درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو به روش fut و عوارض کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش fut به چه صورت می باشد ؟ کاشت مو روش های مختلفی دارد و مقاله امروز راجع به کاشت مو به روش fut است.
کاشت مو به روش fut جزو اولین روش های کاشت مو در دنیاست که می تواند تمام نقاط طاس از موی سر را به خوبی پوشش بدهد و در آینده باعث رشد موهایی کاملا طبیعی در سر بیمار بشود.

با ” کلینیک پوست و مو رز” همراه باشید تا درباره کاشت مو به روش fut اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

کاشت مو به روش fut

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید

 

مراحل کاشت مو به روش fut

ابتدا پزشک کاشت مو سر بیمار را کاملا ضد عفونی می کند و به این ناحیه، بی حسی موضعی تزریق می کند. در مرحله بعد، جراح باریکه نواری شکلی را از موهای پشت سر یا موهای اطراف آن جدا می کند (معمولا طول این باریکه نواری بین 20-25 سانتی متر است.)

سپس ” بهترین دکتر کاشت مو ” ناحیه ای که باریکه نواری را از آن جدا کرده است را به سرعت بخیه می زند تا از خونریزی جلوگیری کند. جراح، باریکه نواری را با کمک میکروسکوپ به تکه های کوچکتر تقسیم می کند تا تعداد مشخصی از فولیکول ها را از هم جدا کند و به شکل یک گرافت از آنها استفاده کند.

 

کاشت مو روش fut

 

در مرحله بعد، جراح نقاطی که باید فولیکول ها را انتقال بدهد را به طور دقیق علامت گذاری می کند و با کمک پانچ، سوراخ های ریزی را روی سر ایجاد می کند. جراح در مرحله آخر، گرافت ها را به سوراخ های ریز منتقل می کند و فرآیند کاشت مو را به طور کامل انجام می دهد.

مشاهده مطلب
کاشت مو به روش safer در کلینیک کاشت مو

 زمان مناسب برای کاشت مو به روش FUT 

برای نتیجه بهتر و تراکم مناسب بهتر است کاشت مو به روش اف یو تی در بهترین زمان در سن 25 سالگی به بعد اقدام به کاشت مو نمایید تا سن 70 سالگی می توان از این شیوه استفاده نمود. معمولا در این شیوه موهای پیوندی از موهای طبیعی خود فرد قابل مشخص نمی باشد زیرا بانک موها از ناحیه خود سر فرد استخراج گردیده است.

 مزیت های کاشت مو به روش fut نسبت به سایر روش ها

کاشت مو به روش fut، مزیت های زیادی را بدنبال دارد از جمله:

  1. کاشت مو به روش اف یو تی معمولا در یک جلسه انجام می شود
  2. بیمار در حین کاشت مو احساس درد نمی کند
  3. آسیبی به گرافت ها وارد نمی شود
  4. نقاط کم مو و طاس به خوبی پوشش داده می شود
  5. خط رویش کاملا طبیعی در سر بیمار ایجاد می شود
  6. درکاشت مو به روش fut، بیمار می تواند موهایش را کوتاه نکند و بلند نگه دارد
  7. اگر برداشت نواری موها به درستی انجام شود، شاهد هیچگونه خونریزی نخواهیم بود
  8. مدت زمان کاشت مو، کوتاه است
  9. کیفیت گرافتهایی که به نقاط مورد نظر انتقال داده می شود، بسیار بالاست
  10. در کاشت مو به روش اف یو تی هشتاد الی نود درصد از موها بعد از کاشت، کاملا رشد می کنند

چه کسانی داوطلب خوبی برای کاشت مو به روش fut هستند؟

افرادی که به کاشت مو با روش fut می خواهند موهای خود را پرپشت نمایند باید دارای عوامل زیر باشند:

1- داشتن بانک موی مناسب

بیمارانی که خواهان کاشت مو به روش اف یو تی می باشند باید ” بانک موی ” مناسبی داشته باشند در حدود 2 سانت حداقل پشت سرشان دارای مو باشد تا بتوان از آن ناحیه به طور ردیفی فولیکول های مو را استخراج نمود.

2- داشتن پوست سر شل

افرادی که دارای پوست شل در ناحیه سر خود می باشند بهترین گزینه برای این روش می باشند زیرا در این روش با برداشتن قسمتی از پوست سر در پشت سر و بخیه زدن پوست به هم دیگر احتیاج به پوست اضافی و یا  شل در ناحیه سر می باشد.

3- ریزش موی دائمی در ناحیه سر

افرادی مناسب کاشت مو می باشند که ریزش مو در سرشان به طور دائمی باشد و افرادی که به دلیل تغییرات هورمونی، استرس و هیجانات دچار ریزش مو شدهاند بهتر است از کاشت مو استفاده نکنند زیرا ممکن است موهایشان دوباره شروع به رشد نماید.

مشاهده مطلب
مقایسه خط بخیه در کاشت مو به روش های مختلف

4- ریزش مو ادامه نداشته باشد

افرادی که موها آن ها هنوز ریزش دارد و متوقف نشده است بهتر است زمانی به پزشک مراجعه نمایند که ریزش آن ها قطع شده باشد تا بتوان با توجه به میزان خالی بودن سر تعداد فولیکول های پیوندی را مشخص و با استفاده از کاشت مو به روش اف یو تی  خارج نموده و در ناحیه مورد لازم کاشته شود.

 

نکاتی درخصوص کاشت مو به روش FUT  

تورم در ناحیه صورت بین 5 تا 7 روز بعد از کاشت مو از بین می رود. 3 تا 5 روز بعد از کاشت مو می توانید به فعالیت عادی خود بپردازید و برای فعالیت های سنگین تر به مدت 2 هفته استراحت نمایید از عرق کردن در ناحیه برش و سر جلوگیری نمایید.

تا حد امکان در چند روز اول بر روی محل برش و بخیه فشار وارد نکنید و به پهلو بخوابید.

در روز سوم بعد از پیوند مو می توانید موهای خود را با شامپوی ملایم و با فشار آب غیر مستقیم بشویید.

بعد از 3 هفته می توانید به فعالیت های ورزشی بپردازید.

از هر دارویی که مصرف می کنید به علت منع دارویی و اختلال در کاشت موی شما حتما با پزشک قبل از کاشت مو دارو را در میان گذاشته و از پشت گوش انداختن این موضوع به طور جد خودداری نمایید.

پوست سر شما قبل از کاشت مو به روش اف یو تی نباید دچار آفتاب سوختگی شده باشد.

از مولتی ویتامین ها استفاده نکنید زیرا سبب رقیق شدن خون شما می گردد و میزان خونریزی شما را افزاش می دهد.

می توانید ناحیه کاشته شده را روزی 10 دقیقه به طور آرام ماساژ دهید تا جریان خون در سر افزایش پیدا کرده و رشد موها سریع تر صورت گیرد.

پزشک شما به شما اطلاع می دهند که صبحانه را میل کنید یا خیر. زیرا بعضی پزشکان بر این باورند که باید صبحانه را قبل از کاشت مو خورد و بعضی از پزشکان معتقدند که 12 ساعت قبل از کاشت مو چیزی نباید خورد.

بعد از کاشت مو به روش fut داروهای تجویزی را به طور کامل استفاده نمایید و از پشت گوش انداختن این داروها خودداری نمایید.

می توانید برای رشد بیشتر و زودتر موها از داروهای تقویتی و مکمل ها نیز استفاده نمایید البته استفاده این داروها بهتر است زیر نظر پزشک صورت گیرد تا اختلالات دارویی به وجود نیاید.

داروهایی اعم از فیناسترایید و ماینوکسیدیل به بهبود و رشد بهتر موها کمک می نماید ولی شاید استفاده از محلول ماینوکسیدیل در روز 2 بار کمی طاقت فرسا باشد ولی می تواند به رشد بهتر موهای شما کمک کند.

مشاهده مطلب
توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو

بهتر است قبل از کاشت با مشاوره در زمینه موهایتان بهترین و موثرترین شیوه برای کاشت موهای خود را درنظر بگیرید.

عوارض کاشت مو به روش fut

هر روش از کاشت مو، مزیت ها و معایب مخصوص به خودش دارد و کاشت مو به روش اف یو تی با عوارض موقتی مثل درد، ورم، اسکار نواری (خطی) در پشت سر و خونریزی همراه است.

البته همه ی بیماران شاهد این عوارض نیستند و اگر جراح شما با تجربه باشد، شاهد هیچگونه عوارض طولانی مدتی نخواهید بود.

در بیمارانی که بانک موی کمی دارند یا به عبارتی دیگر، موهای پشت و اطراف سرشان نسبتا کم حجم است، بعد از کاشت مو، موهایشان کم حجم تر می شود. شاید مهم ترین عارضه کاشت مو به روش اف یو تی این باشد که بیمار پس از کاشت، شاهد بجا ماندن اسکار نواری پشت سرش است؛

البته نگرانی در این مورد می تواند به راحتی حل شود زیرا با رشد موها در روی سر، اسکار کاملا توسط موها پوشانده می شود و به مرور زمان جای اسکار و بخیه باقی مانده روی سر هم به خوبی ترمیم می شود.

از محدودیت های کاشت مو به روش fut می توان به بیماران دیابتی، فشار بالا، بیماری های عفونتی و مشکلات پوستی اشاره کرد که ابتدا باید درمان بشوند و بعد از این روش کاشت مو استفاده کنند

 

مراقبت های قبل از کاشت مو روش fut

پزشکها توصیه می کنند که 2 الی 3 هفته قبل از کاشت هیچ گونه دارویی (مثل آسپرین) مصرف نکنید و الکل، سیگار و قلیان هم باید کنار گذاشته شوند زیرا خطر خونریزی را هنگام کاشت مو و حتی بعد از آن افزایش می دهند و بیمار نمی تواند به نتیجه ایده آلی از کاشت مو برسد.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش fut

بعد از کاشت مو، بیمار باید استراحت کند و از داروهایی که پزشک تجویز کرده است، حتما استفاده کند تا از بروز عفونت جلوگیری کند و سریع تر بهبود یابد. هنگام خواب، باید سر را بالاتر از سایر قسمت های بدن قرار دهد تا آسیبی به گرافت های کاشته شده وارد نشود.

بیمار باید از حمام با آب داغ خودداری کند. بعد از برداشت بخیه و اولین شستشوی موها توسط پزشک در کلینیک پوست و مو، بیمار می تواند موهایش را با آب ولرم و شامپو بچه بشوید. بیمار باید سرش را باز نگه دارد و از پوشاندن آن خودداری کند. تا 2 هفته هم از استخر و سونا استفاده نکند.

مشاهده مطلب
تأثیر ژنتیک در کاشت مو چیست

همانطور که قبل از کاشت مو، بیمار نباید آسپرین، الکل، سیگار و قلیان مصرف کند، بعد از کاشت هم تا 2 الی 3 هفته نباید از موارد نامبرده شده استفاده کند، زیرا باعث می شوند تا بیمار نتواند از روند کاشت مو نتیجه خوبی بگیرد و جای زخمها هم دیرتر ترمیم می شوند.

 

فیلم کاشت مو به روش fut

جهت دسترسی به گالری فیلم کاشت مو به روش اف یو تی بر روی این لینک کلیک نمایید.

عکس کاشت مو

همچنین جهت مشاهده عکس کاشت مو به روش اف یو تی بر روی این لینک کلیک نمایید.

 

هزینه کاشت مو به روش  fut 

هزینه کاشت مو ” در این شیوه بسته به متخصص، کلینیک، زمان لازم برای کاشت مو، میزان فولیکول های پیوندی و عوامل دیگر تاثیر بر روی قیمت کاشت مو به روش fut می گذارد. برای تعیین میزان هزینه بهتر است با مراجعه به کلینیک و مشاوره قیمت را مشخص نمود.

امیدواریم مقاله جامع ” کاشت مو به روش fut ” برای شما کاربر گرامی مفید واقع گردیده باشد.
” کلینیک تخصصی پوست و مو رز با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات کاشت مو به روش fut را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.
در این کلینیک پوست و مو، هدف ما رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد  کاشت مو به روش fut، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.   

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع