کاشت مو
موضوعات داغ

نتایج نهایی کاشت مو

آشنایی با نتایج نهایی کاشت مو

در گذشته اگر فردی از نحوه و حجم موهای خود رضایت نداشت، انتخاب چندانی نداشت. با استفاده از کلاه گیس ها و موهای مصنوعی نقص موجود در موهای خود را برطرف می‌کرد و به این نحو بر اعتماد به نفس خود می افزود.

امروزه پیوند مو به یاری افراد آمده و نتایج دلخواه را برای فرد به ارمغان می‌آورد. پیوند مو نتایج ماندگار تری را برای فرد به ارمغان می‌آورد. علاوه بر این روش درمانی مو هایی با ظاهری کاملا طبیعی را به فرد می‌بخشد.

شما می‌توانید نتایج چشم نواز و خیره کننده این روش را با مراجعه به مطب پزشک متخصص اینپلنت مو مشاهده کرده و به این ترتیب تصمیم خود را در خصوص انجام این روش بگیرید.

نتایج نهایی کاشت مو چگونه است؟
نتایج نهایی کاشت مو در سال ۱۴۰۰چگونه است؟

نتایج نهایی کاشت مو چگونه است؟

اینپلنت مو روشی است که به تدریج و در طی زمان نتایج مورد نظر را برای فرد به ارمغان می‌آورد؛ اما این نتایج می‌توانند با نگاهی به روند رشد و جلسات درمانی کاشت به خوبی مشخص شوند.

مراحل آناژن و تلوژن دو فاز از چرخه تکامل موها می‌باشند. زمانی که موهای فرد به مدت چندین سال رشد می‌کنند، در مرحله آناژن که به مرحله رشد مو نیز شناخته می‌شود، قرار دارند؛ اما پس از مدتی فرد دچار ریزش مو می‌شود. این امر به دلیل آن است که موها وارد فاز تلوژن شده اند.

از این گام به عنوان مرحله استراحت یاد می‌شود. طی این مرحله رشد موها متوقف شده و به مرور زمان حجم موها کاهش می‌یابد؛ زیرا موهای جدید در حال رشد بوده و موهای از قدیمی از محل مقرر شده در آمده و از بین می‌روند.

زمانی که فردی ترمیم مو انجام می‌دهد، موجب تحریک این قسمت از چرخه مو می‌شود. موها معمولا به مدت 3 الی 5 ماه در مرحله تلوژن و استراحت باقی می‌مانند و پس از آن شروع به رشد می‌کنند؛ اما در برخی از مراجعه کنندگان این زمان کوتاه تر می‌باشد.

به یاد داشته باشید که تمامی فولیکول های کاشته شده به یکباره و همه با هم شروع به رشد نمی‌کنند. ممکن است برخی از فولیکول ها نسبت به دیگر فولیکول های موجود، زودتر از مرحله تلوژن خارج شوند. به همین علت در اوایل رشد، ممکن است موها کمی متراکم به نظر برسند.

نتایج نهایی پیوند مو در بازه 6 تا 9 ماه پس از کاشت قابل مشاهده نخواهد بود. پس از این بازه فرد می‌تواند نتایج نهایی کاشت مو را مشاهده کند. البته زمان مشاهده نتایج نهایی کاشت در افراد متفاوت خواهد بود. افراد متفاوت می‌توانند در بازه های زمانی متفاوت به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنند.

تمامی گرافت های پیوند زده شده بین 8 الی 10 ماه پس از اینپلنت مو باید رشد کرده و به طول حداقل یک اینچ برسند.

اگرچه موهای پیوند زده شده و پوست سر پس از گذشت چند ماه از hair transplant بهبود می‌یابند و فرد می‌تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد، اما برای مشاهده نتایج نهایی حاصل از درمان به حداقل یک سال زمان نیاز خواهد بود.

برخی از افراد نتایج نهایی کاشت را پس از گذشت 12 ماه از اولین جلسه کاشت مشاهده خواهند کرد. به این ترتیب می‌توان گفت زمان مشاهده نتایج پیوند مو در افراد متفاوت، متغیر خواهد بود.

عوامل موثر بر نتیجه نهایی کاشت مو چیست؟

اینکه نتایج نهایی پیوند مو تا چه اندازه طبیعی خواهد بود به عوامل بسیاری بستگی خواهد داشت؛ اما مهم ترین و اصلی ترین عامل تعیین کننده در پیوند مو، پزشک متخصصی است که اینپلنت مو را برای شما به انجام رسانده است.

به این ترتیب می‌توان گفت، انتخاب جراح پیوند مو بسیار حائز اهمیت است. دقت و تبحر پزشک در انجام کاشت مو می‌تواند تا اندازه زیادی در خلق ظاهری طبیعی برای موهای فرد تاثیر گذار باشد.

پزشک مورد نظر شما باید در خصوص ریزش مو دانش و آگاهی لازم را در اختیار داشته و از تجربه کافی در زمینه پیوند مو نیز برخوردار باشد.

یک پزشک متخصص و حاذق از اتلاف وقت و هزینه شما جلوگیری خواهد کرد. او با در نظر گرفتن ویژگی های منحصر به فرد شما، به شما می‌گوید که آیا اینپلنت مو برای شما سودمند خواهد بود یا خیر.

اهمیت تخصص پزشک کاشت مو

علاوه بر موارد ذکر شده می‌توان به این موضوع اشاره کرد که پزشک می‌تواند بیشترین تاثیر را در دستیابی به نتیجه دلخواه بر عهده داشته باشد. چرا که باید در مورد اینپلنت مو تبحر کافی را در اختیار داشته باشد.

پزشک برای تامین تار های موی مورد نیاز خود، غالبا از موهای سایر بخش های بدن فرد بهره می‌برد. پزشک می تواند با استفاده از موهای سر و سینه فرد کاشت ریش و سبیل را به انجام  برساند. در مواردی نیز پزشک با استفاده از موهای ریش و سبیل کاشت موهای سر را میسر می‌کند.

یکی از حساس ترین اقدامات پزشک در حین پیوند مو انتخاب تار های موی مناسب برای اینپلنت مو (hair transplantation) است. این موها باید با رنگ مو های طبیعی فرد همخوانی داشته و به این ترتیب ظاهری طبیعی را برای فرد به ارمغان آورد.

انتخاب تکنیک مناسب

یکی از مهمترین عواملی که می‌تواند بر نتایج نهایی درمان شما تاثیر داشته باشد، انتخاب تکنیک مناسب می‌باشد. اگرچه تکنیک های FUT و FIT از بیشترین تکنیک های مورد استفاده می‌باشند، اما برای برخی از افراد روش های غیر جراحی نظیر اینپلنت مو با DHT مناسب تر خواهد بود.

منطقه اهدا کننده سالم

برای اینپلنت مو از موهای موجود بر سر در نواحی پشت و کناره های سر استفاده می‌شود اما در برخی از مواقع این نواحی دارای شرایط مناسبی برای پیوند به سایر نقاط  نمی‌باشند. به همین دلیل حائز اهمیت است که پزشک از مناطق و فولیکول هایی استفاده نماید که به سادگی قابل دسترس بوده و آماده پیوند به مناطق طاسی سر باشند.

پیروی از دستورالعمل های پزشک

پزشک قبل و پس از اینپلنت مو دستورالعمل هایی در اختیارتان قرار می‌دهد. این مراقبت ها برای جلوگیری از آسیب به فولیکول ها و بروز عوارض جانبی می‌باشند. سعی کنید حداقل به مدت 5 روز کمی بیشتر مراقبت کرده و از استعمال سیگار و دخانیات بپرهیزید.

چه کسانی می‌توانند با استفاده از کاشت مو، ظاهر طبیعی را تجربه کنند
چه کسانی با پیوند مو، می‌توانند ظاهری طبیعی داشته باشند؟

چه کسانی می‌توانند با استفاده از کاشت مو، ظاهر طبیعی را تجربه کنند

پیوند مو برای اکثر افراد قابل انجام است؛ اما روی هم رفته افرادی که در بدن خود موهای کافی برای انتقال را دارا هستند می‌توانند برای انجام کاشت داوطلب شوند. در واقع فرد باید بتواند از موهای سایر بخش های بدن خود، موهای مورد نیاز برای پیوند مو را تامین کند.

هرچه فرد نامزد مناسب تری برای اینپلنت مو باشد، نتایج نهایی بهتری قابل مشاهده خواهد بود. بهترین نامزدهای ممکن برای پیوند مو دارای شرایط زیر می‌باشند.

  1. افرادی که بیش از 5 سال از ریزش مو و طاسی سر خود رنج می‌برند.
  2. افرادی که در هنگام انجام درمان های زیبایی، انتظارات واقع بینانه ای از نتایج درمان دارند. برخی از افراد پس از پیوند مو از داروهای تجویزی و پیشنهادی پزشک نظیر ماینوکسید و فیناستراید برای رشد و تقویت بیشتر موهای خود استفاده می‌نمایند.
  3. افرادی که الگوی ریزش موی آنها مشخص و ثابت شده است و اکنون خواستار بازگردانی زیبایی و جوانی به چهره خود می‌باشند.
  4. افرادی که به دلایلی نظیر سوختگی، تروما و تصادفات موهای خود را از دست داده و رشد فولیکول ها متوقف شده است.
  5. افرادی که به دلیل استفاده از سایر درمان های زیبایی مانند لیفت صورت، موهای خود را از دست داده اند.

این افراد می‌توانند از پیوند مو استفاده کنند تا نواقص موهای خود را برطرف کرده و بر پرپشتی موهای خود بیفزایند.

توصیه ما به شما این است که در زمان مراجعه برای انجام مشورت با دکتر کاشت مو می‌توانید ویژگی های فردی خود را از او جویا شوید. به این ترتیب متوجه خواهید شد که آیا نتایج نهایی حاصل از اینپلنت مو برای شما رضایت بخش خواهد بود یا خیر. این موضوع می‌تواند از صرف زمان و هزینه شما اجتناب کند.

نکاتی که باید پس از کاشت مو در نظر داشته باشید

شما قبل از انجام کاشت باید اطلاعات خود را در این زمینه کامل نموده و با آگاهی لازم نسبت به انجام این شیوه درمانی اقدام کنید. به این ترتیب شما می‎‌توانید از دستیابی به نتایج دلخواه اطمینان حاصل پیدا کنید.

از این گذشته شما باید این نکته را نیز بدانید که موهای کاشته شده در فاصله 2 تا 8 هفته پس از جراحی ریخته و ظاهری ناخوشایند را به وجود می‌آورد؛ اما این امر بسیار طبیعی است. سه ماه پس از پیوند مو، موها با ریزش مواجه می‌شوند ریزش موها در این بازه زمانی بخشی از درمان پیوند مو است.

با گذشت سه ماه از اینپلنت موی فرد، موها رفته رفته ضخیم تر شده و از موهای قبل از کاشت مقاوم تر به نظر خواهند آمد. ضخیم تر بودن موها پس از پیوند مو نیز بسیار طبیعی می‌باشد.

پس از گذشت 6 ماه زمانی است که موها بیشتر رشد کرده و اندازه طولی آنها افزایش می‌یابد.

پس از اینکه تقریبا یک سال از زمان درمان گذشت، موها به طور کامل رشد کرده و نتایج طبیعی قابل مشاهده خواهند بود. در این مدت فرد به طور کامل بهبود یافته، محدودیت ها برداشته شده، خط رویش موها کامل شده و موها به اندازه کافی رشد کرده اند.

شما با در نظر  گرفتن این عوامل می‌توانید، اقدامات لازم برای دستیابی به ظاهری طبیعی را به خوبی انجام داده و شاهد موهایی پرپشت و طبیعی باشید.

چگونه بهترین نتایج نهایی را از کاشت مو بگیریم؟

شما می‌توانید با اقداماتی ساده شاهد نتایج بسیار بهتری باشید. شما باید در ماه های نخست پس از کاشت از کوتاه کردن و شیو کردن محل اینپلنت مو اجتناب کنید. از این گذشته بهتر است با رعایت نکاتی که توسط پزشک به شما منتقل می‌شود. اقدامات لازم را برای برخورداری از نتایج بهتر در نظر بگیرید.

در کنار اقدامات متداول شما می‌توانید با مصرف دارو های مکمل که برای موهای شما مفید می‌باشند بر مقاومت موهای خود افزوده و شاهد افزایش حجم موهای خود باشید. این دارو ها می‌توانند علاوه بر افزایش ضخامت تار های موی فرد بر تعداد تار های موجود روی سر فرد نیز بیافزایند.

به این ترتیب در کنار استفاده از راهنمایی های پزشک برای رسیدن به نتایج دلخواه می‌توانید از مکمل ها و مواد غذایی که برای موهای شما مفید هستند، استفاده کرده و به این ترتیب می‌توانید ظاهر طبیعی موهای خود را برای مدت طولانی تری حفظ کرده و از نتیجه کاشت موهای خود رضایت کامل داشته باشید.

برای جلوگیری از ایجاد تورم پس از اینپلنت مو، هنگام خواب از چندین بالش برای بالا آوردن سر خود استفاده نمایید. همچنین می‌توانید از داروهای تجویزی پزشک که موجب کاهش تورم می‌شوند و قرار دادن کمپرس یخ بر پیشانی و پشت سر خود نیز استفاده نمایید.

برای تغذیه مو به بهترین شکل، مصرف سیگار و سایر دخانیات را کنار بگذارید. نیکوتین موجود در سیگار موجب مختل کردن گردش خون شده و با جلوگیری از اکسیژن رسانی و تغذیه به مو و فولیکول ها موجب تخریب آنها می‌شود.

در کنار تبحر پزشک، نحوه مراقبت شما از موهای کاشته شده در نتیجه نهایی تاثیرگذار خواهد بود.  داروهای مکمل می‌توانند از ریزش موهای شما جلوگیری کرده و بر استحکام تار های مو بیافزایند. در نتیجه این داروها ظاهری طبیعی برای فرد را به ارمغان می‌آورند.

با رعایت نکات ذکر شده و نکاتی که پزشک پس از ترمیم موی طبیعی به شما گوشزد می‌کند، می‌توانید دوره بهبودی را کوتاه تر کرده و به نتایج دلخواه دست یابید.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *