عمل زیبایی ابدومینوپلاستی چه فوایدی دارد؟

>> فواید ابدومینوپلاستی

با پیشرفت هر روزه علم پزشکی دیگر رسیدن به اندام ایده آل و چهره و بدن دلخواه آرزویی دست نیافتنی نیست. برای دستیابی به این آرزو افراد راه های زیادی چون رژیم غذایی و ورزش های سخت را امتحان می کنند اما گاهی تنها راه داشتن اندام دلخواه انجام عمل های زیبایی است.

 

فواید ابدومینوپلاستی

 

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک نوعی عمل جراحی زیبایی شکم است. هدف عمل زیبایی ابدومینوپلاستی حذف بافت چربی اضافی و پوست زائد و افتاده ناحیه شکم است.

بیمار پس از عمل Abdominoplasty دارای شکمی کوچک با پوستی کشیده و صاف خواهد شد. تمایل به داشتن شکمی صاف و دائمی بودن نتایج موجب شده متقاضیان عمل زیبایی ابدومینوپلاستی روز به روز بیشتر شوند.

 

فواید ابدومینوپلاستی

>>‌ بهترین کاندید برای عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

از آنجا که عمل ابدومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی محسوب می شود و در حالت کلی جنبه درمانی ندارد، انجام آن برای همه خانم ها و آقایان متقاضی امکان پذیر است.

با این حال از نظر پزشکی افرادی با شرایط و ویژگی های زیر بهترین کاندید برای عمل زیبایی Abdominoplasty محسوب خواهند شد.

 • افراد بالای 18 سال
 • افرادی که از شرایط جسمی و سلامت عمومی خوبی برخوردارند.
 • کسانی که به بیماری های قلبی، ریوی، آسم و دیابت مبتلا نیستند.
 • افرادی که سیگاری نیستند و مشروبات الکلی مصرف نمی کنند.
 • خانم هایی که قصد بارداری مجدد ندارند.
 • افرادی که قصد کاهش یا افزایش وزن در آینده ندارند و طی یکسال گذشته وزن ثابتی داشته اند
 • کسانی که به دلیل بارداری های متعدد، کاهش و افزایش وزن زیاد و یا عوامل ژنتیکی و وراثتی علاوه بر داشتن شکمی بزرگ، پوست شل و آویزانی در ناحیه شکم دارند.
 • افرادی که خاصیت ارتجاعی پوست بدنشان کم است و با انجام تمرینات ورزشی و رژیم غذایی شل بودن پوستشان برطرف نمی شود.
 • افرادی که از بدفرمی و ظاهر نامناسب شکم خود بسیار ناراضی هستند.
 • کسانی که با روند عمل ابدومینوپلاستی و آمادگی ها و شرایط قبل و بعد از عمل آشنا هستند و انتظارات غیر واقعی از نتایج عمل ندارند.

 

>> درصد موفقیت عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

با تمام مزایایی که عمل زیبایی ابدومینوپلاستی از نظر زیبایی و تناسب اندام خواهد داشت آیا تن دادن به این عمل ارزشمند است؟

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

اگر عمل Abdominoplasty تحت نظر جراح متبحر و برای کاندیدای مناسب انجام شود مسلما درصد موفقیت بسیار بالا خواهد بود. درصد موفقیت عمل زیبایی ابدومینوپلاستی در حالت کلی بسیار بالاست و رضایت بیماران نیز از نتایج عمل زیاد است.

انجام عمل Abdominoplasty 3 مرحله کلی دارد که اگر هر سه مرحله به خوبی انجام شود در صد موفقیت افزایش پیدا خواهد کرد و همچنین موجب پایداری و دائمی بودن نتایج عمل ابدومینوپلاستی خواهد شد.

 • قبل از عمل

انجام تحقیقات کافی و انتخاب پزشک ماهر، در نظر گرفتن شرایط سلامت جسمانی و آمادگی روحی برای انجام عمل، کسب اطلاعات در خصوص آمادگی های قبل و بعد از عمل و پیروی از آنها که توسط بیمار انجام می شود.

 • حین عمل

در این مرحله بیمار نقشی ندارد و همه چیز به مهارت جراح و کادر درمانی بیمارستان و تجهیزات بیمارستانی بستگی دارد. واضح است که تبحر پزشک تاثیر بسزایی در موفقیت آمیز بودن عمل ابدومینوپلاستی و رضایت بیمار از نتایج خواهد داشت.

 • بعد از عمل

رعایت نکات و توصیه های مربوط به دوران نقاهت و همچنین داشتن سبک زندگی سالم برای ماندگاری نتایج عمل که بر عهده بیمار است.

 

>> موارد استفاده عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

گرچه عمل ابدومینوپلاستی در کنار زیبایی بخشی به اندام و شکم می تواند برخی کاربردهای درمانی هم داشته باشد ولی در دسته بندی عمل های جراحی زیبایی قرار دارد.

با توجه به شرایط بیمار و صلاحدید پزشک عمل های جانبی مانند جراحی زیبایی سینه نیز می تواند در کنار عمل Abdominoplasty انجام شود. از جمله کاربردهای زیبایی عمل ابدومینوپلاستی می توان موارد زیر را نام برد.

 • کوچک شدن شکم و پهلوها و رسیدن به وزن ایده آل با خروج چربی های زائد از این نواحی
 • صافی پوست شکم و رفع افتادگی و شلی پوست این ناحیه با کشیدن و حذف پوست اضافه
 • زیبایی و قرارگیری ناف در محل طبیعی با برش و جایگذاری مجدد ناف
 • سفتی و استحکام عضلات شکم که در طی عمل با بخیه در جای خود محکم می شوند

انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی با حذف چربی ها و پوست های اضافه ناحیه شکم موجب کاهش وزن محسوس در بیمار می شود. با این حال انجام عمل Abdominoplasty روشی جایگزین برای کاهش وزن و درمان چاقی محسوب نمی شود.

با انجام عمل ابدومینوپلاستی عضلات شکم سفت می شوند و استحکام پیدا می کنند ولی این به معنی عضله سازی برای شکم و ایجاد سیکس پک نیست. البته پس از عمل ابدومینوپلاستی و خروج چربی های اضافه عضله سازی شکم در آینده بسیار آسان تر خواهد بود.

تجمع مایع بعد از عمل ابدومینوپلاستی

عمل Abdominoplasty برای افرادی مناسب است که از طریق ورزش و رژیم غذایی نتوانسته اند به وزن مناسب و اندام ایده آل خود دست یابند و همزمان دچار شلی و افتادگی نامطلوبی در ناحیه شکم هستند.

 

>> عمل زیبایی ابدومینوپلاستی چه فوایدی دارد؟

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بیشتر از جنبه زیبایی و فرم بخشی به شکم و پهلو مورد توجه است.

اکثر متقاضیان انجام جراحی Abdominoplasty کسانی هستند که از داشتن شکم بزرگ و پوست شل و افتاده آن احساس خجالت می کنند و از پوشیدن لباس های مطابق با سلیقه شان محروم هستند.

انجام عمل ابدومینوپلاستی علاوه بر مزایای ظاهری که می تواند برای بیمار داشته باشد از نظر روحی نیز مزایای بسیاری دارد.

بیماران پس از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی به دلیل رسیدن به اندامی ایده آل احساس بهتری نسبت به بدن خود دارند و اعتماد به نفس بیشتری برای حضور در جمع های دوستانه و اجتماعی خواهند داشت.

علاوه بر این بیماران به منظور حفظ نتایج عمل زیبایی Abdominoplasty، انگیزه بالاتری برای داشتن سبک زندگی سالم و ورزش منظم خواهند داشت.

همچنین با وجود بهبود شرایط جسمی و روحی به طور همزمان، از کیفیت زندگی بالاتری نیز برخوردار خواهند بود.

با اینکه بیشترین کاربرد عمل زیبایی ابدومینوپلاستی برای زیبایی بخشیدن به شکم است، طبق پژوهش ها انجام عمل Abdominoplasty علاوه بر کاربردهای زیبایی می تواند کاربرد درمانی هم داشته باشد.

کاربردهای درمانی عمل زیبایی ابدومینوپلاستی در درمان کامل یا بهبودی چشمگیر مشکلات زیر مورد توجه است.

 • بهبود کمر درد

در عمل ابدومینوپلاستی با ترمیم و استحکام بخشی به عضلات شکم و خروج چربی اضافه شاهد بهبود کمردرد هایی خواهید بود که به دلیل ضعف عضلات شکم و اضافه وزن در خانم ها و آقایان به وجود می آید.

 • درمان فتق شکم

فتق شکم نیز یکی از مشکلاتی است که به دلیل ضعیف بودن عضلات شکم ناشی از کاهش وزن شدید در خانم ها و آقایان و یا سزارین برای خانم ها به وجود می آید. در طی عمل Abdominoplasty با قرارگیری و استحکام بخشی مجدد به عضلات این مشکل رفع می شود.

 • درمان بی اختیاری ادرار

مشکل بی اختیاری ادرار در خانم ها یکی از عوارض شایع بارداری های متعدد است. البته این مشکل می تواند در آقایان هم وجود داشته باشد. این مشکل طی عمل ابدومینوپلاستی و با ترمیم استحکام عضلات شکمی بهبود می یابد یا کاملا درمان می شود.

 • بهبود حالت ایستادن و نشستن

قوی شدن عضلات شکم در طی عمل Abdominoplasty و پشتیبانی بهتر از ستون فقرات منجر به بهبود حالت های ایستادن و نشستن بیمار می شود و از خم شدن بیمار رو به جلو یا عقب جلوگیری می کند.

 • برداشته شدن فشار از روی زانو
درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی

کاهش وزنی که از خروج چربی های زائد و برداشتن پوست اضافه حاصل می شود باعث برداشته شدن وزن از روی زانوها شده و به بهبود وضعیت زانوها کمک می کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ابدومینوپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

ابدومینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب