برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

>> برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

امروزه با توجه به تمایل زیاد افراد به داشتن اندامی ایده آل و بی نقص؛ یکی از عمل هایی که بیش از پیش مورد استقبال خانم ها و آقایان قرار گرفته عمل زیبایی ابدومینوپلاستی است.

 

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

 

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی در بیمارانی که دچار چاقی موضعی در ناحیه شکم هستند و همزمان از شلی و افتادگی پوست شکم رنج می برند انجام می شود.

اگرچه که عمل Abdominoplasty با هدف کاهش وزن انجام نمی شود اما به دلیل خارج شدن چربی های اضافه، بیماران پس از عمل کاهش وزن را نیز تجربه می کنند.

 

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

 

در عمل زیبایی ابدومینوپلاستی با برشی که روی شکم ایجاد می شود چربی های زائد برداشته می شود و پوست شل و آویزان کشیده شده و اضافه آن بریده می شود.

همچنین عضلات شکمی توسط پزشک در جای خود محکم می شوند. پس از عمل ابدومینوپلاستی بیمار دارای شکمی کوچک و صاف می شود؛ و با بدست آوردن اندام دلخواه خود اعتماد به نفس بیشتری نیز برای حضور در جمع دوستان و اجتماع پیدا می کند.

 

>> آیا عمل زیبایی ابدومینوپلاستی دائمی است؟

پاسخ به این سوال در حالت کلی مثبت است و نتایج ابدومینوپلاستی دائمی خواهد بود. در طی عمل پوست کشیده میشود، عضلات شکمی محکم می شوند و چربی های اضافه خارج می گردند این یعنی در حالت کلی دلیلی برای دائمی نبودن نتایج وجود نخواهد داشت.

با این حال درصد زیادی از دائمی بودن نتایج عمل Abdominoplasty به خود بیمار نیز بستگی دارد. با وجود رعایت صحیح رژیم غذایی و ورزش کردن منظم که منجر به پایداری وزن می شود و همچنین عدم بارداری مجدد برای خانم ها می توان انتظار داشت که نتایج دائمی باشند.

البته افزایش وزن جزیی تاثیر چندانی در کاهش نتایج عمل زیبایی ابدومینوپلاستی نخواهد داشت ولی افزایش وزن شدید و بارداری مجدد منجر به کشش پوست و همچنین کشش عضلات شکمی ترمیم شده می شود و نتایج عمل را تحت تاثیر قرار می دهد؛ بنابراین با کمی توجه و مراقبت از خود می توانید علاوه بر حفظ سلامت، نتایج جراحی زیبایی Abdominoplasty را نیز تا سال ها حفظ کنید و از اندام ایده آل خود لذت ببرید.

مراقبت بعد از ابدومینوپلاستی

 

>> درصد موفقیت و دائمی بودن عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

به طور کلی درصد موفقیت عمل زیبایی ابدومینوپلاستی زیاد است و بیماران پس از عمل رضایت زیادی از نتایج داشته اند.

با این حال میزان این موفقیت با توجه شرایط می تواند بسیار متغیر باشد. از شرایطی که می تواند بر میزان موفقیت عمل زیبایی Abdominoplasty تاثیر گذار باشد می توان موارد ذیل را نام برد. هرچه این شرایط ایده آل تر و به استاندارد ها نزدیک تر باشد می توان انتظار داشت درصد موفقیت عمل بالاتر باشد.

  • تبحر و تجربه پزشک
  • معتبر بودن بیمارستان و به تبع آن حرفه ای بودن کادر درمانی
  • سن بیمار
  • شرایط سلامت عمومی بیمار و نداشتن بیماری های زمینه ای
  • رعایت نکات و پایداری وزن قبل از عمل
  • رعایت توصیه های بعد از عمل

خوشبختانه دائمی بودن نتایج نیز مستقیما به انتخاب های بیمار و سبک زندگی که بیمار پس از عمل برای خود در نظر می گیرد بستگی دارد و عوامل بیرونی تاثیر چندانی در نتایج عمل نخواهد داشت.

در صورت رعایت نکات توصیه شده از جانب پزشک پس از عمل زیبایی Abdominoplasty، نداشتن کاهش یا افزایش شدید وزن، عدم حاملگی، ورزش و سبک زندگی سالم نتایج سالها پایدار خواهد بود. با این حال با توجه به روند افزایش سن تا حدودی می توان انتظار برگشت بسیار جزئی نتایج را داشت.

 

>> آیا نتایج پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی باز خواهد گشت؟

هنگامی که تصمیم به انجام عمل بزرگی چون ابدومینوپلاستی می گیرید، باید برای حفظ نتایج عمل زیبایی ابدومینوپلاستی نیز نهایت سعی خود را داشته باشید؛ زیرا حفظ نتایج عمل Abdominoplasty تماما به بیمار و سبک زندگی انتخابی او بر می گردد.

همانطور که قبل از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی باید وزن خود را در حالت پایدار حفظ کنید بعد از عمل نیز لازم است وزن خود را ثابت نگه دارید و کاهش یا افزایش وزن شدید نداشته باشید.

بی توجهی نسبت به رعایت رژیم غذایی و ورزش نکردن و همینطور بارداری مجدد می تواند منجر به برگشت شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی شود.

برخی پژوهش ها نشان می دهند سلول های چربی حاوی هورمونی هستند که موجب افزایش اشتها در افراد می شود؛ یعنی هر چه میزان بافت چربی در بدن بیشتر باشد اشتهای فرد نیز بیشتر می شود.

بنابراین پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی و با حذف عمده چربی های ناحیه شکم بیماران احساس گرسنگی کمتری را نسبت به قبل تجربه می کنند و پرخوری در آنها کاهش می یابد. در نتیجه مدیریت وزن برای بیماران بعد از انجام عمل زیبایی Abdominoplasty آسان تر خواهد شد و به حفظ نتایج عمل کمک می کند.

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

 

>> برگشت شکم و چربی پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

در صورتی که بعد از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی سبک زندگی سالمی را در پیش نگیرید، به طور مرتب ورزش نکنید و خود را به رژیم غذایی متعادل و سالمی عادت ندهید؛ نتایج برگشت پذیر خواهد بود. عواملی که می تواند نتایج عمل زیبایی Abdominoplasty را تحت تاثیر قرار دهد:

  • عدم رعایت رژیم غذایی سالم

مطمئنا بعد از عمل ابدومینوپلاستی نتایج شگفت انگیز خواهد بود و به جای شکمی بزرگ و پوستی شل، دارای شکمی صاف و اندامی ایده آل خواهید شد.

برای جلوگیری از اضافه وزن شدید، داشتن رژیم غذایی سالم و سرشار از میوه جات و سبزیجات، پروتئین و کربوهیدرات های سالم به جای غذاهایی فست فودی، چرب و پرکالری به شما کمک می کند نتایج پس از عمل Abdominoplasty را حفظ کنید و از اندام ایده آل خود لذت ببرید. همچینی نوشیدن آب به میزان لازم نیز در حفظ وزن و جلوگیری از چاقی تاثیر زیادی دارد.

  • عدم انجام تمرینات ورزشی منظم

مطمئنا پس از عمل ابدومینوپلاستی تنها با رعایت رژیم غذایی نمی توانید به حفظ وزن و داشتن اندام ایده آل برای همیشه دست یابید. کم تحرکی و عدم ورزش منظم می تواند مجددا باعث چاقی موضعی در ناحیه شکم شود.

  • بارداری مجدد

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی تنها به خانم هایی توصیه می شود که قصد بارداری مجدد ندارند. اگرچه که عمل Abdominoplasty مانعی برای بارداری مجدد نیست و در صورت بارداری تاثیر منفی بر روند بارداری یا جنین نخواهد گذاشت، اما نتایج عمل را تحت تاثیر قرار می دهد. به دلیل افزایش وزن در بارداری پوست مجددا کشیده می شود، عضلاتی که در حین عمل ابدومینوپلاستی محکم شده بودند باز می شوند و صافی شکم و استحکام عضلات تا حد زیادی از بین می رود.

  • کاهش وزن شدید

همانطور که افزایش وزن شدید می تواند تاثیر منفی بر نتایج عمل ابدومینوپلاستی داشته باشد، کاهش وزن شدید نیز نتایج مثبت عمل را کاهش می دهد. با کاهش وزن شدید، پوست دوباره دچار شلی، چروک و افتادگی خواهد شد و صافی پوست از بین خواهد رفت.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ابدومینوپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

 

ابدومینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب