جراحی بینی بدون بیهوشی

>> جراحی بینی بدون بیهوشی

بیشتر افرادی که از کلمه عمل جراحی بینی می ترسند بیشتر نگران استفاده از بیهوشی عمومی در حین انجام این عمل هستند و میخواهند بدانند که باید از کدام یک از روش های بیهوشی استفاده کنند.

 

 

جراحی بینی بدون بیهوشی

 

در جامعه امروزی ما زیبایی مقوله ای است که بسیاری از افراد جامعه به آن اهمیت میدهند. در واقع زیبایی یکی از رکن های اصلی است که سوای آنچه که در راستای زیبایی و آراستگی ظاهری میتوانید دریافت کنید، زیبایی میتواند به شما اعتماد بنفس ببخشد و باعث شود که شما مورد پذیرش خودتان باشید.

 

>> تاثیرات ناشی از عمل جراحی بینی بر ظاهر و اعتماد به نفس

زیبایی ظاهری موضوعی است که هر فردی با کمی دقت و ملاحظه میتواند به آن دست پدا کند اما زیبایی چهره به عواملی بستگی دارد. بسیاری از این عوامل نیز به انتخاب فرد نیستند.

 

جراحی بینی بدون بیهوشی

 

عواملی مثل لب ها که چقدر بزرگ باشند و چه مدلی داشته باشند و کجا باشند یا عامل مهم و تاثیر گذاری مثل بینی که یکی از زیبایی های چهره هر فرد را تشکیل می دهد. عواملی که باعث زیبایی چهره شما میشوند را می توانید با عمل های زیبایی مثل جراحی بینی کمی تغییر دهید.

اما نکته مهم و حائز اهمیت این است که تا چه اندازه میتواند تاثیر گذار باشد. تاثیر گذاری عمل های زیبایی مثل عمل جراحی بینی که با اصطلاح تخصصی رینوپلاستی (rhinoplasty) شناخته میشود را میتوان در تعداد افرادی که به این عمل زیبایی روی می آورند پیدا کرد.

در واقع درصد موفقیت این عمل است که باعث می شود هر سال افراد زیادی حاضر باشند تا این عمل جراحی را انجام دهند و شکل و حالت بینی خود را تغییر داده و زیباتر کنند؛ اما در این بین افرادی هستند که از کلمه عمل جراحی ترس دارند و با اینکه در عین حال دوست دارند که عمل جراحی بینی را انجام دهند اما رغبتی به انجام عمل جراحی ندارند.

بخشی از ترس ناشی از عمل مربوط به این میشود که آنها در واقع از بیهوشی هنگام عمل و مضرات ناشی از بیهوشی ترس دارند؛ و به این دلیل که اکثر عمل های جراحی با بیهوشی فرد همراه است دوست ندارند که عمل زیبایی جراحی بینی را انجام دهند.

آیا بعد از جراحی بینی آکنه می زنیم؟

اما بعضی افراد با وجود ترس از بیهوشی بسیار دوست دارند که این عمل را انجام دهند و این سوال را از پزشک های جراح و متخصص این رشته می پرسند که آیا میتوان عمل جراحی بینی را بدون بیهوشی انجام داد؟

 

>> در عمل زیبایی بینی چه نوع بیهوشی مورد نیاز است؟

همانطور که اشاره شد بخشی از بیماران تمایل دارند که عمل زیبایی جراحی بینی آنها بدون بیهوشی عمومی صورت بپذیرد. برای انجام این عمل جراحی پزشک شما میتواند پیشنهاد های متفاوتی داشته باشد که این گزینه ها عبارتند از بیهوشی عمومی و بیهوشی موضعی و در نهایت استفاده از بیهوشی داخل وریدی.

که هر کدام از این بیهوشی ها مزایا و معایب مربوط به خودشان را دارند. از جمله پارامتر هایی که در صورت انتخاب هر روش تغییر میکند میتوان به تفاوت در هزینه، ایمنی، آگاهی و عوارض جانبی اشاره کرد.

از آنجایی که هر کدام این روش ها معایب مربوط به خود را دارند شما باید اطلاعات کافی در مورد هرکدام داشته باشید و با مشورت پزشک خود یکی را انتخاب کنید.

بیهوشی داخل وریدی که از آن به عناوین مختلفی مثل بیهوشی گرگ و میش (twilight anesthesia)، بیهوشی MAC (MAC anesthesia) و با بیهوشی بخش IV (IV sedation) نیز یاد میکنند. این روش یک روشی بین بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی است.

مشکلی که در این روش موجود است خطر بالای انجام این روش است البته درصورتی این روش خطرناک است که پزشکی که به آن برای انجام عمل جراحی بینی مراجعه می کنید در این زمینه کم تجربه باشد.

در واقع اگر پزشک تجربه کافی در جراحی بینی نداشته باشد نمیتواند میزان دوز دارویی که قرار است به بدن شما تزریق شود را با مهارت تنظیم کند.

در این روش بیهوشی در جراحی بینی اگر پزشک دوز کمتری تزریق کند ممکن است بیمار در حین عمل احساس درد کند و تکان بخورد که ممکن است خطرناک بوده و در عین حال خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

در حالتی که اگر پزشک دوز بیشتری را تزریق کند ممکن است بیمار در هنگام عمل نفس بکشد و همین امر باعث ایجاد گردش خون در بدن وی شود و خون به ریه های او راه پیدا کند که این هم میتواند خطرناک باشد.

البته اگر پزشک مهارت کافی داشته باشد هیچکدام از این مشکلات ایجاد نمی شوند اما باید دقت کرد که این روش می تواند خطرناک باشد.

در دهه های گذشته پزشک های جراح گوش حلق و بینی بیشتر تمایل داشتند که برای انجام عمل های زیبایی جراحی بینی از بی حسی موضعی استفاده کنند؛ اما الان با گذشت زمان بیشتر پزشکان ترجیح میدهند که از بیهوشی عمومی استفاده کنند.

مراقبت از پوست بعد از جراحی بینی

ممکن است برای شما این سوال ایجاد شود که آیا عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی هم انجام میشود یا اینکه چرا امروزه بیشتر پزشک ها ترجیح میدهند از بیهوشی عمومی استفاده کنند.

 

>> آیا عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی انجام خواهد شد؟

در پاسخ به این سوال که آیا میتوان عمل جراحی بینی را بدون بیهوشی انجام داد، باید به این نکته اشاره کرد که تمام پزشک های حاضر به این نکته که باید برای انجام این عمل از بیهوشی استفاده کرد تاکید دارند و میخواهند به دلایلی که باعث میشود خود بیمار راحت تر باشد از یکی از این روش های بیهوشی در عمل جراحی بینی استفاده کند.

دلیل اینکه بیشتر پزشک ها امروزه ترجیح میدهند که بیمار باید از بیهوشی عمومی استفاده کند این است که امروزه علم بیهوشی بسیار پیشرفت داشته است و شما در اتاق عمل به خواب عمیقی فرو می روید، بعد از چند ساعت از خواب بیدار میشوید و هیچ خاطره ای از مراحل انجام عمل جراحی به یاد نخواهید داشت.

به همین راحتی شما با اطمینان کامل، بدون درد عمل جراحی بینی خود را پشت سر خواهید گذاشت. در نتیجه شما باید یکی از روش های بیهوشی استفاده کنید تا عمل جراحی موفق و ایمنی را پشت سر بگذارید و نمیتوانید از بیهوشی استفاده نکنید.

 

>> آیا می توان با بی حسی موضعی عمل بینی را انجام داد؟

همانطور که قبل تر اشاره شد میتوان در هنگام انجام عمل زیبایی رینوپلاستی (rhinoplasty) یا به اصطلاح عمومی تر جراحی بینی؛ از بی حسی موضعی استفاده کرد و همانطور که اشاره شد قبل تر پزشکان بیشتر تمایل داشتند که از این روش استفاده کنند.

این روش به این صورت انجام میپذیرد که پزشک از ترکیب لیدوکائین مخلوط اپی نفرین برای بی حس کردن بینی شما استفاده میکنند و شروع به عمل جراحی می کنند.

اما دلیل اینکه بیشتر جراحان و متخصصان امروزه تمایلی به انجام این روش ندارند این است که در این روش چون بیمار کاملا بیدار و به هوش است، شاهد تمام مراحل عمل جراحی بینی قرار میگیرد و در این صورت می تواند صدا های ناخوشایند شکستگی استخوان های خود را بشنود که این امر هم برای پزشک هم برای بیمار کاملا ناخوشایند است از همین رو بیشتر پزشک ها ترجیح میدهند از بیهوشی عمومی استفاده کنند.

دلیل آنهم این است که در بیهوشی عمومی با توجه به پیشرفت های علم پزشکی تقریبا بی خطر تر و آرامش بخش تر از هر دو روش استفاده از بی حسی موضعی یا استفاده از بیهوشی گرگ و میش است.

تغذیه مناسب بعد از عمل جراحی بینی

تنها مشکلی که بیهوشی عمومی میتواند داشته باشد این است که ممکن است هزینه تمام شده در این روش نسبت به سایر روش ها کمی بیشتر باشد؛ اما باز هم انتخاب اینکه از کدام روش بیهوشی در حین عمل جراحی بینی استفاده کرد بستگی به بیمار و پزشک معالج دارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد جراحی بینی و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند شوید.

جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب