کاشت مو
موضوعات داغ

کاشت مو به روش FUT – هزینه، مزیت و بررسی مراحل آن

کاشت مو به روش fut

اینپلنت مو به روش fut به چه صورت می باشد ؟ کاشت مو روش های مختلفی دارد و مقاله امروز راجع به پیوند مو به روش fut است.

امروزه روش های زیادی برای عدم نشان دادن طاسی سر مانند استفاده از کلاه گیس با مدل و رنگ های متفاوت، استفاده از پودرهای پرکننده موها و غیره وجود دارد.اما هر یک دارای معایبی می‌باشند. یکی از بزرگترین معایب این روش ها، دائمی نبودن آنها می‌باشد. همچنین فرد با استفاده از روش های ذکر شده، دارای موهایی کاملا مصنوعی شده و دیگران قادر به تشخیص مصنوعی و غیر واقعی بودن آن خواهند بود.

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید

 

با پیشرفت تکنولوژی و دست یابی به شیوه های نوین، کاشت موی طبیعی یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی مخصوصا در بین آقایان شناخته شده است و دارای روش های مختلفی می‌باشد.از جمله روش های موجود برای انجام پیوند مو می‌توان به روش هایی نظیر fut، fit، sut و غیره اشاره نمود.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

اینپلنت مو به روش fut جزو اولین روش های پیوند مو در دنیاست که می‌تواند تمام نقاط طاس از موی سر را به خوبی پوشش بدهد و در آینده باعث رشد موهایی کاملا طبیعی در سر متقاضی بشود.

در این روش از پیوند مو، از موهای موجود بر سر فرد استفاده خواهد شد و با مراقبت های ویژه از فولیکول های کاشته شده، قادر به رشد و ترمیم موها خواهید بود.

مراحل کاشت مو به روش fut
مراحل پیوند مو به روش fut توسط دکتر رضا روحانی

مراحل کاشت مو به روش fut

ابتدا پزشک سر زیباجو را کاملا ضد عفونی می کند و به ناحیه برداشت، بی‌حسی موضعی تزریق می‌کند. در مرحله بعد، جراح باریکه نواری شکلی را از موهای پشت سر یا موهای اطراف آن جدا می کند (معمولا طول این باریکه نواری بین 20-25 سانتی متر است.)

سپس ” بهترین دکتر کاشت مو ” ناحیه ای که باریکه نواری را از آن جدا کرده است را به سرعت بخیه می‌زند تا از خونریزی جلوگیری کند. جراح، باریکه نواری را با کمک میکروسکوپ به تکه های کوچکتر تقسیم می‌کند تا تعداد مشخصی از فولیکول ها را از هم جدا کند و به شکل یک گرافت از آنها استفاده کند.

در مرحله بعد، جراح نقاطی که باید فولیکول ها را انتقال بدهد را به طور دقیق علامت گذاری می‌کند و با کمک پانچ، سوراخ های ریزی را روی سر ایجاد می‌کند. جراح در مرحله آخر، گرافت ها را به سوراخ های ریز منتقل می‌کند و فرآیند اینپلنت مو را به طور کامل انجام می‌دهد.

 زمان مناسب برای کاشت مو به روش FUT 

برای نتیجه بهتر و تراکم مناسب بهتر است پیوند مو به روش اف یو تی را در بهترین زمان ممکن یعنی در سن 25 سالگی به بعد اقدام به کاشت نمایید تا سن 70 سالگی می توان از این شیوه استفاده نمود. معمولا در این شیوه موهای پیوندی با موهای طبیعی خود فرد قابل تشخیص نمی باشد زیرا بانک موها از ناحیه خود سر فرد استخراج گردیده است.

 مزیت های کاشت مو به روش fut نسبت به سایر روش ها

اینپلنت مو به روش fut، مزیت های زیادی را بدنبال دارد از جمله:

  1. پیوند مو به روش اف یو تی معمولا در یک جلسه انجام می‌شود.
  2. فرد در حین اینپلنت مو احساس درد نمی‌کند.
  3. آسیبی به گرافت ها وارد نمی‌شود.
  4. نقاط کم مو و طاس به خوبی پوشش داده می‌شود.
  5. خط رویش کاملا طبیعی در سر بیمار ایجاد می‌شود.
  6. در پیوند مو به روش fut، فرد می‌تواند موهایش را کوتاه نکند و بلند نگه دارد.
  7. اگر برداشت نواری موها به درستی انجام شود، شاهد هیچگونه خونریزی نخواهیم بود.
  8. مدت زمان اینپلنت مو، کوتاه تر است.
  9. کیفیت گرافت هایی که به نقاط مورد نظر انتقال داده می‌شود، بسیار بالا است.
  10. در پیوند مو به روش اف یو تی هشتاد الی نود درصد از موها بعد از کاشت، کاملا رشد می‌کنند.

چه کسانی داوطلب خوبی برای کاشت مو به روش fut هستند؟

همواره برای انجام تمامی درمان های زیبایی، محدودیت هایی وجود خواهد داشت. یکی از محدودیت های موجود برای انجام پیوند مو به روش  fut، انتخاب کاندید مناسب می‌باشد.

افرادی که به اینپلنت مو با روش fut می‌خواهند موهای خود را پرپشت نمایند باید دارای عوامل زیر باشند:

1- داشتن بانک موی مناسب

زیباجویانی که خواهان اینپلنت مو به روش اف یو تی می‌باشند باید ” بانک موی ” مناسبی داشته باشند در حدود 2 سانت حداقل پشت سرشان دارای مو باشد تا بتوانند از آن ناحیه به طور ردیفی فولیکول های مو را استخراج نمایند.

2- داشتن پوست سر شل

افرادی که دارای پوست شل در ناحیه سر خود می‌باشند بهترین گزینه برای این روش می‌باشند زیرا در این روش با برداشتن قسمتی از پوست سر در پشت سر و بخیه زدن پوست به هم دیگر احتیاج به پوست اضافی و یا  شل در ناحیه سر می‌باشد.

3- ریزش موی دائمی در ناحیه سر

افرادی مناسب اینپلنت مو می‌باشند که ریزش مو در سرشان به طور دائمی باشد و افرادی که به دلیل تغییرات هورمونی، استرس و هیجانات دچار ریزش مو شدند بهتر است از پیوند مو استفاده نکنند زیرا ممکن است موهایشان دوباره شروع به رشد نماید.

مدت زمان 5 سال برای بررسی طولانی بودن طاسی سر کافی می‌باشد. برخی از ریزش های مو فصلی و گاهی تنها چندین سال طول خواهد کشید و سپس فولیکول به خودی خود دوباره رشد کرده و ترمیم خواهند شد. به همین دلیل توصیه می‌شود تا قبل از 5 سال طاسی سر، برای ریزش مو اقدام نکنید.

4- ریزش مو ادامه نداشته باشد

افرادی که موهای آن ها هنوز ریزش دارد و متوقف نشده است بهتر است زمانی به پزشک مراجعه نمایند که ریزش آن ها قطع شده باشد تا بتوانند با توجه به میزان خالی بودن سر تعداد فولیکول های پیوندی را مشخص کنند و با استفاده از اینپلنت مو به روش اف یو تی ناحیه مورد نظر کاشته شود.

5-داشتن انتظارات واقعی

برخی از افراد از پزشک و درمان توقعات واقع بینانه ای نداشته و انتظاراتی دارند که قابل اجرا نمی‌باشد. همواره و در تمامی امور درصد کمی خطا وجود خواهد داشت به همین دلیل در تمامی عمل های زیبایی باید سطح توقع خود را کاهش دهیم.

6-تروما یا سوختگی

مردان و یا زنانی که طی حادثه ای مانند سوختگی یا تروما دچار ریزش مو شده و خواستار بازگردانی زیبایی و جوانی می‌باشند.

7- ریزش مو بعد از  برخی درمان های زیبایی

برخی از افراد با انجام درمان زیبایی مانند لیفت صورت دچار ریزش مو خواهند شد. این افراد نیز می‌توانند برای پرپشت سازی موهای خود از اینپلنت مو  به روش  fut استفاده نمایند.

نکاتی درخصوص کاشت مو به روش FUT  

تورم در ناحیه صورت بین 5 تا 7 روز بعد از پیوند مو از بین می‌رود. 3 تا 5 روز بعد از اینپلنت مو می‌توانید به فعالیت عادی خود بپردازید و برای فعالیت های سنگین تر به مدت 2 هفته استراحت نمایید از عرق کردن در ناحیه برش و سر جلوگیری نمایید.

تا حد امکان در چند روز اول بر روی محل برش و بخیه فشار وارد نکنید و به پهلو بخوابید.

در روز سوم بعد از پیوند مو می‌توانید موهای خود را با شامپوی ملایم و با فشار آب غیر مستقیم بشویید.

بعد از 3 هفته می‌توانید به فعالیت های ورزشی خود بپردازید.

از هر دارویی که مصرف می‌کنید به علت منع دارویی و اختلال در اینپلنت موی شما حتما با پزشک قبل از پیوند مو دارو را در میان گذاشته و از پشت گوش انداختن این موضوع به طور جدی خودداری نمایید.

پوست سر شما قبل از پیوند مو به روش اف یو تی نباید دچار آفتاب سوختگی شده باشد.

از مولتی ویتامین ها استفاده نکنید زیرا سبب رقیق شدن خون شما می‌گردد و میزان خونریزی شما را افزاش می‌دهد.

می‌توانید ناحیه کاشته شده را روزی 10 دقیقه به طور آرام ماساژ دهید تا جریان خون در سر افزایش پیدا کرده و رشد موها سریع تر صورت گیرد.

پزشک به شما اطلاع می‌دهد که صبحانه را میل کنید یا خیر. زیرا بعضی پزشکان بر این باورند که باید صبحانه را قبل از اینپلنت مو خورد و بعضی از پزشکان معتقدند که 12 ساعت قبل از پیوند مو چیزی نباید خورد.

بعد از اینپلنت مو به روش fut داروهای تجویزی را به طور کامل استفاده نمایید و از پشت گوش انداختن این داروها خودداری نمایید.

می توانید برای رشد بیشتر و زودتر موها از داروهای تقویتی و مکمل ها نیز استفاده نمایید البته استفاده این داروها بهتر است زیر نظر پزشک صورت گیرد تا اختلالات دارویی به وجود نیاید.

داروهایی اعم از فیناسترایید و ماینوکسید به بهبود و رشد بهتر موها کمک می‌نماید ولی شاید استفاده از محلول ماینوکسید در روز 2 بار کمی طاقت فرسا باشد ولی می‌تواند به رشد بهتر موهای شما کمک کند.

بهتر است قبل از کاشت با مشاوره در زمینه موهایتان بهترین و موثرترین شیوه برای کاشت طبیعی موهای خود را در نظر بگیرید.

عوارض کاشت مو به روش fut
عوارض پیوند مو به روش fut در سال۲۰۲۱

عوارض کاشت مو به روش fut

هر روش از پیوند مو، مزیت ها و معایب مخصوص به خودش را دارد و اینپلنت مو به روش اف یو تی با عوارض موقتی مثل درد، ورم، اسکار نواری (خطی) در پشت سر و خونریزی همراه است.

البته همه ی بیماران شاهد این عوارض نیستند و اگر جراح شما با تجربه باشد، شاهد هیچگونه عوارض طولانی مدتی نخواهید بود.

در بیمارانی که بانک موی کمی دارند یا به عبارتی دیگر، موهای پشت و اطراف سرشان نسبتا کم حجم است، بعد از اینپلنت مو، موهایشان کم حجم تر می‌شود. شاید مهم ترین عارضه پیوند مو به روش اف یو تی این باشد که بیمار پس از کاشت، شاهد بجا ماندن اسکار نواری پشت سرش است؛

البته نگرانی در این مورد می تواند به راحتی حل شود زیرا با رشد موها در روی سر، اسکار کاملا توسط موها پوشانده می‌شود و به مرور زمان جای اسکار و بخیه باقی مانده روی سر هم به خوبی ترمیم می‌شود.

از محدودیت های اینپلنت مو به روش fut می‌توان به بیماران دیابتی، فشار بالا، بیماری های عفونتی و مشکلات پوستی اشاره کرد که ابتدا باید درمان بشوند و بعد از این روش کاشت مو استفاده کنند.

مراقبت های قبل از کاشت مو به روش fut

برای رسیدن به بهترین نتیجه حاصل از اینپلنت مو، باید قبل از شروع درمان برای آن آماده شده تا شاهد بهترین ها باشید.

اگرچه در جلسه مشاوره پزشک به مجموعه ای از دستورالعمل ها توصیه خواهد کرد، اما در این قسمت از مقاله نیز به همین موضوع پرداخته شده تا درمان، با کمترین خطا از جانب مراجعه کننده صورت پذیرد.

اولین قدم برای داشتن موهایی پرپشت، انتخاب یک پزشک ماهر و با تجربه به همراه یک کلینیک مدرن و قابل اطمینان می‌باشد. پزشک متخصص انتخاب شده از جانب شما، باید نسبت به روش های مختلف پیوند مو آگاه بوده و اطلاعات کافی برای درمان عوارض جانبی احتمالی را دارا باشد.

همچنین کلینیک مورد نظر باید به تمام تجهیزات کافی و لازم متناسب با روش درمان، مجهز بوده تا ترمیم موی طبیعی بدون هیچ گونه آسیبی به فولیکول ها به پایان برسد.

در صورت داشتن هرگونه بیماری که مجبور به استفاده از داروهایی خاص می‌باشید، با پزشک صحبت نمایید. استفاده ی همزمان برخی داروها، موجب بروز تداخلات دارویی شده و عوارض جانبی جبران ناپذیری را به وجود خواهد آورد.

پزشکها توصیه می‌کنند که 2 الی 3 هفته قبل از کاشت هیچ گونه دارویی (مثل آسپرین) مصرف نکنید و الکل، سیگار و قلیان هم باید کنار گذاشته شوند زیرا خطر خونریزی را هنگام اینپلنت مو و حتی بعد از آن افزایش می‌دهند و فرد نمی تواند به نتیجه ایده آلی از کاشت مو برسد.

یک هفته قبل از درمان، از مصرف ویتامین های رقیق کننده خون همانند مکمل های گیاهی، ویتامین E و ویتامین B خودداری نمایید.

اما اگر داروهای تجویزی دیگری مصرف می‌نمایید که برای نتیجه دهی بهتر، مجبور به متوقف کردن آن می‌باشید، حتما با پزشک خود مشورت نمایید. زیرا توقف برخی از داروها، عوارض بیشتری به دنبال خواهد داشت. یک روز قبل از hair transplant موهای خود را به خوبی شستشو داده و برای درمان آماده شوید.

توجه داشته باشید که بجز شامپو از سایر محصولات موجود برای شستشوی مو، استفاده نکنید.

درباره مواد مصرفی و نوشیدنی های مورد نیاز در شب قبل از درمان، از پزشک خود سوال نمایید. اما یکی از نوشیدنی ها که روز قبل از پیوند مو نباید مصرف شود، کافئین می‌باشد. در روز درمان، لباسی بپوشید که داری دکمه بوده و به راحتی قادر به تعویض باشد.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش fut

بعد از پیوند مو، بیمار باید استراحت کند و از داروهایی که پزشک تجویز کرده است، حتما استفاده کند تا از بروز عفونت جلوگیری کند و سریع تر بهبود یابد. هنگام خواب، باید سر را بالاتر از سایر قسمت های بدن قرار دهد تا آسیبی به گرافت های کاشته شده وارد نشود.

متقاضی باید از حمام با آب داغ خودداری کند. بعد از برداشت بخیه و اولین شستشوی موها توسط پزشک در کلینیک پوست و مو، فرد می تواند موهایش را با آب ولرم و شامپو بچه بشوید. زیباجو باید سرش را باز نگه دارد و از پوشاندن آن خودداری کند. تا 2 هفته هم از استخر و سونا استفاده نکند.

همانطور که قبل از اینپلنت مو، بیمار نباید آسپرین، الکل، سیگار و قلیان مصرف کند، بعد از کاشت هم تا 2 الی 3 هفته نباید از موارد نامبرده شده استفاده کند، زیرا باعث می‌شوند تا فرد نتواند از روند پیوند مو نتیجه خوبی بگیرد و جای زخمها هم دیرتر ترمیم می‌شوند.

سعی کنید تا زمانی که دارای تورم می‌باشید، از قرارگیری در برابر نور خورشید خودداری نمایید.

اگر تا چند روز پس از پیوند مو، دارای خارش می‌باشید، کمی تحمل کرده و از خارش فولیکول ها، اجتناب نمایید. این کار موجب افزایش خونریزی و طولانی تر شدن دوران بهبودی، نقاهت و همچنین آسیب به فولیکول های مو خواهد شد.

در صورت داشتن درد و ناراحتی می‌توانید از مسکن ها استفاده نمایید. همچنین برای کاهش درد و تورم ناشی از درمان، می توانید از کمپرس یخ نیز استفاده کرده و آن را بر پیشانی و یا پشت سر خود قرار دهید.

فیلم پیوند مو به روش fut

جهت دسترسی به گالری فیلم اینپلنت مو به روش اف یو تی بر روی این لینک کلیک نمایید.

عکس کاشت مو

همچنین جهت مشاهده عکس پیوند مو به روش اف یو تی بر روی این لینک کلیک نمایید.

هزینه اینپلنت مو به روش  fut 

هزینه کاشت مو ” در این شیوه بسته به متخصص، کلینیک، زمان لازم برای اینپلنت مو، میزان فولیکول های پیوندی و عوامل دیگر تاثیر بر روی قیمت اینپلنت مو به روش fut می گذارد. برای تعیین میزان هزینه بهتر است با مراجعه به کلینیک و مشاوره قیمت را مشخص نمود.

امیدواریم مقاله جامع ” پیوند مو به روش fut ” برای شما کاربر گرامی مفید واقع گردیده باشد.
” کلینیک تخصصی پوست و مو رز با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات اینپلنت مو به روش fut را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.
در این کلینیک پوست و مو، هدف ما رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد  کاشت مو به روش fut، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *