انواع ابدومینوپلاستی

>> انواع ابدومینوپلاستی

با تمایل هرچه بیشتر افراد برای داشتن اندامی ایده آل، انجام عمل های زیبایی روز به روز بیشتر می شود. از انواع جراحی های زیبایی شکم می توان به عمل زیبایی ابدومینوپلاستی اشاره کرد.

 

انواع ابدومینوپلاستی

 

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی یکی از روش های مورد استقبال بین کسانی است که از شکل ظاهری شکم خود راضی نیستند.

شکم بزرگ و شلی و افتادگی پوست شکم از مشکلاتی است که این افراد نتوانسته اند با رژیم غذایی یا ورزش آن را برطرف کنند.

 

انواع ابدومینوپلاستی

در عمل ابدومینوپلاستی چربی های اضافه خارج شده، عضلات شکمی سفت شده و پوست کشیده می شود.

بعد از عمل Abdominoplasty بیمار به جای شکم برآمده و پوست چروک و آویزان، شکمی تخت خواهد داشت و پوست شکم نیز صاف تر و جوانتر به نظر می رسد؛ بنابراین انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی می تواند دغدغه افراد را از بابت ظاهر ناخوشایند شکم و پهلوها برطرف کند.

 

>> عمل زیبایی ابدومینوپلاستی چیست؟

کاهش و افزایش وزن در نتیجه سبک زندگی ناسالم، عوامل وراثتی و بیماری ها و یا حاملگی های متعدد شکل ظاهری شکم را تحت تاثیر قرار می دهد. در برخی افراد بافت چربی بیش از حد است و یا خاصیت ارتجاعی پوست بسیار کم است.

شکم بزرگ و برآمده با پوستی شل، افتاده و آویزان مشکلی است که بسیاری افراد با آن درگیر هستند. این مشکلات حتی با ورزش کردن نیز برطرف نمی شوند و بزرگی شکم و افتادگی پوست همچنان باقی می مانند.

یکی از روش های کاربردی برای حل مشکلات بد فرمی شکم عمل زیبایی ابدومینوپلاستی است. در این عمل جراحی با برش هایی که روی شکم بیمار ایجاد می شود بافت چربی اضافه خارج شده و پوست کشیده می شود.

همچنین عضلات شکمی با بخیه در جای خود محکم و سفت می شوند. پس از عمل Abdominoplasty بیمار دارای شکمی صاف و تخت بدون هرگونه چربی اضافه، پوستی کشیده و صاف و عضلات شکمی محکم می شود.

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی در اکثر مواقع تحت بیهوشی کامل و در بیمارستان انجام می شود. هرچند گاهی ممکن است بنابر شرایط خاص و صلاحدید پزشک از بی حسی نخاعی به همراه داروهای آرام بخش و خواب آور استفاده شود.

مدت زمان عمل از 2 تا 5 ساعت متفاوت خواهد بود. کوتاه یا طولانی بودن عمل زیبایی ابدومینوپلاستی به روش انتخابی پزشک و انتظارات بیمار از نتایج پس از عمل بستگی خواهد داشت.

تجمع مایع بعد از عمل ابدومینوپلاستی

البته عمل زیبایی Abdominoplasty روش جایگزینی برای کاهش وزن و درمان چاقی محسوب نمی شود. همچنین نباید انتظار داشته باشید پس از عمل ابدومینوپلاستی به دلیل خارج شدن چربی های اضافه فشار خون و کلسترول نیز کنترل شود.

 

>> عمل زیبایی ابدومینوپلاستی روش های مختلفی دارد؟

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی با هدف کوچک کردن شکم و جوانسازی پوست انجام می شود. با توجه به نیاز ها و شرایط بیمار روش های انجام عمل Abdominoplasty نیز متفاوت خواهد بود.

قبل از انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی پزشک ارزیابی های مختلفی از شرایط بیمار، میزان چربی اضافه و همچنین میزان پوست اضافی انجام خواهد داد.

سپس با توجه به شرایط، نیاز و توقعات بیمار از نتایج پس از عمل ابدومینوپلاستی بهترین روش برای بیمار انتخاب می شود.

میزان چربی اضافه و پوست اضافه از تعیین کننده ترین مواردی هستند که روش Abdominoplasty را مشخص می کنند. از موارد دیگری که برای انتخاب روش ابدومینوپلاستی در نظر گرفته می شود می توان فاکتورهای زیر را نام برد.

  • کیفیت پوست و میزان خاصیت ارتجاعی آن
  • اسکار به جا مانده از جراحی های قبلی
  • محل قرار گیری چربی های اضافه
  • محل قرار گیری پوست اضافی؛ که می تواند در پایین شکم، پهلوها یا هر دو باشد.

بنابراین برای انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی روش های مختلفی وجود دارد و فرق عمده این روش ها در نوع برش و میزان بزرگی و کوچکی برش و محل برش روی پوست است.

برش ها در عمل Abdominoplasty معمولا به صورتی افقی، در قسمت پایین شکم و نزدیک ناحیه بیکینی قرار دارند، بنابراین اسکار باقی مانده از عمل در زیر لباس زیر پنهان می شود.

 

>> چند نوع عمل زیبایی ابدومینوپلاستی وجود دارد؟

با توجه به فاکتورهایی که پزشکان در نظر می گیرند روش های زیادی برای انجام عمل ابدومینوپلاستی وجود دارد. به طور کلی رایج ترین روش های عمل زیبایی Abdominoplasty به پنج دسته تقسیم می شوند. هر کدام از این روش ها هدف های متفاوتی را دنبال می کنند.

  • عمل ابدومینوپلاستی استاندارد یا کامل

در این روش عمل ابدومینوپلاستی با ایجاد دو برش انجام می شود. برش اول برشی بزرگ در قسمت پایین شکم است که از یک سمت پهلو به سمت دیگر پهلو است. برش دوم برای جدا کردن ناف از بافت اطراف صورت می گیرد. سپس پوست از دیواره شکم جدا می شود. عضلات شکم مجددا جایگذاری و در جای خود محکم می شوند. چربی اضافه خارج شده و پوست اضافی نیز بریده می شود. در Abdominoplasty استاندارد اغلب سوراخ جدیدی برای برای ناف ایجاد می شود. در مرحله آخر پوست باقیمانده بخیه زده شده و برش ها بسته می شوند.

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

 

  • عمل ابدومینوپلاستی گسترده

در عمل ابدومینوپلاستی گسترده میزان برش نسبت به عمل Abdominoplasty استاندارد بزرگ تر است. این برش افقی تقریبا به دور باسن می رسد و انتهای دو برش در پشت بدن و نزدیک باسن است. در این روش پزشک می تواند پوست اضافه بیشتری را خارج کند.

برش دوم برای قرارگیری ناف در محل درست خود است. برای جایگذاری مجدد ناف به برشی گرد در اطراف ناف نیاز است. بعد از برش، ناف در محلی بالاتر و در جای طبیعی خود قرار می گیرد.

عمل ابدومینوپلاستی گسترده برای بیمارانی که کاهش وزن شدید داشته اند مناسب تر است. این بیماران علاوه بر شکم، پوست شل و افتاده زیادی در قسمت پهلوها و کمر دارند. به دلیل میزان زیاد پوست اضافه ای که خارج می شود بیمار بعد از عمل Abdominoplasty گسترده وزن زیادی از دست می دهد.

  • عمل ابدومینوپلاستی جزئی یا محدود

در عمل ابدومینوپلاستی جزئی برش افقی کوچکی در زیر شکم زده می شود و ناف معمولا در جای خود باقی می ماند. در این روش پوست اضافی زیادی برداشته نمی شود. عمل ابدومینوپلاستی جزئی برای بیمارانی که بافت های چربی بیشتری در زیر ناف دارند مناسب تر است. در Abdominoplasty جزئی معمولا از لیپوساکشن برای خارج کردن چربی های اضافه استفاده می شود. به دلیل کوچک بودن برش بیمار دوران نقاهت بسیار کوتاهی خواهد داشت.

 

  • ابدومینوپلاستی معکوس

در عمل ابدومینوپلاستی معکوس هدف بیمارانی هستند که بیشتر چربی های اضافه در قسمت بالای شکم ذخیره شده است. در Abdominoplasty معکوس به جای برش افقی در پایین شکم، برشی افقی در زیر سینه ها زده می شود و پوست و چربی اضافی قسمت بالای شکم برداشته می شود.

 

  • عمل ابدومینوپلاستی فلور د لیس

در عمل ابدومینوپلاستی فلور د لیس علاوه بر برش افقی در زیر شکم، برشی عمودی نیز از زیر جناق سینه زده می شود که از وسط شکم عبور می کند. در واقع برشی به شکلی T برعکس ایجاد می شود. عمل Abdominoplasty فلور د لیس برای بیمارانی مناسب است که وزن زیادی از دست داده اند و علاوه بر پوست اضافه در پایین شکم در قسمت پهلوها هم پوست اضافه زیادی دارند؛ بنابراین پس از برش، پوست هم به سمت پایین کشیده می شود و هم از دو طرف به سمت مرکز.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ابدومینوپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

ابدومینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب