ماموپلاستی

پانسمان بعد از ماموپلاستی

پانسمان بعد از ماموپلاستی

پانسمان بعد از ماموپلاستی

از آنجایی که عمل ماموپلاستی نوعی جراحی زیبایی برای کاهش سینه و فرم دهی سایز سینه محسوب می شود، برای این منظور بعد از جراحی سینه پانسمان بر روی سینه انجام می گیرد.

پانسمان بعد از ماموپلاستی

از آنجایی که بر روی سینه افراد در ماموپلاستی برش هایی ایجاد می شود برای اینکه این بریدگی ها و بخیه ها دچار عفونت در خود نشوند پزشک جراح با استفاده از پانسمان از ورود میکروب ها و نفوذ آنها به بدن فرد جلوگیری می کند.

دریافت تخفیف ویژه ماموپلاستی + مشاوره رایگان

البته لازم است که پزشک متخصص تمامی ابزارها و وسایلی که برای انجام این عمل زیبایی استفاده می کند کاملا استریل شده و بدون آلودگی باشند تا پس از مدتی مشکلاتی از قبیل عفونت را به وجود نیاورد.

بعد از Mammaplasty دوره بهبودی می تواند بستگی به نحوه عمل ماموپلاستی و همچنین انجام توصیه های پزشک مربوطه داشته باشد. با رعایت نکات و مراقبت های بعد از Mammaplasty می توانید به راحتی نتایج شگفت انگیز این عمل را مشاهده کنید.

پانسمان بعد از ماموپلاستی

مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی

بعد از ماموپلاستی باید به توصیه های پزشک مربوطه عمل کنید تا دوران بهبودی سریعتر انجام شود. ماموپلاستی می تواند به برداشتن چربی های اضافی سینه و پوست نافرم و کشیده شده سینه بیانجامد.

برای این منظور ممکن است در بسیاری از مواقع برش های متعددی برای برداشتن بافت سینه انجام شود که هر یک از این برش ها می تواند عامل ایجاد درد در نظر گرفته شود.

وجود درد پس از انجام این عمل زیبایی بسیار معمول است و ممکن است در هر فردی بروز یابد که البته درد ناشی از آن غیر قابل تحمل نیست و می توان آن را بدون هیچ مشکلی تحمل کرد.

تا یک هفته بعد از Mammaplasty باید باند الاستیک و همچنین سینه بند مخصوص بعد از جراحی سینه را به طور مرتب به صورت شبانه روزی استفاده کنید.استفاده از این نوع سینه بندها می تواند تاثیرات بسیاری در پیشگیری از عوارض و مشکلات احتمالی داشته باشد و علاوه بر آن بر نتایج حاصل از انجام این عمل زیبایی نیز تاثیرات بسیار زیادی دارد. لذا استفاده از آن در طی دوران نقاهت پس از عمل برای افراد بسیار پر اهمیت است.

تا یک هفته بعد از Mammaplasty امکان گرفتن دوش آب گرم برای شما وجود دارد. در واقع با برداشتن پانسمان به طور کامل بعد از یک هفته می توانید به راحتی دوش بگیرید.

بخیه ها و لوله های تخلیه ای که در هنگام ماموگرافی در سینه افراد واقع شده است تا یک هفته بعد از عمل ماموپلاستی برداشته می شود.استفاده از لوله پس از انجام عمل در سینه ها عمدتا به دلیل تخلیه خون آّبه های موجود در آن ناحیه می باشد که پس از ترشح خون آبه از طریق لوله از بدن خارج شود.

بعد از کشیدن بخیه ها پزشک می تواند پانسمان و گازهای استریل را بردارد. اما شما باید تا چند هفته بعد از Mammaplasty نیز از سینه بند بعد از جراحی استفاده کنید. این سینه بند می تواند در متقارن نگه داشتن سینه ها و ایجاد تورم در آنها جلوگیری کند.

بنابراین استفاده از آنها حتما باید انجام گیرد. تا هفته های اول از بلند کردن وسایل سنگین خودداری کنید. این عمل می تواند بعد از جراحی سینه باعث افتادگی در سینه ها شود و روند بهبودی را با کاهش روبرو کند. برای این منظور از کارهای سنگین در این زمان خودداری کنید.

استراحت می تواند به ترمیم بافت های سینه بیانجامد. باید تا یک هفته بعد از ماموپلاستی از استراحت و خواب کافی برخوردار باشید. اگر دچار درد و یا تورم در سینه خود شدید از پزشک بخواهید که برای شما مسکن تجویز کند. مسکن ها می توانند درد بعد از ماموپلاستی را کاهش دهند.

از آنجایی که عمل Mammaplasty دارای بخیه است از این رو پزشک بعد از جراحی سینه به شما آنتی بیوتیک توصیه می کند. آنتی بیوتیک ها می توانند از ایجاد عفونت های بعد از جراحی سینه بکاهند. بنابراین استفاده از آنها تا دو هفته بعد از عمل ماموپلاستی به شدت توصیه می شود.

همچنین توصیه می شود که تنها داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص را به طور کامل و منظم مصرف نمایید و از مصرف خود سرانه سایر داروها در طی این مدت به شدت خودداری کنید.

برای اینکه درد را کاهش دهید می توانید با نوشیدن مایعات بسیار و دفع سدیم به کم شدن درد در سینه کمک بسیاری کنید.

در صورتی که میزان درد ناشی از انجام عمل زیبایی در ناحیه سینه سبب بروز احساس ناراحتی در شخص شد می تواند جهت آرام کردن و تسکین این درد از کمپرس آب سرد در این ناحیه نیز استفاده کند. استفاده از کمپرس آب سرد به ویژه در دو روز ابتدایی تاثیرات مثبتی از رفع درد ناشی از عمل و همچنین تورم موجود در آن ناحیه داشته باشد.

نکته دیگر در رابطه با مراقبت های پس از عمل ماموپلاستی، استفاده از کمپرس آب گرم در این ناحیه می باشد که تاثیرات بسیار مطلوبی در رفع کبودی های به وجود آمده در ناحیه سینه ها دارد. البته لازم به ذکر است که استفاده از این روش تنها پس از گذشت سه روز ابتدایی مجاز است و توصیه می شود قبل از سه روز ابتدایی از آن استفاده نکنید.

به افرادی که ماموپلاستی را انجام داده اند توصیه می شود که در روز های ابتدایی در حین خواب حتما ارتفاع زیر سرشان بلند تر از سایر نقاط دیگر بدن باشد. لذا داشتن زاویه 30 درجه سر در حین خواب تاثیرات مطلوبی در روند بهبودی و ریکاوری دارد.

بهتر است برای حداقل چند روز ابتدایی کلیه فعالیت های روزانه را به طور کامل به تعویق بیاندازید و بیشتر به استراحت بپردازید. همچنین به مدت یک ماه توصیه می شود که از انجام تمامی فعالیت های سنگین و ورزش به طور کامل خودداری کنید تا مشکل خاصی را برای نتایج و سلامتی فرد به وجود نیاورد.

نکته مهم دیگر در رابطه با مراقبت های بعد از عمل زیبایی ماموپلاستی، توجه ویژه به رژیم غذایی می باشد. سعی کنید از مصرف نمک و شکر در طی دوران نقاهت خودداری کنید زیرا این موارد تاثیرات منفی در بهبودی زخم ها خواهد داشت.

همچنین افراد باید در طی دوران بهبودی و نقاهت از میوه ها و سبزیجات و غذاهای مقوی و دارای انواع ویتامین و مواد معدنی استفاده نمایند. مصرف این موارد می تواند سطح آمادگی بدن جهت ریکاوری و بهبودی را تا حد زیادی افزایش دهد.

افراد سعی کنند در صورت امکان از میوه های متنوع و به ویژه آناناس در طی دوره نقاهت خود استفاده نمایند. زیرا آناناس به دلیل داشتن خاصیت های بسیار مفید و ویتامین هایی از جمله C و سایر موارد دیگر می تواند تاثیرات به سزایی در رفع کبودی ها و تورم موجود در ناحیه سینه های داشته باشد.

مصرف دخانیات و همچنین مشروبات الکلی نیز در طی مدت دو هفته قبل و بعد از انجام عمل به طور کامل ممنوع است. زیرا این موارد تاثیرات بسیار بدی بر روی روند بهبودی و نقاهت شخص دارد و می تواند سبب افزایش این مدت زمان شود.

دوران نقاهت و بهبودی عمل ماموپلاستی

دوران نقاهت بعد از ماموپلاستی می تواند از دو هفته تا شش هفته در هر فرد به طول بیانجامد. بعد از 6 هفته شما می توانید به کارهای روزمره خود بپردازید و زندگی عادی خود را ادامه دهید. در این مدت بافت های سینه ترمیم شده اند و بهبودی تا حدود بسیار زیادی حاصل می شود.

با این وجود دوران نقاهت و بهبودی می تواند به عوامل بسیاری بستگی داشته باشد. یکی از این عوامل پزشک مربوطه است. پزشکی که دارای تجربه و مهارت کافی است می تواند به راحتی عمل جراحی سینه را انجام دهد بدون اینکه مشکل حادی برای افراد پیش بیاید.

ماموپلاستی از آنجایی که دارای دوران نقاهت مشخصی است ممکن است در برخی از افراد طول دوره درمان زیادتر و یا کمتر شود. این به بافت و سیستم ایمنی بدن افراد نیز تا حدود زیادی بستگی دارد.

البته لازم به ذکر است که مدت زمان نقاهت هر فردی به عاملی همچون مراقبت های بعد از عمل نیز بستگی دارد و در صورتی که فرد تمامی نکات و توصیه های ذکر شده در فوق را به خوبی و کامل انجام دهد قطعا تاثیرات مطلوبی بر دوران نقاهت خود خواهد گذاشت.

برخی از افراد ممکن است دچار حساسیت های پوستی بعد از Mammaplasty شوند و یا در برخی دیگر بی حسی در ناحیه سینه تا یکسال ایجاد شود.

بروز این نوع عوارض و مشکلات پس از ماموپلاستی کاملا عادی و طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد البته بهتر است که در صورت تشدید آن حتما به پزشک متخصص خود اطلاع دهید تا از روند عادی آن اطمینان حاصل نماید.

همچنین امکان دارد که هیچ یکی از این علائم در افراد بعد از ماموپلاستی مشاهده نشود. بنابراین به طور قطع نمی توان در مورد عوارض احتمالی بعد از جراحی سینه نظر داد.

پانسمان های بعد از ماموپلاستی

همانطور که گفته شد بخیه هایی که بر روی سینه ایجاد می شود باید توسط بانداژ و پانسمان پوشانده شود. این پانسمان ها می توانند تا مدت یک هفته بر روی زخم های بعد از ماموپلاستی وجود داشته باشند. بعد از یک هفته پزشک میتواند بخیه های موجود در سینه را بکشد.

این بخیه ها ممکن است در برخی از مواقع عفونت را در افراد ایجاد کنند. برای جلوگیری از ایجاد عفونت استفاده از آنتی بیوتیک ها تا حدود زیادی می تواند از بروز چنین حوادثی در افراد جلوگیری کند. پانسمان ها تا چند روز بعد از Mammaplasty بر روی مناطقی که بخیه در آنجا صورت گرفته است باید قرار داده شوند.

بعد از تعویض پانسمان تا یک هفته بعد از جراحی سینه درد و کبودی سینه کاهش پیدا کرده است و زمان برداشتن بخیه ها صورت میگیرد. برای اینکه بتوانید به راحتی پانسمان های روی بدن خود را عوض کنید باید از یکی از افراد خانواده خود برای این کار کمک بگیرید.

همچنین توصیه می شود در صورتی که قرار است خودتان پانسمان را به طور مکرر بعد از عمل تعویض کنید، حتما نحوه صحیح و اصولی پانسمان کردن این ناحیه را از پزشک معالج خود یاد بگیرید.

پانسمان و گاز استریلی که بر روی زخم بخیه قرار داده می شود بعد از Mammaplasty به راحتی می تواند تعویض شود. استفاده از این پانسمان ها برای جلوگیری از ایجاد عفونت در افراد می تواند روشی بسیار مناسب عنوان شود.

پانسمان ها با تشخیص و صلاحدید پزشک می توانند عوض شوند و از گازهای استریل تازه ای برای این زخم ها استفاده شود. در واقع ضد عفونی کردن زخم نیز قبل از پانسمان از جمله نکات مهم بعد از عمل ماموپلاستی است.

شستشوی محل بخیه ها بعد از ماموپلاستی

از آنجایی که بخیه ها بعد از ماموپلاستی تا یکی دو هفته بعد از عمل میتواند باقی بماند، بعد از این مدت به تشخیص پزشک بخیه ها به اصطلاح کشیده می شود. بعد از این یکی دو هفته می توانید جای زخم ها را بشویید و دوش بگیرید.

تا قبل از برداشتن بخیه ها از سینه از گرفتن دوش آب گرم و یا حمام کردن خودداری کنید. در این صورت ممکن است رطوبت به زخم های شما نفوذ پیدا کند و باعث ایجاد عفونت در سینه و اندام های دیگر بدن شما شود.

تورم و دردی که  بعد از ماموپلاستی در اثر عفونت ممکن است در شما ایجاد شود متاسفانه در برخی از موارد می تواند شما را با خطرات بسیاری روبرو کند. میکروب ها می توانند به سرعت از طریق بخیه ها در بدن نفوذ کنند و جراحی سینه را بدون نتیجه بگذارند.

ممکن است این عفونت ها با آنتی بیوتیک ها از بین نروند و دامنه گسترش آنها بسیار زیاد شود. برای این منظور تا حد امکان بدون اجازه پزشک زخم خود را شستشو ندهید.

بعد از کشیدن بخیه ها در واقع تورم در پوست نیز از بین می رود و می توانید با خیال راحت بعد از Mammaplasty حمام کنید و زخم های خود را شستشو دهید.

بعد از برداشتن پانسمان ها باید تا مدت چند هفته از سینه بند های مخصوص بعد از جراحی سینه استفاده کنید تا فرم و بافت سینه بتواند شکل گیری خود را انجام دهد.

نکته مهم در رابطه با شستشو بعد از انجام ماموپلاستی این است که انجام این کار باید با ملایمت و آرامی انجام گیرد تا آسیبی به زخم ها موجود در این ناحیه وارد نشود. همچنین بهتر است که از پزشک متخصص خود در رابطه با نحوه شستشو و همچنین استفاده از مواد شوینده برای شستشوی این ناحیه سوالاتی بپرسید تا با توجه به شرایط پوستی و زخم شما بهترین راهنمایی را انجام دهد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد هزینه ماموپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *