و شیردهی سینه های افتاده و کشیده شده ای دارند، عمل ماموپلاستی می تواند برای این افراد برای ایجاد زیبایی استفاده شود.

از آنجایی که ماموپلاستی با برش و جراحی همراه است، ممکن است در فصل سرد بهبودی را برای افراد با مشکلاتی روبرو کند. ایجاد درد در نواحی که تحت برش قرار گرفته است در فصل سرما ممکن است درد بیشتری را برای افراد ایجاد کند.

لازم به ذکر است که این عوارض در هر فردی ممکن است به نوعی دیده شود و نیاز نیست که از این بابت نگران باشید. می توانید در این زمینه اطلاعات بیشتری را با مشورت با پزشک خود کسب کنید.

آیا زمان بر نتایج ماموپلاستی تاثیر گذار است؟

با توجه به اینکه ماموپلاستی در سنین خاصی انجام می شود و بیشتر برای ایجاد زیبایی در اندام ها مورد استفاده قرار می گیرد می توان گفت که زمان انجام این عمل می تواند در نتایج این عمل تاثیر مستقیمی داشته باشد.

حتی اگر در روز ها و هفته های اول نتایج فوری و آنی از عمل زیبایی ماموپلاستی شما را جذب کند اما باید بدانید که تقریبا بین 8 تا 18 ماه طول می کشد تا نتیجه نهایی برای افراد پس از انجام اولین عمل زیبایی ماموپلاستی نمایان شود. با این حال نمی توان به طور دقیق این مدت را مشخص کرد و برای هر فرد با توجه به فاکتورهای متفاوتی مانند سایز سینه متفاوت می باشد.

پیش از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی در صورت داشتن انواع بیماری ها مانند آنفولانزا حتما باید با پزشک خود مشورت کنید؛ بهتر است زمان درمان آن تمام شود و سپس اقدام به عمل زیبایی ماموپلاستی کنید.

در صورت استفاده از داروهای خاصی مانند دیورتیک ها، لازم است تا با مشورت و توصیه پزشک متخصص خود حداقل 10 روز قبل از اقدام به عمل زیبایی ماموپلاستی آن را استفاده نکنید. همین موارد تاثیر زمان مناسب برای عمل زیبایی ماموپلاستی را بهتر برای شما توصیف می کنند.

اگر شما فردی هستید که سینه هایی بزرگ و نافرم دارید با ماموپلاستی می توانید دارای سینه های خوش فرم شوید. در واقع ماندگاری نتایج این عمل تا حدود بسیار زیادی به خود افراد بستگی دارد. این عمل نیز مانند بسیاری از عمل های دیگر دارای دوران نقاهتی است که باید بعد از آن جدی گرفته شود.

با انجام مراقبت ها و توصیه های پزشک خود می توانید از ایجاد عوارض جدی بعد از عمل زیبایی بکاهید. برای این منظور نیاز است که از آنتی بیوتیک ها و مسکن ها بعد از ماموپلاستی استفاده کنید تا درمان سریع تر انجام شود و شما بتوانید نتایج را به صورت مشخصی مشاهده کنید.

این عمل می تواند در طول زمان بدون تغییر باقی بماند و شما را با مشکلی روبرو نکند و یا ممکن است در صورت تغییر وزن و چاقی به حالت اول خود برگردد. این امر تا حدود زیادی به مراقبت های بعد از عمل جراحی بستگی دارد.

ماموپلاستی در سنین پایین انجام می شود؟

در سنین پایین انجام کلیه عمل های زیبایی ممنوع است. زیرا فرد به سن قانونی نرسیده است و نمی تواند تصمیم درستی را از این بابت بگیرد و نیاز است که برای انجام ماموپلاستی فرد حداقل به سن بالای 18 سال رسیده باشد تا پزشک بتواند اجازه ماموپلاستی را بدهد.

در واقع سنین پایین تر از 18 یا 20 سال می تواند خطرات و عوارض جسمی و روحی بسیاری را بر روی این افراد باقی بگذارد. از آنجایی که عواطف در سنین نوجوانی بسیار شدیدتر است نمی توان گفت که افراد کم سنی که متقاضی انجام جراحی زیبایی سینه هستند، به مرور زمان و افزایش سن پشیمان نمی شوند.

همچنین رشد اندام ها بخصوص سینه ها در این دوران به حد کامل خود نرسیده است و امکان رشد مجدد آنها بعد از ماموپلاستی نیز وجود دارد. در این صورت نتیجه بعد از ماموپلاستی می تواند دچار تغییرات اساسی شود و بعد از رشد مجدد دوباره نیاز به انجام ماموپلاستی پیدا کنید.

دلیل دیگری که جراحی زیبایی سینه در سنین پایین برای افراد انجام نمی شود را می توان آستانه تحمل درد این افراد دانست. هورمون های بلوغ در افرادی که کم سن هستند می تواند به مقدار بیشتر از افراد بزرگسال وجود داشته باشد و تغییرات جسمی و روانی زیادی را در نحوه رفتار آنان ایجاد کند.

این افراد ممکن است هر آن تصمیمات متفاوتی را بگیرند و یا درد در ناحیه برش خورده سینه در اثر ماموپلاستی (mammoplasty) را نتوانند تحمل کنند. در نتیجه این امر می تواند در روند بهبودی آنان نیز تاثیر گذار باشد.

همچنین ممکن است که این افراد نتوانند در بزرگسالی مراحل شیردهی به فرزند خود را به درستی انجام دهند و در این مورد حس ناتوانی در آنان ایجاد شود. به همین دلیل اکثر پزشکان زیبایی از انجام عمل زیبایی در سنین پایین برای افراد خودداری می کنند.

سخن آخر

با توجه به سن افراد مراجعه کننده، نوع سایز سینه ها و بیماری یا مشکلی که از عدم تناسب سینه ها برایشان پیش آمده، روش ها و متد های متفاوتی برای کاهش اندازه سینه و فرم دهی به آن ها وجود دارد.

برای مثال ممکن است برای افرادی سینه هایی نسبتا کوچکی می باشند، کمتر از 500 گرم از سینه برداشته شود و از روش یک برش عمودی برای عمل زیبایی ماموپلاستی استفاده شود.

و یا افرادی که سینه های متوسط تری دارند حدود 500 گرم از سینه هایشان و با یک روش متفاوت از روش قبلی، پزشک متخصص اقدام به کاهش سایز سینه های فرد می کند.

این روند برای مراجعه کنندگان متفاوت با سایز و نیازهای مختلف نیز با هم فرق می کنند. انتخاب بهترین روش و میزان کاهش چربی برای انجام عمل زیبایی ماموپلاستی برای هر فرد متفاوت است و هر کس باید پیش از اقدام به عمل زیبایی ماموپلاستی، حتما یک یا چندین جلسه با مشاوره با پزشک متخصص خود داشته باشد.

این کار به افراد کمک می کند تا با انتخاب بهترین متد ها، روند درمانی عمل زیبایی ماموپلاستی خود را با اطمینان بیشتری طی کنند و نتایج مطلوب تری را دریافت کنند. همچنین این کار به افراد کمک می کند تا عوارض بعد از عمل زیبایی ماموپلاستی ناشی از انتخاب روش اشتباه را تا حد زیادی کاهش دهند.

شما می توانید در کلینیک تخصصی رز با بهره گیری از مجرب ترین پزشکان و به کار گیری به روز ترین متد ها ی درمانی، نیاز های خود را در هر سطحی برآورده کنید و با خیالی آسوده از ظاهر جدید خود لذت ببرید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک لاغری مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن