معایب ابدومینوپلاستی

معایب ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یکی از تکنیک های زیبایی نوین است که به منظور کاهش چربی های شکم مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع ابدومینوپلاستی بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که چربی های شکم آنها در برابر ورزش و رژیم های غذایی مختلف مقاوم است.

 

معایب ابدومینوپلاستی

 

جراحی شکم را نباید با تکنیک زیبایی لیپوساکشن اشتباه گرفت چرا که هر یک از این موارد تکنیک های جداگانه ای هستند و برای افراد مختلفی کاربرد دارند.

Abdominoplasty برای افرادی که از نظر سلامت جسمانی در وضعیت خوبی قرار داند مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این روش جراحی شکم برای زنانی که چندین بارداری پشت سر گذاشته اند نیز مناسب بوده و به سفت شدن عضلات شکم کمک شایانی می کند.

 

معایب ابدومینوپلاستی

 

روش درمانی ابدمینوپلاستی در کنار مزایای مختلفی که داشته معایبی را نیز به همراه دارد که لازم است افراد پیش از اقدام برای انجام این تکنیک زیبایی از آنها آگاهی داشته باشند. اطلاع از واقعیت های موجود به افراد کمک می کند تا با دید بهتری نسبت به انجام ابدومینوپلاستی اقدام کنند.

 

عوارض و خطرات ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی به دو روش مختلف انجام می شود که هریک از این روش ها ممکن است برای افراد مختلف کارایی متفاوتی داشته باشد.

در ابدومینوپلاستی کامل جراح متخصص شکم شما را از قسمت استخوان ران تا نزدیکی استخوان بازو می شکافد و در صورت لزوم پوست شکم را می کشد تا در نهایت آنچه مورد نظر بیمار است را اجرا کند.

در روش بعدی که ابدومینوپلاستی جزیی است اغلب روی افرادی اجرا می شود که عمده ی چربی اضافی آنها در زیر ناف قرار دارد.

همانطور که بیان شد در این روش جراحی شکم ، سطح وسیعی از شکم شکافته می شود که این امر می تواند درمان را طولانی تر کرده و فرد نیازمند مراقبت و توجه بیشتری است.

از جمله معایب ابدومینوپلاستی( Abdominoplasty) آن است که فرد پس از جراحی شکم دچار اسکار دائمی در ناحیه ی بیکینی می شود. در واقع این اسکار از بین نخواهد رفت و تنها می توانید با پوشیدن لباس این زخم ها را بپوشانید.

در صورتی که قصد بارداری مجدد را دارید بهتر است که ابدومینوپلاستی را به زمان پس از بارداری موکول کنید چرا که در صورت بارداری چربی های اضافی مجددا در ناحیه ی شکم و زیر شکم جمع می شوند.

چه اشخاصی مناسب ابدومینوپلاستی هستند ؟

تکنیک درمانی Abdominoplasty یک روش درمانی وابسته به سن افراد است پس بهتر است پیش از انتخاب این روش تمامی عوارض جانبی را در نظر بگیرید.

از دیگر معایب ابدومینوپلاستی می توان به این موضوع اشاره کرد که افزایش وزن می تواند ظاهر اولیه پس از جراحی را تغییر داده و اثر منفی بر تناسب اندام فرد داشته باشد. به همین دلیل است که از شما خواسته می شود تا رژیم غذایی مناسبی را در نظر بگیرید و دچار افزایش وزن نشوید.

اما در نهایت باید بگوییم که مهم ترین عوارض ابدومینوپلاستی عفونت و خونریزی در ناحیه ی شکم است. در ضمن امکان اینکه فرد دچار لخته ی خون شود نیز وجود دارد و لازم است که حتما توصیه های لازم به منظور پیشگیری از بروز چنین عوارضی رعایت شود.

 

معایب ابدومینوپلاستی در برابر مزایای آن

تکنیک زیبایی ابدومینوپلاستی به طور معمول شکمی صاف و سفت را برای شما به ارمغان می آورد و کمک می کند تا کمر فرد به اندازه ی دلخواه او کوچک و باریک شود. از دیگر مزایای ابدومینوپلاستی این است که ضایعات پوستی ناخواسته و نواقص پوستی موجود بر شکم شما برطرف کرده و از بین می برد.

این تکنیک خط های لاغری موجود بر پوست شما را از بین می برد. در واقع این روش جراحی شکم به افراد کمک می کند تا از شر این خط های لاغری خلاص شوند و از داشتن شکمی صاف بهره مند گردند.

Abdominoplasty از نظر روانشناختی نیز به افرادی که از فرم کنونی بدن خود ناراضی هستند ، کمک می کند تا به انچه در نظر دارند ، دست پیدا کنند. جراحی شکم با خطر جدی همراه نبوده و مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند.

در ضمن از این روش برای سفت کردن پوست شکم افراد مختلف نیز استفاده می شود و احتمال بروز عفونت در این تکنیک زیبایی بسیار کم است و تنها در مواردی که فرد بهداشت را رعایت نکند ممکن است رخ دهد.

به منظور کسب نتایج مطلوب از جراحی Abdominoplasty لازم است که فرد به مدت حدود دو هفته استراحت مطلق داشته باشد. همچنین لازم است که فرد برای مشاهده ی  نتایج نهایی جراحی شکم ماه ها صبر کند.

 

آیا تاثیرات ابدومینوپلاستی ارزش تحمل معایب آن را دارد؟

به طور کلی Abdominoplasty به منظور دستیابی به اندامی زیبا انجام می شود و بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که در ناحیه ی شکم دارای پوستی شل هستند. اینکه عمل زیبایی جراحی شکم ارزش تحمل معایب آن را دارد یا خیر به میزان زیادی به فردی که این عمل زیبایی را انجام می دهد و خواسته های او بستگی دارد.

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

همانطور که پیشتر بیان کردیم ابدومینوپلاستی ممکن است معایبی مانند درد زیاد و یا کبودی و تورم را بهمراه داشته باشد که این عوارض کوتاه مدت بوده و پس از گذشت دوره ای کوتاه برطرف خواهند شد. اما برخی از عوارض مانند وجود زخم پس از ابدومینوپلاستی همیشگی هستند و فرد نمی تواند از وجود چنین عوارضی در امان باشد.

در مجموع توصیه می شود تا افرادی که کاندیدای مناسبی برای Abdominoplasty هستند از این روش زیبایی استفاده کرده تا در نهایت نتایج مورد نظر خود را کسب کنند.

همچنین لازم است که افراد مختلف از این تکنیک زیبایی توقع و انتظارات معقولی داشته باشند تا در نهایت از انجام جراحی شکم پشیمان نشوند.

 

درصد موفقیت ابدومینوپلاستی نسبت به روش های سنتی

در واقع طبق تحقیقاتی که صورت گرفته ریسک انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی در مقایسه با سایر روش های کاهش وزن بیشتر است.

مطالعات صورت گرفته نشان میدهد که 4 درصد از افراد پس از جراحی شکم Abdominoplasty دچار عوارض جانبی عمده ای شده اند که این عوارض نسبت به سایر روش های کاهش وزن 1.4 درصد بیشتر است.

این تکنیک زیبایی جراحات بیشتری نسبت به سایر روش های درمانی داشته و به دنبال آن دوره ی درمان طولانی تری نیز خواهد داشت. به طور کلی عوارضی که در این تکنیک زیبایی سلامتی فرد را تهدید می کند شامل مشکلات ریوی و یا جمع شدن خون در خارج از رگ های خونی است.

در ضمن احتمال توکس در مردان بیشتر از زنان بوده و در افرادی که بالاتر از میانگین سنی 55 سال قرار دارند بیشتر در معرض توکس قرار خواهند داشت.

اما به طور کلی می توان گفت که درصد موفقیت Abdominoplasty به عوامل گوناگونی بستگی دارد که مهارت و تخصص پزشک معالجی یکی از این عوامل است.

در واقع در صورتی که جراحی شکم توسط فردی با تجربه صورت گیرد درصد موفقیت آن به میزان چشمگیری افزایش می یابد. همچنین خود فرد بیمار نیز در کسب نتیجه ی مطلوب از ابدومینوپلاستی تاثیر زیادی داشته و میتواند با عمل به توصیه های پزشکی درصد موفقیت این تکنیک زیبایی را افزایش دهد.

ابدومینوپلاستی باید در محیطی کاملا بهداشتی و استریل انجام شده تا از بروز عوارضی مانند عفونت پیشگیری شود.

در پایان باید بگوییم که Abdominoplasty در عین اینکه مزایای زیادی در بردارد می تواند با خطراتی نیز همراه باشد. در بسیاری از مراکز زیبایی معتبر جلسه ی مشاوره ای برگزار می شود که در این جلسه فرد در جریان معایب این تکنیک درمانی قرار گرفته و با دانستن این اطلاعات ، تصمیمات لازم را اخذ می کند.

عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ابدومینوپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

ابدومینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب