درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تاثیرات عمل زیبایی ماموپلاستی بر بدن

<< تاثیرات عمل زیبایی ماموپلاستی بر بدن

بسیاری از خانم ها همواره از سایز سینه های خود ناراضی هستند به دنبال راحلی برای تغییر آن هستند و این عامل همیشه باعث کاهش اعتماد به نفس آن ها در جوامع بوده است.

 

انواع ماموپلاستی

 

به همین دلیل عمل زیبایی ماموپلاستی که به نام Mammoplasty نیز در دنیا معروف است امروزه مورد توجه بسیاری از زنان قرار گرفته است. در عمل زیبایی ماموپلاستی، جراح با افزایش یا کاهش چربی و بافت داخل سینه موجب تغییر سایز دل خواه شخص می شود.

 

>> تاثیرات عمل زیبایی ماموپلاستی بر بدن

عمل زیبایی Mammoplasty تاثیراتی زیادی را بر روی اندام و ظاهر و همچنین عملکرد و نحوه انجام کار های شما خواهد داشت. روزانه تعداد بسیار زیادی عمل زیبایی ماموپلاستی در جهان انجام می شود و به این دلیل آگاهی داشتن از تاثیرات ماموپلاستی بر بدن برای افرادی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارند بسیار مهم است.

 

انواع ماموپلاستی

 

برای کسانی که سایز سینه هایشان بزرگ است و قصد کوچک کردن آن ها را دارند، تاثیرات زیادی بر روی بدن آن ها خواهد داشت. این تاثیرات عبارتند از:

 • کاهش فشار و سنگینی بر روی گردن و شانه، این مورد در بهبود کسانی که از آرتروز و مشکل درد گردن یا شانه رنج میبرند بسیار تاثیر گذار است
 • رفع تمامی درد های عصبی موجود در اطراف سینه بعد از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی
 • راحت و آسان تر شدن استفاده از سوتین و لباس های تنگ و مجلسی
 • افزایش عملکرد، کارایی و راحتی در انجام فعالیت های روزمره زندگی
 • رفع تمامی خارش ها و سوزش ها و همچنین جوش های ریز موجود در اطراف سینه ها
 • افزایش اعتماد به نفس و زیبایی بعد از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی

افرادی نیز وجود دارند که قصد انجام عمل زیبایی ماموپلاستی برای افزایش حجم و سایز سینه خود هستند.

برای این دسته از افراد نیز تاثیر خوبی بعد از عمل زیبایی به جا خواهد ماند. مهم ترین تاثیر بر این دسته از افراد، افزایش زیبایی اندام و هیکل و همچنین خوشتیپ شدن است که در نتیجه موجب افزایش اعتماد به نفس و جذابیت خواهد شد.

>> انواع عمل زیبایی ماموپلاستی

عمل زیبایی Mammoplasty دارای انواع مختلفی بوده که هر یک از آن ها بسته به سلیقه و نیاز شخصی است. ماموپلاستی 3 روش مختلف دارد که عبارتند از ماموپلاستی افزایشی، کاهشی، بازسازی.

 1. ماموپلاستی افزایشی
مشاهده مطلب
اختلالات جنسی متعاقب جراحی پروتز سینه و یا ماموپلاستی

بعضی از خانم ها به دلایل مختلف از ظاهر کوچک سینه ها و همچنین از عدم وجود تقارن در بین هر یک از آن ها ناراضی اند. برای انجام عمل زیبایی ماموپلاستی افزایشی ابتدا شما اندازه دلخواه خود را با ایمپلنت های آزمایشگاهی تعیین می کنید.

سپس پزشک با بیهوش کردن شما شروع به ایجاد برش های ریزی به سول حداکثر 3 سانتی متر در زیر سینه یا چینش های تحتانی موجود در سینه خواهد کرد؛ و از آن برای اندوسکوپی در حین ماموپلاستی و کاشت و اضافه کردن مواد به سینه شما استفاده خواهد کرد.

تقویت سینه با کاشت ایمپلنت در زیر عضله سینه یا بالای قفسه سینه انجام می شود، همچنین در کاشت سینه از پوسته های سیلیکونی پر شده از آب شور یا ژل سیلیکونی استفاده می شود که مقدار آن ها بستگی به میزان حجم و سایز دلخواه شما بستگی دارد.

استفاده از این مواد موجب خوش فرم شدن، سفت شدن و بزرگ تر شدن سینه های شما خواهد شد.

 1. ماموپلاستی کاهشی

عمل زیبایی Mammoplasty کاهشی عمدتا در خانم هایی با حجم سینه های بزرگ و سنگین که موجب گردن درد یا کمر درد آن ها شده است انجام می پذیرد. ماموپلاستی کاهشی نیز معمولا با بی حسی و بیهوشی بیمار انجام می شود.

سپس جراح ماموپلاستی به ایجاد برش های کوچکی به منظور دستیابی به بافت ها و چربی های درون سینه خواهد کرد. پس از آن با توجه به سایز دل خواه و تعیین شده توسط شما اقدام به برداشت پوست و چربی و بافت سینه شما خواهد کرد.

در پایان نیز جراح شما نوک سینه و هاله اطراف آن را در جای خود قرار خواهد داد و سپس برش های کوچک ایجاد شده در سینه شما را بخیه خواهد زد.

 1. ماموپلاستی بازسازی

روش ماموپلاستی بازسازی بیشتر برای خانم هایی استفاده می شوند که قبلا دچار سرطان سینه شده اند. در این روش سینه با ظاهر، کانتور و حجم مورد نظر مجدداً ایجاد شده و نوک سینه و آرولا نیز دوباره بازسازی خواهد شد.

بازسازی ظاهر، کانتور و حجم سینه را می توان با کاشت ایمپلنت یا پیوند بافت سینه شخص انجام داد که در نهایت احساس زیبایی و طبیعی به فرد خواهد داد.

 

>> بهترین کاندید ها برای عمل زیبایی ماموپلاستی

عمل زیبایی ماموپلاستی برای همه افراد در هر رده سنی در صورت رسیدن به رشد کامل قابل انجام است و هیچ محدودیتی برای آن ها ندارد؛ اما مواردی وجود دارد که در صورت وجود آن در بیمار معمولا پزشک از انجام عمل زیبایی Mammoplasty برای آن شخص نیازی نمی بینند.

 • استفاده و استعمال شخص از هر گونه دخانیات
 • اضافه وزن شدید و بیش از اندازه و همچنین افتادگی بیش از حد سینه ها
 • مبتلا بودن شخص به بیماری هایی از جمله دیابت، بیماری های قلبی و سایر موارد
 • چنانچه قصد دارید در آینده فرزندی به دنیا بیاورید انجام عمل ماموپلاستی را با تاخیر بی اندازید؛ زیرا ممکن است انجام عمل ماموپلاستی برای شما چالش هایی را به وجو بیاورد.
 • اگر قصد دارید در آینده وزن خود را کاهش یا افزایش دهید بازم است تا انجام عمل ماموپلاستی را به تعویق بی اندازید؛ زیرا این کار باعث تغییر در حجم و سایز سینه ها خواهد شد.
مشاهده مطلب
آیا ماموپلاستی بر شیردهی تاثیر گذار است؟

البته ناگفته نماند که داشتن ویژگی های زیر در انجام این عمل تاثیر بسیار زیادی در موفقیت آمیز بودن عمل خواهد داشت.

 • از سلامتی جسمی و فیزیکی خوبی برخوردار باشند
 • از بین نرفتن فرم سینه ها به دلیل پیری و کدورت سن یا زایمان و سایر موارد
 • رسیدن به بلوغ کامل و رشد کامل سینه ها

 

>> عوارض و خطرات ناشی از عمل زیبایی ماموپلاستی

عمل زیبایی ماموپلاستی نیز مانند سایر عمل های زیبایی دارای خطرات و عوارض جانبی است. البته عمده این عوارض بستگی به کیفیت پزشک متخصص شما خواهد داشت و انتخاب یک پزشک خوب و با تجربه برای انجام عمل Mammoplasty در کاهش عوارض جانبی آن بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

چنانچه هر یک از عوارض جانبی ذکر شده در شما بروز داد سعی کنید در اولین فرصت به پزشک خود مراجعه کنید تا در اقدامات لازم برای رفع آن ها صورت گیرد.

 • بروز تورم و کبود شدن اطراف محل انجام عمل ماموپلاستی
 • احساس بی حسی در اطراف و نوک سینه
 • بروز آلرژی در شما پس از انجام عمل ماموپلاستی
 • تغییر در اندازه و سایز و تقارن سینه های شما پس از انجام عمل زیبایی
 • بروز آثار زخم در اطراف سینه
 • عفونت در ناحیه سینه
 • خون ریزی در ناحیه ی عمل شده

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماموپلاستی، با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس حاصل فرمایید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

ماموپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع