جراحی بینی

جراحی بینی بدون بیهوشی

جراحی بینی بدون بیهوشی

جراحی بینی بدون بیهوشی

بیشتر افرادی که از کلمه عمل جراحی بینی می ترسند بیشتر نگران استفاده از بیهوشی عمومی در حین انجام این عمل هستند و میخواهند بدانند که باید از کدام یک از روش های بیهوشی استفاده کنند.

جراحی بینی بدون بیهوشی

در جامعه امروزی ما زیبایی مقوله ای است که بسیاری از افراد جامعه به آن اهمیت میدهند. در واقع زیبایی یکی از رکن های اصلی است که سوای آنچه که در راستای زیبایی و آراستگی ظاهری میتوانید دریافت کنید، زیبایی میتواند به شما اعتماد بنفس ببخشد و باعث شود که شما مورد پذیرش خودتان باشید.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

افراد برای انجام عمل های زیبایی معمولا هزینه های مناسبی را به دلیل مشکلاتی که برای آن ها به وجود آورده است اختصاص می دهند. این کار یعنی اختصاص این هزینه ها برای عمل جراحی برای حل مشکلاتی از جمله اعتماد به نفسی که دچار لطمه شده است به کار می رود و افراد می توانند با به کارگیری روش های مناسب برای از بین بردن مشکلات خود اقدام کنند.

علاوه بر این باید بگوییم که افرادی که نگران انجام این عمل های زیبایی هستند با انجام کمی تحقیق متوجه خواهند شد که کشورمان به یکی از قطب های بسیار قوی در زمینه انجام عمل های زیبایی تبدیل شده است چرا که در کشورمان به دلیل وجود متقاضیان بسیار بالا و همچنین وجود زیر ساخت های مناسب انجام این عمل ها به راحتی هر چه تمام تر برای مراجعه کنندگان ارائه می شود.

امروزه به دلیل اینکه در برخی موارد پس از انجام عمل های زیبایی در هر زمینه ای و به وجود آمدن مشکل برای آن ها، افراد مقصر اصلی را عمل جراحی می دانند در صورتی که تا حد بسیار زیادی مقصر اصلی می تواند خود فرد باشد.

برای مثال فردی از بیماری خاص و یا از داروهای خاصی استفاده می کند که ممکن است هر دو مورد با عمل دچار ناسازگاری شوند اما با این وجود برخی از افراد این موارد را به پزشک اطلاع نمی دهند.

یکی از عمل هایی که امروزه طرفداران بسیار زیادی از زمان اول تا به امروز پیدا کرده است عمل جراحی بینی می باشد که در میان زنان طرفدار بسیار زیادی نسبت به مردان دارد.

این عمل به دلیل اینکه مزیت های بسیار زیادی از جمله تاثیر گذاری بسیار زیاد در زیبایی صورت افراد دارد. افراد می توانند در صورت داشتن شرایط از این عمل بهره برده و مشکل خود را حل کنند و پس از آن رضایت خود را از عمل مورد نظر اعلام کنند..

انجام این عمل معمولا برای افراد استرس و نگرانی هایی را در بر دارد که سبب حواس پرتی آن ها و همچنین حواس پرتی پزشک متخصص شود. دلیل این حواس پرتی ترس از انجام عمل می باشد که معمولا مردان در هنگام انجام این عمل نسبت به زنان برخورد بهتری دارند و زنان به دلیل روحیه ی ظریفی که دارند معمولا دچار ترس و وحشت و نگرانی می شوند.

همچنین از دلایل بسیار بزرگی که سبب ترس افراد چه زن و چه مرد می شود مسئله ی بی هوشی می باشد. افراد هنگامی که متوجه این موضوع می شوند در وهله ی اول از انجام این عمل پشیمان می شوند و سپس با بر گزاری جلساتی که بین فرد و پزشک متخصص صورت می گیرد فرد با عمل جراحی آشنا شده و به راحتی می تواند این عمل را انجام دهد.

اما در صورتی که فرد از بیماری های خاص مانند بیماری قلبی رنج ببرد به احتمال زیاد از انجام این عمل محروم خواهند شد. انجام این عمل معمولا نیاز به بی هوشی عمومی فرد دارد و در صورتی که فرد از بیماری هایی مانند بیماری قلبی برخوردار باشد نمی توان وی را بی هوش کرده و عمل جراحی بینی را برای او انجام داد زیرا ممکن است انجام این عمل برای فرد خطر جانی داشته باشد.

امروزه به دلیل اینکه متخصصان هوشبری در کشورمان از شایستگی بسیار بالایی برخوردار می باشند افراد می توانند در صورتی که مشکلی برای انجام این عمل نداشته باشند این عمل را به راحتی انجام داده و فارغ از هر گونه ترس و وحشت بینی خود را به دست پزشکان متخصص در این زمینه بسپارند تا پس از انجام عمل و سپری کردن دوره ی نقاهت از مزیت های این علم برخوردار گردند.

دلیل اینکه کشورمان از افراد شایسته در زمینه هوشبری بهره می برد این است که زمانی که افراد در این رشته به تحصیل می پردازند سخت گیری ها و همچنین شدت عمل های زیادی برای آن ها در نظر گرفته می شود و همچنین پس از فارغ تحصیلی افراد از فیلترهای بسیار سختی عبور می کنند. دلیل این سخت گیری ها این است که این حرفه بسیار حساس و مهم می باشد.

تاثیرات ناشی از عمل جراحی بینی بر ظاهر و اعتماد به نفس

در یک چهارچوب کلی می توانیم بگوییم که زیبایی افراد تا حد بسیار زیادی به این ناحیه از بدن بستگی دارد در صورتی که افراد به صورت مادرزادی و یا به هر دلیل دیگری در این ناحیه دچار نقص و ایراداتی باشد زیبایی آن ها به صورت زیادی تحت تاثیر قرار می گیرد. افراد می توانند با انجام این عمل تا حد بسیار زیادی زیبایی خود را افزایش داده و باعث افزایش اعتماد به نفس با جراحی بینی خود شوند.

زیبایی ظاهری موضوعی است که هر فردی با کمی دقت و ملاحظه میتواند به آن دست پیدا کند اما زیبایی چهره به عواملی بستگی دارد. بسیاری از این عوامل نیز به انتخاب فرد نیستند.

جراحی بینی بدون بیهوشی

عواملی مثل لب ها که چقدر بزرگ باشند و چه مدلی داشته باشند و کجا باشند یا عامل مهم و تاثیر گذاری مثل بینی که یکی از زیبایی های چهره هر فرد را تشکیل می دهد. عواملی که باعث زیبایی چهره شما میشوند را می توانید با عمل های زیبایی مثل جراحی بینی کمی تغییر دهید.

اما نکته مهم و حائز اهمیت این است که تا چه اندازه میتواند تاثیر گذار باشد. تاثیر گذاری عمل های زیبایی مثل عمل جراحی بینی که با اصطلاح تخصصی رینوپلاستی (rhinoplasty) شناخته میشود را میتوان در تعداد افرادی که به این عمل زیبایی روی می آورند پیدا کرد.

در واقع درصد موفقیت این عمل است که باعث می شود هر سال افراد زیادی حاضر باشند تا این عمل جراحی را انجام دهند و شکل و حالت بینی خود را تغییر داده و زیباتر کنند؛ اما در این بین افرادی هستند که از کلمه عمل جراحی ترس دارند و با اینکه در عین حال دوست دارند که عمل جراحی بینی را انجام دهند اما رغبتی به انجام عمل جراحی ندارند.

بخشی از ترس ناشی از عمل مربوط به این میشود که آنها در واقع از بیهوشی هنگام عمل و مضرات ناشی از بیهوشی ترس دارند؛ و به این دلیل که اکثر عمل های جراحی با بیهوشی فرد همراه است دوست ندارند که عمل زیبایی جراحی بینی را انجام دهند.

اما بعضی افراد با وجود ترس از بیهوشی بسیار دوست دارند که این عمل را انجام دهند و این سوال را از پزشک های جراح و متخصص این رشته می پرسند که آیا میتوان عمل جراحی بینی را بدون بیهوشی انجام داد؟

در عمل زیبایی بینی چه نوع بیهوشی مورد نیاز است؟

همانطور که اشاره شد بخشی از بیماران تمایل دارند که عمل زیبایی جراحی بینی آنها بدون بیهوشی عمومی صورت بپذیرد. برای انجام این عمل جراحی پزشک شما میتواند پیشنهاد های متفاوتی داشته باشد که این گزینه ها عبارتند از بیهوشی عمومی و بیهوشی موضعی و در نهایت استفاده از بیهوشی داخل وریدی.

که هر کدام از این بیهوشی ها مزایا و معایب مربوط به خودشان را دارند. از جمله پارامتر هایی که در صورت انتخاب هر روش تغییر میکند میتوان به تفاوت در هزینه، ایمنی، آگاهی و عوارض جانبی اشاره کرد.

از آنجایی که هر کدام این روش ها معایب مربوط به خود را دارند شما باید اطلاعات کافی در مورد هرکدام داشته باشید و با مشورت پزشک خود یکی را انتخاب کنید.

بیهوشی داخل وریدی که از آن به عناوین مختلفی مثل بیهوشی گرگ و میش (twilight anesthesia)، بیهوشی MAC (MAC anesthesia) و با بیهوشی بخش IV (IV sedation) نیز یاد میکنند. این روش یک روشی بین بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی است.

مشکلی که در این روش موجود است خطر بالای انجام این روش است البته درصورتی این روش خطرناک است که پزشکی که به آن برای انجام عمل جراحی بینی مراجعه می کنید در این زمینه کم تجربه باشد.

در واقع اگر پزشک تجربه کافی در جراحی بینی نداشته باشد نمیتواند میزان دوز دارویی که قرار است به بدن شما تزریق شود را با مهارت تنظیم کند.

در این روش بیهوشی در جراحی بینی اگر پزشک دوز کمتری تزریق کند ممکن است بیمار در حین عمل احساس درد کند و تکان بخورد که ممکن است خطرناک بوده و در عین حال خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

در حالتی که اگر پزشک دوز بیشتری را تزریق کند ممکن است بیمار در هنگام عمل نفس بکشد و همین امر باعث ایجاد گردش خون در بدن وی شود و خون به ریه های او راه پیدا کند که این هم میتواند خطرناک باشد.

البته اگر پزشک مهارت کافی داشته باشد هیچکدام از این مشکلات ایجاد نمی شوند اما باید دقت کرد که این روش می تواند خطرناک باشد.

در دهه های گذشته پزشک های جراح گوش حلق و بینی بیشتر تمایل داشتند که برای انجام عمل های زیبایی جراحی بینی از بی حسی موضعی استفاده کنند؛ اما الان با گذشت زمان بیشتر پزشکان ترجیح میدهند که از بیهوشی عمومی استفاده کنند.

ممکن است برای شما این سوال ایجاد شود که آیا عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی هم انجام میشود یا اینکه چرا امروزه بیشتر پزشک ها ترجیح میدهند از بیهوشی عمومی استفاده کنند.

آیا عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی انجام خواهد شد؟

در پاسخ به این سوال که آیا میتوان عمل جراحی بینی را بدون بیهوشی انجام داد، باید به این نکته اشاره کرد که تمام پزشک های حاضر به این نکته که باید برای انجام این عمل از بیهوشی استفاده کرد تاکید دارند و میخواهند به دلایلی که باعث میشود خود بیمار راحت تر باشد از یکی از این روش های بیهوشی در عمل جراحی بینی استفاده کند.

دلیل اینکه بیشتر پزشک ها امروزه ترجیح میدهند که بیمار باید از بیهوشی عمومی استفاده کند این است که امروزه علم بیهوشی بسیار پیشرفت داشته است و شما در اتاق عمل به خواب عمیقی فرو می روید، بعد از چند ساعت از خواب بیدار میشوید و هیچ خاطره ای از مراحل انجام عمل جراحی به یاد نخواهید داشت.

به همین راحتی شما با اطمینان کامل، بدون درد عمل جراحی بینی خود را پشت سر خواهید گذاشت. در نتیجه شما باید یکی از روش های بیهوشی استفاده کنید تا عمل جراحی موفق و ایمنی را پشت سر بگذارید و نمیتوانید از بیهوشی استفاده نکنید.

آیا می توان با بی حسی موضعی عمل بینی را انجام داد؟

همانطور که قبل تر اشاره شد میتوان در هنگام انجام عمل زیبایی رینوپلاستی (rhinoplasty) یا به اصطلاح عمومی تر جراحی بینی؛ از بی حسی موضعی استفاده کرد و همانطور که اشاره شد قبل تر پزشکان بیشتر تمایل داشتند که از این روش استفاده کنند.

این روش به این صورت انجام میپذیرد که پزشک از ترکیب لیدوکائین مخلوط اپی نفرین برای بی حس کردن بینی شما استفاده میکنند و شروع به عمل جراحی می کنند.

اما دلیل اینکه بیشتر جراحان و متخصصان امروزه تمایلی به انجام این روش ندارند این است که در این روش چون بیمار کاملا بیدار و به هوش است، شاهد تمام مراحل عمل جراحی بینی قرار میگیرد و در این صورت می تواند صدا های ناخوشایند شکستگی استخوان های خود را بشنود که این امر هم برای پزشک هم برای بیمار کاملا ناخوشایند است از همین رو بیشتر پزشک ها ترجیح میدهند از بیهوشی عمومی استفاده کنند.

دلیل آنهم این است که در بیهوشی عمومی با توجه به پیشرفت های علم پزشکی تقریبا بی خطر تر و آرامش بخش تر از هر دو روش استفاده از بی حسی موضعی یا استفاده از بیهوشی گرگ و میش است.

تنها مشکلی که بیهوشی عمومی میتواند داشته باشد این است که ممکن است هزینه تمام شده در این روش نسبت به سایر روش ها کمی بیشتر باشد؛ اما باز هم انتخاب اینکه از کدام روش بیهوشی در حین عمل جراحی بینی استفاده کرد بستگی به بیمار و پزشک معالج دارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد جراحی بینی و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *