تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

از آنجایی که ابدومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که بعد از بارداری انجام می شود، برای اینکه جلوه ظاهری زیبایی به شکم دهد، بافت چربی و پوست های اضافی شکم که بعد از بارداری کشیده شده اند در عمل جراحی شکم برداشته می شود و عضلات کناری شکم به یکدیگر متصل می شود. این امر می تواند به ایجاد شکمی صاف و بدون چربی در شما بیانجامد.

 

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

 

جراحی ابدومینوپلاستی چگونه می تواند چربی های اضافی را از بین ببرد؟

همانطور که گفته شد جراحی Abdominoplasty نیز مانند هر عمل زیبایی دیگر برای اهداف زیبایی شناسی در اندام افراد صورت می گیرد. افراد و زنان بعد از بارداری دچار شلی و افتادگی پوست می شوند.

این امر بسیار طبیعی است. زیرا در اثر رشد جنین پوست شکم کشیده می شود و عضلات داخلی آن از هم باز می شود تا فضای کافی برای رشد مهیا شود. بعد از زایمان ، چربی های اضافی شکم و پوست کشیده شده به حالت اول برنمی گردد، مگر اینکه با عمل زیبایی ابدومینوپلاستی این کار صورت گیرد.

 

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

 

این چربی ها اکثرا در ناحیه بین ناف و شکم ایجاد می شوند. از این رو بعد از Abdominoplasty ماهیچه های دیوار شکم سفت می شود. برشی که در حین ابدومینوپلاستی در شکم ایجاد می شود می تواند بسته به نوع پوست و بافت شکمی هر فردی متفاوت باشد.

این برش در نواحی زده می شود که قابل دیدن نباشد. با توجه به اینکه عضلات شکم تا چه حدی از هم جدا شده اند بخیه ها توسط پزشک زده می شود.

در انتها پوست شکم کشیده می شود تا حالتی صاف پیدا کند و بعد از آن پوستهای اضافی بریده می شود و عمل Abdominoplasty تمام می شود. در واقع هدف جراحی شکم ایجاد زیبایی در شکم می باشد.

 

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی برای از بین بردن چربی های اضافی و کشیدگی پوست بعد از زایمان انجام می شود. این جراحی در واقع می تواند عضلاتی شکمی را سفت کند تا ظاهری زیبا به اندام شکمی دهد. بنابراین ابدومینوپلاستی فقط مخصوص جراحی های شکمی است.

آیا بعد از ابدومینوپلاستی میتوان باردار شد؟

با انجام جراحی Abdominoplasty می توانید دارای عضلاتی شکمی سفت و زیبایی شوید. جراحی شکم می تواند فواید زیر را به همراه داشته باشد.

  •   لیپوساکشن پهلوها
  •   سفت شدن عضلات شکمی یا رکتوس
  •   فاشیا یا بافت فیبر در اطراف ماهیچه ها را سفت می کند.
  •   دوباره سازی مالتیز در بافت شکم
  •   کشیدن پوست شکم و برداشتن چربی اضافی پوست این نواحی

 

تفاوت جراحی ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری در چیست؟

جراحی ابدومینوپلاستی همانطور که گفته شد فقط برای نواحی شکم انجام می گیرد و مانند جراحی های زیبایی دیگر در اندام های دیگر افراد از Abdominoplasty استفاده نمی شود. برای برداشتن چربی اضافی در دیگر اندام ها می توان از جراحی لاغری استفاده کرد.

جراحی شکم می تواند بافت های شکم را که بعد از بارداری دچار گسستگی شده اند را با روش های جراحی به یکدیگر نزدیک کند. ممکن است در جراحی لاغری عضلات داخلی شکم سفت نشود و بر روی این قسمت عملی صورت نگیرد.

در واقع در جراحی لاغری فقط چربی های اضافی برداشته می شود و در مواقعی که مورد نیاز است پوست های شل و افتاده نیز برش داده می شوند. اما در ابدومینوپلاستی عضلات داخلی شکم که در اثر رشد جنین از یکدیگر جدا شده اند به هم نزدیک می شود و بخیه در این نواحی صورت می گیرد.

البته در پهلوها نیز می تواند Abdominoplasty صورت گیرد و چربی های این نواحی برداشته شود. جراحی لاغری شامل طیف وسیعی از اندام ها می شود که در صورت داشتن چربی اضافی که در اثر ورزش و رژیم های غذایی از بین نمی رود، انجام می شود.

در واقع ابدومینوپلاستی به منظور پاکسازی چربی و پوست اضافی شکم می تواند روشی مناسب برای ایجاد زیبایی در اندام افراد مورد استفاده قرار گیرد. این عمل می تواند بعد از رژیم های غذایی و ورزش به از بین بردن چربی های باقی مانده و کشیدگی پوست کمک کند.

بدیهی است که داشتن سبک زندگی سالم می تواند در کاهش وزن و از بین بردن چربی ها اولین قدم باشد اما در برخی مواقع که پوست افراد در اثر زایمان و یا لاغری بعد از چاقی کشیده می شود انجام عمل Abdominoplasty و یا جراحی لاغری می تواند گزینه مناسبی برای افراد باشد.

 

در چه مواقعی می توان از ابدومینوپلاستی و جراحی لاغری استفاده کرد؟

همانطور که گفته شد افرادی که دارای چربی و پوست اضافی در نواحی شکم خود هستند می توانند گزینه مناسبی برای انجام ابدومینوپلاستی باشند.

جای بخیه ابدومینوپلاستی و رفع آن

در واقع جراحی شکم بر روی افرادی صورت می گیرد که به وزن ایده آل و ثابتی رسیده باشند و فقط برای ایجاد زیبایی و حفظ اندام شکم خود مایل به انجام جراحی ابدومینوپلاستی هستند.

همانطور که میدانیم از روش های مختلفی می توان جراحی شکم را انجام داد. اما تخصصی ترین روش برای از بین بردن چربی ها و سفت کردن عضلات شکم و همچنین بریدن پوست های کش آمده و زائد میتواند ابدومینوپلاستی باشد.

در واقع باید در مدت 6 ماه به یک وزن ثابت رسیده باشید تا Abdominoplasty بر روی اندام شکم شما انجام شود. این امر می تواند در جراحی لاغری متفاوت با ابدومینوپلاستی باشد. افرادی که دچار وزن زیادی هستند می توانند با جراحی لاغری چربی های اضافی را از بدن خود خارج کنند.

این چربی ها می توانند در هر نقاطی از بدن وجود داشته باشند. محدودیتی در ایجاد وزن ثابت برای افراد قبل از انجام عمل جراحی لاغری وجود ندارد. پزشک مربوطه می تواند طی عمل مناطقی که باید چربی از آنجا استخراج شود را مشخص کند و با بریدن سطوح پوست عمل جراحی لاغری را انجام دهد.

 

عوارض ابدومینوپلاستی در مقایسه با جراحی لاغری

از آنجایی که ابدومینوپلاستی از طریق جراحی در نواحی شکمی صورت می گیرد می تواند بعد از جراحی جای علامت ها روی شکم باقی بماند. این عارضه در هر جراحی و عمل زیبایی که منجر به برش پوست و بخیه است ایجاد می شود.

در برخی از مواقع با پمادهای مخصوص برای از بین بردن جای اسکار و بخیه می توانید تا حدود زیادی این عارضه را محو کنید. این درمان نیز به نوع پوست شما و مراحل ترمیم آن بستگی دارد.

از آنجایی که ابدومینوپلاستی برای ایجاد لاغری در افراد استفاده نمی شود نمی توانید از Abdominoplasty برای لاغری و کاهش وزن خود استفاده کنید.

زیرا عمل جراحی ابدومینوپلاستی بعد از کاهش وزن و یا بعد از بارداری افراد که دچار کشیدگی پوست و یا شل شدن عضلات داخلی شکم شده اند استفاده می شود. جراحی شکم از آنجایی که با بیهوشی همراه است می تواند بعد از عمل برای افراد مشکلاتی نظیر کمر درد، سردرد و عوارض دیگر ایجاد کند.

همچنین ایجاد کبودی و یا تورم بعد از جراحی ابدومینوپلاستی می تواند رخ دهد. اگر ابدومینوپلاستی توسط پزشک بی تجربه و متخصص صورت نگیرد می تواند منجر به خونریزی بافت های داخلی شکمی شود و مشکلات خطرناکی را برای افراد به وجود بیاورد.

Abdominoplasty نیز مانند جراحی لاغری دارای دوره بهبودی مربوط به خود است. تا 6 هفته بعد از عمل جراحی شکم شما ملزم به پوشیدن گن های خاص هستید که توسط پزشک برای شما تجویز می شود. در صورت استفاده نکردن از این گن ها ممکن است افتادگی عضلات و یا پوست خود را بعد از جراحی شکم دوباره مشاهده کنید.

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

برای این منظور انجام اقدامات بعد از ابدومینوپلاستی بسیار ضروری است. جراحی لاغری می تواند شامل جراحی شکم نیز باشد. با این تفاوت که جراحی لاغری مختص به افرادی است که می خواهند وزن خود را پایین بیاورند. برای این منظور عوارض هر جراحی می تواند تقریبا یکسان باشد.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ابدومینوپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

 

ابدومینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب