درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

بانک مو کجاست

>> بانک مو کجاست 

بدون داشتن بانک موی مناسب برای کاشت نمی توان کاشت مو را انجام داد زیرا کاشت مو احتیاج به موی مناسب برای پیوند و کاشت دارد. بنابراین در این محتوا در خصوص محل اهدا کننده و این که بانک مو کجاست می پردازیم:

 

بانک مو کجاست

 

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

محل اهدا کننده مو جایی از سر یا بدن می باشد که ریشه مو و موی مناسب برای کاشت مو در دسترس قرار می دهد و متخصصین از این مناطق استفاده می نمایند. موهای انتخابی بعد از برداشت به خوبی در ناحیه گیرنده رشد و کاملا طبیعی، در جای مناسب خود قرار می گیرند.

 

بانک مو کجاست

>> در تکنیک های fut بانک مو کجاست 

تکنیک FUT در کاشت مو بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و یک روش قدیمی برداشت فولیکول های مو می باشد.

در زمینه این سوال که در تکنیک fut بانک مو کجاست باید گفت که ناحیه اهدا کننده مو در پشت سر فرد می باشد زیرا در این روش بسته به تعداد فولیکول های مورد نیاز نواری از پوست حداقل به عرض 1 و نیم سانتی متر و به طول 10 الی 20 سانتی متر از سر جدا کرده و فولیکول های مورد نیاز را در محل مورد نظر می کارند و در این روش فرد باید بانک موی مناسبی در سر خود داشته باشد وگرنه از این شیوه استفاده نمی شود.

 

>> در تکنیک های fue بانک مو کجاست 

در تکنیک fue هیچ زخمی ایجاد نمی گردد در نتیجه بیشتر افراد برایشان سوال است که در این روش بانک مو کجاست ؟ در این روش از هر ناحیه از سر و یا بدن می توان فولیکول های مو را استخراج نمود. استخراج فولیکول های مورد نظر تک به تک از بانک مو صورت گرفته و در محل مورد نظر کاشته می شود.

این روش به علت نداشتن اسکار خطی در سر از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد ولی باید به این امر نیز توجه نمود که استخراج تک به تک فولیکول های مو بسیار زمان بر می باشد.

مشاهده مطلب
مقایسه خط بخیه در کاشت مو به روش های مختلف

بیشتر افراد برای این که استخراج فولیکول های مو در سر به درستی و بهتر صورت گیرد بهتر است موهای خود را تراشیده و یا محل برداشت فولیکول مو را تراشید. بیشتر آقایان ترجیح می دهند کل موهای سر خود را بتراشند تا موها با هم دیگر رشد نمایند.

پس از برداشتن فولیکول های مورد نیاز، برای جلوگیری از عفونت و بیماری های دیگر محل برداشت فولیکول مو را پانسمان و می بندند.

این پانسمان بعد از گذشت یک روز باز می گردد و دیگر احتیاج به بستن سر نمی باشد و پزشک به پا کردن لکه های پوستی و لخته های خون در سر می پردازد و بعد از دو هفته به طور کامل از بین می رود و هیچ نشانه ایی از کاشت مو نمی باشد.

یکی از مواردی که در کاشت و پیوند مو حائز اهمیت می باشد انتخاب بهترین روش کاشت مو می باشد و باید به این نکته نیز توجه نمود که محل بانک مو کجاست زیرا باید بانک مو در دسترس و تعداد فولیکول مناسب در اختیار پزشک معالج قرار دهد.

بیشتر متخصصین سعی بر این دارند که از موی پشت سر و ناحیه گردن استفاده نمایند زیرا این قسمت از موها کمتر دچار ریزش می گردند. جراح باید سعی نماید با دقت و مهارت زیادی به استخراج فولیکول های مو بپردازد زیرا از دست دادن فولیکول و بانک مو می تواند نتیجه جبران ناپذیری ایجاد کند.

لازم است کاندیدهای کاشت از موهای برخوردار باشند، رنگ مو، بافت و ضخامت و دیگر مشخصه های پیوند مو نتیجه جراحی و کاشت مو را تحت تاثیر قرار می دهد و موهای کاشته شده در ناحیه مناسب همچنان ویژگی های خود را حفظ می نمایند پس در نتیجه باید برای کاشت مو به این سوال پاسخ داد که برای کاشت بهترین بانک مو کجاست ؟

>> در بدن بانک مو کجاست 

در مراحل پیشرفته آلوپسی یا ریزش موی مردان، تعداد فولیکول های موجود برای برداشت می تواند بسیار کم و ناچیز باشد. این بدین معنی می باشد که پزشک باید محل مناسب دیگری برای برداشت فولیکول مو اقدام نماید. در چنین مواردی پزشک متخصص با برداشتن فولیکول های از بدن دست به کاشت مو می زند.

در خصوص این سوال که در بدن بانک مو کجاست می توان گفت که در صورت نبودن بانک موی مناسب در سر از مناطقی ماند قفسه سینه، بازو، ریش و پاها استفاده کرد.

پزشک برای برداشتن مو از این مناطق از بی حسی موضعی استفاده کرده و با ابزار بسیار کوچکی دایره ایی در داخل پوست ایجاد کرده و به برداشت فولیکول های مورد نیاز اقدام می نماید و در محلولی آن را نگهداری کرده و در محل مورد نظر شروع به کاشت می کند.

مشاهده مطلب
تأثیر ژنتیک در کاشت مو چیست

البته باید به این نکته نیز توجه نمود که برداشتن مو از قفسه سینه در مقایسه با موی سر تفاوت های زیادی وجود دارد که یکی از این تفاوت ها تک فولیکولی بودن موی سینه می باشد در نتیجه برای ایجاد تراکم بیشتر احتیاج به تعداد زیادی از این فولیکول ها نیاز می باشد.

همچنین رویش موی بدن در جهت متفاوتی از موی سر می باشد و ضخامت و انعطاف موی سر را ندارد. همچنین ممکن است موهای کاشته شده کوتاه بمانند و رشد خوبی نداشته باشند.

چهار نگرانی عمده برای بیمارانی که از فولیکول های بدن در سر خود استفاده می نمایند عبارت است از :

  1. تفاوت ساختار بین موی سر و موی بدن
  2. روند برداشتن موهای بدن
  3. ناسازگاری بین موی سر و موی بدن
  4. مرگ مو در دو یا سه سال پس از عمل

سازگارترین بانک مو کجاست؟ به دلیل این که کیفیت موی بدن پایین تر از موی سر می باشد ممکن است مشکلاتی ایجاد گردد اصولا موی سر در سر سازگارتر از موی بدن می باشد و بهتر است برای داشتن نتیجه ماندگار و دائمی از موی سر برای کاشت استفاده گردد ولی در صورت نبودن بانک موی مناسب در سر بهترین گزینه استفاده از موی بدن می باشد.

 

>> آیا می توان از موی شخص دیگری برای کاشت استفاده نمود ؟

بیشتر افرادی که بانک موی مناسبی در سر خود ندارند به این سوال در ذهنشان بر می خورند که آیا می توان از موی شخص دیگری بر روی سر خود استفاده نماید یا خیر؟ جواب خیر می باشد زیرا پیوند مو از شخص دیگر به شخص دیگر غیر ممکن بوده و سیستم ایمنی بدن آن را پس زده و کاشت مو با شکست مواجه می گردد.

سیستم ایمنی بدن ه رچیزی جز اعضای خود بدن فرد را به صورت از بین می برد. در خصوص اعضای بدن نیز باید گفت که با داروهایی سیستم ایمنی بدن را سرکوب می نمایند و این داروها ضرر زیادی در بدن دارد در نتیجه برای کاشت مو اصلا تجویز نمی شوند.

در این اشخاص بانک مو کجاست؟ این افراد بهتر است از موهای طبیعی بدن خود برای کاشت در ناحیه سر و ابروی خود اقدام نمایند زیرا نتیجه بهتری را ایجاد خواهد نمود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

مشاهده مطلب
بهترین راهکار برای داشتن موی سالم چیست؟
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید