ماموپلاستی

تاثیرات عمل زیبایی ماموپلاستی بر بدن

تاثیرات عمل زیبایی ماموپلاستی بر بدن

تاثیرات عمل زیبایی ماموپلاستی بر بدن

بسیاری از خانم ها همواره از سایز سینه های خود ناراضی هستند به دنبال راحلی برای تغییر آن هستند و این عامل همیشه باعث کاهش اعتماد به نفس آن ها در جوامع بوده است.

انواع ماموپلاستی

به همین دلیل عمل زیبایی ماموپلاستی که به نام Mammoplasty نیز در دنیا معروف است امروزه مورد توجه بسیاری از زنان قرار گرفته است. در عمل زیبایی ماموپلاستی، جراح با افزایش یا کاهش چربی و بافت داخل سینه موجب تغییر سایز دل خواه شخص می شود.

دریافت تخفیف ویژه ماموپلاستی + مشاوره رایگان

تاثیرات عمل زیبایی ماموپلاستی بر بدن

عمل زیبایی Mammoplasty تاثیراتی زیادی را بر روی اندام و ظاهر و همچنین عملکرد و نحوه انجام کار های شما خواهد داشت. روزانه تعداد بسیار زیادی عمل زیبایی ماموپلاستی در جهان انجام می شود و به این دلیل آگاهی داشتن از تاثیرات ماموپلاستی بر بدن برای افرادی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارند بسیار مهم است.

انواع ماموپلاستی

برای کسانی که سایز سینه هایشان بزرگ است و قصد کوچک کردن آن ها را دارند، تاثیرات زیادی بر روی بدن آن ها خواهد داشت. این تاثیرات عبارتند از:

 • کاهش فشار و سنگینی بر روی گردن و شانه، این مورد در بهبود کسانی که از آرتروز و مشکل درد گردن یا شانه رنج میبرند بسیار تاثیر گذار است
 • رفع تمامی درد های عصبی موجود در اطراف سینه بعد از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی
 • راحت و آسان تر شدن استفاده از سوتین و لباس های تنگ و مجلسی
 • افزایش عملکرد، کارایی و راحتی در انجام فعالیت های روزمره زندگی
 • رفع تمامی خارش ها و سوزش ها و همچنین جوش های ریز موجود در اطراف سینه ها
 • افزایش اعتماد به نفس و زیبایی بعد از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی

افرادی نیز وجود دارند که قصد انجام عمل زیبایی ماموپلاستی برای افزایش حجم و سایز سینه خود هستند.

برای این دسته از افراد نیز تاثیر خوبی بعد از عمل زیبایی به جا خواهد ماند. مهم ترین تاثیر بر این دسته از افراد، افزایش زیبایی اندام و هیکل و همچنین خوشتیپ شدن است که در نتیجه موجب افزایش اعتماد به نفس و جذابیت خواهد شد.

انواع عمل زیبایی ماموپلاستی

عمل زیبایی Mammoplasty دارای انواع مختلفی بوده که هر یک از آن ها بسته به سلیقه و نیاز شخصی است. ماموپلاستی 3 روش مختلف دارد که عبارتند از ماموپلاستی افزایشی، کاهشی، بازسازی.

1- ماموپلاستی افزایشی

بعضی از خانم ها به دلایل مختلف از ظاهر کوچک سینه ها و همچنین از عدم وجود تقارن در بین هر یک از آن ها ناراضی اند. برخی نیز به دلیل تغییراتی که بارداری و زایمان برای شکل سینه ها ایجاد می کند اقدام به عمل ماموپلاستی افزایشی می کنند. برای انجام عمل زیبایی ماموپلاستی افزایشی ابتدا شما اندازه دلخواه خود را با ایمپلنت های آزمایشگاهی تعیین می کنید.

سپس پزشک با بیهوش کردن شما شروع به ایجاد برش های ریزی به طول حداکثر 3 سانتی متر در زیر سینه یا چینش های تحتانی موجود در سینه خواهد کرد؛ و از آن برای اندوسکوپی در حین ماموپلاستی و کاشت و اضافه کردن مواد به سینه شما استفاده خواهد کرد.

برای کاشت و اضافه کردن مواد به سینه، در سه ناحیه از بدن می تواند برش ایجاد کرد. یکی از آن ها همانطور که گفته شد ناحیه ی زیر سینه است، دیگری برش در منطقه ی آرئولا (منطقه ی مرکزی سینه که حاوی رنگدانه ها است) و مورد آخر ایجاد برش در ناحیه ی زیر بغل است.

در هر سه مورد برشی که ایجاد می شود بسیار ریز و جزئی خواهد بود و طول آن از سه سانتی متر تجاوز نخواد کرد. اگر برش در ناحیه ی زیر بغل ایجاد شود، از اندوسکوپ (یک لوله ی باریک همراه با نور و دوربین) برای مشاهده و تحت نظر داشتن روند عمل استفاده می شود.

تقویت سینه با کاشت ایمپلنت در زیر عضله سینه یا بالای قفسه سینه انجام می شود، همچنین در کاشت سینه از پوسته های سیلیکونی پر شده از آب شور یا ژل سیلیکونی استفاده می شود که مقدار آن ها بستگی به میزان حجم و سایز دلخواه شما بستگی دارد.

این پوسته های سیلیکونی مملو از آب شور، سالین نام دارند. برای آن که به تصور درستی از سایز و حجم دلخواه خود برسید، قبل از عمل از ایمپلنت های آماده و آزمایشی استفاده می شود.

فرد متقاضی با استفاده از این ایمپلنت ها می تواند ببیند که چه سایزی بعد از عمل برای او مناسب تر است و بیشتر به او می آید. به طور کلی اولویت استفاده از پر کننده ی سالین است چرا که هیچ محدودیتی ندارد و برای همه ی متقاضیان مناسب است. اما برای استفاده از پر کننده ی سیلیکونی، فرد متقاضی باید مورد آزمایش های دقیق و معتبر قرار بگیرد تا از بروز عوارض نا خواسته جلوگیری شود.

استفاده از این مواد موجب خوش فرم شدن، سفت شدن و بزرگ تر شدن سینه های شما خواهد شد.

عمل ماموپلاستی افزایش یک عمل بسیار راحت است و پیچیدگی و دشواری خاصی ندارد. البته مانند تمام عمل های جراحی این احتمال هم وجود دارد که عوارضی نامطلوب رخ دهند اما در عمل ماموپلاستی افزایشی، این احتمال بسیار پایین است و قریب به اتفاق موارد آن با موفقیت و بدون مشکل انجام می شوند.

2- ماموپلاستی کاهشی

عمل زیبایی Mammoplasty کاهشی عمدتا در خانم هایی با حجم سینه های بزرگ و سنگین که موجب گردن درد یا کمر درد آن ها شده است انجام می پذیرد. ماموپلاستی کاهشی نیز معمولا با بی حسی و بیهوشی بیمار انجام می شود.

سپس جراح ماموپلاستی به ایجاد برش های کوچکی به منظور دستیابی به بافت ها و چربی های درون سینه خواهد کرد. پس از آن با توجه به سایز دل خواه و تعیین شده توسط شما اقدام به برداشت پوست و چربی و بافت سینه شما خواهد کرد.

اگر عمل ماموپلاستی کاهشی در مقیاس بزرگ انجام شود و حجم زیادی از سینه برداشته شود، طبیعتا لازم است تا نوک سینه و هاله ی اطراف آن هم به کلی جا به جا شود تا با شکل جدید سینه ها تناسب داشته باشند.

در پایان نیز جراح شما نوک سینه و هاله اطراف آن را در جای خود قرار خواهد داد و سپس برش های کوچک ایجاد شده در سینه شما را بخیه خواهد زد.

عمل ماموپلاستی کاهشی باعث ایجاد تغییراتی در عصب های حسی سینه و توانایی شیردهی می شود. به همین دلیل است که توصیه می شود اگر قصد دارید در آینده بچه به دنیا بیاورید، عمل ماموپلاستی کاهشی را به تعویق بیندازید.

طی مطالعات انجام شده، مشخص شده است که تقریبا تمام افرادی که به دلیل مشکلاتی که سینه های بزرگ و سنگین برایشان ایجاد کرده بود اقدام به عمل ماموپلاستی کاهشی کرده بودند، بعد از عمل به نتیجه ای که می خواستند رسیدند و دیگر از مشکلاتی نظیر گردن درد، کمر درد، ایجاد بی حسی و ضعف در بالا تنه خبری نبود.

3- ماموپلاستی بازسازی

روش ماموپلاستی بازسازی بیشتر برای خانم هایی استفاده می شوند که قبلا دچار سرطان سینه شده اند. در این روش سینه با ظاهر، کانتور و حجم مورد نظر مجدداً ایجاد شده و نوک سینه و آرولا نیز دوباره بازسازی خواهد شد.

متاسفانه اگر غدد شیردهی و عصب های حسی آسیب جدی دیده باشند و یا به طور کلی نابود شده باشند، نمی شود آن ها را بازسازی کرد و کارکرد عادی سینه ها را بازگرداند.

در عمل ماموپلاستی بازسازی، دکتر ها نهایت تلاش خود را می کنند تا سینه ی جدید تا حد ممکن قرینه ی سینه ی دیگر فرد باشد و نتیجه ی کار کاملا طبیعی به نظر برسد. در ماموپلاسیتی بازسازی، اولویت این است که بافت جدید زیر یکی از ماهیچه های سینه کاشته شود.

به غیر از استفاده از مواد خارجی، از بافت های بدن خود فرد هم می توان برای ماموپلاستی بازسازی استفاده کرد. برای برداشت بافت از بدن خود فرد این سه ناحیه معمولا استفاده می شوند: بخشی از ناحیه ی پایینی دیواره ی شکمی اولین ناحیه ای است که دکتر ها به سراغش می روند. گزینه ی بعدی استفاده از ماهیچه ها و پوست کمر است. ناحیه ی سومی که برای عمل ماموپلاستی بازسازی استفاده می شود استفاده از چربی و ماهیچه های باسن است.

بازسازی ظاهر، کانتور و حجم سینه را می توان با کاشت ایمپلنت یا پیوند بافت سینه شخص انجام داد که در نهایت احساس زیبایی و طبیعی به فرد خواهد داد.

سوالی که برای اکثر متقاضیان ماموپلاستی بازسازی پیش می آید این است که آیا خطر برگشت سرطان به سینه ی بازسازی شده وجود دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که تا کنون تحقیقات و مطالعات همچین موردی را نشان نداده که سینه ی کاشته شده دوباره به سرطان مبتلا شود.

همچنین این عمل هیچ تاثیر منفی بر روند درمان سرطان نخواهد داشت. بنابراین شما می توانید هر موقع که سینه ی خود را برداشتید، برای ماموپلاستی بازسازی اقدام کنید. بعد از عمل طی چند جلسه پزشک روند بهبودی شما را بررسی خواهد کرد که این بررسی ها کاملا روتین بوده و فقط برای حفظ احتیاط انجام می شوند.

4- لیفت سینه

در برخی از زنان، پوست سینه به دلیل ضعیف و نازک بودن و یا نداشتن قدرت ارتجاعی کافی، نمی تواند وزن سینه ها را تحمل کند و دچار حالتی می شود که به اصطلاح به آن افتادگی سینه ها می گویند. در این شرایط، حجم پوست بیشتر از حجم بافت سینه ها می شود و باید پوست اضافه با استفاده از عمل جراحی برداشته شود تا باعث لیفت و بالا کشیده شدن سینه ها شود.

عمل لیفت سینه به سه روش مختلف انجام می شود که بررسی آن ها نیازمند داشتن اطلاعات پزشکی تخصصی است و در این مقاله به آن اشاره ای نمی کنیم. از عوارض این عمل می شود به این اشاره کرد که جای برشی که برای برداشتن پوست اضافه ایجاد می شود ممکن است روی پوست بماند. اما امروزه با استفاده از تجهیزات مدرن می تواند این برش را بسیار ریز و جزئی ایجاد کرد و همچنین می شود با استفاده از کرم های ترمیم کننده ی پوست در طول زمان آن را از بین برد.

بهترین کاندید ها برای عمل زیبایی ماموپلاستی

عمل زیبایی ماموپلاستی برای همه افراد در هر رده سنی در صورت رسیدن به رشد کامل قابل انجام است و هیچ محدودیتی برای آن ها ندارد؛ اما مواردی وجود دارد که در صورت وجود آن در بیمار معمولا پزشک از انجام عمل زیبایی Mammoplasty برای آن شخص نیازی نمی بینند.

 • استفاده و استعمال شخص از هر گونه دخانیات
 • اضافه وزن شدید و بیش از اندازه و همچنین افتادگی بیش از حد سینه ها
 • مبتلا بودن شخص به بیماری هایی از جمله دیابت، بیماری های قلبی و سایر موارد
 • چنانچه قصد دارید در آینده فرزندی به دنیا بیاورید انجام عمل ماموپلاستی را با تاخیر بی اندازید؛ زیرا ممکن است انجام عمل ماموپلاستی برای شما چالش هایی را به وجود بیاورد.
 • اگر قصد دارید در آینده وزن خود را کاهش یا افزایش دهید بازم است تا انجام عمل ماموپلاستی را به تعویق بی اندازید؛ زیرا این کار باعث تغییر در حجم و سایز سینه ها خواهد شد.

البته ناگفته نماند که داشتن ویژگی های زیر در انجام این عمل تاثیر بسیار زیادی در موفقیت آمیز بودن عمل خواهد داشت.

 • از سلامتی جسمی و فیزیکی خوبی برخوردار باشند
 • از بین نرفتن فرم سینه ها به دلیل پیری و کهولت سن یا زایمان و سایر موارد
 • رسیدن به بلوغ کامل و رشد کامل سینه ها

عوارض و خطرات ناشی از عمل زیبایی ماموپلاستی

عمل زیبایی ماموپلاستی نیز مانند سایر عمل های زیبایی دارای خطرات و عوارض جانبی است. البته عمده این عوارض بستگی به کیفیت پزشک متخصص شما خواهد داشت و انتخاب یک پزشک خوب و با تجربه برای انجام عمل Mammoplasty در کاهش عوارض جانبی آن بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

چنانچه هر یک از عوارض جانبی ذکر شده در شما بروز داد سعی کنید در اولین فرصت به پزشک خود مراجعه کنید تا در اقدامات لازم برای رفع آن ها صورت گیرد.

 • بروز تورم و کبود شدن اطراف محل انجام عمل ماموپلاستی
 • احساس بی حسی در اطراف و نوک سینه
 • بروز آلرژی در شما پس از انجام عمل ماموپلاستی
 • تغییر در اندازه و سایز و تقارن سینه های شما پس از انجام عمل زیبایی
 • بروز آثار زخم در اطراف سینه
 • عفونت در ناحیه سینه
 • خون ریزی در ناحیه ی عمل شده

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماموپلاستی، با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن