ماموپلاستی

دوره نقاهت عمل ماموپلاستی

دوره نقاهت عمل ماموپلاستی

>> دوره نقاهت عمل ماموپلاستی

عمل زیبایی ماموپلاستی، فرایندی است که برای برطرف کردن نیاز های زیبایی شناختی و حتی درمانی بسیاری از بانوان رواج یافته است.

 

دوره نقاهت عمل ماموپلاستی

 

سالانه تعداد زیادی از بانوان اقدام به انجام عمل زیبایی ماموپلاستی می کنند، تا به اهداف مختلفی چون کوچک کردن حجم سینه به دلایل پزشکی و درمانی، اصلاح عیوب سینه و ایجاد تناسب اندام دست یابند.

دریافت تخفیف ویژه ماموپلاستی + مشاوره رایگان

عمل زیبایی ماموپلاستی، مانند سایر اقداماتی که نیازمند انجام عمل جراحی می باشد، با اینکه بدون عوارض سنگین و ماندگار است اما برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب و ایده آل، گذر زمان و رعایت مراقبت هایی الزامی می باشد.

 

دوره نقاهت عمل ماموپلاستی

 

ضمن رعایت این نکات، می توان از نتایج لذت بخش عمل زیبایی mammoplasty بهره کافی را برد و تاثیر آن را در جنبه های مختلف زیبایی،درمانی و حتی در سطح تعاملات زندگی خود، مشاهده کرد.

>> تاثیرات و نتایج ماموپلاستی

عمل زیبایی ماموپلاستی، روزانه با ارتقا درجه در میان سایر عمل  های زیبایی همراه است.

در گذشته زنان صرفا از انجام عمل های زیبایی روی بافت سینه ی خود، به دنبال افزایش اندازه و حجم سینه ها بودند. شاید برای بسیاری از آن ها باور پذیر نباشد که امروزه زنان زیادی به دنبال عمل های زیبایی برای کاهش اندازه ی سینه های خود هستند.

زنانی که از اندازه ی بزرگ سینه های خود به علت های مختلف پزشکی آسیب می بینند، به دنبال جراحی ای برای رهایی از این وضعیت می باشند و عمل زیبایی ماموپلاستی را انتخاب می کنند تا طی این عمل، بافت و چربی اضافی سینه ی آن ها برداشته شود.

داشتن سینه های بزرگ موجب ایجاد درد در ناحیه ی کمر، شانه ها و گردن خواهد شد و امکان نشستن صحیح و حفظ وضعیت استاندارد را برای بانوان غیر ممکن خواهد کرد.

با اینکه انتخاب عمل زیبایی ماموپلاستی تصمیم دشواری ست، اما بهترین راه حل برای بانوانی است که با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.

گاهی نیز این انتخاب از طرف زنان برای به دست آوردن توانایی انجام بسیاری از فعالیت ها می باشد. فعالیت هایی مانند برخی از ورزش ها که به علت ویژگی های جسمی خود، محدودیت های جسمی برای انجام آن داشته اند.

همچنین عمل زیبایی ماموپلاستی باعث اصلاح نواقع و عیوب موجود در فرم سینه ها می شود و با ترمیم این موارد باعث تناسب اندازه و شکل سینه های بانوان خواهد شد.

 

>> دوران نقاهت و بهبودی ماموپلاستی

پس از پایان انجام عمل زیبایی ماموپلاستی، مرحله ی مهمی آغاز می شود که کیفیت و چگونگی طی شدن آن و تاثیر چشمگیری در نتیجه ی حاصل از عمل زیبایی mammoplasty خواهد داشت.

این دوره، به عنوان دوره ی نقاهت عمل زیبایی ماموپلاستی نام برده می شود که فرایند بهبودی، ترمیم و تثبیت نتایج به وجود آمده در این دوران آغاز خواهد شد.

بعد از پایان پروسه ی عمل زیبایی ماموپلاستی، احتمالا یک روز در کلینیک برای مراقبت های بیشتر بمانید و در این مدت روی سینه ی خود بانداژ و لوله هایی متصل برای خروج مایعات و خون اضافی خواهید داشت.

پس از گذشت یک روز از عمل زیبایی ماموپلاستی، با خارج کردن لوله های متصل اما همچنان با داشتن بانداژ، کلینیک را ترک خواهید کرد.

عمل زیبایی ماموپلاستی، در طیف جراحی های زیبایی سنگین قرار نمی گیرد و مدت زمانی که برای بهبودی کامل پس از این عمل زیبایی مورد نیاز است، بین 2 الی 6 هفته می باشد.

بهتر از در دو هفته ی اولیه پس از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی، رانندگی را فراموش کنید!

مدت زمان داشتن بانداژ نیز به سرعت بهبود زخم های شما بستگی خواهد داشت. معمولا بخیه ها بعد از یک الی دو هفته حذف می شوند و همین مدت زمان برای داشتن بانداژ الزامی است.

البته برخی از جراحان تا سه ماه بعد از عمل زیبایی ماموپلاستی داشتن سینه بند طبی را در 24 ساعت روز توصیه می کنند.

در نهایت برای مشاهده ی نتیجه ی مطلوب خود از عمل زیبایی ماموپلاستی لازم است چند هفته تا چند ماه صبر کنید، چرا که نتیجه ی نهایی این فرایند در کمتر از زمان چند هفته تا چند ماه قابل تخشخیص نخواهد بود.

 

>> مراقبت های بعد از ماموپلاستی

هر عمل جراحی ای با هر درجه از سختی نیازمند اقدامات و مراقبت هایی برای محافظت از تغییرات و نتایج به دست آمده است. عمل زیبایی ماموپلاستی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

مراقبت هایی که در ادامه آورده شده شاید به ظاهر نکات جزئی به نظر برسند اما توجه به آنها، برای به دست آوردن نتیجه ی ایده آل از عمل زیبایی mammoplasty الزامی می باشد:

  • تا یک هفته پس از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی، روی شکم و سینه ی خود دراز نکشید.

توجه کنید که وارد شدن هر گونه فشاری به به بافت سینه می تواند اثرات مخربی روی نتیجه ی عمل mammoplasty بگذارد. پس برای استراحت، روی کمر خود دراز بکشید.

  • سینه بند ها و بانداژ های تجویز شده را تا حداقل یک ماه به پس از عمل زیبایی ماموپلاستی به طور مرتب استفاده کنید.
  • از مسکن هایی که رقیق کننده ی خون هستند نظیر استامینوفن و آسپرین استفاده نکنید. این مسکن ها باعث تشدید علائم التهاب و کبودی خواهند شد.
  • دو روز بعد از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی، به طور منظم روزانه استحمام کنید. این کار برای جلوگیری از ایجاد عفونت های احتمالی ضرورت دارد.
  • از مصرف مواد مخدر و الکلی تا یک هفته پس از انجام عمل زیبایی mammoplasty پرهیز کنید. این مواد ممکن است با داروهای بیهوشی که همچنان در بدن شما وجود دارند، تداخل داشته و ایجاد آسیب نمایند.
  • در نظر داشته باشید که معاینه ی پزشک برای بررسی روند بهبودی و تشخیص اسیب های احتمالی پس از عمل زیبایی ماموپلاستی اهمیت ویژه ای دارد. پس برای جلسات مراجعه به پزشک خود، با فواصل منظم برنامه ریزی کنید.

 

>>بهبود سریع بعد از ماموپلاستی

دوران نقاهت بعد از انجام عمل زیبایی مامو پلاستی به طور طبیعی نهایتا تا شش هفته طولانی خواهد شد، نکاتی وجود دارد که رعایت آن ها، باعث کوتاه تر شدن زمان بهبودی پس از عمل زیبایی mammoplasty و تسریع روند بهبودی شما خواهد شد.

در ادامه، برخی از نکات قابل توجه برای کاهش طول دوران نقاهت پس از عمل زیبایی ماموپلاستی آورده شده است:

  • سیگار نکشید. صرف نظر از اینکه چقدر به سیگار کشیدن علاقه دارید، این کار را در دوران نقاهت عمل زیبایی mammoplasty کنار بگذارید.

سیگار کشیدن باعث کاهش توانایی بدن در تقویت و ترمیم خودش خواهد شد، و در نتیجه دوران نقاهت طولانی تری خواهید داشت.

سیگار کشیدن پس از عمل زیبایی ماموپلاستی هم مانع بهبودی سریع شما شده و هم از طرفی باعث افزایش احتمال بروز عوارضی چون ابتلا به عفونت های مختلف خواهد شد.

  • استراحت کردن را جدی بگیرید. درست است که شما کار ها و فعالیت های فراوانی را باید در طول روز انجام دهید، اما از تاثیر استراحت کافی پس از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی در تکمیل فرایند بهبودی غافل نشوید.
  • رژیم غذایی خود را پر از غذاهای مفید و مقوی کنید. در این صورت بدن شما با استفاده از مواد مغذی ای که به آن می رسانید، توان مقابله با شرایط التهابی پس از انجام عمل زیبایی ماموپلاستی را خواهد داشت.

همچنین به مصرف فراوان مایعات توجه کنید. این کار هم برای تامین منابع آب از دست رفته طی عمل زیبایی ماموپلاستی و هم تقویت فرایند بهبودی ضروری می باشد.

  • مصرف خودسرانه ی مکمل ها و مسکن ها را فراموش کنید. ظبیعی است که شما بعد از عمل mammoplasty احساس درد خواهید داشت، اما به هر مسکنی که به دستتان رسید اعتماد نکنید.

مصرف مسکن ها حتی مسکن های گیاهی تنها در صورتی مجاز است که به تایید پزشک رسیده باشد.

 

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماموپلاستی، با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس حاصل فرمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *