فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

>> فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

بعد از انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی که با اصطلاح تخصصی تامی تاک یا عمل زیبایی abdominoplasty شناخته می شود بسیاری از بیماران در مورد مراقبت های بعد از عمل دچار اشتباهاتی می شوند که باید از آنها جلوگیری کرد.

 

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

 

یکی از مشکلات اساسی افراد امروزه چربی دور شکم آنها است. بسیاری در تلاش هستند که بتوانند از این چربی ها رهایی پیدا کنند اما تحمل استفاده از رژیم های غذایی درست و ورزش کردن را ندارند. از همین رو بدنبال روش سریعی برای از بین بردن چربی های شکم خود هستند.

روشی که علم پزشکی به این دسته از افراد پیشنهاد میکند عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی است که در بین مجله های مشهور زیبایی از آن به عنوان عمل زیبایی  abdominoplasty یا تامی تاک نیز یاد میشود.

 

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

 

اغلب طرفداران عمل زیبایی ابدومینوپلاستی خانم ها می باشند. چون بعد از دوران هایی مثل حاملگی بیشتر خانم ها دارای چربی اضافه در پهلو های خود میشوند و تلاش میکنند با استفاده از این عمل زیبایی این چربی های اضافه را حذف کرده و چروک شکم خود را از بین ببرند.

شما با استفاده از عمل جراحی ابدومینوپلاستی می توانید با حذف کردن چربی های اضافه ای که در شکم خود دارید اقدام به کوچک کردن و صاف کردن شکم خود بپردازید.

با توجه به این که اغلب طرفداران عمل جراحی زیبایی تامی تاک یا abdominoplasty خانم ها می باشند، نکاتی را باید حتما به یاد داشته باشند که بتواند دوران نقاهت بعد از این عمل را به راحتی و بدون مشکل سپری کنند.

در این مقاله به شما اطلاعاتی در مورد مراقبت های در حین نقاهت و بعد از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی داده میشود اما شما باید در مورد شرایط خودتان حتما با پزشک معالج خود صحبت کنید و کامل در ارتباط باشید.

 

>> مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

بعد از این که شما عمل ابدومینوپلاستی خود را به سلامت سپری کردید نکاتی هستند که حتما باید به آنها توجه کافی داشته باشید. به مجموعه فعالیت هایی که در قالب مراقبت های بعد از عمل زیبایی تامی تاک یا عمل زیبایی   abdominoplasty توسط پزشک معالج شما به شما گفته میشود باید دقت کنید و حتما عمل کنید.

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

شاید اولین نکته ای که بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی توجه شما را به خود جلب کند تغییر رنگ پوست شما در اطراف ناف شما، شکم و بخیه های بعد از عمل شما است.

نکاتی که میتوانید برای رفع و کنترل این کبودی ها که اغلب عادی هستند انجام دهید این است که میتوانید در این ناحیه ها از کمپرس یخ استفاده کنید و تا دو هفته بهتر است از نمک به صورت حداقلی استفاده کنید تا از تورم بیش از اندازه جلوگیری کنید.

بعد از اینکه بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی  مصرف نمک خود را به حداقل رسید، باید حتما به این نکته توجه داشته باشید که نباید از سیگار در دوران نقاهت خود استفاده کنید.

دلیل این امر هم این است که باعث میشود روند بهبودی شما کند تر پیش برود و یا حتی در بعضی موارد باعث ایجاد اختلال هایی در بدن شما بشود.

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که پس از انجام جراحی ابدومینوپلاستی یک هفته اول استراحت کافی داشته باشید.

این نکته مهمی است که در زمان استراحت سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید و در هنگام بلند شدن از یک همراه کمک بخواهید تا فشاری بر بخیه شما وارد نشود. باید حتما در دوران نقاهت خود به یاد داشته باشید که نباید به محل بخیه های شما فشاری وارد شود.

در دوران بعد از عمل ابدومینوپلاستی بهتر است که بیشتر در تخت یا بر روی مبل استراحت کنید همچنین بهتر است از چند بالش استفاده کنید تا فشار را از روی پوست شکم بردارید و به بخیه های شما بار اضافی وارد نشود.

چون بخیه ها بر روی شکم شما هستند بسیار باید مراقب باشید چون حتی هنگام حرکت کردن نیز به شکم شما فشار وارد می شود پس بهتر است هفته اول را کمی بیشتر استراحت کنید.

 

>> بعد از ابدومینوپلاستی می توان ورزش کرد یا به سر کار رفت؟

سوالی که برای افرادی که قبل از عمل زیبایی جراحی ابدومینوپلاستی فعالیت های روزمره ای مثل ورزش کردن و رفتن به محل کار را انجام میدادند این است که میخواهند بدانند آیا میتوانند بعد از این عمل دوباره ورزش کنند یا به سر کار بروند؟

در پاسخ باید به این نکته توجه داشته باشید که بعد از انجام جراحی تامی تاک یا همان عمل زیبایی  abdominoplasty با تایید پزشک معالج خود باید شروع به راه رفتن کنید.

البته در طی همان هفته اول بعد از عمل ابدومینوپلاستی هم می توانید حرکت کنید اما باید به صورت خمیده حرکت کنید تا به فشاری به محل بخیه ها وارد نشود.

چه اشخاصی مناسب ابدومینوپلاستی هستند ؟

در طی یک ماه اول شما باید کاملا با احتیاط عمل کنید و آهسته حرکت کنید و در طی این مدت از انجام فعالیت های سنگین ورزشی خودداری کنید.

با توجه به این که حرکت کردن در روز های اولیه بسیار توصیه می شود و حتما باید حرکت کنید اما به همان اندازه حرکت کردن بیش از اندازه نیز برای شما ممنوع است.

دلیل این امر هم این است که حرکت بسیار بعد از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی  باعث می شود که خونابه و ترشحات در زیر پوست شما جمع شوند که به این اتفاق سروما یا هماتوم گفته می شود.

تحرک زیاد باعث میشود که با وجود انجام دادن و قرار دادن سیستم زهکشی برای تخلیه زخم و ترشحات باز هم این ترشحات در زیر پوست شما جمع شوند.

نکته بعدی که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتما باید به مدت 2 تا 3 هفته بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی از مراقبت و نزدیکی خودداری کنید. این عمر هم باعث بوجود آمدن هماتوم میشود.

پزشک ممکن است که بعد از عمل ابدومینوپلاستی، انجام فعالیت‌های قدرتی به مدت شش هفته را برای شما محدود کند؛ و به شما توصیه میشود که به مدت یک ماه به محل کار خود بعد از انجام این عمل مراجعه نکنید تا زخم های شما کاملا التیام پیدا کنند و بهتر شوید.

 

>> باید ها و نباید های بعد از ابدومینوپلاستی

نکته ای که ممکن است برای شما عجیب باشد این توصیه در مورد محدودیت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی است که شما نباید بعد از گذشت یک هفته استراحت مطلق داشته باشید.

این نکته با اینکه عجیب به نظر میرسد اما نکته بسیار مهمی است که شما بعد از یک هفته باید شروع به حرکت کردن کنید تا از عوارض عدم تحرک بعد از عمل تامی تاک جلوگیری کنید.

خانم هایی که عمل زیبایی ابدومینوپلاستی را انجام میدهند نباید تا 2 سال بعد از انجام این عمل حامله شوند. دلیل آنهم کاملا مشخص است که نباید به شکم شما فشار وارد شود و دوباره به حالت قبل از عمل بازگردید. باید و نباید بعدی این است که شما باید دارو هایی را که پزشک معالج شما به شما توصیه میکند را حتما تا آخر تحت نظر پزشک بعد از عمل مصرف کنید.

باید تا شش هفته بعد از عمل ابدومینوپلاستی از بانداژ های مخصوص شکمی استفاده کنید؛ و باید به مدت 7 روز تحت نظر پزشک برای جلوگیری از درد از دارو های آنتی بیوتیک استفاده کنید.

انواع ابدومینوپلاستی

به توصیه اغلب پزشک ها شما نباید تا چهار روز برای اطمینان استحمام کنید؛ و برای حذف بخیه های خود نیز حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

حتما بعد از عمل ابدومینوپلاستی، به میزان کافی آب بنوشید. دلیل این امر هم این است که بعد از انجام این عمل بدن شما برای بازسازی و بدست آوردن سلامتی خود به مایعات نیاز دارد و آب بهترین مایعی است که میتواند به شما کمک کند.

تا جایی که میتوانید باید بعد از عمل ابدومینوپلاستی پروتئین مصرف کنید. مصرف موادی که دارای پروتئین هستند مثل گوشت، لوبیا، تخم مرغ و محصولات لبنی مثل ماست نیز در بهبودی سریع تر شما موثر است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ابدومینوپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

ابدومینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب