کاشت مو

کاشت مو به روش prp و هزینه کاشت مو به روش prp

کاشت مو به روش prp و هزینه کاشت مو به روش prp

 کاشت مو به روش prp

کاشت مو به روش prp به چه شکل می باشد؟در این مقاله می خواهیم با تکنیک جدیدی از کاشت مو آشنا شویم که به طور طبیعی باعث رشد موها می شود؛ این روش PRP نام دارد.

کاشت موی سر به روش prp، روش جدیدی برای درمان آلوپسی ست که هم برای خانم ها استفاده می شود و هم برای آقایان. در کاشت مو به روش prp از خون بیمار استفاده می شود.به این صورت که ابتدا خون فرد کشیده شده و پس از پردازش، مجددا به پوست سر تزریق خواهد شد.

با ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز ” همراه باشید تا درباره کاشت موی سر به روش prp اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

کاشت مو به روش prp

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید

 

پزشکان بر این باورند که این روش از درمان طاسی، موجب رشد طبیعی و مجدد موهای آسیب دیده شده و با افزایش خونرسانی به فولیکول های مو، موها حفظ خواهند شد و از ریزش آنها جلوگیری به عمل خواهد آمد.

همچنین این روش بر قطر ساقه مو نیز تاثیرگذار بوده و موجب افزایش ضخامت موها خواهد شد.

مراحل کاشت مو به روش prp

پزشک کاشت مو از بیمار نمونه خون می گیرد و با استفاده از سانتریفوژ پیشرفته، پلاکت ها را از سایر ترکیبات موجود در خون جدا می کند.

علت انتخاب پلاکت از سایر ترکیبات خونی به این دلیل است که پلاکت ها نقش مهمی در تولید و فعالسازی سلول های بنیادی، فاکتورهای رشد و پروتئین های خاص دارند و باعث رشد، تقویت و استحکام فولیکول های مو می شود.

prp مو

پزشک کاشت مو از کرم موضعی برای بی حسی استفاده می کند و سپس محلول (با حجم 20-30 سی سی) را با دقت در نقاط مختلف پوست سر تزریق می کند. در واقع پزشک این محلول را به لایه درم پوست سر تزریق می کند زیرا این لایه باعث رشد و تقویت فولیکول های مو می شود.

کاشت مو معمولا بین 60 الی 90 دقیقه طول می کشد.

مزیت های کاشت مو به روش prp نسبت به سایر روش ها

 1. کاشت مو به روش prp، مزیت های زیادی را به دنبال دارد از جمله:
 2. روشی بسیار ساده برای کاشت مو در بیماران است زیرا فقط به خون بیمار نیاز دارد
 3. زمان تزریق آن نسبت به سایر روش ها، بسیار کوتاه است و تقریبا 60 دقیقه طول می کشد
 4. از نظر هزینه مقرون به صرفه است
 5. آلوپسی آندروژنیک را به خوبی درمان می کند
 6. آلوپسی ترکشن که در اثر کشیده شدن بیش از حد موهای سر بوجود می آید هم با  کاشت مو به روش prp درمان می شود (آلوپسی ترکشن بیشتر در خانم هایی بوجود می آید که موهایشان را به شکل دم اسبی می بندند یا می بافند.)
 7. کاشت موی سر به روش prp باعث جوانسازی فولیکول های مو و سلول های پوست می شود و محرک رشد فولیکول های مو است
 8. این روش هیچ آسیبی به پوست نمی زند
 9. کاشت موی سر به روش prp باعث لطافت و نرمی پوست می شود
 10. این روش باعث استحکام فولیکول های مو هم می شود
 11. چرخه رشد مو را تسریع می کند
 12. سطح رضایت بیمار از این روش بسیار بالاست
 13. باعث رشد، تقویت و پر پشت شدن موها می شود
 14. دوره بهبودی بیمار بسیار سریع است
 15. کاشت مو به روش prp باعث رشد موهایی کاملا طبیعی می شود

 چه کسانی داوطلب خوبی برای کاشت مو به روش prp هستند؟

 1. افرادی که به طور کامل طاس نیستند و فولیکول های زنده روی سر آنها وجود دارد، داوطلب خوبی برای کاشت مو به روش prp هستند.
 2. افرادی که دچار نواحی از آلوپسی آراتا بر سر خود داشته باشند
 3. افرادی که برخی قسمت از موهای سرشان دچار ریزش شده در حالی که در سایر نواحی سر، عملکرد فولیکول ها قابل مشاهده باشد.
 4. افرادی که دارای سلامت عمومی خوبی از بدن بوده و دارای مشکلات و بیماری هایی نظیر اختلالات خونی، اختلالات کبدی و یا دیابت نباشند.
 5. نامزدهای ایده آل برای انجام کاشت مو به روش PRP باید دارای شرایط فوق باشند.

 عوارض کاشت مو به روش PRP

پیوند مو به روش prp، عوارض موقتی مثل ورم، التهاب، قرمزی پوست سر و ” پوسته شدن سر بعد از کاشت مو ” را به دنبال دارد که تا 24 ساعت پس از تزریق، کاملا بهبود می یابد.

کاشت مو به روش prp مانند سایر روش های کاشت مو، بعد از چند هفته عارضه ی ریزش موها (شوک) را به دنبال دارد و معمولا از ماه چهارم موها شروع به رشد مجدد می کنند و رشد کامل و نهایی موها از ماه هشتم به بعد مشخص می شود.

از دیگر عارضه های مربوط این روش این است که PRP نتایج ماندگار و طولانی مدتی ندارد زیرا این محلول فقط روی فولیکول موهایی تاثیر می گذارد که در زمان تزریق روی سر بیمار وجود دارند و اگر بیمار جلسات تزریق PRP را ادامه ندهد و دوره های آن را تکمیل نکند، حجم موهایش مثل سابق می شود.

محدودیت کاشت موی سر به روش prp، معمولا شامل کسانی می شود که به طور کامل طاس هستند و هیچ فولیکولی روی سرشان وجود ندارد؛ این افراد نمی توانند از این روش برای کاشت مو استفاده کنند.

ترکیب همزمان کاشت مو به روش PRP با سایر روش ها

از روش PRP مو می توان به تنهایی یا با ترکیب با سایر روش های کاشت مو مثل FUI, FUT و غیره استفاده کرد. استفاده همزمان از PRP و سایر روش ها باعث بهبود نتایج حاصل از رشد موها می شود.

زیرا استفاده از پلاکت های خون موجب افزایش ضخامت و قطر موهای کاشته شده خواهد شد و به جلوگیری از عدم ریزش موها کمک خواهد کرد.

مقایسه کاشت مو و PRP مو

کاشت مو به روش prp نسبت به سایر روش ها ساده تر است و سریع تر هم انجام می شود. درد و خونریزی در کاشت مو به روش prp خیلی کمتر از سایر روش می باشد. بهبودی بیمار در روش PRP مو سریعتر از سایر روش ها می باشد.

کاشت مو به روش  prp، نوعی درمان غیر جراحی بوده و به هیچ گونه بخیه ای احتیاج نخواهد داشت. به همین دلیل بیشتر مناسب افرادی می باشد که برای انجام کاشت مو به سایر روش ها مردد می باشند.

به دلیل استفاده از پلاکت های خون خود افراد، احتمال بروز عوارض جانبی کاهش یافته و کمتر کسی دچار عوارض پس از درمان خواهد شد.

این روش از درمان، با توجه به نوع شیوه انجام درمان، به تعداد جلسات بیشتری برای رسیدن به نتایج دلخواه نیاز خواهد داشت به همین دلیل لازم است که هر چند ماه یکبار این روش تکرار شود تا نتایج دائمی از درمان حاصل گردد.

 تعداد جلسات لازم برای کاشت مو به روش prp

معمولا کاشت موی سر به روش PRP در چند دوره انجام می شود؛ دوره اول معمولا 3 الی 4 ماه طول می کشد که معمولا توصیه می شود که هر ماه بیمار باید یک دفعه PRP تزریق کند. در دوره های بعدی، معمولا پزشکها توصیه می کنند که در هر سال بیمار می تواند دو بار PRP تزریق کند.

اگرچه نشان داده شده است که درمان طاسی به روش PRP باعث تقویت موها خواهد شد، اما این روش نمی تواند به طور قطع، از بروز طاسی در نواحی مختلف جلوگیری کند به همین دلیل تمامی جلسات را رفته و درمان را تکمیل نمایید.

برای دستیابی به نتایج دلخواه و با توجه به سلیقه شما، تکرار این جلسات لازم می باشد به همین دلیل تمامی جلسات لازم را شرکت کرده تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

مراقبت های قبل از پیوند مو به روش prp

سه هفته قبل از کاشت مو به روش PRP نباید از داروهای رقیق کننده خون مثل استفاده کرد زیرا ریسک خونریزی را هنگام تزریق محلول افزایش می دهند و همچنین باعث می شوند تا بیمار دیرتر بهبود یابد. مصرف داروهای مسکن، انواع ویتامین ها، سیگار، قلیان و الکل هم ممنوعیت دارد.

قبل از کاشت مو، بیمار باید استحمام کند و با شامپوی ملایمی موهای خود را خوب بشورد.

قبل از کاشت مو، بیمار باید استحمام کرده و با شامپوی ملایمی موهای خود را خوب بشویید.

یک هفته قبل از کاشت مو از مصرف ویتامین هایی نظیر ویتامین A،  ویتامین E، سیر، کتان، روغن کبد، اسیدهای چرب ضروری و سایر مولتی ویتامین ها پرهیز نمایید.

داروهای تجویزی پزشکان مانند داروهای فشار خون و داروهای مربوط به بیماری های قلبی باید طبق تجویز پزشک مصرف شده و در روز بعد از درمان نیز، مصرف شوند.

حداقل دو ساعت قبل از شروع درمان، آب بنوشید.

قبل از رفتن به ملاقات پزشک برای کاشت مو به روش prp، صبحانه میل نمایید.

نسبت به انجام مراقبت های قبل از درمان، مطلع باشید زیرا مراقبت های قبل از درمان نیز به اندازه مراحل درمان و مراقبت های پس از آن مهم بوده و بر نتایج تاثیر گذار می باشند.

 مراقبت های بعد از prp مو

بعد از کاشت مو به روش prp، می توانید از کمپرس سرد برای کاهش تورم سرتان استفاده کنید. نباید از استخر و سونا استفاده کنید.

بیمار نباید از محلول های موضعی برای موهای خود استفاده کند. بیمار نباید سر خود را بپوشاند، بلکه باید آن را آزاد بگذارد. سرتان را ماساژ ندهید، شانه نکنید و به آن حتی کوچکترین ضربه ای نباید وارد کنید.

در موارد نادر ممکن است شاهد کمی عفونت و یا واکنش های پوستی باشید که با مصرف داروهای آنتی بیوتیک درمان خواهند شد. همچنین در صورت مشاهده هرگونه عارضه غیر معمول با پزشک خود تماس گرفته و مسئله را با وی در میان بگذارید.

سعی کنید از داروهایی نظیر آسپرین، Advil, Motrin, Ibuprofen, Naproxen, Voltaren به مدت 3 روز پس از درمان استفاده نکنید. اگر ممکن است و نیازی به داروهای ضد التهاب نمی باشد، عدم استفاده از این داروها به مدت یک هفته بهتر خواهد بود.

از قرار گرفتن در برابر آفتاب و نور خورشید و انجام فعالیت های سنگین ورزشی، به مدت حداقل 2 روز خودداری نمایید.

از مرطوب و خیس کردن موهای خود بلافاصله پس از درمان پرهیز کنید. فولیکول های کاشته شده پس از کاشت مو به روش prp، به حداقل 3 ساعت زمان نیاز خواهند داشت.

پس از گذشت 3 روز از hair transplant و هنگام شستشوی موها، باید از شامپوهایی استفاده کنید که دارای     PH کمتری می باشند. زیرا در این زمان فولیکول ها حساس و آسیب پذیر بوده و مواد شیمیایی موجود در شامپوهای معمولی به فولیکول ها آسیب وارد خواهد کرد.

 هزینه کاشت مو به روش prp

درمان های آرایشی و زیبایی از جمله درمان هایی می باشند که بطور دقیق نمی توان درباره هزینه های دریافتی پزشکان، مبلغی اعلام نمود اما هر یک از درمان ها با توجه به عواملی متغیر خواهند بود.

در کاشت مو به روش prp  نیز عواملی وجود دارد که موجب بالانس هزینه های پرداختی مراجعه کنندگان می شود. از جمله این عوامل، موارد زیر می باشند

 1. موقعیت جغرافیایی شما
 2. افزودن مواد و مولفه های مفید و مغذی برای رشد مو
 3. کیفیت تجهیزات مورد استفاده

همچنین توجه داشته باشید که کاشت مو درمانی آرایشی و زیبایی بوده و انجام آن واجب و لزومی نمی باشد به همین دلیل بیمه هزینه های دریافتی را پوشش نخواهد داد. اما برای اطمینان و کسب اطلاعات بیشتر می توانید از شرکت بیمه خود نیز سوال نمایید.

جهت اطلاع از هزینه پیوند مو به روش prp با مشاوران تلفنی ما در کلینیک پوست و مو رز در تماس باشید یا سوال خود را از طریق سیستم چت انلاین ارسال نمایید.

* امیدواریم مقاله جامع ” کاشت مو به روش prp و ” هزینه کاشت مو ” به روش prp ” برای شما کاربران گرانقدر مفید واقع گردیده باشد.

” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته یکی از بهترین مرکز پی آر پی در تهران می باشد و خدمات کاشت موی طبیعی به روش prp را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو ، هدف ما رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو به روش prp، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *