ابدومینوپلاستی

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

از آنجایی که ابدومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که بعد از بارداری انجام می شود، برای اینکه جلوه ظاهری زیبایی به شکم دهد، بافت چربی و پوست های اضافی شکم که بعد از بارداری کشیده شده اند در عمل جراحی شکم برداشته می شود و عضلات کناری شکم به یکدیگر متصل می شود. این امر می تواند به ایجاد شکمی صاف و بدون چربی در شما بیانجامد.

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

جراحی ابدومینوپلاستی چگونه می تواند چربی های اضافی را از بین ببرد؟

همانطور که گفته شد جراحی Abdominoplasty نیز مانند هر عمل زیبایی دیگر برای اهداف زیبایی شناسی در اندام افراد صورت می گیرد. افراد و زنان بعد از بارداری دچار شلی و افتادگی پوست می شوند.

دریافت تخفیف نقدی ابدومینوپلاستی + مشاوره رایگان

این امر بسیار طبیعی است. زیرا در اثر رشد جنین پوست شکم کشیده می شود و عضلات داخلی آن از هم باز می شود تا فضای کافی برای رشد مهیا شود. بعد از زایمان ، چربی های اضافی شکم و پوست کشیده شده به حالت اول برنمی گردد، مگر اینکه با عمل زیبایی ابدومینوپلاستی این کار صورت گیرد.

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

این چربی ها اکثرا در ناحیه بین ناف و شکم ایجاد می شوند. از این رو بعد از Abdominoplasty ماهیچه های دیوار شکم سفت می شود. برشی که در حین ابدومینوپلاستی در شکم ایجاد می شود می تواند بسته به نوع پوست و بافت شکمی هر فردی متفاوت باشد.

اما در حالت کلی معمولا یک برش به طول چند سانتی متر بر ناحیه شکم ایجاد می شود که معمولا اسکار ناشی از آن نیز تا مدت ها بعد از عمل باقی می ماند و به مرور نیز کم رنگ تر خواهد شد.

این برش در نواحی زده می شود که قابل دیدن نباشد. با توجه به اینکه عضلات شکم تا چه حدی از هم جدا شده اند بخیه ها توسط پزشک زده می شود.

این بخیه ها معمولا از نوع بخیه های جذبی استفاده می شود تا پس از گذشت مدتی به طور خود به خود توسط بدن جذب شود. البته در این بخیه ها بسیار حساس هستند و نباید در روز های ابتدایی بیمار فعالیت زیادی داشته باشد تا به خوبی روند بهبودی آن به اتمام برسد.

در انتها پوست شکم کشیده می شود تا حالتی صاف پیدا کند و بعد از آن پوستهای اضافی بریده می شود و عمل Abdominoplasty تمام می شود. در واقع هدف جراحی شکم ایجاد زیبایی در شکم می باشد.

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی برای از بین بردن چربی های اضافی و کشیدگی پوست بعد از زایمان انجام می شود. این جراحی در واقع می تواند عضلاتی شکمی را سفت کند تا ظاهری زیبا به اندام شکمی دهد. بنابراین ابدومینوپلاستی فقط مخصوص جراحی های شکمی است.

با انجام جراحی Abdominoplasty می توانید دارای عضلاتی شکمی سفت و زیبایی شوید. جراحی شکم می تواند فواید زیر را به همراه داشته باشد.

  1. لیپوساکشن پهلوها : افراد زیادی به دلایلی همچون اضافه وزن و چاقی دارای پهلوهایی با چربی بیش حد می باشند و این عامل باعث می شود که پهلوهای شخص بد فرم و نامناسب جلوه دهد. لذا می توان در حین انجام ابدومینوپلاستی شکم، چربی های موجود در پهلوها را نیز از بین برد و اندامی ایده آل را برای فرد متقاضی به وجود آورد.
  2. سفت شدن عضلات شکمی یا رکتوس : یکی از مراحل های مهم و اصلی انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی سفت کردن عضلات موجود در ناحیه شکم می باشد. معمولا در افرادی که شکم های بزرگ داشته یا در اثر بارداری عضلاتشان شل می شود، با انجام این عمل جراحی می تواند عضلات را به حالت قبل و سفت خود برگرداند.
  3. فاشیا یا بافت فیبر در اطراف ماهیچه ها را سفت می کند : انجام این اقدام نیز می تواند جزئی از مراحل این عمل زیبایی اضافه شود و بافت فیبر موجود را سفت تر کرد.
  4. دوباره سازی مالتیز در بافت شکم : این عامل نیز در صورتی که توسط پزشک به خوبی و صحیح انجام شود قطعا می تواند تاثیرات مثبت به سزایی در بافت شکم داشته باشد.
  5. کشیدن پوست شکم و برداشتن چربی اضافی پوست این نواحی : از دیگر مراحل مهم و اصلی انجام این عمل جراحی حذف کردن و برداشتن پوست اضافی موجود در این ناحیه می باشد. معمولا افرادی که در اثر بارداری و یا چاقی بیش از حد دارای دچار کشیدگی و شلی پوست شده اند می توانند با این اقدام به پوستی سفت تر و کشیده دست یابند.

تفاوت جراحی ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری در چیست؟

جراحی ابدومینوپلاستی همانطور که گفته شد فقط برای نواحی شکم انجام می گیرد و مانند جراحی های زیبایی دیگر در اندام های دیگر افراد از Abdominoplasty استفاده نمی شود. برای برداشتن چربی اضافی در دیگر اندام ها می توان از جراحی لاغری استفاده کرد.

جراحی شکم می تواند بافت های شکم را که بعد از بارداری دچار گسستگی شده اند را با روش های جراحی به یکدیگر نزدیک کند. ممکن است در جراحی لاغری عضلات داخلی شکم سفت نشود و بر روی این قسمت عملی صورت نگیرد. تنها هدف از جراحی لاغری برای افراد متقاضی کاهش میزان چربی موجود و سایز شکم می باشد.

در واقع در جراحی لاغری فقط چربی های اضافی برداشته می شود و در مواقعی که مورد نیاز است پوست های شل و افتاده نیز برش داده می شوند. اما در ابدومینوپلاستی عضلات داخلی شکم که در اثر رشد جنین از یکدیگر جدا شده اند به هم نزدیک می شود و بخیه در این نواحی صورت می گیرد.

البته در پهلوها نیز می تواند Abdominoplasty صورت گیرد و چربی های این نواحی برداشته شود. جراحی لاغری شامل طیف وسیعی از اندام ها می شود که در صورت داشتن چربی اضافی که در اثر ورزش و رژیم های غذایی از بین نمی رود، انجام می شود.

در واقع ابدومینوپلاستی به منظور پاکسازی چربی و پوست اضافی شکم می تواند روشی مناسب برای ایجاد زیبایی در اندام افراد مورد استفاده قرار گیرد. این عمل می تواند بعد از رژیم های غذایی و ورزش به از بین بردن چربی های باقی مانده و کشیدگی پوست کمک کند.

بدیهی است که داشتن سبک زندگی سالم می تواند در کاهش وزن و از بین بردن چربی ها اولین قدم باشد اما در برخی مواقع که پوست افراد در اثر زایمان و یا لاغری بعد از چاقی کشیده می شود انجام عمل Abdominoplasty و یا جراحی لاغری می تواند گزینه مناسبی برای افراد باشد.

در نتیجه تفاوت عمده ای که دو روش ابدومینوپلاستی و جراحی لاغری با یکدیگر دارند در اهداف انجام این عمل می باشد. در واقع پزشکان به افرادی که تنها هدفشان ایجاد زیبایی بیشتر در ناحیه شکم خود هستند، ابدومینوپلاستی را پیشنهاد می کنند. زیرا برداشت چربی برای افرادی که چاقی مفرط دارند با این روش مناسب نیست.

همچنین به افرادی که دچار اضافه وزن شدید و چاقی مفرط هستند و قادر به حذف آن ها با روش هایی مانند ورزش نیستند نیز پیشنهاد می شود که که از روش جراحی لاغری اقدام به برداشت چربی های خود کنند.

نتایج حاصل از انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

طبیعتا نتایج و تاثیرات حاصل از انجام این عمل زیبایی بستگی به برخی عوامل و شرایط متعدد دارد که قطعا با انجام دادن صحیح و اصولی و همچنین به موقع آن ها می توان به نتایج دلخواه و مطلوبی دست یافت.

از جمله مواردی که افراد باید پس از انجام این اقدام به منظور حفظ نتایج حاصل از عمل انجام دهند، مراقبت های لازم و ضروری پس از جراحی می باشد. قطعا پس از اتمام عمل زیبایی پزشک به فرد نکات و توصیه هایی به منظور مراقبت های ضروری به شخص گوش زد خواهد کرد.

از جمله مهم ترین نکاتی که فرد باید اهمیت ویژه ای به آن بدهد، عدم انجام فعالیت های بدنی و سخت به ویژه در روز های ابتدایی می باشد. زیرا در این مدت احتمال آسیب رسیدن به شکم و بخیه ها بالا می باشد که در این صورت می توان خسارات زیادی را بر فرد وارد نماید.

همچنین توصیه می شود که شخص در این مدت زمان به تغذیه و برنامه غذایی خود اهمیت داده و سعی کند بیشتر از میوه و سبزیجات و همچنین غذاهای مقوی به منظور افزایش روند بهبودی استفاده کند.

معمولا افراد پس از این عمل بسته به شرایط 1 الی 4 هفته زمان برای دست یابی به بهبودی نیاز دارند. اسکار ناشی از برش و بخیه نیز معمولا حداقل تا 6 ماه باقی می ماند و بعد از آن به مرور زمان کم رنگ تر شده و در نهایت محو خواهد شد.

اما مهم ترین نتیجه ای که برای فرد در این عمل به دست خواهد آمد، شکمی صاف و تخت با پوستی کشیده و سفت می باشد که دیگر حالت شل و آویزان گذشته را نخواهد داشت. با انجام این عمل زیبایی اندام شخص به یک  هیکل ایده آل و مناسب تبدیل می شود که در افزایش اعتماد به نفس و حس خوشحالی فرد نیز بی تاثیر نخواهد بود.

در چه مواقعی می توان از ابدومینوپلاستی و جراحی لاغری استفاده کرد؟

همانطور که گفته شد افرادی که دارای چربی و پوست اضافی در نواحی شکم خود هستند می توانند گزینه مناسبی برای انجام ابدومینوپلاستی باشند.

در واقع جراحی شکم بر روی افرادی صورت می گیرد که به وزن ایده آل و ثابتی رسیده باشند و فقط برای ایجاد زیبایی و حفظ اندام شکم خود مایل به انجام جراحی ابدومینوپلاستی هستند.

همانطور که میدانیم از روش های مختلفی می توان جراحی شکم را انجام داد. اما تخصصی ترین روش برای از بین بردن چربی ها و سفت کردن عضلات شکم و همچنین بریدن پوست های کش آمده و زائد میتواند ابدومینوپلاستی باشد.

در واقع باید در مدت 6 ماه به یک وزن ثابت رسیده باشید تا Abdominoplasty بر روی اندام شکم شما انجام شود. این امر می تواند در جراحی لاغری متفاوت با ابدومینوپلاستی باشد. افرادی که دچار وزن زیادی هستند می توانند با جراحی لاغری چربی های اضافی را از بدن خود خارج کنند.

این چربی ها می توانند در هر نقاطی از بدن وجود داشته باشند. محدودیتی در ایجاد وزن ثابت برای افراد قبل از انجام عمل جراحی لاغری وجود ندارد. پزشک مربوطه می تواند طی عمل مناطقی که باید چربی از آنجا استخراج شود را مشخص کند و با بریدن سطوح پوست عمل جراحی لاغری را انجام دهد.

عوارض ابدومینوپلاستی در مقایسه با جراحی لاغری

از آنجایی که ابدومینوپلاستی از طریق جراحی در نواحی شکمی صورت می گیرد می تواند بعد از جراحی جای علامت ها روی شکم باقی بماند. این عارضه در هر جراحی و عمل زیبایی که منجر به برش پوست و بخیه است ایجاد می شود.

در برخی از مواقع با پمادهای مخصوص برای از بین بردن جای اسکار و بخیه می توانید تا حدود زیادی این عارضه را محو کنید. این درمان نیز به نوع پوست شما و مراحل ترمیم آن بستگی دارد.

از آنجایی که ابدومینوپلاستی برای ایجاد لاغری در افراد استفاده نمی شود نمی توانید از Abdominoplasty برای لاغری و کاهش وزن خود استفاده کنید.

زیرا عمل جراحی ابدومینوپلاستی بعد از کاهش وزن و یا بعد از بارداری افراد که دچار کشیدگی پوست و یا شل شدن عضلات داخلی شکم شده اند استفاده می شود. جراحی شکم از آنجایی که با بیهوشی همراه است می تواند بعد از عمل برای افراد مشکلاتی نظیر کمر درد، سردرد و عوارض دیگر ایجاد کند.

همچنین ایجاد کبودی و یا تورم بعد از جراحی ابدومینوپلاستی می تواند رخ دهد. اگر ابدومینوپلاستی توسط پزشک بی تجربه و متخصص صورت نگیرد می تواند منجر به خونریزی بافت های داخلی شکمی شود و مشکلات خطرناکی را برای افراد به وجود بیاورد.

Abdominoplasty نیز مانند جراحی لاغری دارای دوره بهبودی مربوط به خود است. تا 6 هفته بعد از عمل جراحی شکم شما ملزم به پوشیدن گن های خاص هستید که توسط پزشک برای شما تجویز می شود. در صورت استفاده نکردن از این گن ها ممکن است افتادگی عضلات و یا پوست خود را بعد از جراحی شکم دوباره مشاهده کنید.

برای این منظور انجام اقدامات بعد از ابدومینوپلاستی بسیار ضروری است. جراحی لاغری می تواند شامل جراحی شکم نیز باشد. با این تفاوت که جراحی لاغری مختص به افرادی است که می خواهند وزن خود را پایین بیاورند. برای این منظور عوارض هر جراحی می تواند تقریبا یکسان باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ابدومینوپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *