ابدومینوپلاستی

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

امروزه با توجه به تمایل زیاد افراد به داشتن اندامی ایده آل و بی نقص؛ یکی از عمل هایی که بیش از پیش مورد استقبال خانم ها و آقایان قرار گرفته عمل زیبایی ابدومینوپلاستی است.

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی در بیمارانی که دچار چاقی موضعی در ناحیه شکم هستند و همزمان از شلی و افتادگی پوست شکم رنج می برند انجام می شود.

دریافت تخفیف نقدی ابدومینوپلاستی + مشاوره رایگان

اگرچه که عمل Abdominoplasty با هدف کاهش وزن انجام نمی شود اما به دلیل خارج شدن چربی های اضافه، بیماران پس از عمل کاهش وزن را نیز تجربه می کنند.

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

در عمل زیبایی ابدومینوپلاستی با برشی که روی شکم ایجاد می شود چربی های زائد برداشته می شود و پوست شل و آویزان کشیده شده و اضافه آن بریده می شود.

همچنین عضلات شکمی توسط پزشک در جای خود محکم می شوند. پس از عمل ابدومینوپلاستی بیمار دارای شکمی کوچک و صاف می شود؛ و با بدست آوردن اندام دلخواه خود اعتماد به نفس بیشتری نیز برای حضور در جمع دوستان و اجتماع پیدا می کند.

اما یک نگرانی مهم که در مورد عمل ابدومینوپلاستی وجود دارد این است که آیا بعد از انجام عمل، شکم آن ها برای همیشه کوچک می ماند و یا نه امکان دارد باز هم چاق شوند؟

در این مورد تحقیقات زیاد صورت گرفته است و نتیجه ی این تحقیقات به این صورت بوده که نزدیک به هشتاد درصد افرادی که عمل ابدومینوپلاستی انجام می دهند، دیگر دچار چاقی شکم نمی شوند و تناسب بدنی خود را حفظ می کنند.

محققان بر این باور هستند که عمل ابدومینوپلاستی بر فعالیت غدد درون ریز تاثیر می گذارد که باعث می شود کاهش وزن سریع تر صورت بگیرد و همچنین باعث می شوند احساس سیری از غذا در فرد به وجود بیاید که نتیجه ی آن حفظ تناسب اندام تا سال های سال بعد از عمل ابدومینوپلاستی است.

اما با همه ی این ها، متاسفانه در برخی از موارد مشاهده می شود که چند سال پس از عمل ابدومینوپلاستی، فرد دوباره دچار اضافه وزن می شود و باعث می شود نتیجه ی عمل او در مدت کوتاهی پس از عمل از بین برود و شکم به حالت قبل از عمل در بیاید. این امر دلایل مختلفی دارد که در این مقاله به بررسی این دلایل و راه های پیشگیری از آن ها می پردازیم.

آیا عمل زیبایی ابدومینوپلاستی دائمی است؟

پاسخ به این سوال در حالت کلی مثبت است و نتایج ابدومینوپلاستی دائمی خواهد بود. در طی عمل پوست کشیده میشود، عضلات شکمی محکم می شوند و چربی های اضافه خارج می گردند این یعنی در حالت کلی دلیلی برای دائمی نبودن نتایج وجود نخواهد داشت.

با این حال درصد زیادی از دائمی بودن نتایج عمل Abdominoplasty به خود بیمار نیز بستگی دارد. با وجود رعایت صحیح رژیم غذایی و ورزش کردن منظم که منجر به پایداری وزن می شود و همچنین عدم بارداری مجدد برای خانم ها می توان انتظار داشت که نتایج دائمی باشند.

ورزش منظم و با برنامه برای حفظ تناسب اندام و جلوگیری از چاق شدن شکم بسیار مهم است. برای آن که ورزش شما با نتیجه همراه باشد باید در کنار آن رژیم غذایی مناسب با شرایط بدنی خود را انتخاب کنید.

استفاده از غذای مقوی و کم کالری برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند مفید است چرا که هدف این است که کالری که با ورزش سوزانده می شود بیشتر از کالری باشد که وارد بدن می شود.

مصرف زیاد فیبر و پورتئین هم می تواند کمک کننده باشد. همچنین برای چربی سوزی بیشتر، خوب است حدود سی دقیقه ورزش هوازی را به برنامه ی تمرینی خود اضافه کنید.

ورزش هایی مانند طناب زنی، دوچرخه سواری، دویدن و کیک بوکسینگ تاثیر به سزایی در آب کردن چربی ها خواهند داشت.

البته افزایش وزن جزیی تاثیر چندانی در کاهش نتایج عمل زیبایی ابدومینوپلاستی نخواهد داشت ولی افزایش وزن شدید و بارداری مجدد منجر به کشش پوست و همچنین کشش عضلات شکمی ترمیم شده می شود و نتایج عمل را تحت تاثیر قرار می دهد؛ بنابراین با کمی توجه و مراقبت از خود می توانید علاوه بر حفظ سلامت، نتایج جراحی زیبایی Abdominoplasty را نیز تا سال ها حفظ کنید و از اندام ایده آل خود لذت ببرید.

درصد موفقیت و دائمی بودن عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

به طور کلی درصد موفقیت عمل زیبایی ابدومینوپلاستی زیاد است و بیماران پس از عمل رضایت زیادی از نتایج داشته اند.

با این حال میزان این موفقیت با توجه شرایط می تواند بسیار متغیر باشد. از شرایطی که می تواند بر میزان موفقیت عمل زیبایی Abdominoplasty تاثیر گذار باشد می توان موارد ذیل را نام برد. هرچه این شرایط ایده آل تر و به استاندارد ها نزدیک تر باشد می توان انتظار داشت درصد موفقیت عمل بالاتر باشد.

 • تبحر و تجربه پزشک
 • معتبر بودن بیمارستان و به تبع آن حرفه ای بودن کادر درمانی
 • سن بیمار
 • شرایط سلامت عمومی بیمار و نداشتن بیماری های زمینه ای
 • رعایت نکات و پایداری وزن قبل از عمل
 • رعایت توصیه های بعد از عمل

خوشبختانه دائمی بودن نتایج نیز مستقیما به انتخاب های بیمار و سبک زندگی که بیمار پس از عمل برای خود در نظر می گیرد بستگی دارد و عوامل بیرونی تاثیر چندانی در نتایج عمل نخواهد داشت.

در صورت رعایت نکات توصیه شده از جانب پزشک پس از عمل زیبایی Abdominoplasty، نداشتن کاهش یا افزایش شدید وزن، عدم حاملگی، ورزش و سبک زندگی سالم نتایج سالها پایدار خواهد بود. با این حال با توجه به روند افزایش سن تا حدودی می توان انتظار برگشت بسیار جزئی نتایج را داشت.

آیا نتایج پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی باز خواهد گشت؟

هنگامی که تصمیم به انجام عمل بزرگی چون ابدومینوپلاستی می گیرید، باید برای حفظ نتایج عمل زیبایی ابدومینوپلاستی نیز نهایت سعی خود را داشته باشید؛ زیرا حفظ نتایج عمل Abdominoplasty تماما به بیمار و سبک زندگی انتخابی او بر می گردد.

همانطور که قبل از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی باید وزن خود را در حالت پایدار حفظ کنید بعد از عمل نیز لازم است وزن خود را ثابت نگه دارید و کاهش یا افزایش وزن شدید نداشته باشید.

بی توجهی نسبت به رعایت رژیم غذایی و ورزش نکردن و همینطور بارداری مجدد می تواند منجر به برگشت شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی شود.

برخی پژوهش ها نشان می دهند سلول های چربی حاوی هورمونی هستند که موجب افزایش اشتها در افراد می شود؛ یعنی هر چه میزان بافت چربی در بدن بیشتر باشد اشتهای فرد نیز بیشتر می شود.

بنابراین پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی و با حذف عمده چربی های ناحیه شکم بیماران احساس گرسنگی کمتری را نسبت به قبل تجربه می کنند و پرخوری در آنها کاهش می یابد. در نتیجه مدیریت وزن برای بیماران بعد از انجام عمل زیبایی Abdominoplasty آسان تر خواهد شد و به حفظ نتایج عمل کمک می کند.

تاثیر افزایش وزن بر عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

همان طور که گفته شد افزایش وزن تاثیر چندان شدیدی بر عمل ابدومینوپلاستی ندارد. به طوری که افزایش وزن تا حدود شش الی هشت کیلو بعد از عمل ابدومینوپلاستی باعث نخواهد شد تا شکم به فرم قبل از عمل خود برگردد.

اما اگر اضافه وزن شما بیشتر از ده کیلو شود، می تواند باعث شود پوست شکم و عضلات شکمی شما کش بیایند و شکم شما جلو بیاید. از آن جایی که در عمل ابدومینوپلاستی سلول های چربی از شکم برداشته می شوند، پس از آن چربی های اضافه در سلول های چربی نواحی دیگر بدن ذخیره می شوند.

نواحی مانند پشت و باسن، ران ها یا قسمت زیرین شکم. اما اگر همچنان روند جذب چربی و اضافه وزن ادامه داشته باشد به تدریج شکم هم دچار چاقی می شود و باید دنبال راه حل هایی برای برگشتن به فرم قبلی باشید.

برگشت شکم و چربی پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

در صورتی که بعد از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی سبک زندگی سالمی را در پیش نگیرید، به طور مرتب ورزش نکنید و خود را به رژیم غذایی متعادل و سالمی عادت ندهید؛ نتایج برگشت پذیر خواهد بود. عواملی که می تواند نتایج عمل زیبایی Abdominoplasty را تحت تاثیر قرار دهد:

 • عدم رعایت رژیم غذایی سالم

مطمئنا بعد از عمل ابدومینوپلاستی نتایج شگفت انگیز خواهد بود و به جای شکمی بزرگ و پوستی شل، دارای شکمی صاف و اندامی ایده آل خواهید شد.

برای جلوگیری از اضافه وزن شدید، داشتن رژیم غذایی سالم و سرشار از میوه جات و سبزیجات، پروتئین و کربوهیدرات های سالم به جای غذاهایی فست فودی، چرب و پرکالری به شما کمک می کند نتایج پس از عمل Abdominoplasty را حفظ کنید و از اندام ایده آل خود لذت ببرید. همچینی نوشیدن آب به میزان لازم نیز در حفظ وزن و جلوگیری از چاقی تاثیر زیادی دارد.

 • عدم انجام تمرینات ورزشی منظم

مطمئنا پس از عمل ابدومینوپلاستی تنها با رعایت رژیم غذایی نمی توانید به حفظ وزن و داشتن اندام ایده آل برای همیشه دست یابید. کم تحرکی و عدم ورزش منظم می تواند مجددا باعث چاقی موضعی در ناحیه شکم شود.

 • هورمون ها

گاهی ممکن است شما تمام اقداماتی را که برای حفظ وزن ایده آل و تناسب اندام لازم است انجام دهید اما باز هم پس از مدتی دچار چاقی و اضافه وزن شوید. این به دلیل بر هم خوردن تعادل هورمونی بدن است.

هورمون ها به شکل ماهانه در نوسان هستند و این چرخه در تمام مدت بلوغ تا بزرگسالی ادامه دارد. وقتی هورمون های شما از حالت تعادل خارج شوند و بیشتر یا کمتر از حالت طبیعی ترشح شوند، می توانند بر وزن بدن تاثیر بسیار بزرگی بگذارند.

تغییرات هورمونی به دلایل مختلفی روی می دهد و می توانید با مراجعه به دکتر و کشف و برطرف نمودن دلیل نوسان هورمون ها، مشکل اضافه وزن خود را نیز حل بکنید.

 • استرس

استرس باعث می شود افراد زیاد غذا بخورند و کمتر بخوابند. بدیهی است که هر دوی این موارد در چاق شدن افراد بسیار نقش مهمی دارند.

علاوه بر آن، استرس یکی از دلایل اصلی ایجاد تغییرات هورمونی است که در مورد قبل به آن ها اشاره شد. بسیار مهم است که راه های مدیریت و کاهش استرس را یاد بگیرید و با آن مقابله کنید.

 • بارداری مجدد

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی تنها به خانم هایی توصیه می شود که قصد بارداری مجدد ندارند. اگرچه که عمل Abdominoplasty مانعی برای بارداری مجدد نیست و در صورت بارداری تاثیر منفی بر روند بارداری یا جنین نخواهد گذاشت، اما نتایج عمل را تحت تاثیر قرار می دهد. به دلیل افزایش وزن در بارداری پوست مجددا کشیده می شود، عضلاتی که در حین عمل ابدومینوپلاستی محکم شده بودند باز می شوند و صافی شکم و استحکام عضلات تا حد زیادی از بین می رود.

 • کاهش وزن شدید

همانطور که افزایش وزن شدید می تواند تاثیر منفی بر نتایج عمل ابدومینوپلاستی داشته باشد، کاهش وزن شدید نیز نتایج مثبت عمل را کاهش می دهد. با کاهش وزن شدید، پوست دوباره دچار شلی، چروک و افتادگی خواهد شد و صافی پوست از بین خواهد رفت.

در نهایت، همان طور که گفته شد امکان برگشتن شکم پس از عمل ابدومینوپلاستی بسیار کم است و با انجام تغییراتی مفید در سبک زندگی می شود جلوی آن ها را گرفت. این تغییرات نه تنها برای حفظ نتیجه ی ابدومینوپلاستی، بلکه برای داشتن زندگی با کیفیت تر و شاداب تر به شما کمک می کنند.

اما اگر نتوانستید این تغییرات را ایجاد کنید و شکمتان به حالت قبل از عمل برگشت، باز هم جای جبران دارید. شما می توانید با انجام ورزش و رژیم غذایی مناسب شکم خود را لاغر کنید اما اگر این روش نتیجه نداد، برای انجام دوباره ی ابدومینوپلاستی هیچ محدودیتی ندارید!

جز این که باید شش ماه از آخرین عمل ابدومینوپلاستی شما و یا از زایمان گذشته باشد. پزشک با بررسی شرایط بدنی شما می تواند یک بار دیگر چربی های اضافه را از ناحیه ی شکم حذف کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ابدومینوپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *