درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی

سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی

برخی از زنان با گذشت سن به دلایل مختلفی مانند شیردهی به فرزندان، عدم استفاده از سوتین، چاقی و افزایش وزن و غیره دچار مشکل بزرگی سینه شده و از این موضوع رنج می برند. ماموپلاستی روشی درمانی برای از بین بردن و کوچک کردن سینه به وسیله حذف بافت ها و پوست های اضافی می باشد.

سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی

اگر شما نیز دارای سینه هایی بزرگ می باشید که باعث ناراحتی و یا حتی شرمساری شما میشوند، در صورت بررسی کردن  از لحاظ دارا بودن شرایط یک کاندید مناسب، خواهید توانست از جراحی سینه برای کوچک کردن سینه های خود استفاده نمایید.

Mammoplasty حتی به شما کمک خواهد کرد تا زیبایی ظاهری اولیه خود را بازگردانده و توانایی شما برای انجام فعالیت های بدنی و ورزشی افزایش یابد.

سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی

اگر به فکر انجام ماموپلاستی می باشید، ابتدا با پزشک متخصص خود درباره عوارض جانبی ناشی از جراحی سینه و انتظارات خود از نتیجه نهایی Mammoplasty صحبت نمایید تا در  آینده دچار مشکل نشوید.

مراقبت های خاص بعد از ماموپلاستی

یکی از درمان های زیبایی که نیازمند مراقبت های پس از درمان می باشد، ماموپلاستی خواهد بود. با انجام مراقبت های پس از Mammoplasty شما شاهد نتایج بهتر و نزدیکتری به انتظارات خود خواهید بود. در زیر به تعدادی از مراقبت های پس از جراحی سینه اشاره شده است.

فورا پس از اتمام ماموپلاستی

  1. سینه های شما باید توسط یک باند، گاز استریل و یا پانسمان پوشیده و بسته شوند.
  2. یک لوله و یا محفظه ای برای تخلیه هرگونه خون و یا مایع اضافی در زیر هر بازو قرار خواهد گرفت.
  3. پزشک شما ممکن است پس از ماموپلاستی برای جلوگیری از خطر ابتلا به عفونت و کاهش آن برای شما داروهای آنتی بیوتیک و مسکن ها را تجویز نماید.

یک روز تا یک هفته پس از Mammoplasty

  1. پزشک متخصص ماموپلاستی نوعی سوتین مخصوص به شما پیشنهاد خواهد داد که طبق گفته وی و تا مدت زمان مشخص شده از جانب ایشان باید پوشیده و استفاده شود.
  2. در دوران نقاهت ماموپلاستی باید به مدت 2 الی 4 هفته فعالیت های بدنی خود را کم و محدود نمایید.
مشاهده مطلب
ورم سینه بعد از عمل ماموپلاستی

از دیگر مراقبت های لازم برای بهبودی پس از جراحی سینه باید به زمان بازگشت به محل کار اشاره نمود. اکثر افراد برای بهبودی به یک هفته استراحت و مراقبت احتیاج خواهند داشت اما در مواقعی بدن افراد ضعیف بوده و برای بهبودی به دو هفته استراحت پس از ماموپلاستی نیاز خواهند داشت.

جراح و پزشک متخصص شما درباره ملاقات های بعدی به جهت برداشتن و حذف باندها و بخیه ها اطلاع خواهد داد. از بلند کردن و خم شدن پس از Mammoplasty خودداری نمایید زیرا درد در ناحیه سینه را افزایش خواهد داد.

همچنین ممکن است پس از انجام ماموپلاستی دچار واکنش های عاطفی مانند احساس افسردگی و یا ناراحتی داشته باشید که این امر می تواند طبیعی باشد. پس سعی کنید درباره تمامی حالات و نگرانی های خود با پزشک گفتگو نمایید.

آیا پوشش و لباس در نتایج ماموپلاستی تاثیر دارد؟

یکی از موثرترین لوازم در شکل گیری سینه، چه قبل از ماموپلاستی و چه پس از جراحی سینه سوتین خواهد بود. همانطور که میدانید استفاده از سوتین مناسب در سنین پایین تر مانع از بزرگ شدن سینه ها خواهد شد حال زمانی که برای کوچک کردن سینه های خود از ماموپلاستی استفاده نموده اید باید از سوتین و سینه بند مناسب استفاده نموده تا مجددا پس از Mammoplasty رشد ننمایند.

علاوه بر دلایل گفته شده که موجب افزایش سایز سینه و افتادگی آنها خواهند شد، جاذبه نیز بی تاثیرگذار نخواهد بود. در نتیجه استفاده از سوتین ها مانع از کشیدگی و افتادگی سینه ها خواهند شد. بسیاری از افراد نتایج ناشی از استفاده سوتین پس از ماموپلاستی را نادیده گرفته و به گفته ها و توصیه های پزشکی که جراحی سینه آنها را انجام داده، عمل نخواهند کرد و نتایج قابل قبولی نیز دریافت نخواهند کرد در حالی که سوتین و لباس مناسب تاثیر بسزایی در بالا کشیدن و زیبایی سینه شما پس از Mammoplasty خواهد داشت.

سوتین و گن مخصوص بعد از ماموپلاستی چه ویژگی هایی درد؟

یکی از اشتباهات رایج بسیاری از بانوان در انتخاب سوتین مناسب می باشد. بسیاری از زنان سایز سینه خود را به درستی ندانسته و گاها از سوتین هایی با سایزهای بزرگتر که در جلوگیری از افزایش سایز سینه بی تاثیر بوده و یا سوتین هایی با سایز های کوچکتر استفاده خواهند کرد.

همواره با یاد داشته باشید که پس از Mammoplasty کمی تورم خواهید داشت در نتیجه قضاوت برای سایز سینه شما کمی زود خواهد بود و از آنجا که نوع بدن شما پس از ماموپلاستی تغییر کرده است ممکن است پیدا کردن یک سوتین مناسب برای شما کمی سخت باشد اما نگران نباشید پس از بهبودی کامل خواهید توانست سوتین دلخواه خود را انتخاب نموده و خریداری کنید.

مشاهده مطلب
آیا ماموپلاستی بر شیردهی تاثیر گذار است؟

اما سوتین مخصوصی که باید پس از ماموپلاستی و به مدت 6 هفته از آن استفاده نمود کمی با سوتین های عادی فرق داشته و متفاوت می باشد.

یکی از مراقبت های لازم برای چند هفته پس از جراحی سینه، جابجا نکردن بازوها خواهد بود. برای جلوگیری از جابجایی بازوها باید از سوتین هایی استفاده نمایید که از جلو باز شده تا نیازی به جابجایی بازوها نباشد.

از دیگر نکاتی که باید در هنگام خرید سینه بند مخصوص دوران نقاهت جراحی سینه، استفاده از سوتین های بدون سیم خواهند بود.

زیرا در هنگام انجام ماموپلاستی، در زیر سینه شما برش هایی زده خواهد شد که این برش ها پس از بهبودی کامل زیر سوتین و مایو قرار خواهند گرفت و دیده نخواهند شد اما تا زمانی که بهبودی کامل کسب نکرده اید، نباید از سوتین های فنردار استفاده نمایید.

زیرا فنرها و سیم های موجود در اینگونه سوتین ها موجب باز شدن برش ها شده و به سینه ها فشار وارد خواهند کرد.

آیا استفاده از سوتین مخصوص بعد از ماموپلاستی الزامی است؟

پاسخ به این سوال مثبت خواهد بود. بلافاصله پس از Mammoplasty، شما نیازمند به پوشیدن سینه بند مناسب خواهید بود. پزشک شما ممکن است برای جلوگیری از رشد مجدد سینه ها و افتادگی بیش از حد آنها پس از ماموپلاستی، نوعی سوتین و سینه بند مخصوص که در بالا به ویژگی های آن اشاره شد، به شما توصیه نماید.

برخی از سوتین های مخصوصی که پزشکان ماموپلاستی توصیه میکنند تا در دوران نقاهت از آنها استفاده نمایید، نوعی سینه بند برای فشرده سازی سینه بعد از جراحی سینه بوده و یا نوعی سوتین ساده بدون سیم خواهند بود.

همواره به توصیه و دستورالعمل های پزشک خود در طول درمان تا بهبودی عمل کرده تا به طور کامل بهبود یافته و شاهد نتایج دلخواه شوید.

هنگامی که بعد از Mammoplasty بهبود یافتید خواهید توانست سوتین دلخواه خود را خریداری نمایید اما توجه داشته باشید که عمل جراحی سینه متناسب با سایز سوتین و سینه بندی که مدنظر شما می باشد پیش نخواهد رفت.

بسیاری از افراد قبل از انجام ماموپلاستی، سایز سوتین را هدف قرار داده و از پزشک خود انتظار دارند تا پس از جراحی سینه، از سوتین با سایز گفته شده استفاده نمایند در حالی که چنین چیزی ممکن نخواهد بود و پزشک با توجه به دانایی و مهارت خود مقدار چربی و بافت اضافی را حذف خواهد کرد. نه بیشتر و نه کمتر!!!

عوارض عدم استفاده از سوتین مخصوص بعد از ماموپلاستی

بسیاری از پزشکان پس از جراحی سینه از بیماران خود می خواهند که از سوتین و سینه بندهای مخصوصی استفاده نمایند اما عده ای نیز به این موضوع اهمیتی نخواهند داد. در واقع استفاده از سوتین و یا عدم استفاده از آن به نوع جراحی سینه نیز بستگی خواهد داشت.

مشاهده مطلب
عمل زیبایی ماموپلاستی کاهنده، مزایا و عوارض آن

اما زمانی که شما ماموپلاستی انجام داده اید، باید پس از Mammoplasty از سینه بند مخصوص استفاده نمایید زیرا سوتین ها باعث جلوگیری از افتادگی سینه ها خواهند شد. در صورت عدم استفاده از سوتین های مخصوص، سینه ها به فرم اولیه خود در آمده، رشد کرده و افتاده خواهند شد.

همچنین توجه داشته باشید که سوتین های مخصوص دوران ماموپلاستی به دلیل باز شدن از جلو مانع از حرکت عضلات خواهند شد و شکل سینه ها تغییر نخواهد کرد اما زمانی که از این سوتین ها استفاده نشود، فرم و شکل سینه پس از Mammoplasty تغییر کرده و زیبایی خود را از دست خواهد داد.

در این صورت عملا ماموپلاستی بی فایده خواهد بود سعی کنید تا حد امکان به توصیه های پزشک متخصص Mammoplasty عمل کرده تا دچار مشکل در آینده نشوید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ماموپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

ماموپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع